Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zdjęcia mącą w głowie. Pewnie kupię sobie "Portugalca", ale dotychczas jedyną słuszną opcją wydawał mi się biały. Patrząc na powyższe zdjęcia mam poważne wątpliwości... :)

Mnie tez kusi ciemna tarcza. Skad chcesz zamawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę chyba ściągał bezpośrednio ze wschodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też celuję w ciemną tarczę z jasnymi subtarczami. Tylko mam pytanie do posiadaczy takiej wersji.

Czy tarcza jest szara, czy ciemnoniebieska? Różnie to wygląda, w zależności od zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupach przez internet (a szczególnie na Ali) zasadą jest, że co kupiłeś okazuje się po otwarciu paczki... nawet zegarki kupione od tego samego sprzedawcy w krótkim odstępie czasu mogą się różnić szczegółami wykonania albo werkiem. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary na Parnisa Navitimera? Widziałem fotki na WUS, ale nigdy w żadnym sklepie/na żadnym portalu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem równocześnie białego i czarnego. Dla mnie, biały wyglądał dużo lepiej, wręcz "drożej" :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Sądziłem, że nie wysilają się ze zmianą koperty, bo mój podobny ma 24mm. Zapomniałem wziąć pod uwagę że i kilka wymiarów koperty mają. U mnie 47mm bez koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Portugalec z pełnymi dwiema tarczkami ma 42/43 i 22. Uszy to na bank.

Może mówicie o innych wersjach w kopertach np z imitacją repetiera. Ale i tak na 99,99% ma 22 w uszach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy ma 43mm bk i 22mm pasek, wiem bo mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o te dwa zegarki.

Możę nie są identyczne, ale bardzo podobne.

 

Może ja nie dowidzę ale gdzie tutaj podobieństwo??? Co prawda oba zegarki mają ten zam mechanizm, stąd identyczne rozstawienie sub-tarczy ale, pierwszy to typowy zegarek casual'owy mocno wzorowany na IWC portuguese ale jakichś tam różnic można się dopatrzyć - koperta ma 43mm średnicy a między uszami masz 22mm, ten drugi byłby to typowy "pilot" jakby nie sub-tarcze, ale wskazówki, indeksy i koronkę ma zdecydowanie wzorowaną na zegarkach pilotów z okresu II wojny, jego średnica to 45mm a między uszami ma 24mm - wiem bo miałem - same koperty też się mocno od siebie różnią zarówno budową jak i tym jak na łapie się układają... 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc podobne miałem na myśli ten sam układ tarczy - sub-tarcze, napisy. Za to są inne wskazówki, indeksy, koronki. Oczywiście to są inne zegarki, ale dla niewprawnego oka (patrz ja), tylko na podstawie zdjęć, można powiedzieć, że są podobne.

Rozmiaru na zdjęciach nie widać.

Mój post odnosił się do postu kolegi sashimi, który myślał, że portugalczyk ma 47mm średnicy i 24mm w uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc podobne miałem na myśli ten sam układ tarczy - sub-tarcze, napisy. Za to są inne wskazówki, indeksy, koronki. Oczywiście to są inne zegarki, ale dla niewprawnego oka (patrz ja), tylko na podstawie zdjęć, można powiedzieć, że są podobne.

Rozmiaru na zdjęciach nie widać.

Mój post odnosił się do postu kolegi sashimi, który myślał, że portugalczyk ma 47mm średnicy i 24mm w uszach.

 

Spokojnie, spokojnie - jeszcze się "wyrobisz" ;):)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, użytkuje ktoś ten model?

http://www.tomsky.com.pl/?12,parnis-pilot-s6-44mm

 

jak się sprawuje? Zastanawiam się nad kupnem czegoś takie lub podobnego. Nie znam się zupełnie na Parnisach ;)

 

Dzięki za pomoc.

Dobry jest. Śmiało bierz.

Pamiętaj że w przypadku każdego Parnisa jeśli kupujesz prosto z Chin warto na początku udać się do zegarmistrza i dla bezpieczeństwa wpuścić odrobinę smaru. Zdarza się że przychodzą z suchymi mechanizmami.

Model klasyczny, fajny, wygodny.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yesssss! Mój pierwszy zakup na Ali, z małymi przygodami ale jest.  :wub:

 

post-94542-0-27909900-1506960465_thumb.jpg

 

Jeszcze na kajdanie, w przebieralni ale już po chwili...

 

post-94542-0-10976000-1506960486_thumb.jpg

 

 

na "przeprosinowym" nato od majfrienda. :D   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.