Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

BB58 ma 39 mm, podczas gdy BB54 ma 37 mm. Niby nie jest to wielka różnica, ale na pewno dużo robi. Miałem homage 62mas o średnicy (zależnie od źródła) 38 albo 37 mm i nie odbierałem go jako ZA mały, ale jednak jako dosyć niewielki. Nadgarstek 17.5 cm.

Sprawdziłem w swoich starych komentarzach: ten Seestern miał na bezelu 38 mm, 37.5 na samej kopercie. Podobna różnica jest na BB58 (39 na kopercie, 39.5 na bezelu). Jeśli BB54 ma rzeczywiście 37 mm, to on jest o milimetr mniejszy nawet od Seesterna. Z drugiej strony, jest to autentyczny rozmiar Suba z połowy lat 50.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

BB58 ma 39 mm, podczas gdy BB54 ma 37 mm. Niby nie jest to wielka różnica, ale na pewno dużo robi. Miałem homage 62mas o średnicy (zależnie od źródła) 38 albo 37 mm i nie odbierałem go jako ZA mały, ale jednak jako dosyć niewielki. Nadgarstek 17.5 cm.

Sprawdziłem w swoich starych komentarzach: ten Seestern miał na bezelu 38 mm, 37.5 na samej kopercie. Podobna różnica jest na BB58 (39 na kopercie, 39.5 na bezelu). Jeśli BB54 ma rzeczywiście 37 mm, to on jest o milimetr mniejszy nawet od Seesterna.

 

Mi Yachtmaster w 40mm wydawał się trochę zbyt duży ale znów 37mm wyglądał stanowczo na zbyt mały. Czasami wszystko zależy od danego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i niektóre Tudory są fajne, ale za dwadzieścia tyśków to można kupić używki z kompletnie innej ligi. Coś tu nie gra…


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki jest polecam brać Seiko SJE093 (~38 mm) - zjada wszystkie divery na nadgarstek ~17cm. 😁
5524f9251e59d4d38e3f95229cd72839.png

dla porównania bb58

310800937_1274084306685058_6895275339418632030_n.thumb.jpg.4d45fe9e44cbe3a67fc00ac38bfc780b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron raczej nie poniżej 40 tysięcy. Jaeger LeCoultre? Ale jeśli komuś podoba się akurat wzornictwo BB, a nie powiedzmy Overseas lub Master Compressor? To ma rezygnować z zegarka bardzo dobrej firmy, będącej w prywatnych rękach a nie międzynarodowego koncernu, i znanej z jakości i z mechanizmem in-house?

 

2 minuty temu, machlo napisał(-a):

Póki jest polecam brać Seiko SJE093 (~38 mm) - zjada wszystkie divery na nadgarstek ~17cm. 😁
5524f9251e59d4d38e3f95229cd72839.png

dla porównania bb58

310800937_1274084306685058_6895275339418632030_n.thumb.jpg.4d45fe9e44cbe3a67fc00ac38bfc780b.jpg

 

O faktycznie, jakaś nówka. Czyżby więc Seiko po latach dziwnych prób i przestrzeleń rozmiarów wreszcie dorobiło się autentycznej reedycji 62mas? Ale jedna uwaga: Tudor, zwłaszcza podstawowa czarna wersja, jest ładniejszy.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zgłaszam mój pogląd. Każdy ma swoje. Jeden kupi najdroższą wersję vw golfa (np. R 333 za 350k pln), bo lubi i mu się podoba, a inny w tej cenie kupi przyzwoitego jaguara (w tym przykładzie nawet nowego). Co kto lubi.  


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, agremi napisał(-a):

Może i niektóre Tudory są fajne, ale za dwadzieścia tyśków to można kupić używki z kompletnie innej ligi. Coś tu nie gra…

 

Co masz na myśli? Teraz za 20k ciężko kupić coś sensownego, tzn. z kompletnie innej ligi niż Tudor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

O faktycznie, jakaś nówka. Czyżby więc Seiko po latach dziwnych prób i przestrzeleń rozmiarów wreszcie dorobiło się autentycznej reedycji 62mas? Ale jedna uwaga: Tudor, zwłaszcza podstawowa czarna wersja, jest ładniejszy.

 

SLA017 to mały zegarek, ale ten nowy to już mikrus jak 54. Te modele to efekt zaspokajania trendów, bo mikro tarcza w diverze jest chyba trochę bez sensu. Ale w sam raz dla kobiet, lubię teraz nosić "męskie" zegarki. 

 

Czarny BB41 jest najładniejszy z linii heritage. BB58 świetny, ale to złoto na bezelu to krok za daleko. No ale musieli się odróżnić od dużego chyba. Teraz wydali prawie idealny, ale za to w rozmiarze 37mm. Wszystko, żeby nie wydać reedycji Tudora Submarinera. ;)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... BB58 to fatalny model, za drogi, niewygodny i jakiś taki nieciekawy wizualnie... Jeszcze mu krzywe szkło zrobili przez pomyłkę;-)

 

IMG-3859.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tbn napisał(-a):

 

SLA017 to mały zegarek, ale ten nowy to już mikrus jak 54. Te modele to efekt zaspokajania trendów, bo mikro tarcza w diverze jest chyba trochę bez sensu. Ale w sam raz dla kobiet, lubię teraz nosić "męskie" zegarki. 

 

Czarny BB41 jest najładniejszy z linii heritage. BB58 świetny, ale to złoto na bezelu to krok za daleko. No ale musieli się odróżnić od dużego chyba. Teraz wydali prawie idealny, ale za to w rozmiarze 37mm. Wszystko, żeby nie wydać reedycji Tudora Submarinera. ;)

 

Wydali. Tylko nazywa się Pelagos 39.

 

 

23 minuty temu, agremi napisał(-a):

Ja tylko zgłaszam mój pogląd. Każdy ma swoje. Jeden kupi najdroższą wersję vw golfa (np. R 333 za 350k pln), bo lubi i mu się podoba, a inny w tej cenie kupi przyzwoitego jaguara (w tym przykładzie nawet nowego). Co kto lubi.  

 

Jeśli ten przykładowy "Golf" to Omega, to mogę się zgodzić 🙂

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Wydali. Tylko nazywa się Pelagos 39.

 

 

Tylko, że zrobili w tytanie i dodali szlify słoneczne... czyli znów nie do końca co community by chciało. Gdyby ten zegarek był w stali i z normalną matową ceramiką czy nawet lepiej z aluminium byłby rewelacyjną propozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, ledr napisał(-a):

Taaa... BB58 to fatalny model, za drogi, niewygodny i jakiś taki nieciekawy wizualnie... Jeszcze mu krzywe szkło zrobili przez pomyłkę;-)

 

IMG-3859.jpg

Oj tam, oj tam. Nie ma się co unosić. Nie powiedziałem, że tudory są brzydkie, albo niewygodne. Sam mam jednego. 😉Stwierdziłem tylko, że jak dla mnie zrobiły się za drogie. 

 

Godzinę temu, PKS napisał(-a):

 

Co masz na myśli? Teraz za 20k ciężko kupić coś sensownego, tzn. z kompletnie innej ligi niż Tudor.

Wejdź na chrono24 i zobacz co można za ok. 20k kupić. Wpisz markę jaka Cię interesuje, wybierz max. cenę np. 21k i zobacz co wyskoczy. Ja zegarkami nie handluję. ☺️

Wiadomo, że patka albo vacherona nie kupisz, ale między tudorem a tymi dwoma jest jeszcze trochę innych zegarków. 

49 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

eśli ten przykładowy "Golf" to Omega, to mogę się zgodzić 🙂

Akurat nie myślałem o omedze jak to pisałem, ale fajnie trafiłeś, też czujesz bluesa… 😀


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20k to 58 kosztuje w Kruku. Cena w euro w Niemczech to coś około 17+ obecnie, a na chrono nówki dostanie się za 15-16k. W tych pieniądzach to rewelacyjna propozycja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, agremi napisał(-a):

Wejdź na chrono24 i zobacz co można za ok. 20k kupić. Wpisz markę jaka Cię interesuje, wybierz max. cenę np. 21k i zobacz co wyskoczy. Ja zegarkami nie handluję. ☺️

 

No właśnie nie widzę w tej cenie niczego "z kompletnie innej ligi", dlatego pytałem, czy masz coś konkretnego na myśli. Sensowne propozycje to przynajmniej 30k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, PKS napisał(-a):

 

No właśnie nie widzę w tej cenie niczego "z kompletnie innej ligi", dlatego pytałem, czy masz coś konkretnego na myśli. Sensowne propozycje to przynajmniej 30k.

Może mamy po prostu inne postrzeganie usytuowania tudora wśród innych marek. Kto wie. Ale że bujam się akurat w hamaku, więc na szybko grzebnąłem co można (dość losowo) za ok 20k kupić. Z różnych parafii, że tak powiem. 

IMG_5031.png

IMG_5032.png

IMG_5033.png

IMG_5034.png

IMG_5035.png

IMG_5036.png

IMG_5037.png

IMG_5038.png

IMG_5039.png

IMG_5040.png

IMG_5041.png

IMG_5042.png

A na chrono ceny nie są super okazyjne. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy to jest aż taki skok jakościowy.

Szczególnie superocean na tudorowym mechanizmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, tbn napisał(-a):

20k to 58 kosztuje w Kruku. Cena w euro w Niemczech to coś około 17+ obecnie, a na chrono nówki dostanie się za 15-16k. W tych pieniądzach to rewelacyjna propozycja. 

BB58 w Kruku 19.5k minus 10% z marszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał(-a):

 

SLA017 to mały zegarek, ale ten nowy to już mikrus jak 54. Te modele to efekt zaspokajania trendów, bo mikro tarcza w diverze jest chyba trochę bez sensu. Ale w sam raz dla kobiet, lubię teraz nosić "męskie" zegarki. 

 

Czarny BB41 jest najładniejszy z linii heritage. BB58 świetny, ale to złoto na bezelu to krok za daleko. No ale musieli się odróżnić od dużego chyba. Teraz wydali prawie idealny, ale za to w rozmiarze 37mm. Wszystko, żeby nie wydać reedycji Tudora Submarinera. ;)

 

SJE093 zdecydowanie lepiej prezentuje się na nadgarstku niż 54 i SLA017 również. Niby ponad 1 mm mniejszy do SLA017, ale tarcza nie jest mała jak w 54.

54 to mikrus. SLA017 jest za gruby. SJE093 ma idealne rozmiary, wyraźnie cieńszy od SLA017 i pięknie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, PKS napisał(-a):

No nie wiem, czy to jest aż taki skok jakościowy.

Szczególnie superocean na tudorowym mechanizmie :)

Dla mnie jest. Może stąd nieporozumienie… 😁


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te wymienione to kompletnie inne zegarki. Jeśli podoba mi się BB58 albo COŚ W TYM GUŚCIE, to przecież nie kupię ostatecznie Ballon Bleu (który, jakkolwiek ładny, przecież nie jest niczym szczególnym, tylko zegarkiem marki jubilerskiej). Dodam jeszcze, że jedyne wymienione tam divery są duże do ogromnych, a jak ktoś myśli o BB58, to nie dlatego, że skrycie marzy o 44 milimetrach.

 

 

1 godzinę temu, machlo napisał(-a):

 

SJE093 zdecydowanie lepiej prezentuje się na nadgarstku niż 54 i SLA017 również. Niby ponad 1 mm mniejszy do SLA017, ale tarcza nie jest mała jak w 54.

54 to mikrus. SLA017 jest za gruby. SJE093 ma idealne rozmiary, wyraźnie cieńszy od SLA017 i pięknie leży.

 

Jeden detal: on jest nakręcany ręcznie. A nie każdy chciałby codziennie igrać z zakręcaną koronką.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, agremi napisał(-a):

Może mamy po prostu inne postrzeganie usytuowania tudora wśród innych marek. Kto wie. Ale że bujam się akurat w hamaku, więc na szybko grzebnąłem co można (dość losowo) za ok 20k kupić. Z różnych parafii, że tak powiem. 

IMG_5031.png

IMG_5032.png

IMG_5033.png

IMG_5034.png

IMG_5035.png

IMG_5036.png

IMG_5037.png

IMG_5038.png

IMG_5039.png

IMG_5040.png

IMG_5041.png

IMG_5042.png

A na chrono ceny nie są super okazyjne. 

 

I nic z tego co pokazales nie ma nawet podejscia do 58 pod zadnym wzgledem... Zreszta malo co ma.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Ale te wymienione to kompletnie inne zegarki. Jeśli podoba mi się BB58 albo COŚ W TYM GUŚCIE, to przecież nie kupię ostatecznie Ballon Bleu (który, jakkolwiek ładny, przecież nie jest niczym szczególnym, tylko zegarkiem marki jubilerskiej). Dodam jeszcze, że jedyne wymienione tam divery są duże do ogromnych, a jak ktoś myśli o BB58, to nie dlatego, że skrycie marzy o 44 milimetrach.

 

 

 

Jeden detal: on jest nakręcany ręcznie. A nie każdy chciałby codziennie igrać z zakręcaną koronką.

 

Co jest ręcznie nakręcane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

I nic z tego co pokazales nie ma nawet podejscia do 58 pod zadnym wzgledem... Zreszta malo co ma.

 

 

Dla mnie do 20k,  BB58 miażdży konkurencję

Edytowane przez nixon111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.