Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Coś mi w Tudor Royal nie pasuje - data na pewno, ale generalnie całość jakby nie do konca zbalansowana. Trudno to opisać.

Ja na filmikach i Tudorowych zdjeciach byłem zachwycony, ale na real Karolowych czar jakby prysł, przez tę datę...

Na żywo nie widziałem.

Może jakby zmienic tło, równiej dociąć to okienko, zwiększyć może 🤔

Dać na "6", a najlepiej nakleić cyklopa 😁 i rolex kiler🤑

Dla mnie dramat i chyba najgorszy Tudor jakiego widziałem.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Czy Tudor zmienił karty gwarancyjne? Właśnie przeglądam oferty i znalazłem GMT z czarna kartą podczas gdy moja jest czerwono biała. 

CE1170F5-35B2-47EC-8BEB-B768F7D2A6FE.jpeg

Zmienił, jakoś od września :) Sierpniowe są czasem czerwone, a czasem właśnie te nowe już :)

Edited by Michal93

O ile eklektyzm przy projektowaniu sprawdził się w przypadku BB dając ciekawy zegarek który bez zgrzytania zębami umili czas oczekiwania na SUBa o tyle ten  franken aż szczypie w oczy i raczej nie zastąpi DJa nawet pozując na DayDate. 

Usystematyzujmy nieco dyskusje od Royala po Tudora.

1. Osobom które nie widziały na żywo Royala, polecam , to świetnie wykonane zegarki , co prawda z podstawowym mechanizmem i zapięciem. Pytanie tylko komu oną są potrzebne do kolekcji ...

2. Patrząc na promocje i design Royala sądzę że Tudor chce poszerzyć swój rynek, ten produkt nie jest przeznaczony dla dla fanów BB41. Nowi nabywcy.

3. Tudor black bay 41mm na inhouse , to póki co krótka historia i bez happy endu. Grubość i ciężar zegarka to dyskwalifikacja, czerwona kartka od większości użytkowników. Nawet lekki retusz GMT Pepsi nie pomógł. Hype się już skończył.

4. Jedynym światełkiem jest 58 który już dzisiaj jest alternatywą dla suba ale i świetnym kompanem w jednej kolekcji. 

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Usystematyzujmy nieco dyskusje od Royala po Tudora.
1. Osobom które nie widziały na żywo Royala, polecam , to świetnie wykonane zegarki , co prawda z podstawowym mechanizmem i zapięciem. Pytanie tylko komu oną są potrzebne do kolekcji ...
2. Patrząc na promocje i design Royala sądzę że Tudor chce poszerzyć swój rynek, ten produkt nie jest przeznaczony dla dla fanów BB41. Nowi nabywcy.
3. Tudor black bay 41mm na inhouse , to póki co krótka historia i bez happy endu. Grubość i ciężar zegarka to dyskwalifikacja, czerwona kartka od większości użytkowników. Nawet lekki retusz GMT Pepsi nie pomógł. Hype się już skończył.
4. Jedynym światełkiem jest 58 który już dzisiaj jest alternatywą dla suba ale i świetnym kompanem w jednej kolekcji. 

Ad.3 całe szczęście, ja jestem w mniejszości ;-) nie wyobrażam sobie innych proporcji w Black Bay (dlatego 58 mnie nie powalił).

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Ha ja też nie wpisuje się w punkt 3. Świadomie wybrałem 41 i na BB58 nie zamienię. Świetny i wygodny zegarek ale trzeba chociaż mieć z nim do czynienia aby wydać opinię. Mam nadzieję, że tak jest w przypadku tej surowej oceny ;). Tudor pewnie zamyka już linie produkcyjne.

1 minutę temu, Rethel napisał:

Ha ja też nie wpisuje się w punkt 3. Świadomie wybrałem 41 i na BB58 nie zamienię. Świetny i wygodny zegarek ale trzeba chociaż mieć z nim do czynienia aby wydać opinię. Mam nadzieję, że tak jest w przypadku tej surowej oceny ;). Tudor pewnie zamyka już linie produkcyjne.

Tak, kilkoma z nimi bawiłem się osobiście: S&G, GMT oraz black. Uważam że to modele o najpiękniejszej tarczy vintage plus bezel w branży. Ekstaza. Fajniejsze kombo niż obecne 58. Ale 15mm grubości i 180g wagi dla divera, którego koperta jest dosyć prosta to zwykły kryminał jest.  

Gdyby zrobili choć regulacje na zapięciu...

3. Mentor i coach.

Ta kompozycja kolorów w czarnym tarcza/bezel sprawiła, że wybrałem ten model. Jest gruby to fakt i nie każdemu leży. Mi pasuje i jest ok.

10 godzin temu, lukebor napisał:

Ad.3 całe szczęście, ja jestem w mniejszości 😉 nie wyobrażam sobie innych proporcji w Black Bay (dlatego 58 mnie nie powalił).

W pewnym sensie Tobie zazdroszczę bo 41 ma fajniejsze konfiguracje.  2mm i regulowane zapięcie dzieli je od perfekcji  i totalnej dominacji na rynku diverów.

3. Mentor i coach.

W pewnym sensie Tobie zazdroszczę bo 41 ma fajniejsze konfiguracje.  2mm i regulowane zapięcie dzieli je od perfekcji  i totalnej dominacji na rynku diverów.

Nie ma co zazdrościć - ja wbrew pozorom mam mały nadgarstek. Ale toleruję wymiary BB. Coś jak w przypadku Pamów ;-)
No i z tą „totalną dominacją” chyba nieco przesadziłeś, choć tak, jak wspomniałem wyżej - dla mnie Tudor BB nie ma konkurencji w przedziale cenowym 10-20k.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

W tym przedziale są super👍

Edited by Maserati

3. Mentor i coach.

W dniu 15.12.2020 o 11:28, Maserati napisał:

Tak, kilkoma z nimi bawiłem się osobiście: S&G, GMT oraz black. Uważam że to modele o najpiękniejszej tarczy vintage plus bezel w branży. Ekstaza. Fajniejsze kombo niż obecne 58. Ale 15mm grubości i 180g wagi dla divera, którego koperta jest dosyć prosta to zwykły kryminał jest.  

Gdyby zrobili choć regulacje na zapięciu...

Napisz do Omegi, żeby wycofali PO, które w większym rozmiarze waży 260g...

Jeśli komuś 180g ciąży, zawsze może pójść w nato, gumę czy skórzany pasek. BB41 wygląda świetnie na wsyzskim. Przy wielu konkurencyjnych modelach nie ma tylu opcji. 

Kurde mówimy o diverach. I wg Ciebie 41mm szer. I 15mm wysokości to jest dużo w tego typu zegarku? 

Nie jest to model dla każdego nadgarstka, ale budowanie legendy, że diver musi mieć max 39mm, i wchodzić pod mankiet trąci propagandą miękiszonów 😅... 

Od tego są inne typy zegarków... 

11 minut temu, wieloryb napisał:

Napisz do Omegi, żeby wycofali PO, które w większym rozmiarze waży 260g...

Jeśli komuś 180g ciąży, zawsze może pójść w nato, gumę czy skórzany pasek. BB41 wygląda świetnie na wsyzskim. Przy wielu konkurencyjnych modelach nie ma tylu opcji. 

Kurde mówimy o diverach. I wg Ciebie 41mm szer. I 15mm wysokości to jest dużo w tego typu zegarku? 

Nie jest to model dla każdego nadgarstka, ale budowanie legendy, że diver musi mieć max 39mm, i wchodzić pod mankiet trąci propagandą miękiszonów 😅... 

Od tego są inne typy zegarków... 

W black bay 41mm nie jest problemem jego średnica tylko jego grubość, nieuzasadnione 15mm bez żadnej komplikacji,  z płaską ścianą. 

Czy Tudi wygląda świetnie ze wszystkim?(w domyśle pasek skórzany i nato?) Oczywiście że nie, choć pasek na wymiar ratuje sytuacje. 
BB58 nie został ikoną z tego powodu że wyznacza nowe trendy dla diverów.

Natomiast co do PO ... no cóż 39,5mm i 43mm to nie jest hit, to zagubiona autostrada raczej.

Diver czy nie diver , ma być komfortowy w noszeniu, jeśli nie jest to lipa i tyle.

Wygoda to też subiektywne odczucie. Jeśli Tobie pasuje to tylko to się liczy i basta.

3. Mentor i coach.

Jeśli chodzi o wygodę, to prawie każde leciutke i niziutkie casio bije każdego rolexa na głowę. Jeśli to dla Ciebie jest kluczowy argument, rozumiem, że nosisz same naleśniki do 38mm max. Jeśli nie, bo nagle uważasz, że jednak od idealnej wygody są odstępstwa, które obejmują doskonałość mechanizmu, jakość wykonania koperty czy historia modelu, to jest to czysta hipokryzja. 

BB41 nie jest najwygodnieszym zegarkiem na rynku. To oczywiste. 

Na kajdanie nie jest idealnycm edc. Ale jego design jest wyjątkowy i za każdym razem, gdy go wyjmuje z pudła nie mam co do tego wątpliwości.  Design oznacza również tą wysoką,  jednolitą kopertę, charakterystyczną właśnie dla tego modelu. BB58, którego 2 razy mierzyłem, pomimo, iż z pewnością nosi się wygodniej utracił ten X-factor. Jest to atrakcyjny, elegancki zegarek o wyglądzie divera. BB41 jest diverem...

32 minuty temu, Maserati napisał:

BB58 nie został ikoną z tego powodu że wyznacza nowe trendy dla diverów

Jakkolwiek uwielbiam 58 to jest to celna uwaga, jest troche jak zupa pomidorowa, każdy lubi 😉 tzn prawie każdy, przez to dla niektórych jest az nudny, zbyt oczywisty itp (dlatego niebieski tez jest popularny bo trochę to przełamuje). Nastepny krok za kilka lat to delikatna zmiana 58. Coś jak zmiany w subie, byle by swiat zaczął o tym mówić i żeby sprzedaż skoczyła (chyba że zrobią 58 GMT ale to juz mocna ingerencja w którą raczej wątpię)