Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

jasne:

quAELFJ.jpg

fHb2ppJ.jpg

Z53Urft.jpg

UnoirAP.jpg

Może ja mam paranoje jakaś ;)

Edited by Rethel

Co do jednej osi logo tarczy i indeksu z godziny 12-tej, tutaj nie wygląda to źle.

Co do złej synchronizacji wskazówek godzinowej i minutowej, problem widzę tylko na godzinie 9:00 (czwarta fotka). Czy szkiełko aby nie jest wypukłe, przez co tak źle to wyszło?

Wiesz co wyszło trochę drastycznie właśnie przez zły kąt. Kręciłem teraz wskazówkami aby ustawić ta godzinę 9 zgodnie z ruchem wskazówek i przeciwnie. Zależnie od tego wygląda czasem lepiej to ułożenie. Chyba przesadzam.

Gdyby ktoś chciał na FB (Tudor watch club) jest oferta na czarnego BB58 na bransolecie z sierpnia 2019 za 2750GBP

Godzinę temu, Rethel napisał:

Wiesz co wyszło trochę drastycznie właśnie przez zły kąt. Kręciłem teraz wskazówkami aby ustawić ta godzinę 9 zgodnie z ruchem wskazówek i przeciwnie. Zależnie od tego wygląda czasem lepiej to ułożenie. Chyba przesadzam.

Stara zasada mówi, czego gołym okiem nie widzisz, z lupa nie szukaj. Będziesz miał lepsze sny :lol:

@mario1971Racja odpuszczam :) . Dzięki za opinię. Chyba w naturze już tak mam, że szukam jakiś niedoskonałości w każdym nowym nabytku.

15 minut temu, mario1971 napisał:

Stara zasada mówi, czego gołym okiem nie widzisz, z lupa nie szukaj. Będziesz miał lepsze sny :lol:

10 minut temu, Rethel napisał:

@mario1971Racja odpuszczam :) . Dzięki za opinię. Chyba w naturze już tak mam, że szukam jakiś niedoskonałości w każdym nowym nabytku.

...jeszcze starsza zasada mówi, że skoro jest się takim szczególarzem (ja sam nim też jestem), to albo się bierze lupę na odbiór zegarka albo już nigdy po wyjściu z salonu, ponieważ nie da się odzobaczyć i później nawet nano defekt będzie widoczny gołym okiem z jednego metra do końca życia. 😛

Edited by memento mori

Następne zakupy już z lupą i na zimno. W tym wypadku były emocje przy odbiorze :) .

15 minut temu, memento mori napisał:

...jeszcze starsza zasada mówi, że skoro jest się takim szczególarzem (ja sam nim też jestem), to albo się bierze lupę na odbiór zegarka albo już nigdy po wyjściu z salonu, ponieważ nie da się odzobaczyć i później nawet nano defekt będzie widoczny gołym okiem z jednego metra do końca życia. 😛

Święta racja. Przez złamanie tej zasady musiałem później walczyć sam ze sobą i ostatecznie sprzedać dwa swoje zegarki...

A jestem strasznie walnięty na tym punkcie ;) 

A lupkę kupiły mi dzieciaki na urodziny. Taką z podświetleniem :)

36 minut temu, Rethel napisał:

Chyba w naturze już tak mam, że szukam jakiś niedoskonałości w każdym nowym nabytku.

??? zmałpowałeś to ode mnie ???

2 godziny temu, Rethel napisał:

jasne:

quAELFJ.jpg

fHb2ppJ.jpg

Z53Urft.jpg

UnoirAP.jpg

Może ja mam paranoje jakaś ;)

Podane przez Pana odchyłki mieszczą się w tolerancji, tj. są zgodne z normą zakładową  TD- 158/67   i jako takie nie podlegają reklamacji.  :)

Bez urazy i to nie jest żadna wycieczka AD personam ale lekarze teraz przyjmują nie tylko na COVID 😂

O i T

2 minuty temu, tropik79 napisał:

A mówią, że to Explorer dla ubogich. ;)

Rok temu przymierzałem oba rozmiary, ciągle gdzieś chodzi po głowie - prostota i uniwersalność tego zegarka są dużym atutem.

Na moją łapę zdecydowanie 41mm, chyba niebieski jednak by wygrał. Ale ten Twój czarny też sprawia świetne wrażenie... Nienachalna klasa:-)

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

7 minut temu, ledr napisał:

Nienachalna klasa:-)

Trafne spostrzeżenie Leszku 😁

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Godzinę temu, ledr napisał:

Nienachalna klasa:-)

zdecydowanie, bdb określenie na zegarki typu ten BB albo na OP

No muszę przyznać, że polubiliśmy się dużo bardziej niż się spodziewałem :) bez daty, do bólu prosty, idealny na EDC.

Tudeł.jpg

6 minut temu, Ceteth napisał:

No muszę przyznać, że polubiliśmy się dużo bardziej niż się spodziewałem :) bez daty, do bólu prosty, idealny na EDC.

Tudeł.jpg

Bo właśnie w prostocie i nienachalności tkwi siła tego zegarka 😁

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Obiecałem, że tu dam znać najpierw, jak się zdecyduję - tydzień zwlekałem, koledzy mnie namawiali, żebym go zostawił - ale klamka (chyba) zapadła, choroba dobrze znana na tym forum, potocznie określana jako flipperoza, sprawia, że po prawie 1,5 roku z BB58 musimy od siebie "odpocząć". Co tu dużo mówić, to jego wina, jest zazdrosny o nową SMPc...

Jak ktoś jest zainteresowany używanym, dwuletnim zegarkiem (jestem drugim właścicielem), który z jakichś tajemniczych 😉 względów jest w Polsce unikatem, to piszcie na PW. Ori kajdan i nato, dorzucę jakąś skórkę do kompletu.

bbbrace05.jpg

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Witajcie;

co sądzicie o tym Chrono Heritage Blue ?

Chodzi za mną juz od dłuższego czasu. Opinie , recenzje ze świata są bardzo pozytywne.

Czy ktoś z Was miał może bliższy, dłuższy  kontakt z tym jegomościem? 🙂

Robiłem dzisiaj przymiarkę. Mój syn stwierdził ,że "fajny zegar " - jest moc 😎.

Jestem ciekaw waszej opini.

Pozdrawiam.

tudor.jpg