Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

58: Do suba to niebieski. Gdyby nie było suba to czarny. Widać więc kto nie ma suba, jeszcze ...!!!!

7C647E91-FF76-463C-BEBE-C58BEE6D8695.jpeg

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.

58: Do suba to niebieski. Gdyby nie było suba to czarny. Widać więc kto nie ma suba, jeszcze ...!!!!
7C647E91-FF76-463C-BEBE-C58BEE6D8695.thumb.jpeg.3f71539ca439a6ce0f2f5c363fc83c40.jpeg

Nie mam Suba jeszcze a moj BB58 jest czarny Jednakże dostrzegam logikę w Twej wypowiedzi

36 minut temu, Maserati napisał:

7C647E91-FF76-463C-BEBE-C58BEE6D8695.jpeg

Widzę że brakowało Ci niebieskiego. 😉Świetny zestaw.

1 godzinę temu, Maserati napisał:

A ten znaczek pod spodem to co? Skryte marzenia 😀?

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

23 minuty temu, fanfar19 napisał:

A ten znaczek pod spodem to co? Skryte marzenia 😀?

1. Nie potrafię robić zdjęć a chciałem zostawić prowokacyjny smaczek😊.

2. Ponadto, Tudor blue bay 58 stoczył wyrównaną walkę z niebieskim seamasterem, choć to zdecydowanie różne divery, to w tych kolorach byli to moi faworyci. 

3. Następny zakup to na 99% będzie Omega, jeśli zdążę przed wycofaniem ikony z produkcji (właściwie powinienem napisać przed zmianą w modelu).

Wcześniejsze wypowiedzi na temat 58 blue odzwierciedlam u siebie. A dokładnie miesiąc miodowy po zakupie Blue bardzo szybko się u mnie skończył, nie trwał nawet miesiąc- 2 tygodnie dokładnie. Nadal uważał że 58 blue jest bardzo ciekawa, aczkolwiek GMT zawsze wygrywa. W ostatni piątek podczas ostatni zakupów świątecznych przymierzałem się do Pelagos, na stanie był czarny i mańkut (niebieski poszedł kilka dni wcześniej). Powiem szczerze że byłem zauroczony samym zegarkiem jak i wykonaniem. Lekkość materiału, wykonanie - stonowane kolory jak i matowe wykończenie. Typowy TOOL watch 👌 Bym powiedział że polubiliśmy się ale to za wcześnie jak na razie to mi się spodobał 🖤

PXL_20201220_111425830~2.jpg

9 minut temu, Wery napisał:

Wcześniejsze wypowiedzi na temat 58 blue odzwierciedlam u siebie. A dokładnie miesiąc miodowy po zakupie Blue bardzo szybko się u mnie skończył, nie trwał nawet miesiąc- 2 tygodnie dokładnie. Nadal uważał że 58 blue jest bardzo ciekawa, aczkolwiek GMT zawsze wygrywa. W ostatni piątek podczas ostatni zakupów świątecznych przymierzałem się do Pelagos, na stanie był czarny i mańkut (niebieski poszedł kilka dni wcześniej). Powiem szczerze że byłem zauroczony samym zegarkiem jak i wykonaniem. Lekkość materiału, wykonanie - stonowane kolory jak i matowe wykończenie. Typowy TOOL watch 👌 Bym powiedział że polubiliśmy się ale to za wcześnie jak na razie to mi się spodobał 🖤

Myśle że GMT Tudora to generalnie ciekawy zegarek , sam w sobie.

Co do blue 58 to jestem również zdania że jest nudny w swojej doskonałości. Trzeba też chyba wziąć pod uwagę że cały rynek oszalał ze szczęścia na tą nowość a z wysokiego konia upadek bardziej boli. Uważam jednak że do kolekcji kilku zegarków , jeśli ktoś lubi klimat vintage Rolexa, wejdzie jak w masło.

11 minut temu, Maserati napisał:

Uważam jednak że do kolekcji kilku zegarków , jeśli ktoś lubi klimat vintage Rolexa, wejdzie jak w masło.

I tu pewien że masz rację ale wybrał bym raczej 58 Black. 

Aktualnie w moja mała kolekcja szykują się zmiany, chcę ograniczyć się do 3 max 5 czasomierzy. Codzienny, 1(driver-kagan,guma), 2(chrono- skórka), 3(edc-kagan) i jedno miejsce na coś ciekawego- nowości. Dzisiejszy stan to PO 42, GMT, 58 blue i legend diver. Longines idzie na bazar oraz 58 i PO najprawdopodobniej. 

3 minuty temu, Wery napisał:

I tu pewien że masz rację ale wybrał bym raczej 58 Black. 

Aktualnie w moja mała kolekcja szykują się zmiany, chcę ograniczyć się do 3 max 5 czasomierzy. Codzienny, 1(driver-kagan,guma), 2(chrono- skórka), 3(edc-kagan) i jedno miejsce na coś ciekawego- nowości. Dzisiejszy stan to PO 42, GMT, 58 blue i legend diver. Longines idzie na bazar oraz 58 i PO najprawdopodobniej. 

Jeśli te 3 sprzedajesz to robi się budżet na explorera , OP41 a może nawet DJ41. 
Masz wtedy GMT Pepsi plus (explorer) ...i nic już nie musisz a wszystko możesz...

10 minut temu, Maserati napisał:

Jeśli te 3 sprzedajesz to robi się budżet na explorera , OP41 a może nawet DJ41. 
Masz wtedy GMT Pepsi plus (explorer) ...i nic już nie musisz a wszystko możesz...

Tak właśnie jest mój plan explorer lub air king oraz może nowe OP. 

Kto sprzedaje ten (s)pierniczy😏😏😏😏😏

13D8039D-F0DD-4211-86A4-D62996D7ECAF.jpeg

Edited by Maserati

Tak więc była to najdroższa połówka😁.

BTW, bransa 3400 PLN... tanio nie jest🤨

49 minut temu, Maserati napisał:

Tak więc była to najdroższa połówka😁.

BTW, bransa 3400 PLN... tanio nie jest🤨

Płaciłem trochę taniej, ale widzę, że polityka osłabiania PLN już działa 😀

17 minut temu, Rethel napisał:

Punkty z karty Kruka i jest lepiej :).

Musiałem oddać córce aby uniknąć zamieszek w domu😊. Goły i wesoły.

Ja ostatnio zamówiłem sobie pasek do mojego BB. Dzwonili po odbiór...na miejscu okazało się, że przyjechał sam pasek bez klamerki :). Czekałem dwa miesiące na komplet poczekam drugie tyle. Nie ma pośpiechu bo kupuje z ciekawości tylko.

Gdyby ktoś chciał czarnego BB58 na pasku (nowy nigdy nie używany) to zapraszam na priv ;) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Mam pytanie do posiadaczy BB GMT czy mieliście problem z datownikiem? Przyglądam się temu modelowi (kiedyś mierzyłem, nie przypasował mi grubością gdyż byłem świeżo po zakupie Nomosa).

Gdy otworzą sklepy chce przymierzyć ponownie, i myśle o kupieniu.

Edited by 70soul

Mam pytanie do posiadaczy BB GMT czy mieliście problem z datownikiem? Przyglądam się temu modelowi (kiedyś mierzyłem, nie przypasował mi grubością gdyż byłem świeżo po zakupie Nomosa).
Gdy otworzą sklepy chce przymierzyć ponownie, i myśle o kupieniu.

To w zasadzie trochę ruletka. Niby zegarki od końca 2019 miały już nie mieć tego problemu, ale czytam na zagranicznych forach, że nadal się zdarzały. Przypuszczam, że w tych obecnie produkowanych te problemy wyeliminowali.
Ale jeśli zegarek się podoba, kup - nie zakładałbym z góry, że trafi się taki z problemem.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Jak ktoś szuka GMT to 2 albo 3 sztuki leżały w Złotych Tarasach jeszcze w zeszłym tygodniu.

Jest też czarny BB58 ale na pasku.

Dziś otwarte do 13! może ktoś sobie sprawi prezent 🖖

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)