Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Hehe i słusznie, super zegarek to trzeba nosić. O widok ze str dekla pytałem bo widziałem jakieś zdjęcia chyba Tudora GMT gdzie moco odstawała bransoleta, u Ciebie to pikuś. Jak już pisałem, super sprawa i niech się nosi.

Mam pytanko czy  jak zegarek dłużej leży w pudełku to lepiej zaopatrzyć się  w rotamat.(W oczekiwaniu na BB58?)😀

8 minut temu, marcin35 napisał:

Mam pytanko czy  jak zegarek dłużej leży w pudełku to lepiej zaopatrzyć się  w rotamat.(W oczekiwaniu na BB58?)😀

Będziesz trzy lata bez zegarka chodził? 😉

Nie no co Ty mam kilka modeli na oku dopiero zaczynam przygodę z czasomierzami stąd  moje takie pytania dla niektórych oczywiste.

@marcin35: każdy da Ci inną odpowiedź na pytanie, czy warto kupować rotomat. Są tacy, co twierdzą, że niepotrzebnie prąd zużywa, a zegarek ma prawo "odpocząć", ew. raz na miesiąc go można pokręcić, żeby smarowanie było w ruchu i nie zastygły mu smary. Ja mam dwa rotomaty - jeden używa żona, ale ciągle zapomina go włączyć. Drugi, duży, służy mi do kręcenia wszystkich automatycznych zegarków - ma osiem osobnych silniczków i to efekt poszukiwań, wcześniejszych doświadczeń i... super przeceny w moim ulubionym sklepie z rotomatami. U mnie się automaty kręcą, bo lubię mieć pod ręką gotowy do założenia zegarek, a przede wszystkim mam poczucie, że zegarki nie "rdzewieją" (oczywiście, to bzdura, ale chodzi o utrzymywanie ich w optymalnej sprawności i okresowe sprawdzanie, jak się sprawują - jaką robią odchyłkę dobową). Od razu trzeba dodać, że takie pomiary są inne, niż normalna eksploatacja zegarka na nadgarstku, ale dla mnie dochodzi też wymiar estetyczno-wizualny. Mój duży rotomat to gablotka, gdzie za szkłem mam wszystkie zegarki a umieszczony jest blisko miejsca pracy zdalnej.

Jedna sugestia - być może niepotrzebna, bo dosyć oczywista: do rotomatu i tak nie ma sensu wkładać (chyba że dla ozdoby) zegarków manualnie nakręcanych i kwarców...

Mały rotomat żony (na dwa zegarki) będę sprzedawał, bo szkoda na niego miejsca... Napisz na PW, jak chcesz taki podstawowy model za niewielkie pieniądze i nie przeszkadza Ci używany.

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Świetna alternatywa dla Submarinera ale również do pary z subem.  Pomimo navy blue, ta wersja ma więcej konotacji z królem niż czarny T58.

I kolejny 58 Jest w mojej kolekcji,tym razem blue navy.Moj prezent urodzinowy,Jest piekny.

No to sto lat ! Krajowy, jeśli można zapytać ?

Godzinę temu, Michael Kulczycki napisał:

I kolejny 58 Jest w mojej kolekcji,tym razem blue navy.Moj prezent urodzinowy,Jest piekny.

82C75C68-8F0B-4A8F-B1B3-0C9849C92F93.jpeg

Gratulacje, wygląda jak... nowy😁 Mając czarnego ze złotym, i tak zazdroszczę...

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Nie mieszkam w UK,to kupiony w UK,zamowiłem w pon I był na srode,czyli czekałem 1 Dzien na niego.

Imposibru !!! Gdyby tylko żarcie jeszcze było dobre, to bym się już wyprowadzał

1 minutę temu, ledr napisał:

Gratulacje, wygląda jak... nowy😁 Mając czarnego ze złotym, i tak zazdroszczę...

Jest Nowy dzis go odebrałem,jestem Mega zadowolony,teraz Czekam na 3 koloro 58 do kolekcji,mam nadzieje ze bedzie to zielony.

3 minuty temu, Szyszkops napisał:

Imposibru emoji3.png!!! Gdyby tylko żarcie jeszcze było dobre, to bym się już wyprowadzał emoji16.png

A w PL ile sie czeka na 58?

10 minut temu, proki1971 napisał:

Jaka cena w UK?

2760£

21 minut temu, marcin35 napisał:

Dziwna sprawa w UK prawie z dnia na dzień  a w PL na niebieskiego ok 2 lata.

2 lata długo troche,na czarnego 58 czekałem 8 miesiecy,ale z mojej winy bo na poczatku zamowiłen na nato,a potem chciałem na pasku.

2 godziny temu, Chief napisał:

Świetna alternatywa dla Submarinera ale również do pary z subem.  Pomimo navy blue, ta wersja ma więcej konotacji z królem niż czarny T58.

Jak zwykle ekspercka rekomendacja... Lotus :)

bravo.gif

56 minut temu, mario1971 napisał:

bravo.gif

Nie wiem kto to lotus,ale co do porownania 58 I Rolex Sub,moim zdaniem 58 Jest lepszy,miałem pare subow w zyciu I na dzien dzisiejszy wole Tudora58.

97A8A1C7-4E94-410C-863C-5FA401040C28.jpeg

Edited by Michael Kulczycki

14 godzin temu, Michael Kulczycki napisał:

czyli czekałem 1 Dzien na niego.

i tak można żyć, gratulacje

12 godzin temu, mario1971 napisał:

serio ten gość podbija wątki z rożnych kont?  💩

11 godzin temu, Michael Kulczycki napisał:

moim zdaniem 58 Jest lepszy,miałem pare subow w zyciu I na dzien dzisiejszy wole Tudora58.

fajne zdjęcie, a opinię rozwiniesz trochę? w sensie to jest subiektywne zdanie bo lepiej się nosi czy masz na myśli jakieś konkretne detale np w wykończeniu?

40 minut temu, Jan napisał:

i tak można żyć, gratulacje

fajne zdjęcie, a opinię rozwiniesz trochę? w sensie to jest subiektywne zdanie bo lepiej się nosi czy masz na myśli jakieś konkretne detale np w wykończeniu?

Lepiej sie nosi,co do wykonania sadze ze Jest podobna jak w Rolexie,mechanizm rowie mega dobry no I cena,za połowe ceny Suba masz naprawde dobrego divera.

43 minuty temu, Jan napisał:

Tak, to już jego przynajmniej 12-te wcielenie :(

Panowie jak myślicie czy oddać nowy zegarek do serwisu? Warto podjąć takie ryzyko?

Pytam bo zauważyłem w moim BB41 następujące problemy:

• Indeks na godzinie 12 nie osiowy z logiem - tarcza
  • Wskazówka godzinowa - gdy świeci na lumie jest centralna plamka tak jak by było mniej farby i lekko prześwitywało.
  • Wskazówka godzinowa i minutowa nie zawsze są idealnie w linii z indeksami o pełnych godzinach - 3,6,9. Idealny układ jest 3 minuty przed pełną godziną.

Powyższe to nie tragedia można się przyzwyczaić. Może taki standard jest u Tudora? Boje się oddać na gwarancję bo nie chcę dostać nowych problemów, lub porysowanego zegarka. Poza tym w związku z tym całym cowid nie wiadomo kiedy to zrobią. Co radzicie? U Was jest wszystko idealnie?

Poza tym zegarek chodzi bardzo dobrze na dobę +2 lub +1 s...

1 godzinę temu, Rethel napisał:

Panowie jak myślicie czy oddać nowy zegarek do serwisu? Warto podjąć takie ryzyko?

Pytam bo zauważyłem w moim BB41 następujące problemy:

• Indeks na godzinie 12 nie osiowy z logiem - tarcza
  • Wskazówka godzinowa - gdy świeci na lumie jest centralna plamka tak jak by było mniej farby i lekko prześwitywało.
  • Wskazówka godzinowa i minutowa nie zawsze są idealnie w linii z indeksami o pełnych godzinach - 3,6,9. Idealny układ jest 3 minuty przed pełną godziną.

Powyższe to nie tragedia można się przyzwyczaić. Może taki standard jest u Tudora? Boje się oddać na gwarancję bo nie chcę dostać nowych problemów, lub porysowanego zegarka. Poza tym w związku z tym całym cowid nie wiadomo kiedy to zrobią. Co radzicie? U Was jest wszystko idealnie?

Poza tym zegarek chodzi bardzo dobrze na dobę +2 lub +1 s...

Wrzucisz nam tu fotki omawianych problemów?