Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, antsaren napisał:

U mnie z rekinem kiepsko poszło. Najpierw miał być wysłany z Polski został z Chin. Gdy dotarł usunąłem blokadę i okazało się, że nie chodzi. Jak chciałem ustawić godzinę to wskazówki przez chwilę kręciły się obie a potem wskazówka godzinowa przestała się kręcić. Otworzyłem spór, przesłałem filmik 30s z niedziałającym zegarkiem i do 3 dni dostałem zwrot całej kwoty kończąc przygodę z "tool watchem".;)
 

 

Jak będziesz chciał się pozbyć to daj znać - przygarnę niedziałającego rekina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Ktoś otwierał taniego Rekina? Co tam w środku działa?

 


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to w ofercie była mowa albo o importowanym mechanizmie lub konkretnie o kwarcowej Miyocie 2115? To tani ale niezawodny werk i próbowałbym by go wymienić, bo zegar wygląda jak czołg😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze pamiętam to w ofercie była mowa albo o importowanym mechanizmie lub konkretnie o kwarcowej Miyocie 2115? To tani ale niezawodny werk i próbowałbym by go wymienić, bo zegar wygląda jak czołg
Dziękuję za pomoc i pójdę tym tropem.:) Otworzyłem go dzisiaj, googlując zdjęcia Miyoty 2115 potwierdzam na oko, że to ten mechanizm (bateria Sony również się zgadza). Widać u mnie kilka dziwnych plamek (jakby korozja) od wewnątrz tarczy w okolicy trzpienia mechanizmu więc coś im się dostało do środka na montażu. Wymiana baterii nie pomogła natomiast dalej już nie rozkręcałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, yacajackowski napisał:

 

15.08 zamawiałem, 27.08 był u mnie.

To niezły wynik jak na Ali choć liczyłem, że kraj wysyłki Polska przyspieszy sprawę.

Ciekawostka: na olx tego Sharka widziałem dziś za 220 zł. Widać DNA z potu właściciela podbija cenę pięciokrotnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, tofiks_th napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to w ofercie była mowa albo o importowanym mechanizmie lub konkretnie o kwarcowej Miyocie 2115? To tani ale niezawodny werk i próbowałbym by go wymienić, bo zegar wygląda jak czołg😉

 

I taki też chyba jest - regularnie obijam się nim o futryny bo jest gruby fest i śladów na nim brak. A jeżeli faktycznie to Miyota 2115 to  chyba mam w magicznym pudełeczku taki mechanizm więc jak się posypie to po prostu włożę kolejny. Jedyne co bym w nim zmienił to odwrócił koperte do góry nogami, zeby koronka była na 10, tak jak w oryginalnej HEXA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, yacajackowski napisał:

220? Szok.

Oj tam, pewnie dwie dychy do opuszczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2020 o 18:51, Plan 9 napisał:

No więc męczony i upierdliwiany chiński biznesmen podał wreszcie nowy numer nadania.

I ten okazał się być prawidłowy oraz w PL.

 

Rekin z bransą to kawał odważnika. Na razie powędrował od razu na gumę (na szczęście miałem jedną 24mm) i da się nosić .

Docelowo chyba go powieszę na "francuskim spadochroniarzu". 

Aktualizacja:

 

Okazało się, że "francuskich spadochroniarzy" w formacie 24 mm nie ma.

Będzie zatem pasek czarny z akcentami niebieskimi i rekinie zapięcie. Całość wyjdzie w okolicy ceny zegarka...

Zdjęcia będą jako wszystko dojdzie (bo ostatnio problemy i same zwroty).


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam info, że w przypadku rekina kraj wysyłki Polska oznacza trasę przez sortownie w SHENZHEN. Wynika z tego że albo sprzedawca ma kiepskiego logistyka, albo internety są nieaktualne i nie ma jeszcze nowych granic RP. Swoją drogą przemierzyć kraj wzdłuż i wszerz to byłoby wyzwanie...

P.S. Sprzedawca ma chyba taki zwyczaj, bo podobnie jak u kolegi u mnie też (bez mojej interwencji, że nie działa śledzenie paczki) numer przesyłki sam zmienił na inny.. zatem czekam...

Edytowane przez Darek p
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cierpliwym oczekiwaniu na sharka i czarno-żółtego PD-1617 poniżej mój pogański sub.

Z zalet to głównie werk seiko NH35, 10 atm, all stainless stell i zaskakująca jakość wykonania za całe 258 zł.... No i najważniejsze - czyli koperta 43 mm, a nie 40. Poniżej średnicy 42 mm źle mi się jakoś nosi.   

Z ciekawostek Chińczykom chciało się nawet "pomalować" ogniwa od wewnątrz, bo w sporo droższej Invikcie już nie. Pytanie, które rozwiązanie trwalsze?
W sumie ładniej wygląda całe złote ogniwo, ale ciekawe kiedy i czy się wytrze? Bo może jednak to nie niedbalstwo, a praktyka...   

 

01.jpg

02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot od San Martin, luma fajnie świeci, bez specjalnego naświetlania:

IMG_20200930_144251.jpg

IMG_20200930_144221.jpg

IMG_20200930_144436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy chińczyk w życiu Bardzo mi się podoba Jest automatyczny jest szafir. Czego chcieć więcej. 0e6cb111e82d7e3a2770b085b77e5af9.jpg&key=97052d28a62290ac102eb88a5673b4340384fcf385e29e5090bae899125f8a7d

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RagnarPL napisał:

Mój pierwszy chińczyk emoji630.png w życiu emoji16.png Bardzo mi się podobaemoji2.png Jest automatyczny jest szafir. Czego chcieć więcej.
 

To wersja z Miyota czy hi-beat by Starking. Miałem takiego z czarną tarczą i 28800bph i dobrze wspominam. Teraz służy u brata i też chwali sobie. A ostatnio znów myślę o jakimś tanim klasiku, kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wersja z Miyota czy hi-beat by Starking. Miałem takiego z czarną tarczą i 28800bph i dobrze wspominam. Teraz służy u brata i też chwali sobie. A ostatnio znów myślę o jakimś tanim klasiku, kto wie
Hi beat by Starking

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RagnarPL napisał:

Mój pierwszy chińczyk emoji630.png w życiu emoji16.png Bardzo mi się podobaemoji2.png Jest automatyczny jest szafir. Czego chcieć więcej.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka




 

Mam podobny z takim samym mechanizmem, ale czarny z  bransoletą. Początek był szokiem chodził z dokładnością +/- 0 s na dobę, pod warunkiem że na noc był zdejmowany z reki. Niestety po kilku miesiącach przestała działać szybka zmiana daty i to trochę osłabiło zadowolenie. Ostatnio rzadko noszę, ale 28.800 itd za 180 zł to więcej niż się można spodziewać. Powinien Ci dać sporo satysfakcji. ;)

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny z takim samym mechanizmem, ale czarny z  bransoletą. Początek był szokiem chodził z dokładnością +/- 0 s na dobę, pod warunkiem że na noc był zdejmowany z reki. Niestety po kilku miesiącach przestała działać szybka zmiana daty i to trochę osłabiło zadowolenie. Ostatnio rzadko noszę, ale 28.800 itd za 180 zł to więcej niż się można spodziewać. Powinien Ci dać sporo satysfakcji.
Na to liczę Daję mu dużą dozę wyrozumiałości. Przecież za te pieniądze nie można oczekiwać cudów. Z drugiej strony za te pieniądze chińczycy cudu jednak dokonali

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RagnarPL napisał:

Na to liczę emoji1.png Daję mu dużą dozę wyrozumiałości. Przecież za te pieniądze nie można oczekiwać cudów. Z drugiej strony za te pieniądze chińczycy cudu jednak dokonali emoji1.png

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Ale byli blisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja. Panowie bardzo dziękuję za info o rekinie. Ja na niego nie wpadłem. Warto było. 

Dotarł by Poczta Polska. W sumie był po prostu wyciśnięty do skrzynki. Bez żadnego opakowania, w kopercie owinięty cieniutką gąbka.  Na tyle cienką,  że dało się go wcisnąć do zwykłej skrzynki pocztowej.

Na początku pomyślałem, że lipa będzie w środku, ale jak rozpakowałem kopertę to wyszło mi, że w sumie dobrze się złożyło, że skrzynka przetrwała to doręczenie :) .

Jak na pancerniaka przystało był cały i zdrowy. Wcisnąłem koronkę i poszedł. Piękny okaz jak za 46 zł.

Btw Ciekawe czemu z szarą tarczą jest 3x droższy?

 

shark 01.jpg

shark 02.jpg

 

P.S. Wiem, koszula nie na temat do niego, ale jestem pracy i na przerwie skracałem bransoletę.
Tak ciszej w domu będzie i bez śpiewki żony: "po co Ci kolejny zegarek jak tylko masz dwie ręce", ale pewnie to znacie Panowie ;)

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować koledze. Co do pasków zamawiam teraz co prawda po taniości, ale chce zobaczyć jak z czerwonym i niebieskim silikonem będzie leżał.
https://pl.aliexpress.com/item/4000087095651.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2de62e0eHreuJa


BTW. Tutaj nowy nabytek. Niedawno doszedł. PD-1617 w wersji black-yellow. Dla niektórych to głównie homar Taga, dla mnie po prostu ciekawy wzorem zegarek. W cenie nieco ponad 230 zł WR 100, hardlex, obrotowy bezel i mechanizm VK67.

pagan 1617.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.