Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Risotto dziś, skład prawie wege :D

 

VUHBb3c.jpg

 

Do zeszklonej cebuli i czosnku sypiem ryżem i smażymy 

 

pkkZbDK.jpg

 

Jak ryż zacznie bieleć, zalewam go pierwszym rzutem bulionu i dałem od razu kurki. Zalewam kilka razy do momentu otrzymania pożądanej twardości ryżu. 

 

KjlCDlx.jpg

 

Przy ostatniej dolewce wrzucam rybkę i groszek :D 

 

P1gnTCl.jpg

 

Na sam koniec "kapka" masła :D I utartego twardego sera, czasem daje parmezan, czasem takie długo dojrzewający z Lidla np. Dziś nie dałem bo zapomniałem kupić 

 

yp3GdP5.jpg

 

I takim sposobem po 40 minutach można wcinać

 

Gbs7pUX.jpg


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca leży w zamrażarce kupiona w szale zakupowym przez żonę w promocji ośmiornica!!!

I mam cały czas jakieś obiekcje czy ją zjeśc.

Podobno mięso pyszne,przepisów przeczytałem sporo,ale cały czas mam jakieś '' ale''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrój jak się odmrozi potem obtocz w mące i smaż tylko krótko na oleju na patelni - piecz krótko bo będą twarde i niedobre 

Do tego frytki i pokrojone pomidorki polane oliwą z oliwek - z przypraw tylko sól 

Mięso jest bardzo dobre - za tydzień będę się tym obżerał kilogramami nie jem w zasadzie niczego innego 

Smacznego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grilla rzuć ośmiornicę w kawałkach (odnóża). Po ugrillowaniu sok z cytryny lub limonki, można posypać świeżymi ziołami (pietruszka, kolendra). Nic więcej nie trzeba. Bardzo fajny owoc morza

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karpaczjo mozna zrobic


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeższej już nie można - dziadek codziennie rano i wieczorem wysyłał syna z maską i szpikulcem na łowy - młody wracał po pół godzinie z darami dla nas - dziadek zabijał i przyrządzał - zdjęcie sam robiłem trzymając za łeb pomimo że nie żyła od 3 minut to przyssała mi się do przedramienia że ciężko było odczepić 

Niebo w gębie 

Na zdjęciu ostatnim lignje to takie małe ośmiorniczki (kalmary) tak samo pyszne 

 

Aaaa jeszcze dopiszę - d*pa w tych gaciach to nie moja to Pana Bilića (dziadka)   :D  :D

post-68206-0-17180400-1470154464_thumb.jpg

post-68206-0-56071600-1470154480_thumb.jpg

post-68206-0-00281000-1470154489_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karpaczjo mozna zrobic

Carpaccio tylko z takiej prosto z wody jak na zdjęciach powyżej :)

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajno w Chorwacji co Pawle, też bym pojechal tego lata jeszcze.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Można też podgotować (z cebulą dla smaku), pokroić, schłodzić i podać z oliwą, czosnkiem i kolendrą w formie wakacyjnej sałatki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez za tydzien wyruszam tez, ale do roboty niestety. Moze na koniec sierpnia uda sie wypic jakies Karlovacko albo Ozujsko :D Pierwszy raz je pilem jak mialem 15 lat :D


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smsj8y.jpg

mniam

Sałata lodowa, szpinak, radicchio ogóreczki małosolne, pomidorek malinowy, pomidorek suszony, oliwki, kapary, zielony pieprz, papryczki zielone, jajo, szczypior, szynka serrano, świeżo starty parmezan, olej rzepakowy tłoczony, ocet balsamiczny, sos balsamiczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie nie mogę jeszcze patrzeć na mięso, przejadłem się jak zawsze w taki weekend grillowy. Jeszcze z 24h i wszystko wróci do normy :D


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za oknem późna jesień, a plaży nici więc zabijam czas w kuchni dalej. Wczoraj był ryż, to dziś poszedłem w kluski :D

 

HPCvg8d.jpg

 

Po obsmażeniu kury w woku, ląduje na niej cebulka do zeszklenia. Kura wcześniej potraktowana solom i zielonym pieprzem z młynka, pietruszka wpadła przypadkiem.

 

Np3VpoB.jpg

 

Po zeszkleniu w woku ląduje czosnek, skruszona suszona papryczka (okrutna jest), czosnek i pomidory koktajlowe. Chwile się tak muszą pokumplować na ogniu. 

 

AI9f1Yu.jpg

 

Jak już będą zgraną ekipą, to dołączają do nich kurak i gorgonzola.

 

FLaYwW3.jpg

 

Ser się roztapia, powstaje sos i to właśnie w zależności od sera może zaistnieć konieczność dodania odrobiny śmietanki, żeby za gęsty nie był. Ja dałem dosłownie dwie łyżki. Może zdawać się rzadki, ale zapewniam że nie jest.

 

Bd1p6V7.jpg

 

Jak widać pojawił się też zielony groszek, mimo że na desce ze składnikami nie było. Przypomniałem sobie, że zostało mi z wczoraj jeszcze więc wrzuciłem bez zastanowienia, bo zielonego nigdy za dużo. Tak po 40 minutach można się cieszyć smacznym i prostym makaronikiem. Jak jutro będzie padać, to pewnie też Was czymś pomęczę hehehe :D 

 

EMHPWG7.jpg


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, staram sie takie szybkie i smaczne dania robić, no i proste przede wszystkim. Zeby jak najmniej przetworzonych produktów używać w kuchni.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się komuś znudzą gołąbki to mam sprawdzony przepis fusion - bez kapusty, bez wieprzowiny, bez ryżu.

 

Wytapane z mojego Huawei P9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Ja jestem patriotą, gołąbki uwielbiam - żona robi takie małe że na dwa razy połykasz - idealne proporcje kapustki i ryżu z mięsem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem patriotą, gołąbki uwielbiam - żona robi takie małe że na dwa razy połykasz - idealne proporcje kapustki i ryżu z mięsem  :)

Brawo ten pan...no i zona oczywiście!


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurki, pieprz, sól, parmezan, pomidory koktajlowe, smietana 30%, czosnek, makaron pappardelle,masło, szalotka, bazyliapost-48316-0-26682300-1470840515_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc dziś z żonką na rowerku, zajechaliśmy do hurtowni w porcie po nasze ukochane krewety. Dodaj do nich czosnku, pietruszki, chili i potrzymaj w lodówce czas jakiś :D Kup bagietkę i białe wino ! 

 

anqWrGN.jpg

 

Na patelnie z masłem wrzuć i trzymaj minut kilka, sokiem z cytryny potraktuj w połowie procesu :D

 

HKz7yzJ.jpg

 

Wina dolej kobiecie i sobie i wcinajcie :D Są takie czerwone, bo musiałem sypnąć proszkiem chili, świeża za słaba się okazała - różnie z nimi bywa. To masło z czonem, chili i pietruszką - bagietka w nim zanurzona lepsza czasem niż same robaczki :)

 

oLQEMIl.jpg

 

 

Krewetek zostało, bo kilogram cały był, więc do makaronu pewnie będzie na jutro, więc posmęcę kolejnymi kluskami czy innym ryżem.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.