Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

ZAPISY na zegarek forumowy FORMMEISTER ( BAUHAUS ) AUTOMATYCZNY

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie też lepszy byłby naciąg manualny, natomiast rezerwy trochę szkoda - odróżnia projekt od innych bauhausow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem raczej w tym, że zegarek z niechińskim mechanizmem posiadającym ręczny naciąg, byłby sporo droższy.
Co do kwestii wysokości mechanizmu Miyota 9130, jak w naszym projekcie, ma 5.52 mm, Miyota 9015 w podstawowej wersji ma 3.9 mm. Czyli można zyskać 1.6 mm. Jaką wysokość ma Chiński ST17, tego nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jak dla mnie, to bez wskaźnika rezerwy i datownika, a w ogóle, to z ręcznym naciągiem najlepiej, zupełny minimalizm na tarczy.

No, ale takim jaki będzie, też nie pogardzę. ;)

 

p.s pasek gładki bez przeszyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor postu powyżej trafił w sedno, mechanizm bez wskaźnika rezerwy, bez datownika i ręcznym naciągiem pasuje najlepiej.☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ST17 faktycznie jest cieniutki, bo o ile pamiętam to ma trzy mm z jakimś grosikiem, ale czy chcemy iść w stronę chińskiego mechanizmu, gdzie co partia to inne standardy. Inna sprawa, że ten projekt już dawno przestał być stricte bauhaus'owy, ale to QV dał pewne założenia, w oparciu o które powstał zegarek z rezerwą chodu, fajnym oknem daty, aplikowanymi indeksami i świetną koronką, że o deklu nie wspomnę, co w finale dało mieć nadzieję na zegarek wyróżniający się - może nie ściśle bauhaus, ale inspirowany. Ponadto o ile się nie mylę to QV pracuje jeszcze nad nową wersją koperty. Osobiście poczekam na efekt jego pracy i opinię. Nie skreślajmy jeszcze tego projektu. Osobiście zdążyłem już go polubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV czy dałoby radę przenieść posty niezwiązane z zapisami do tematu z ankietą? Trochę bałagan się zrobił ;-)


Rem tene, verba sequentur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

John Time - popieram Cię.

Panowie rezerwa chodu, data, sekundnik = funkcjonalny zegarek inspirowany ideą bauhausu. Tylko żeby koperta nie była zbyt gruba, a luneta (rant okalający tarczę) zbyt szeroka. Jeśli QV rozwiąże ten problem, to wyjdzie nam wyjątkowy czasomierz za niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to manualny naciąg jak najbardziej na + ;) aczkolwiek ciężko mi się pogodzić z możliwością utraty wsk. rezerwy chodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyleci rezerwa chodu, a zostanie automat, to wypisuję się z projektu.

Brak rezerwy dopuszczam tylko przy dobrym mechanizmie z ręcznym naciągiem.

 

W przypadku usunięcia daty, również rezygnuję z zakupu :)

 

A może taki kształt?

img_4460.jpg

IMG_5506.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety równiez dla mnie projekt bez rezerwy chodu będzie nieaktualny;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak rezerwy chodu i innych bajerów w zasadniczy sposób zmieni pierwotne założenia projektu, dla których zdecydowałem się na kupno. Bez nich, to już nie ten projekt :-(

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro jeżeli tyle osób zrezygnuje , ale może znajdą się następni chętni na bardziej płaski zegarek , z ręcznym nciągiem , bez rezerwy chodu i pewnie za mniejsze pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukać następnych oczywiście należy, ale dlaczego rezygnować z już zdeklarowanych? To co proponujesz Jarekilk to zaniechanie dotychczasowej pracy i rozpoczęcie innego projektu w oparciu o nowe założenia. Ktoś powie, że to powrót do źródła, ale nie w oparciu o początkowe założenia, które sugerowały, że zegarek cieniutki nie będzie i przypominam, że etap na którym obecnie znajduje się projekt jest wynikiem wielomiesięcznych dyskusji w których znajdujący się na liście zapisowej uczestniczyli lub z wypiekami ją obserwowali a ostatecznie w oparciu o efekt lub jego wyobrażenia podjęli decyzje o umieszczeniu swego nicka na liście zainteresowanych nabyciem. 

 

QV - jeśli z tamtymi uszami średnio wychodzi, a to jest sposób na ratowanie pomysłu to popieram, bo to może być i ratunek i fajne rozwiązanie. Co by dużo nie mówić - rozwiązanie sprawdzone.

 

Ten PP to niezły grubasek.

 

post-53152-0-31690600-1433684135.jpg

 

Tu też można popatrzeć http://www.swissclassicwatches.com/parek-philippe-2458-observatory-chronometer-for-jb-champion/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale grubość przy tego typu kopercie nie denerwuje tak jak przy kopercie z długimi uszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. A co gdyby zrezygnować z tych owali u dołu uszu na poczet bardziej zdecydowanych cięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. A co gdyby zrezygnować z tych owali u dołu uszu na poczet bardziej zdecydowanych cięć?

 

Tak, to kosmetyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wydruk z 3D jak najbardziej odpowiada, niewielka kosmetyka - jeśli uważacie, że jest potrzebna i zamykamy projekt. Czekamy zbyt długo, aby teraz zmieniać diametralnie kształt, mechanizm i zawartość tarczy. Ruszanie od "0" to nie ten kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wydruk z 3D jak najbardziej odpowiada, niewielka kosmetyka - jeśli uważacie, że jest potrzebna i zamykamy projekt. Czekamy zbyt długo, aby teraz zmieniać diametralnie kształt, mechanizm i zawartość tarczy. Ruszanie od "0" to nie ten kierunek.

 

Tylko że to ruszenie od zera może okazać się szybsze niż dalsze prace nad tym co jest.

Tarczy nie ruszamy, mechanizm też wydaje się święty. Cały czas staramy się dopasować do tego kopertę aby wyglądało to lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ten pomysł przemówił, ale aby temat drgnął przydałaby się wizualizacja. Choćby po to aby zdecydować jak lepiej - czy uszy równo z lunetą jak w PP, czy też dla odróżnienia tuż pod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taką kopertą nie byłoby najmniejszych problemów.

 

Fajnie jakby dało się zrobić cieńszą ramkę (lunetę), ale jeśli to kłopot i projekt miałby upaść, to ta koperta jest całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie rezerwy i daty, to rezygnuję


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez daty, bez rezerwy, manual - rezygnuję :)

I skąd ta teoria, że przy biurku automat się nie sprawdza ?

Ręce na temblaku nosicie ?

B)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie zegarek bez wskaźnika rezerwy i bez daty to rezygnuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się dramatycznie :ph34r: .. B). Ale QV kilka postów wstecz nadmienił o tarczy i mechanizmie jako stałych - problemem jest jedynie jak to zamknąć w wygodnej i estetycznej kopercie. QV to również mistrz dramaturgii a wysoka temperatura powoduje klarowanie ciekawych pomysłów i zdecydowanych deklaracji. Sądzę i miejmy nadzieję, że w ciszy jakiegoś gabinetu powstaje właśnie kolejna i może ostatnia propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.