Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

No właśnie tak było dotychczas, a teraz jakikolwiek upust wyklucza punkty. Tak powiedziano mi w listopadzie przy odbiorze Datejusta.

A na DJ jest w ogóle upust z karty?

3 minuty temu, BREVET napisał:

To dotyczy tylko Rolexa.

A, OK, dzięki.

Widocznie źle zrozumiałem.

1 minutę temu, Szyszkops napisał:

A na DJ jest w ogóle upust z karty?

Nie, nie ma, chociaż czasem daje się 3-4% wynegocjować

Edited by Tommaso

Przecież jest zima, to woda jest zimna. Co w tym dziwnego, że w swetrze?

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

20 godzin temu, RysiekOchodzki napisał:

W tak zwanym naturalnym środowisku

Deepspot? Czekamy na selfie z 58 na 40m ;)

Godzinę temu, RysiekOchodzki napisał:

Słabe światło tam jest :)

haha, na szczescie luma mocna no i latarki dają :P

8 minut temu, PatrykWoj napisał:

Piękne są te Tudory! Czekam na mojego niebieskiego BB58 :D

Tylko daj jakieś foty, zanim pójdzie na bazarek😁

1 minutę temu, zbyniu70 napisał:

Tylko daj jakieś foty, zanim pójdzie na bazarek😁

Będzie dużo fotek bo na bazarek nie pójdzie :D

Gratuluje przyszłym nabywcom , tym którzy sprzedają życzę dobrego dealu, natomiast sam, w opozycji do większości, nie mam intencji sprzedaży pomimo że kupiłem wersje nierekomendowaną przez samego siebie - na pasku. I uwaga , to się wcale źle nie prezentuje na skórze , choć pewnie klasyczny czarny łyka go w tym zakresie już na starcie...

6BE82AD5-577E-4064-8EAA-EB5FD1E9572A.jpeg

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.

Mam pytanie bo na żywo nie widziałem - co jest z tym BB 58 blue? - taki plastikowy kolor czy co ze szybko zmienia właściciela 

Edited by rafio77

7 minut temu, rafio77 napisał:

Mam pytanie bo na żywo nie widziałem - co jest z tym BB 58 blue? - taki plastikowy kolor czy co ze szybko zmienia właściciela 

Moim zdaniem powodów rotacji jest kilka:

1. Zegarek nie jest efektowny(luksusowy) tak jak np konkurencyjny seamaster(ceramiczny bezel, tarcza, ciekawsza koperta). Tudor nie jest też tak prestiżowy jak np Omega(=rozpoznawalność, duma ).

2. 58 blue jest perfekcyjny , ascetyczny ale i nudny.

3. Forumowicze w dużej mierze sprzedają kupują sprzedają kupują itp itd wiec jest to kolejny Tudor którego czego wirnik.

4. Duża promocja i niedostępność tego zegarka na YT zadziała na nabywców. A jeśli kupuje się na tej bazie to wtedy różnie może być z utrzymaniem go w kolekcji.

5. Taki model, generalnie 58, zostanie u kogoś kto naprawdę go doceni, lubi vintage  i pasuje mu do kolekcji. Można się pobawić paskami co w przypadku współczesnych Rolexow nie ma sensu. Doceniam 72g power reserve i to ze gubi 1s/day. Myśle że jest też świetnym substytutem dla suba jeśli ktoś z różnych względów nie może go kupić.

1 godzinę temu, Maserati napisał:

Moim zdaniem powodów rotacji jest kilka:

1. Zegarek nie jest efektowny(luksusowy) tak jak np konkurencyjny seamaster(ceramiczny bezel, tarcza, ciekawsza koperta). Tudor nie jest też tak prestiżowy jak np Omega(=rozpoznawalność, duma ).

2. 58 blue jest perfekcyjny , ascetyczny ale i nudny.

3. Forumowicze w dużej mierze sprzedają kupują sprzedają kupują itp itd wiec jest to kolejny Tudor którego czego wirnik.

4. Duża promocja i niedostępność tego zegarka na YT zadziała na nabywców. A jeśli kupuje się na tej bazie to wtedy różnie może być z utrzymaniem go w kolekcji.

5. Taki model, generalnie 58, zostanie u kogoś kto naprawdę go doceni, lubi vintage  i pasuje mu do kolekcji. Można się pobawić paskami co w przypadku współczesnych Rolexow nie ma sensu. Doceniam 72g power reserve i to ze gubi 1s/day. Myśle że jest też świetnym substytutem dla suba jeśli ktoś z różnych względów nie może go kupić.

Hmm gdybym to ja go miał kupić to w życiu nie w kontekście zamiennika lub substytutu np omegi bo to się z reguły zle kończy  czytaj szybka sprzedażą  

ale dzięki za lekkie rozjaśnienie sytuacji :)

Edited by rafio77

2 godziny temu, rafio77 napisał:

Jak dla mnie to jest uwarunkowane dużym popytem jak i sukcesem 58 Black, a następnie obszernym marketingiem jaki został stworzony na potrzeby 58 Blue (YT i inne platformy społecznościowe). Tak więc ludzie się rzucili jak szczerbaty na suchary (fliperzy, kolekcjonerzy i inne zjadacze chleba). Ja do tego gronie też się zaliczyłem 😜. Jak dla mnie Blue jest bardzo ciekawym czasomierzem aczkolwiek za bardzo nudnym. Podczas odbioru zegarka nie miałem tak ogromnego zachwytu żeby mieć mokro w majtkach 😂 Sam teraz stwierdzam że powinienem wybrać oryginał Black 🖤 ale zwalczyła mnie chęć posiadania nowinki podczas zakupu. Tak więc moje Blue idzie na bazarek na dniach 👍

Black 🖤  hype na blue jest oczywisty ale generalnie na linii 58 Tudor zyskał tyle co niektorym firmom nigdy sie nie uda. Seamaster wg mnie nie jest substytutem, ma zupełnie inne odniesienia. Bardzo fajnie jest miec oba zegarki

3 godziny temu, Wery napisał:

Jak dla mnie to jest uwarunkowane dużym popytem jak i sukcesem 58 Black, a następnie obszernym marketingiem jaki został stworzony na potrzeby 58 Blue (YT i inne platformy społecznościowe). Tak więc ludzie się rzucili jak szczerbaty na suchary (fliperzy, kolekcjonerzy i inne zjadacze chleba). Ja do tego gronie też się zaliczyłem 😜. Jak dla mnie Blue jest bardzo ciekawym czasomierzem aczkolwiek za bardzo nudnym. Podczas odbioru zegarka nie miałem tak ogromnego zachwytu żeby mieć mokro w majtkach 😂 Sam teraz stwierdzam że powinienem wybrać oryginał Black 🖤 ale zwalczyła mnie chęć posiadania nowinki podczas zakupu. Tak więc moje Blue idzie na bazarek na dniach 👍

Szczera wypowiedź potwierdzająca regułę - substytut nie zastąpi oryginału :)

Ale gdyby wszyscy posiadali/nosili czarnego BB58, świat zegarkowy byłby bardzo nudny.

Król królów ,one and only Sub urósł do 41mm. Fifty eight został przy 39mm i już nie trzeba w zawiłych labiryntach szukać modeli vintage👍.

Tutaj nie ma czego udawać. Fifty eight to substytut suba zwłaszcza wersji preceramic. To pewne!

D4444B89-5F19-433F-8D1D-DDBC84198EB2.jpeg

W dniu 30.12.2020 o 18:53, Jan napisał:

Black 🖤  hype na blue jest oczywisty ale generalnie na linii 58 Tudor zyskał tyle co niektorym firmom nigdy sie nie uda. Seamaster wg mnie nie jest substytutem, ma zupełnie inne odniesienia. Bardzo fajnie jest miec oba zegarki

Jedyne oficjalne dane finansowe pochodzą z UK - Rolex Watch Company Ltd. (wymóg prawny w UK). Rolex globalnie nie ujawnia danych finansowych (czasami jakieś pojedyńcze informacje). Z tego co pamiętam to chyba Morgan Stanley rokrocznie tworzy szacunki wyników finansowych - ale to są tylko szacunki.

Na podstawie danych z UK przychody Rolex (w tym Tudor) wzrosły o 13% 2019 do 2018 roku, ale ile z tego dotyczy linii  Black Bay, tego nie ujawniono (chyba, że ktoś ma jakieś lepsze źródła).