Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny zegarek. A jakie to przygody miałeś z Ali?

Kupiłem Parnisa P243 na czarnym pasku, z czarną tarczą i białymi indeksami i dwa dni po zakupie, a nazajutrz po wysyłce sprzedawca napisał, że paczka zginęła na poczcie. Nie miał już tego modelu (tzn. miał ale z żółtymi cyframi) i zaproponował żebym sobie coś u niego wybrał... wiadomo, że majfriend stanie na głowie jak już złapał kupca, woli dołożyć niz zwrócić kasę.  :rolleyes:

Zastanawiałem nad tą "doksą" albo takim w typie "omegi", z pomarańczowymi indeksami, padło na PA6007, bo szafir, i miyota i sentyment miałem do dużego divera po moim ostatnim "brajtlingu heritażu". :wub:

Ostatecznie wysłał 21.09 pocztą lotniczą z Chin do UK, 22.09 zegarek ruszył pocztą holenderską i 28.09 dotarł do Polski, gdzie trafił na cło. :ph34r:

A dziś do mnie. :D      

Na kajdanie wcale źle nie wygląda. Jak z jakością bransolety?

Bez zarzutu, pełne ogniwa, pełne maskownice, zapięcie wygląda solidnie... po prostu nosiłem na co dzień tytanowego citka BN0110, a ten maluch na nato prawie nic nie waży. :)

Jak założyłem parnisa na kajdanie, to nie mogłem w drzwi trafić bo znosiło w lewo. :D

Ponoszę chwilę na tym nato co go majfriend dał jako bonus, na przeprosiny za zamieszanie i może wrócę do bransy, a może nie. Lubię nato, bo lubię zmiany. <_<

post-94542-0-83805800-1506965672_thumb.jpg

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jak założyłem parnisa na kajdanie, to nie mogłem w drzwi trafić bo znosiło w lewo. :D"

 

Hehe, miałem tak samo. Wcześniej nosiłem Bambino i SNK807.

Jak założyłem tego Parnisa na bransolecie, to myślałem, że mi rękę urwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i sentyment miałem do dużego divera po moim ostatnim "brajtlingu heritażu". :wub:

 

 

 

Jak założyłem parnisa na kajdanie, to nie mogłem w drzwi trafić bo znosiło w lewo. :D

 

facepalm.giffacepalm.giffacepalm.gif

 

No to trzeba było kupić dużego diver'a a nie damskie 43mm :D

"Co Ty wiesz o..." ciężkich zegarkach Invicta 0741 0,5kg na bransolecie, świetny zegar - polecam, ten Parnis przy niej to dziecinna zabawka ;)

 

DSC01517.jpg

 

image.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, po Citizenie ten będzie akurat, znowu nie ma co popadać w przesadę, jak się ten trend utrzyma to będziemy zegarki nosić na plecach, jak wojowie tarcze. ;) 

 

Za to lubię chinolki, że można popróbować różnych smaków nie wpadając w ruinę finansową.  :) Pobędziemy ze sobą chwilkę i zobaczymy... na ten moment ok, wykonanie bez zarzutu, koronka może troszkę za mała, wahnik najgłośniejszy jaki dotąd miałem, ale to moja pierwsza miyota, może tak ma być. Tarcza piękna, ciekaw jestem jak na słońcu się prezentuje... cieszę się, że kropka na bezelu równo naklejona, bo na paru zdjęciach widziałem przesunięte i aż mnie trzepało. :wacko:      


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo było jak założyłem Pagani Design na kajdanie. Jak "kilo" cukru na łapie. W sumie lepiej, że z pełnych ogniw a nie z puszki po coli  :D.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pożegnalne na nato, przywykłem do wagi, pora na kajdan. B)

 

post-94542-0-55744400-1507469947_thumb.jpg

 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwę w noszeniu g-shoc'ków sobie zrobiłem, mam tego Parnisa od półtorej roku i cały czas cieszy  :)

 

 

DSC05724.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwę w noszeniu g-shoc'ków sobie zrobiłem, mam tego Parnisa od półtorej roku i cały czas cieszy  :)

 

A jak nocą wygląda? Dasz radę jakieś foto zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już wrzucałem fotę...:

 

DSC05561.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarł do mnie Portugalec

 

b7cd5c5c01f4.jpg

 

Muszę przyznać, że jestem naprawdę miło zaskoczony jakością tego zegarka. Kawał solidnego sikora, ciężko się do czegokolwiek przyczepić. No może poza paskiem, który w orginale jest dość przeciętny, ale założyłem już nowego krokodyla Tekli, który pomimo tego, że kosztował zaledwie nieco ponad 30zł prezentuje się o niebo lepiej. Zegarek wygląda na dużo droższy niż te 300zł które kosztował. Jestem zadowolony i na pewno nie jest to mój ostatni chińczyk.

 

Dokłądność zegarka w pierwszym dniu wyniosła +21 sekund przy czym nie traktuję tej wartości jako miarodajnej bo zegarek był testowany pod kątem sprawności działania wahnika i wykonał kilka dość nienaturalnych ruchów. Od wczoraj zegarek pracuje już wyłącznie na ręce bądź leżakując na półce. Od ostatniej korekty ustawień minęło ponad 16 godzin i w tym czasie Parnis przyspieszył o 6 sekund. Myślę, że to dobry wynik.

 

Pytanie mam jeszcze odnośnie nakręcania zegarka. Czy zegarek należy nakręcać wyłącznie do momentu gdy wskazówka na tarczy "power reserve" osiągnie wartość 40 czy kręcić koronką do oporu? Zauważyłem, że ta wartość 40 to jest maksimum i wskazówka dalej "nie idzie". Jednocześnie mogę dalej nakręcać zegarek. Pytanie czy można kręcić do oporu jak w klasycznym mechaniku?

Edytowane przez ostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia, zegary w cenie 60-100USD z Chin reprezentują naprawdę przyzwoity poziom wykonania i chodu. Prestiż żaden, ale jako zegarki użytkowe jak najbardziej OK. Co do nakręcania, to każdy mechanizm ma swoja specyfikę, ale z manuali które czytałem wynika, że 40-50 ruchów koronką powinno wystarczyć żeby zasilić mechanizm, ponad wskazanie rezerwy bym nie kręcił, bo i po co?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest automat, nakręcać możesz w nieskończoność, tutaj nie ma możliwości nakręcenia "do oporu". Wskazania rezerwy naciągu traktuj tylko jako orientacyjne, bo chińczycy nakładają wskazówkę jak im się podoba. W moim portugalczyku zegarek staje gdy wskazówka jest pionowo w dół czyli na pozycji ok -10h a sama rezerwa chodu tego mechanizmu to więcej niż 40h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarł do mnie Portugalec

 

Pytanie mam jeszcze odnośnie nakręcania zegarka. Czy zegarek należy nakręcać wyłącznie do momentu gdy wskazówka na tarczy "power reserve" osiągnie wartość 40 czy kręcić koronką do oporu? Zauważyłem, że ta wartość 40 to jest maksimum i wskazówka dalej "nie idzie". Jednocześnie mogę dalej nakręcać zegarek. Pytanie czy można kręcić do oporu jak w klasycznym mechaniku?

 

Pytanie mam takie - po co chcesz nakręcać ten zegarek?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam takie - po co chcesz nakręcać ten zegarek?

 

Chodzi mi o pierwsze nakręcenie po kilku dniach/tygodniach nienoszenia. Z Twojego pytania wnioskuję że wystarczy nakręcić zegarek żeby ruszył, a resztę zrobi już sam. Dobrze rozumuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatem wystarczy zawahlować z 15-20 razy na boki i ruszy, resztę dobije na ręce. Ja nakręcam na full tylko wtedy gdy chcę sprawdzić jaka jest faktycznie rezerwa chodu.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o pierwsze nakręcenie po kilku dniach/tygodniach nienoszenia. Z Twojego pytania wnioskuję że wystarczy nakręcić zegarek żeby ruszył, a resztę zrobi już sam. Dobrze rozumuję?

Tak jak  kolega 4palce napisał wystarczy poruszyć zegarkiem a sekundnik ruszy, ewentualnie raz czy dwa razy (jeśli już bardzo chcesz) przekręcić koronkę i na łapę zakładasz i ... już. Co prawda mechanizmowi ST 25 dokręcanie nie powinno zaszkodzić, jest trochę inaczej zbudowany niż np ETA-2824 ale jeśli już masz zegarek z automatycznym naciągiem sprężyny to po cholerę go traktować jakby tego automatu tam nie było ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostek a gdzie kupieles? Mozesz jakis link dac?

Najprościej nad rzeką Jangcy, ewentualnie obserwacja tutejszego bazarku.

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia, zegary w cenie 60-100USD z Chin reprezentują naprawdę przyzwoity poziom wykonania i chodu. 

 

 

Mam te same odczucia. Bardzo dobra jakość za rozsądną cenę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało jak prezentuje się biały parnis portugalczyk na bransolecie, to poniżej przedstawiam efekt takiego eksperymentu c6f065ca6f68c8e57df80089d87f461a.jpg5f2326c7a700ecf55a4eaa49d10c17cd.jpg5dee6e6fbb9d578389c0537d38618f8a.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.