Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Błoniowe okazje na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Za ile by bylo warto wziąć? 100 zł?

Święta - szanuj portfel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zagadkowego czarnego Blonexa, to zgadzając się z tym co napisał Paweł Bury. dodam, że jeszcze jedna rzecz w tym zegarku budzi moją wątpliwość, choć bez obejrzenia tarczy na żywo nie da się tego ustalić. Nie wiem tylko czy trąbić o tym na forum czy może dla zainteresowanych na PW - aby nie ułatwiać pracy przyszłym twórcom czarnych Blonexów ;)

Niestety (z mojego, jako zbieracza autentyków, punktu widzenia) renowacje są co raz lepsze technicznie i postęp w tej mierze będzie istniał nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie zapomniałem o tej aukcji.  Dzięki za przypomnienie.

 

Pogrzebałem trochę w postach i w swojej poczcie i okazało się że : JuliiZu  - to ta sama osoba od której kupiłem kiedyś Zodiaka - tarcza po malowaniu, w środku mechanizm 17 kamieniowy a powinien być 16 kam,  itd. Pisałem do pani i nic. Kolejny przykład z tą sprzedającą był chyba z pół roku temu - patrz post 107.

Teraz kolejny przypadek. To cały czas ta sam osoba. Sprzedaje malowanki a udaje że nic nie wie.

Przyjrzałem się trochę dokladniej tarczy i mam te same wątpliwości co powyżej i jeszcze inne. Np. odległość pomiędzy napisami Blonex a 17 Rubis w oryginalach jest dużo mniejsza niż w zegarku z aukcji.

 

Poprosiłem o wycofanie mojej oferty - dla Waszej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prawdopodobna malowanka tymczasem za równego tysiaka... :unsure:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wszyscy wycofują oferty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga czarna malowanka poszła wczoraj znacznie taniej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tam raczej nikt nie miał wątpliwości, że jest to malowanka.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wycofują oferty ;)

No i bardzo dobrze powinna zostać taka za 100zł bo tyle jest wart no może ciutkę więcej w końcu to zegarek.

Z ta ofertą od początku była zagadka ponieważ Pani czy tam Pan usilnie chciała dogadać temat poza allegro - nie mam nic do załatwiania transakcji poza serwisem (taniej) ale tu chodziło tylko o brak podstaw do ewentualnych roszczeń które na pewno by się pojawiły po odbiorze zegarka.Mnie tylko dziwiło czemu np Kris nie odwołuje swojej oferty bo ja złudzeń nie miałem co do tego zegarka ale i też pewności na 100 tylko na 99% 

W końcu temat się wyjaśnił i bardzo dobrze kilkanaście setek wielu zaoszczędziło  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to malowanka, to poziom renowacji powala. Pomijając tarcze warszawskie, czy podłe malowanki, ten jest zrobiony idealnie. Czeka nas wysyp antymagnetycznych i czarnych Blonex-ów? 


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było juz kilka naprawde dobrze zrobionych na rynku.... jak jest popyt ktos sie zawsze skusi. Coraz ciężej będzie sie nie naciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę, żeby na aukcji, czym bliżej do końca tym bardziej spadała cena :D Ale dobrze, bo wydać ponad tysia na malowankę to lekka przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości.

Pierwszy Krisa/chyba się nie pogniewa/.

Drugi z wystawy i był też w"Noble Consierge".

Oba od Kurd,,,,,,,,,cza z Błonia.

Trzeci z Allegro.

 

 

attachicon.gifDSC_0149.JPG

attachicon.gifwystawa-pozioma_klub.jpg

attachicon.gifDSC_0085.JPG

 

 

od razu zastrzegam, że jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o znajomość tych zegarków; ale tak sobie spojrzałem jak rozmawiacie o tym czarnym - rozumiem, że zdjęćia które pirx załacznik to tzw. oryginały? tylko moim zdaniem nr 1 a nr 2 to totalnie inne zegarki.... Różnią sie i cyferkami i przede wszystkim tymi kreskami między nimi - w pierwszym zegarku są niemal kwadratowe, w drugim są podłużne. Trzeci zegarek to z kolei jakby kompilacja nr 1 i nr 2.... 

 

jesli to wszystkie znane czarne zegarki, to moim zdaniem zaden nie jest oryginalny :)) albo tylko jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli któryś jest oryginalny, to tylko ten od Krisa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym nabyć jednego Błonia do kolekcji czy na allegro jest coś w oryginale. ? zegarki zbieram od niedawna z jednego Błonia warto było by mieć w kolekcji.z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błonie jako nazwa modelu, a nie inne zegarki z ZMP Błonie (przykładowo Dukat czy Arras) aktualnie są  3-4 wyglądające na Ok. Oczywiście biorąc pod uwagę upływ czasu i dziesięciolecia na potencjalne naprawy, to można zakładać, że w każdym coś było robione. Nie chodzi o stan fabryczny, tylko zgodność z typem. Nawet jeśli coś było wymienione, to na takie, jakie było w oryginale. Innym tematem są szkiełka i koronki. To elementy eksploatacyjne i podlegają wymianie w normalnym używaniu. Tak samo jak trudno oczekiwać, że w 10-letnim aucie wycieraczki będą te same, które z nim wyjechały z fabryki.

Z tymi zastrzeżeniami możesz wklejać linki, tych które Ci się podobają - ktoś zawsze odpisze. Nie ma też co się śpieszyć. Jeżeli nie masz szczególnych preferencji co do konkretnego modelu, to Błonie są w stałej ofercie na Alle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się na tym nie znasz, to lepiej kup na forum, bo to co się dzieje na allegro to zgroza.

Spora część to malowanki i składaki.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parcia nie mam, że muszę kupić "już". Jak pisałem i powtórzył to kolega Sol nie znam się tak żeby odróżnić czy jest to oryginał czy też składak.

 

Oczywiście biorąc pod uwagę upływ czasu i dziesięciolecia na potencjalne naprawy, to można zakładać, że w każdym coś było robione. Nie chodzi o stan fabryczny, tylko zgodność z typem. Nawet jeśli coś było wymienione, to na takie, jakie było w oryginale. Innym tematem są szkiełka i koronki. To elementy eksploatacyjne i podlegają wymianie w normalnym używaniu.

 

Chodzi mi oto, aby zegarek był bez zmian(nie składak). Wiadomo że pasek wymienia się choćby dla higieny. Szkiełko też może pęknąć.

 

Tak jak też zaznaczałem nie napalam się, że chcę zbierać Polskie zegarki ale dla reguły chciałbym mieć kilka modeli o ile to możliwe.

 

http://allegro.pl/polski-zegarek-blonie-krab-i5874535089.html

 

http://allegro.pl/polski-zegarek-dukat-lata-60-zmp-blonie-prl-i5877211185.html

 

http://allegro.pl/blonex-z-fabryki-blonie-16-rubis-na-chodzie-i5870160892.html

 

http://allegro.pl/piekny-blonie-made-in-poland-lata-60te-ideal-i5865765556.html

 

http://allegro.pl/polski-zegarek-baltyk-au-i5874385463.html

 

Co o tych sądzicie?

 

Jak się na tym nie znasz, to lepiej kup na forum

 

a na forum ktoś ma coś do sprzedania?

Z góry dzięki i mam nadzieje, że jako początkujący wybaczycie mi jakaś gafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr4 szerokim łukiem omijac ze wzgledu na sprzedającego, sporo o nim na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak też zaznaczałem nie napalam się, że chcę zbierać Polskie zegarki ale dla reguły chciałbym mieć kilka modeli o ile to możliwe.

Szczytny cel, jednak zwykle Błonie są aktualnie w kiepskim stanie i ciężko się je odnawia/myje.

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jak minie świateczny szał cen....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki za odpowiedzi. Jak się będzie coś pokazywało będę wklejam a może między czasie z forum ktoś będzie chciał się rozstać z czymś swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr4 szerokim łukiem omijac ze wzgledu na sprzedającego, sporo o nim na forum.

Nr 3 ma przełożony półmostek balansu z późniejszego typu mechanizmu i to nie z Błonia (od Poljot lub inny radziecki).

Nr 5 - brak zdjęć mechanizmu. Nie zaznaczono w opisie nawet czy sprawny. Uwaga raz na zawsze na przyszłość: nie wiedząc, co jest w środku nie kupuje się Błoniaków... chyba, że na części  ;)

Słusznie też koledzy zaznaczyli, że najczęstszy stan zegarka z Błonia na Allegro to krótko rzecz ujmując, wyraźne zużycie wizualne i ślady po naprawach. Rzadkie egzemplarze lepiej zachowane osiągają wywindowane ceny i to niezależnie od Świąt, a w dodatku, o czym wielu licytujących zapomina, in ładniej zegarek wygląda, tym większe ryzyko, że był "picowany" przed sprzedażą. Albo wręcz, że to współczesna malowanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziękI za rady. Tak jak wspominałem może między czasie ktoś z forum będzie coś sprzedawał to było by NAJBEZPIECZNIEJSZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.