Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem jeszcze Gustawa Beckera który jest trochę tańszy ale był dla mnie za duży i poszedł do ludzi.

Jest jeszcze taki "podrabiany" Seagull który jest mniejszy i odrobinę tańszy

00 SeaGull st16armyno1_ export1.jpg

Edytowane przez Obik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Obik napisał(-a):

Ja miałem jeszcze Gustawa Beckera który jest trochę tańszy ale był dla mnie za duży i poszedł do ludzi.

Jest jeszcze taki "podrabiany" Seagull który jest mniejszy i odrobinę tańszy

00 SeaGull st16armyno1_ export1.jpg

Wiem, że była wersja o 2mm mniejsza, ale chyba już niedostępna. Nieskromnie powiem, że moja wersja najfajniejsza. Dłuższy czas też jej nie było na Ali, ale ostatnio znowu są. Chyba przy zniżkach na 11.11 da się go kupić za ok. 180 USD. Są jeszcze dwie inne wersje Seagulla, ale znacznie droższe. 

 

 

Seagull-Army-Watch-Men-s-Automatic-Mechanical-Watch-Sports-Watch-Volunteer-Army-Memorial-Watch-Gift-Box.jpg_Q90.jpg_.jpg

oie_q946yardMvkL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Wiem, że była wersja o 2mm mniejsza, ale chyba już niedostępna. Nieskromnie powiem, że moja wersja najfajniejsza. Dłuższy czas też jej nie było na Ali, ale ostatnio znowu są. Chyba przy zniżkach na 11.11 da się go kupić za ok. 180 USD. Są jeszcze dwie inne wersje Seagulla, ale znacznie droższe. 

 

 

Seagull-Army-Watch-Men-s-Automatic-Mechanical-Watch-Sports-Watch-Volunteer-Army-Memorial-Watch-Gift-Box.jpg_Q90.jpg_.jpg

oie_q946yardMvkL.jpg

Ta wersją którą pokazywałem ma 41,5mm i jest dostępna, ale poza Aliexpress, kosztuje 130$. Przymierzam się do zegarka w tym stylu i chyba kupię twoją wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nadchodzącym 11.11 na Aliexpressie nie ma sensu nikogo informować. Wiedzą o tym wszyscy sympatycy jak i "anty-patycy" chińskich zegarków.

Do tych pierwszych, szczególnie z okolic Łodzi, kieruję swoją propozycję. Ze względu na spory staż na AE dostałem lub zdobyłem kilka kuponów zniżkowych na nadchodzącą promocję. Z uwagi na to, że ostatnio sporo już zrobiłem nieplanowanych wydatków, większości tych upustów nie wykorzystam a szkoda by się zmarnowały. Jakby ktoś z Kolegów był zainteresowany zapraszam na PW. Liczba ograniczona :)  . 

 

 

OCZYWIŚCIE NIE SPRZEDAJĘ A UDOSTĘPNIAM BEZPŁATNIE.  

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Jeżeli wyższa cena Cię nie odstraszy, to polecam jednak pierwowzór

 

Potwierdzam - zegarek wart uwagi.

 

8q.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Daito napisał(-a):

 

Potwierdzam - zegarek wart uwagi.

 

8q.jpg

Czy rotor też u Ciebie głośno pracuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Czy rotor też u Ciebie głośno pracuje? 

W środku jest któryś z ST25 więc musi go być słychać ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Daito napisał(-a):

W środku jest któryś z ST25 więc musi go być słychać ;)

W zasadzie to chyba jego jedyna wada a mechanizm to ST 2130(?). No i może luma mogłaby być mocniejsza a jak już spinać na maxa, to i dekiel mógłby być odlewany a nie "rysowany". Tak to jest, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chciałoby się porcji na miarę 1k USD a jest tylko połowa za 1/8 (tyle kiedyś zapłaciłem w promocji). Myślę że wykonanie tarczy i wskazówek, to główne atuty tego modelu. 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

to chyba ST 2130

Raczej ST2553 albo pokrewny bo częstotliwość w tym zegarku wygląda mi na 21,600, a ST2130 to klon Eta2824 więc "cyka szybciej"


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Daito napisał(-a):

Raczej ST2553 albo pokrewny bo częstotliwość w tym zegarku wygląda mi na 21,600, a ST2130 to klon Eta2824 więc "cyka szybciej"

Masz rację. Podpatrzyłem, 6 razy na sekundę idzie, więc nie może to być ST 2130. 

Taki mechanizm mam w Hruodlandzie Aviatorze (polecam dobre ceny zarówno w brązie jak i stali na 11.11). Obecnie tylko z PT 5000 i SW 200 (te już drogie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prdl, ten Seagull powyżej (23 godziny temu) ma tarczę pamiątkową ze Strefą Zdemilitaryzowaną w Korei!!

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Ja prdl, ten Seagull powyżej (23 godziny temu) ma tarczę pamiątkową ze Strefą Zdemilitaryzowaną w Korei!!

A ja myślałem, że to pęknięcie ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem jeszcze coś takiego, też wygląda nieźle. O bebechach nie mam pojęcia, jeszcze... 😀 Ale decyzja już podjęta więc można sobie popatrzeć na razie tylko.

844,37 zł  90%OFF | KASSAW paski płócienne zegarek męski moda automatyczny mechaniczny męski zegarek wojskowy zielony zegarek часы мужские наручные
https://a.aliexpress.com/_mtvF4y6

Screenshot_20211105-213311_AliExpress.jpg

Edytowane przez stoban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój "nowy chiński nabytek" po miesięcznej podróży tydzień temu spoczął na cle w Warszawie, przynajmniej tak wynika z trackingu. Cło nie było jeszcze uprzejme mnie o tym powiadomić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale jak to teraz w ogóle wygląda?

 

Zbliża się 11.11, teraz są nowe przepisy, VAT Ali dolicza przy zakupie...

 

ale rozumiem, że wszystkie paczki zgodnie z nowymi rozporządzeniami i tak lądują do oclenia i ile to jest na zegarki z Chin? 3% wartośći (z Vat bez Vat?) plus jakaś śmieszna opłata poczty za danie przesyłki do oclenia?

 

I jak wszystkie paczki idą do oclenia, nie tak jak kiedyś to nadal działa mechanizm - pismo pocztą do odbiorcy po przedstawienie dokumentów zakupu czy clą na podstawie deklaracji na paczce? Ile teraz się na to czeka? jak trzepią wszystko to pewnie dwa miesiące leżą u celników?

 

Bo powiem, że chyba mnie to mocno zniechęca takie czekanie na niewydolne państwowe służby.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Admof napisał(-a):

Dobra, ale jak to teraz w ogóle wygląda?

 

Zbliża się 11.11, teraz są nowe przepisy, VAT Ali dolicza przy zakupie...

 

ale rozumiem, że wszystkie paczki zgodnie z nowymi rozporządzeniami i tak lądują do oclenia i ile to jest na zegarki z Chin? 3% wartośći (z Vat bez Vat?) plus jakaś śmieszna opłata poczty za danie przesyłki do oclenia?

 

I jak wszystkie paczki idą do oclenia, nie tak jak kiedyś to nadal działa mechanizm - pismo pocztą do odbiorcy po przedstawienie dokumentów zakupu czy clą na podstawie deklaracji na paczce? Ile teraz się na to czeka? jak trzepią wszystko to pewnie dwa miesiące leżą u celników?

 

Bo powiem, że chyba mnie to mocno zniechęca takie czekanie na niewydolne państwowe służby.

Tu chyba nie ma jednej reguły postępowania. Już po zmianie zasad zakupów z vatem kupił na aliexpres dwa zegareczki, i nic dodatkowo nie płaciłem. Może wynikało to z faktu, że były to te tańsze zakupy do 40 usd🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio 2 rzeczy - od zamówienia do doręczenia 3 tygodnie. Jedna inpostem na paczkomat, druga pocztą - listonosz. Nie miałem dodatkowych opłat. Podobno jak jest cło do zapłacenia, to płaci się przy odbiorze listonoszowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja prdl, ten Seagull powyżej (23 godziny temu) ma tarczę pamiątkową ze Strefą Zdemilitaryzowaną w Korei!!
Ale to dobrze czy źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Interesująco.

Nie jest to chyba warte extra ponad 100 USD. Ja mam zwykłą wersję i tarczę ma pięknie wykonaną a reszta te bardzo przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do cła, cło odpisało, ze zgodnie z nowymi przepisami od lipca odprawami zajmuje się Poczta Polska, więc oni nic nie wiedzą. Ponieważ w śledzeniu przesyłek Poczty Polskiej nie rozpoznają takiego numeru, mogę wnioskować, ze moją przesyłkę zobaczę na święty nigdy albo nieco później 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Napisałem do cła, cło odpisało, ze zgodnie z nowymi przepisami od lipca odprawami zajmuje się Poczta Polska, więc oni nic nie wiedzą. Ponieważ w śledzeniu przesyłek Poczty Polskiej nie rozpoznają takiego numeru, mogę wnioskować, ze moją przesyłkę zobaczę na święty nigdy albo nieco później 🙂

Polecam zachować cierpliwość. I piszę to jako doświadczony aliexpressowy weteran ;) . Takie kilkutygodniowe "wstrzymania" już w Polsce zdarzają się a przesyłka dotrze. Bez obaw :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.