Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lawnowerman

!!! Uwaga oszut na forum - user el_nino !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie ma?!

Kazdy w profilu ma opcje 'status"-tam mozna wpisywać i wpisuje się opinie miast pieprz.... bzdury w kazdym temacie...!

 

"Lata sie ' po 15 forach to i regulaminu i zasad sie nie jest w stanie ogarnać....

 

P.s Bez urazy-do kolegow 'udzielajacych sie w temacie'-co chcecie jeszcze osiagnac?

Poklask?

Na tapatalk nie jest to dostępne... Ale dokładnie to miałem na myśli ;) co mod to mod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook nie gotuj się, nikt nie chce poklasku, wiem jak działa policja i/lub prokuratura, więc może tu się ktoś trafi kto pomoże. Czasem piętnowanie przez wielu czyni cuda, taki ze mnie naiwny człek.

 

Jego profil na FB https://www.facebook.com/marcin.seliga.1?ref=ts&fref=ts  pamięta o Powstaniu Warszawskim niby czci a nie wie co to HONOR ot taki kibol z Legii

 

EDIT: może wpis na tablicy o tym wątku, żeby sobie poczytał to i znajomi z bratem poczytają.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wiemy z jaką osoba mamy do czynienia i koniec.

Miejmy nadzieje ze takie przypadki bedą jednostkowe...ale nie nakrecajmy sie niepotrzebnie.

 

P.s Jak kiedys na forum glownym podziekowalem koledze za sprawny deal to sie smialiscie...teraz znow 'madrosci" -to o co wam chodzi do diaska?

 

Do kolegi powyzej-oszukal Cie?

Jak nie to na klodke i nie pomawiaj....nie jesteś stroną.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cook muszę przyznać Ci rację, nie jestem stroną, ale skoro to forum i jest temat to rozmawiamy, bo rozmawiać trzeba. Może coś pomożemy wspólnie. Opisany został problem, więc info każde jest ważne! Nie boli Cię bo nie jesteś stroną również.

To łatwiej Ci napisać. Ale co ja tam wiem, więc .... na kłódkę. Bez odbioru... i bez gniewu...


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB dostałem odpowiedź niby od żony 24.01, że Marcin zasłabł tydzień temu i jest w szpitalu...

Chyba do tej pory tam leży, bo jeszcze kilka wiadomości od "żony" dostałem i ona też miała oddać pieniądze  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cook muszę przyznać Ci rację, nie jestem stroną, ale skoro to forum i jest temat to rozmawiamy, bo rozmawiać trzeba. Może coś pomożemy wspólnie. Opisany został problem, więc info każde jest ważne! Nie boli Cię bo nie jesteś stroną również.

To łatwiej Ci napisać. Ale co ja tam wiem, więc .... na kłódkę. Bez odbioru... i bez gniewu...

Bez:-)

I sądzę ze poszkodowani dadza sobie radę...:-)

Gorzej z innymi...-jak mawiał moj ojciec-'puch łatwo rozsypać,gorzej pozbierać".


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja rozumiem kupowanie na raty rzeczy niezbednych do zycia. Mieszkanie czasem samochod zrozumiem ale kupowanie takiej fanaberii jaka jest zegarek na raty jaki ma sens. Kupujesz cos na co cie nie stac. No doba pol biedy. Kogos moze byc nie stac na rolexa ale odklada 10 lat i kupuje. Nieracjonalne ale jego sprawa.

Jesli ktos kupuje na raty przedmioty "luksusowe" bo za takie mozna uznac zegarki w dobie latwego dostepu do zrodel czasu to sam sie prosi o klopoty. W zyciu sie roznie uklada a dlug za zegarek w momencie gdy nie masz na czynsz czy chleb robi z takiego delikwenta totalnego frajera.

Myślisz ze jakiekolwiek hobby czy marzenia są racjonalne? Racjonalnie to możesz zainwestować w złoto (chociaż może nie do końca;) natomiast pasja i marzenia nie mają takie być, one zaspokajają całkiem inną potrzebę. Ps. Żeby nie było, sam nie jestem zwolennikiem zakupów na raty, wolę poczekać z zakupem i uzbierać potrzebną kwotę, ale nie oceniajmy proszę racjonalności innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na osobnika o ksywie el_nino

Nazywa się (...)

Nie doczepi się Wam ktoś za podanie na forum publicznym danych oszusta? Pytam bez złośliwości, bo też mi zależy na tępieniu oszustów, a mamy takie chore prawo że oszust ma więcej praw niż ofiara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczepi się Wam ktoś za podanie na forum publicznym danych oszusta? Pytam bez złośliwości, bo też mi zależy na tępieniu oszustów, a mamy takie chore prawo że oszust ma więcej praw niż ofiara.

A niby dlaczego? Gość się sam przedstawił. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/96813-reklama/?do=findComment&comment=1073369

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imię i Nazwisko to nię są dane osobowe...

 

gdyby dodać do tego np pesel lub adres to tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

To akurat zależy od imienia i nazwiska. Niektóre będą danymi osobowymi, niektóre nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie ale cała ta sprawa jest bardzo dziwna a ruchy kolegi el_nino przeczą zdrowemu rozsądkowi. Nie ferowałbym wyroków tutaj na forum, ludzie w nieciekawych momentach życia czasem zachowują się mało racjonalnie.

Zadam może takie pytanie czy ktoś z tym forumowiczem przeprowadził transakcje w pełni satysfakcjonujące?

Tu już nie chodzi o to czy się kogoś oszuka na pieniądze czy nie, czy spotka go za to kara czy nie ale chodzi o zszarganie sobie opinii a to jest moim zdaniem cenniejsze niż jakieś tam pieniądze tym bardziej że to chyba nie były zawrotne kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

miałem do czynienia kiedyś z podobnym przypadkiem w zupełnie innej branży. 

Bez zbędnych emocji należy złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa na policje i do prokuratury.

Prokuratura zapewne sprawę odrzuci bo nie mogą znaleźć człowieka, bo ciemno, zimno itd, w tedy należy złożyć ponownie i tak do skutku. Po ok 2 latach wczoraj złożyłem klauzule wykonalności do wyroku sądu skazującego kolegę do zapłaty przywłaszczonych pieniędzy jak i kosztów postępowania

powodzenia  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat zależy od imienia i nazwiska. Niektóre będą danymi osobowymi, niektóre nie.

Mógłbyś rozwinąć myśl.

Czy imię i nazwisko + nr.tel podlega pod GIODO?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć myśl.

Czy imię i nazwisko + nr.tel podlega pod GIODO?

 

Koledze chodziło zapewne o to, że przez "dane osobowe" rozumiemy dane umożliwiające identyfikację konkretnej osoby fizycznej. Samo imię i nazwisko na ogół nie będzie traktowane jako dane osobowe, natomiast jeżeli np. ma charakterystyczne, rzadko spotykane brzmienie- może być tak tak pewnie traktowane, trzeba by było pogrzebać w orzecznictwie, ustawa tego do końca nie precyzuje. Imię i nazwisko wraz z numerem telefonu potraktowałbym jednak jako dane osobowe, na ich podstawie u poszczególnych operatorów można byłoby pewnie zidentyfikować konkretną osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Dokładnie o to mi chodziło, przykład: Arwid Mednis. W Polsce jest jeden i zajmuje się między innymi ochroną danych osobowych - w takim przypadku imię i nazwisko to właśnie dana osobowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

miałem do czynienia kiedyś z podobnym przypadkiem w zupełnie innej branży. 

Bez zbędnych emocji należy złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa na policje i do prokuratury.

Prokuratura zapewne sprawę odrzuci bo nie mogą znaleźć człowieka, bo ciemno, zimno itd, w tedy należy złożyć ponownie i tak do skutku. Po ok 2 latach wczoraj złożyłem klauzule wykonalności do wyroku sądu skazującego kolegę do zapłaty przywłaszczonych pieniędzy jak i kosztów postępowania

powodzenia  

Kolego jak sam pisałeś dwa lata to trochę czasu, a to dopiero prokuratura. W sądzie jeszcze trochę zejdzie, aby uzyskać nakaz zapłaty (proponuję iść od razu do Sądu nie czekając na prokuraturę). Następnie nakaz zapłaty musi się uprawomocnić czyli uzyskać klauzulę wykonalności. Dopiero z tym biegiem do komornika. Pytanie czy nawet jak już to będziesz miał to dłużnik będzie wypłacalny (czytaj coś będzie posiadał) czy zostaniesz ze świstkiem papieru.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Przepraszam, że nieśmiało wtrącę swoje 3 grosze, poparte jednak praktyczną wiedzą.

To, że oszust, wyłudzacz, złodziej itp. zostanie namierzony, oskarżony i skazany, wcale nie oznacza, że jest to tożsame z odzyskaniem pieniędzy.

Najczęściej wręcz przeciwnie.

Jeżeli ktoś myśli, że mając prawomocny wyrok z klauzulą wykonalności zobowiązujący do naprawienia szkody, zrekompensuje swoje straty, w większości przypadków zapewne się zdziwi.

Np. delikwent nie pracuje, nie ma żadnego majątku mogącego podlegać egzekucji - i można mu skoczyć.

Nawet jak dostanie odsiadkę - zwrotu pieniędzy z tego nie będzie, oprócz ew. satysfakcji dla pokrzywdzonego, a i to nie zawsze.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz,jeśli znasz się na przepisach odnośnie ochrony danych osobowych to chętnie się z Tobą skontaktuje.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak sam pisałeś dwa lata to trochę czasu, a to dopiero prokuratura. W sądzie jeszcze trochę zejdzie, aby uzyskać nakaz zapłaty (proponuję iść od razu do Sądu nie czekając na prokuraturę). Następnie nakaz zapłaty musi się uprawomocnić czyli uzyskać klauzulę wykonalności. Dopiero z tym biegiem do komornika. Pytanie czy nawet jak już to będziesz miał to dłużnik będzie wypłacalny (czytaj coś będzie posiadał) czy zostaniesz ze świstkiem papieru.

 

Czytaj kolego ze zrozumieniem ... Jak jest klauzula wykonalności to logiczne że do nakazu zapłaty ... więc już wszystkie papiery są. Do komornika i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Mateusz,jeśli znasz się na przepisach odnośnie ochrony danych osobowych to chętnie się z Tobą skontaktuje.

Zależy jak bardzo skomplikowana sprawa. Powiedzmy, że mam o nich pewne pojęcie i dużo pesymizmu do praktyki ich stosowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o praktyczną stronę zagadnienia mi chodzi.

Odezwę się na PW w wolnej chwili


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum nowicjuszem, dałem ogłoszenie że kupię zegarek i jeden z kolegów zaproponował że wyślę mi zegarek,  wtedy zdecyduje czy go kupuje, czy odsyłam. Odmówiłem bo uznałem to za dziwne, jak można tak ufać obcemu z kontem kilka dni na forum, a może to miało jakiś podtekst bo prosiłem tylko o zdjęcia ale ich nie otrzymałem.

 

Ja tam jestem zdania "kochajmy się jak bracia - dzielmy się jak żydzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedzenie brzmiało chyba "kochajmy się jak bracia, rozliczajmy się jak Żydzi"  ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żydzi...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.