Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Błoniowe okazje na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nasi licytują nikt nie podbija po prostu piękna sztuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Hmm w takim razie czekam co to będzie działo się dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aczkolwiek zrobiona dobrze. Ciekawe czemu tylko rekonstuktor nie zrobił do końca jak oryginał, całkiem nieźle mu to wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
'' Dzień dobry,
Niestety nie wiem, nie znam się na tym i nie znam historii tego zegarka. Umiem tylko stwierdzić, że dobrze chodzi i nie wyglądana bardzo zniszczony. Podeślę więcej zdjęć jutro lub pojutrze.
Pozdrawiam,

J.B. ''

Sądząc po odpowiedzi od sprzedawcy Lecha ,Kris ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać taka kasę, na podstawie takich słabych dwóch zdjęć, bez zdjęcia mechanizmu. Moim zdaniem trochę ryzykowne.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni przeglądam z wypiekami na twarzy forum, aukcje itd. Dopiero zainteresowałem się tą dziedziną kolekcjonerską. Nie wiem za bardzo jak podejść do tematu zegarków z Błonia. Czy na początku polować na piękne egzemplarze w wygórowanych -jak piszecie- cenach allegrowych czy raczej skupić się na słabszych stanach, kupując świadomie egzemplarze np. z niepasującymi wskazówkami i tarczą do czyszczenia? Jaki jest ewentualnie koszt zmiany wskazówek na oryginalne i czyszczenia tarczy w tych zegarkach? Podpowiedzcie coś początkującemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz środków, jak dużo to poluj na piękne egzemplarze. Zresztą, jak mało to też bym polował na piękne, tylko po prostu kupował rzadziej.

Ze składakami jest dużo zachodu. Koszt wymiany wskazówek, to kilka złotych, tylko problemem jest dostanie tych wskazówek :) Poza tym - jeśli wskazówki są wymienione, to duża szansa, że inne części też nieoryginalne, a jako początkujący nie zawsze się zorientujesz.

Co do czyszczenia - żadnej tarczy z Błonia nie wyczyścisz. Indeksy i napisy są nietrwałe i niemal na pewno zostaną starte przy myciu. Oczywiście - ludzie próbują, ale doświadczenie uczy, że bardzo rzadko się udaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę "Przystanek: zegarek" Władysława Mellera.

Będziesz więcej wiedział nt. Błoniaków :)

Bez wiedzy jesteś skazany na przeróżne cudaki-składaki

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Książkę mam od wczoraj. Nawet w niej nie wszystkie egzemplarze są w idealnych stanach, więc pewnie najrzadsze modele trzeba łapać jakie by nie były. Wybijam więc sobie z głowy czyszczenie tarcz. Z książką w ręku kupiłem niestety egzemplarz ze wskazówkami do wymiany i licząc na lifting :( Trza widać zapłacić frycowe. W każdym razie przez najbliższy czas będę nadaktywny na tym forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celach edukacyjnych znalazłem taki zegarek:

http://allegro.pl/blonex-17-rubis-pozlacany-au20-i5505690956.html

Biorę książkę i wychodzi mi koperta rodzaju IV albo V. Obydwe tylko złocone. Dekielek się zgadza. Model Blonex robiono z kopertą nr. V. Tarcza się zgadza przy tym rodzaju koperty. Koronka chyba OK. Wskazówki wydają się nieco grubsze niż te ze zdjęcia ale to pewnie złudzenie optyczne. Na kopercie w katalogu także 17 kamieni, to samo na mechanizmie. Zegarek wygląda na 'koszerny'. Wg. mnie laika wszystko OK. Stan wielce mnie satysfakcjonujący. Zapłaciłbym za niego 200 zł. Wtopiłbym? Teraz proszę wymienić mi wszelkie mankamenty tego zegarka, których ja nie widzę  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zegarek jest ok. Choć moim zdaniem możesz być prawie pewien, że koperta pochodzi z Poljota (nie jest to wada) ponieważ te koperty szły bardzo często na przetop :(. Niech wypowiedzą się specjaliści w Polskich zegarkach. Mam jeszcze pytanie jak rozróżnić mechanizm z datą od zwykłego 17 kamieniowego?

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie koperty - poljota i błonia nie różnią się niczym. Moim zdaniem zegarek jest oryginalny, tarcza dość dobra, widoczne napisy, nie myta, wskazówki ok.

A mechanizm z datą ma datę :D

A na odwrocie nr. 2414, natomiast bez daty , 2409 lub 08.

I specjalistą to na 100℅ nie jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wesołym "stan jak na zdjęciach", a zdjęć, które nie oddają szczegółów - 2.

Co nie zmienia faktu, że ważniejsze rzeczy są widoczne jak np. poprawny, niekombinowany mechanizm. Wskazówki (choć pewien nie jestem koloru), nie dałbym głowy jedynie za tarcze i koronkę, ale mi wydają się oryginalne. Więc i na tych zdjęciach można trochę zobaczyć ;) zdarzają się dużo gorsze fotografie po których trzeba się domyśleć stanu.

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 2. foty to za mało. Zegarek, jak sześcian, można sfotografować z 6. stron. Na bazarku często pojawiają foty z każdej strony. Nie mówiąc o zdjęciach pod kątem. Wtedy nie domyślasz się co tam jest - tylko widzisz. Być może nie jest to utrudnienie dla innych i być może zegarek jest super, ale dokładnie tego nie widać na tych 2. zdjęciach.

Porównanie, że inni mają gorsze ogłoszenia, wcale nie podnosi jakości tej oferty i do mnie nie przemawia jako potencjalnego kupca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 wygląda poprawnie, przynajmniej jak na ekran telefonu. Dosc ładnie zachowana tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może okazja?

http://allegro.pl/wars-blonie-polski-zegarek-z-lat-60-i5575366770.html

Warsa już ktoś zabrał to może zodiaka też zabierze?

http://allegro.pl/zegarek-zodiak-16-rubis-skora-naturalna-18-i5577289951.html

Edytowane przez gregch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Moim zdaniem cena jeszcze znośna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie