Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Ten nowy model który mierzyłes według mnie wizualnie jest brzydszy. Szczególniw nie podoba mi się ten przygaszony niebieski odcień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Monaco najlepiej mieć niestety większy nadgarstek, 19mm i wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po numerze zegarka/modelu można rozróżnić mechanizm? Od kiedy w TAG Heuer Aquaracer 300m Calibre 5 wprowadzono Selitę?

W recenzji z 2016r https://ch24.pl/tag-heuer-aquaracer-300m-calibre-5-hands-on-zdjecia-live-cena/ mowa jest o Eta , w  u Kruka opisie podaja zamiennie Eta lub Selita. https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-300m-automatic-calibre-5

 

Ponieważ też mnie zaciekawiła ta kwestia, napisałem do calibre11 i oto co mi odpowiedzieli:

 

"It can’t be unfortunately. You can only tell by examining the movement."


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ też mnie zaciekawiła ta kwestia, napisałem do calibre11 i oto co mi odpowiedzieli:

 

"It can’t be unfortunately. You can only tell by examining the movement."

 

Dzięki. Po numerach można poznać tylko średnicę zegarka, nie mechanizm.

 

Tez mnie to interesuje sam jestem ciekaw co w moim tyka choć na 90 procent mam sellite a kupiłem w tym roku

Jak z dokładnością Twojego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po numerach można poznać tylko średnicę zegarka, nie mechanizm.

 

 

Jak z dokładnością Twojego zegarka?

Wiesz mam go od niedawna i nie sprawdzałem dla mnie to sprawa drugorzędną ,i nie rozumiem do końca tych dla których sprawa super ważna jest to czy spieszy czy spóźnia o 2czy 10 sekund:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam go od niedawna i nie sprawdzałem dla mnie to sprawa drugorzędną ,i nie rozumiem do końca tych dla których sprawa super ważna jest to czy spieszy czy spóźnia o 2czy 10 sekund:)

Pytam, bo miałem wcześniej Tridenta na Selicie, kupiony jako nowy  i robił +15s/dobę. TH to nie ChW, ale mimo to, odchylenia spore. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo miałem wcześniej Tridenta na Selicie, kupiony jako nowy  i robił +15s/dobę. TH to nie ChW, ale mimo to, odchylenia spore. :)

Pewnie na czasie sprawdzę aczkolwiek nie używam rotomatu i często leżakuje po 2-3 dni co raczej nie wpłynie korzystnie na osiągane wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po numerach można poznać tylko średnicę zegarka, nie mechanizm.

 

Jak z dokładnością Twojego zegarka?

 

Niestety nie mam jeszcze żadnego Aquaracera więc nie mogęsię wypowiedzieć. Mam natomiast upatrzone 3 modele i nie mogę sięzdecydować.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy model który mierzyłes według mnie wizualnie jest brzydszy. Szczególniw nie podoba mi się ten przygaszony niebieski odcień.

Dla mnie ideałem byłaby "nowa" koperta ze "starą" tarczą. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo miałem wcześniej Tridenta na Selicie, kupiony jako nowy  i robił +15s/dobę. TH to nie ChW, ale mimo to, odchylenia spore. :)

 

IMO to nie kwestia mechanizmu tylko regulacji. Moje zegarki na Selicie należą do najdokładniejszych i robią odchyłki do 2 s na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAG Heuer otwiera kolejny POP UP STORE

W przyszłym tygodniu tj. od 25 do 27 października TAG Heuer zaprezentuje swoją największą kolekcję czasomierzy w wyjątkowym miejscu - przygotowanym we współpracy z NOBLE PLACE - POP UP STORE.

 

Stoisko powstanie w głównym pasażu, na miejscu fontanny, w jednym z najbardziej znanych, luksusowych i prestiżowych centrów handlowych w Polsce - Galerii Mokotów. Jej bogata oferta handlowo - rozrywkowa przyciąga rocznie miliony klientów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ten pop-up store w Silesia City Center w Katowicach, ale obsługa raczej miała mało informacji i średnio chyba wiedzieli co tam mają. Co w ogóle dziwne, to Caliber 5 Day-Date był tam, zdaje się, z francuską wersją dni tygodnia, co w zasadzie uświadomiłem sprzedającym :) Ogólnie fajny pomysł, szkoda, że inne marki takich akcji nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jeszcze żadnego Aquaracera więc nie mogęsię wypowiedzieć. Mam natomiast upatrzone 3 modele i nie mogę sięzdecydować.

Jakie wytypowałeś? Patrzac dalej,  TH GMT równiez mechanizm zamiennie ETA 2893 lub  Selita SW300

 

 

IMO to nie kwestia mechanizmu tylko regulacji. Moje zegarki na Selicie należą do najdokładniejszych i robią odchyłki do 2 s na dobę.

Po regulacji gwarancyjnej była poprawa, ale procedura trwała 2 mce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym widzisz przewagę nowej koperty?

Położeniem koronki. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położeniem koronki. :D

No ja chyba wolę klasycznie ale i tak grubość "kości" była problemem nr 1. No trudno , nie można mieć wszystkich kultowych zegarków świata ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa koperta jest też trochę mniejsza, po przymiarkach zdecydowanie wybrałem starą bo lepiej mi sie układała na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dalej drążyłem temat wciskania kaszany pod nazwa własną Sellita przez TH, oto co udało mi się ustalić:

 

My question is, (do calibre11) when (what Year) TH started replacing ETA with Sellita mechanism in given calibres?

Calibre 5

Sellita SW200 (used to be ETA 2824-2)
Calibre 6
ETA 2895-2 (also Sellita SW260-1)
Calibre 7 (GMT)
ETA 2892 (2893) also Sellita SW300 (SW330)
Calibre 11
Sellita SW300 with Dubois Depraz 2002 chronograph module (used to be ETA 2892)
Calibre 12
Sellita SW300 with Dubois Depraz 2008 chronograph module (used to be ETA 2892)
Calibre 16
Sellita SW500 (used to be Valjoux 7750)

O Calibre 11 wiem, że zaczeli około roku 2009. Wystarczy spojrzeć na ceny Monaco przed i po roku 2009.

 

"It started around 2010- here’s an article from 2010:

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał się pozbyć Taga w automacie w wersji 41mm (najlepiej caliber 5 day-date w kolorze czarnym na bransolecie), to ja bardzo chętnie przygarnę, jak z resztą wskazuję w dziale sprzedam. Za wyjątkiem acquaracerów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał się pozbyć Taga w automacie w wersji 41mm (najlepiej caliber 5 day-date w kolorze czarnym na bransolecie), to ja bardzo chętnie przygarnę, jak z resztą wskazuję w dziale sprzedam. Za wyjątkiem acquaracerów :)

a co masz do acquracerów ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy bo to fajny zegar mi wydał się trochę mały i zbyt subtelny jak go przymierzałem ale świetnie pasuje do koszuli i krawata

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafio77 - absolutnie nic, po prostu szukam EDC, dlatego odrzuciłem acquaracera. 

@Eleonor - właśnie czegoś takiego szukam :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.