Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm przeglądając wątek IWC mam czasami inne wrażenie ;) 

Ale IWC i mechanizmy,  wywołałem jedynie jako przykład .

Ale masz oczywiście racje jeśli ktoś naprawdę się tym tematem interesuje to nie powinien być zdziwiony.

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tych którzy naprawdę się tym interesują 😆


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest - jednym się podoba córka a drugim teściowa :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie Panowie jaki l2l ma Pelagos i jaka grubość.??


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kornel91 napisał(-a):

A powiedzcie Panowie jaki l2l ma Pelagos i jaka grubość.??

l2l 50mm ( FXD ma chyba 52mm ) a grubość to chyba zależy do wersji - eta czy inhouse, pół milimetra eta cieńsza

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Bardzo dobry rozmiar. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Hefajsto napisał(-a):

A ja śledząc różne wątki mam wrażenie, że to właściciele "starych" za wszelką cenę dyskredytować chcą nowe... Na zasadzie moje "stare" lepsze niż twoje nowe.

Aż czasem sie zastanawiam... Eeee.... serio ? I co w związku z tym??

Jak IWC zaczyna wkładać ETA to płacz , że nie inhause. Jak Tudor idzie w drugą stronę, gdzie mechanizm ma (przynajmniej na papierze) większe możliwości... to ... ilość linijek na tarczy przeszkadza. Coś zawsze się znajdzie  :D  Zresztą  odnoszę wrażenie , ze z samochodami jest tak samo... pewnie i z żonami ;) 

W każdym razie nikt nikogo nie zmusza do wymiany/zakupu nowego. Podoba Ci się to co masz? W sumie mi też ;) Jak to wcześniej napisano nośmy to co się komu podoba.

Jak dla mnie nowy Pelagos jest spoko. Pan Tadeusz na tarczy mi nie przeszkadza a pozbycie się indexu przy dacie według mnie na plus. Tak, tak wiem , w starym stwarzało to namiastkę symetrii. 

PS

Tylko niech nikt personalnie do siebie tego nie bierze. W nikogo nie celuje, ot taki trend zaobserwowałem.

A po co ta cała pisanina na tarczy, co to wnosi do jakości i wyglądu zegarka?

44 minuty temu, ecipeci napisał(-a):

l2l 50mm ( FXD ma chyba 52mm ) a grubość to chyba zależy do wersji - eta czy inhouse, pół milimetra eta cieńsza

No właśnie, wersje na starych, tanich werkach, są zgrabniejsze od tych w nowych, projektowanych w czasach komputerów i wirtualnej rzeczywistości.

Sam to przerabiam w starej Omedze 300M, parametry te same co obecnej wersji, a wymiary zupełnie inne. Czy nowe musi być grube i duże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sanik napisał(-a):

Sam to przerabiam w starej Omedze 300M, parametry te same co obecnej wersji, a wymiary zupełnie inne. Czy nowe musi być grube i duże?

Niestety w Omedze w wiekszosci tak 😖😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sanik napisał(-a):

A po co ta cała pisanina na tarczy, co to wnosi do jakości i wyglądu zegarka?

No właśnie, wersje na starych, tanich werkach, są zgrabniejsze od tych w nowych, projektowanych w czasach komputerów i wirtualnej rzeczywistości.

Sam to przerabiam w starej Omedze 300M, parametry te same co obecnej wersji, a wymiary zupełnie inne. Czy nowe musi być grube i duże?

Co też tu Kolega wypisuje :( Opis na tarczy to jest problem? Problem to jest go przeczytać w naturze :)  Wymiary są praktycznie takie same, bo różnica w grubości jest poniżej 1mm.

To ten sam zegarek, tylko fajniejszy, bo z większymi możliwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KRZYSIO napisał(-a):

Co też tu Kolega wypisuje :( Opis na tarczy to jest problem? Problem to jest go przeczytać w naturze :)  Wymiary są praktycznie takie same, bo różnica w grubości jest poniżej 1mm.

To ten sam zegarek, tylko fajniejszy, bo z większymi możliwościami.

dla mnie Pelagos z Etą jest fajniejszy i to jest tylko i wyłącznie moja opinia którą proszę sobie nie brać do serca a tym bardziej do głowy ;)

w nowym tarcza jest spierd...a - brak indeksu obok daty i pięć linijek przepisu na ciasto

jedyne co w nowym "lepsze" to rezerwa chodu ( mnie to nie dotyczy bo zakładam zegarek rano i ściągam wieczorem i tak codziennie - taki życiowy kompan ;) )

także reasumując - każdemu nie dogodzisz i każdy ma inne postrzeganie co lepsze, fajniejsze, ładniejsze...

swoją drogą ciekaw jestem kiedy pokażą nowego poprawionego Pelagosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno już jest, ale tak dziwny, że nie chcesz go oglądać :) 

Co do przepisu na tarczy to jest OK, bo ciasto bardzo smaczne :);) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KRZYSIO napisał(-a):

Podobno już jest, ale tak dziwny, że nie chcesz go oglądać :) 

 

wrzuć jakąś fotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodoszczelność na poziomie 200m i taki trochę nijaki :( 

01_M25707B.21-0001_blue_fabric_blue_DET_RVB.jpg

Mnie się niespecjalnie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

Wodoszczelność na poziomie 200m i taki trochę nijaki :( 

 

Mnie się niespecjalnie podoba.

FXD to z trzy miesiące temu pokazali... 

żadna nowość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

dla mnie Pelagos z Etą jest fajniejszy i to jest tylko i wyłącznie moja opinia którą proszę sobie nie brać do serca a tym bardziej do głowy ;)

w nowym tarcza jest spierd...a - brak indeksu obok daty i pięć linijek przepisu na ciasto

jedyne co w nowym "lepsze" to rezerwa chodu ( mnie to nie dotyczy bo zakładam zegarek rano i ściągam wieczorem i tak codziennie - taki życiowy kompan ;) )

także reasumując - każdemu nie dogodzisz i każdy ma inne postrzeganie co lepsze, fajniejsze, ładniejsze...

swoją drogą ciekaw jestem kiedy pokażą nowego poprawionego Pelagosa ;)

Plus jeden …szczątkowy indeks z datą i two liner to zdecydowanie bardziej przystojna opcja. Ale trzeba zrozumieć tych którzy przedkładają wnętrze nad powierzchowność ( ciekawe czy z kobietami też trzymają się tej doktryny ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat bardzo dobra doktryna, bo chroni przed pustakami :) 

O gustach tutaj nie dyskutujemy, a ja zawsze wolę nowszy model o ile trzyma fason. Tak już mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walentynkowo - kończy się już nam drugi miesiąc miodowy, oby tyle ciepłych uczuć zawsze towarzyszyło związkom ludzi z (nie tylko nowymi) zegarkami😆

 

IMG-20220214-092619-edit-568895601393399


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ledr napisał(-a):

Walentynkowo - kończy się już nam drugi miesiąc miodowy, oby tyle ciepłych uczuć zawsze towarzyszyło związkom ludzi z (nie tylko nowymi) zegarkami😆

A jak z czytelnoscia - dobra, bardzo dobra czy slaba? Pytam powaznie, bo biala Daytona w porownaniu do subow czy gmt jest bardzo slabo czytelna a w kiepskim oswietleniu, to juz praktycznie nic nie widac... 😖

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, artme napisał(-a):

A jak z czytelnoscia - dobra, bardzo dobra czy slaba? Pytam powaznie, bo biala Daytona w porownaniu do subow czy gmt jest bardzo slabo czytelna a w kiepskim oswietleniu, to juz praktycznie nic nie widac... 😖

No widzisz (nomen omen), właśnie dlatego zdecydowałem się na odwrócona pandę, bo biała tarcza kusiła, ale jednak po zdjęciach doszedłem do wniosku, że słabo wskazówki widać. W tej mojej nawet ślepy kret jak ja (-3,5 na oba ślepia) widzi dokładnie godzinę z daleka i bliska, a wypukły szafir wcale nie przeszkadza.

Tu masz tarczę z większej odległości:

IMG-20220214-103231-edit-569617807820372


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ledr napisał(-a):

No widzisz (nomen omen), właśnie dlatego zdecydowałem się na odwrócona pandę, bo biała tarcza kusiła, ale jednak po zdjęciach doszedłem do wniosku, że słabo wskazówki widać. W tej mojej nawet ślepy kret jak ja (-3,5 na oba ślepia) widzi dokładnie godzinę z daleka i bliska, a wypukły szafir wcale nie przeszkadza.

Dzieki - no zobaczymy jak w wersji bialej bedzie - czy lepiej niz w Rolku czy podobnie. W tudorze sa pelne wskazowki a w Daytonie czesc jest "biala" a czesc "czarna" i to wlasnie chyba powoduje taka niska czytelnosc choc brak lumy rowniez jej nie poprawia 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.