Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

To zostaliśmy sprowadzeni na ziemię :(

Z najlepszymi komórkami nie damy rady uzyskać takiego efektu + wiedza + doświadczenie :(

 

 

znam gościa co włącza ipada z białą tapetą na full (źródło światła) obstawia zegarek białymi kartkami, czasem czarnymi w miejscach gdzie chce zniwelować niepotrzebne odbicia i strzela sobie fotki ze statywu

 

vmMG8bH.jpg

 

podaje jako inspirację - oczywiście wcale nie trzeba mieć ipada, można mieć lampkę z ikei za 10zł.

Trzeba tylko wymyślić sobie sposób na zmiękczenie/ rozmycie/ dyfuzję światła oraz dać jakąś kontrę (ów kartkę, aby zegarek nie był tylko oświetlony z jednej strony)

Na koniec trzeba jakoś pobawić się suwakami, bo balans bieli wyjdzie na pewno "taki sobie"

 

Do tego nie trzeba wydawać tysiąców złotych (które byłyby i tak lepiej wydanymi tysiącami niż na zegarek, bo rodzina na tym skorzysta:P), ale potrzeba trochę czasu na kombinowanie i tyle

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę wybaczcie, zadałem proste pytanie o dźwięk z zegarka i ani jednej odpowiedzi. Natomiast dowiedziałem się szczegółowo jak i czym robić zdjęcia. Jestem nowy w Tudorze i byłem przekonany, że znajdę pomoc. Znajdę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, teraz wszystko zrozumiałem :o

 

Wole zostać przy tym, co potrafię. Oglądać i komentować zdjęcia innych, którzy posiadają  ten talent B)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę wybaczcie, zadałem proste pytanie o dźwięk z zegarka i ani jednej odpowiedzi. Natomiast dowiedziałem się szczegółowo jak i czym robić zdjęcia. Jestem nowy w Tudorze i byłem przekonany, że znajdę pomoc. Znajdę? :)

Nie pomogę,mam u siebie inny mechanizm. U mnie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tissela i tam też słychać głośno, w nim jest miota, a zegarek w miarę nowy. W aquisie słychać jakby mniej, tu za chwilę będzie serwis. A Tudor ma 1,5 roku niespełna. Jest możliwe, że smar się skończył?

Edytowane przez roback1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje @denver47 za objaśnienie, przy następnych pstrykaniach bardziej się przyłożę, jak do tej pory to tylko pstryk i już :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tissela i tam też słychać głośno, w nim jest miota, a zegarek w miarę nowy. W aquisie słychać jakby mniej, tu za chwilę będzie serwis. A Tudor ma 1,5 roku niespełna. Jest możliwe, że smar się skończył?

Czyli wczesniej tak nie bylo?

Glosna praca nie musi oznaczac wady. Np. Panerai P.9... dosc glosno pracuja.

To wersja na ecie? Jesli tak to one byly swietnie podrabiane i jak nie kupiles go od pewniaka to mogles sie wj***c. To Cie martwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tissela i tam też słychać głośno, w nim jest miota, a zegarek w miarę nowy. W aquisie słychać jakby mniej, tu za chwilę będzie serwis. A Tudor ma 1,5 roku niespełna. Jest możliwe, że smar się skończył?

 

bo niektóre chodzą ciszej, niektóre głośniej... a ten sam umiejscowiony w innej kopercie też będzie mniej lub bardziej hałasował, dlatego na Twoje pytanie odpowie ten kto ma taki zegarek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od pewniaka, mechanizm to in house MT5612. Dziwne jest to, że spóźnia 32 s/24h i ten dźwięk. Jeśli to norma to ok. A co do chodu to pójdzie na naprawę gwarancyjną. Może się namagnesował? Jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem namagnesowane zegarki się spieszą, nie późnią. Skoro masz co nosić to lepiej oddać do serwisu (szczególnie póki masz gwarancję) i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Może się namagnesował? Jak to sprawdzić?

 u zegarmistrza.. albo kompasem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam mu jeszcze chwilę, poczekam, poprzekładam, ponoszę i oddam do serwisu;) zegar mi się baaardzo podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój też nie wydaje dźwięku i robi odchyłki właściwie niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, żeby takie fotki robić to technicznie cokolwiek co ma tryb manualny

Przypomniało mi się jak na spotkaniu nie do końca kumalem ze Ty.. to Ty i próbowałem Cie instruować jak robić zdjecia :D strasznie mi się to teraz wydaje zabawne


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to standardowy wynik szczególnie dla tego mechanizmu. Serwis jak nic


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to nazywam wsparciem. Dzięki Panowie. Wniosek taki, że zegar trzeba nosić i unikać chowania po szufladach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z powiększeniem patologicznej (bo liczącej zdecydowanie zbyt wiele egzemplarzy...) rodziny zegarkowej proszę o zmianę statusu w tym temacie z notorycznego podglądacza na stałego członka zespołu - na dowód załączam poniższe, jednocześnie dziękując koledze z naszego forum za gotowość rozstania się z tym maleństwem (dla mnie nie byłoby to proste) i Markowi za wcześniejsze udostępnienie nie tylko świetnych zdjęć ale i swojego egzemplarza do wstępnej inspekcji organoleptycznej:

 

IMG-20190531-153911.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z powiększeniem patologicznej (bo liczącej zdecydowanie zbyt wiele egzemplarzy...) rodziny zegarkowej proszę o zmianę statusu w tym temacie z notorycznego podglądacza na stałego członka zespołu - na dowód załączam poniższe, jednocześnie dziękując koledze z naszego forum za gotowość rozstania się z tym maleństwem (dla mnie nie byłoby to proste) i Markowi za wcześniejsze udostępnienie nie tylko świetnych zdjęć ale i swojego egzemplarza do wstępnej inspekcji organoleptycznej:

Uuuuaaa, ale że już? Mam gratulować Leszku?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratuluję Leszek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak widzę, że już (patrz wątek Ball), a więc gratuluję.

Marek a jak tam u Ciebie, bezboleśnie? :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ale to nie od Marka, więc jemu nie współczujcie straty :)

Chociaż Marek upewnił mnie w wyborze, dając przymierzyć i opowiadając o swoim egzemplarzu.

 

Gratuluję Leszek :-)

 

Dzięki, Rafał :)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z powiększeniem patologicznej (bo liczącej zdecydowanie zbyt wiele egzemplarzy...) rodziny zegarkowej proszę o zmianę statusu w tym temacie z notorycznego podglądacza na stałego członka zespołu - na dowód załączam poniższe, jednocześnie dziękując koledze z naszego forum za gotowość rozstania się z tym maleństwem (dla mnie nie byłoby to proste) i Markowi za wcześniejsze udostępnienie nie tylko świetnych zdjęć ale i swojego egzemplarza do wstępnej inspekcji organoleptycznej:

 

 

Nooo, szybko poszło Leszku,

gratulacje. Na tym pasku super, ale bransoleta jest must have - poluj na nią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, szybko poszło Leszku,

gratulacje. Na tym pasku super, ale bransoleta jest must have - poluj na nią :)

Dzięki, jest jeszcze do tego oryginalny skórzany, mam trochę pomysłów, w co go ubrać (canvas, jakieś gumy - że Tudor nie pomyślał o firmowych do bądź co bądź nurka...), ale na bransoletę się zapiszę.

Edytek: A NATO jest świetne, bo, tak jak mi mówiłeś, jest krótkie! Zawsze mnie denerwują te przydługie kawałki...

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jest jeszcze do tego oryginalny skórzany, mam trochę pomysłów, w co go ubrać (canvas, jakieś gumy - że Tudor nie pomyślał o firmowych do bądź co bądź nurka...), ale na bransoletę się zapiszę.

Edytek: A NATO jest świetne, bo, tak jak mi mówiłeś, jest krótkie! Zawsze mnie denerwują te przydługie kawałki...

RubberB niebawem wprowadza dedykowana gumę do oferty.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

@ledr, skóra i nato to też doinwestowany zestaw :)

 

Nie wiem czy znasz, ale oni mają niektóre gumy i armory w rozmiarze 20mm, to chyba do 58-ki..

 

Tudor_Black_bay_on_Marine_Silicon_Rubber

IMG_8990.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.