Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, mylof napisał(-a):

 

Tu bym polemizował. Wszyscy dobrze wiemy czym był dla historii zegarmistrzostwa stworzony w 1967 r.przez JLC werk 2121. To był wtedy najcieńszy automatyczny mechanizm na świecie; rotor obraca się na zewnętrznym "ringu". W wersji używanej przez AP rotor ze złota został przez tę firmę pięknie zeszkieletowany.  Tylko Wielka Trójca korzystała z tego werku. Tim Mosso twierdzi, że 2121 jest lepiej wykończonym mechanizmem niż 7121 (ten ostatni znajduje  się w nowym RO Jumbo 16202).

Ja byłbym dumny posiadając jakikolwiek zegarek pracujący na 2120/2021 (ok, no może nie każdy).

 

 

 

Audemars-Piguet-caliber-2121.jpg

Oczywiście, pełna zgoda co do klasy 2121.

Moja wiadomość była z lekkim przymrużeniem oka, również bym nie był poszkodowany nosząc Jumbo z tym kalibrem ale mogąc wybrać, wolałbym go mieć na nowym 7121 :) 


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2024 o 21:30, lort napisał(-a):

Ja nie narzekam na werk JLC :)

Rozmiar 36 mm na papierze wygląda na mały, wzbraniałem się przed takim rozmiarem do momentu przymiarki. W realu okazało się zupełnie inaczej. Koperta zintegrowana z bransoletą robi swoje.

39 mm przymierzałem i wyglądał już sporo na moim nadgarstku.

nowe referencje zupełnie do mnie nie trafiają.

WP_20161010_12_29_28_Pro.jpg

WP_20161010_14_52_15_Pro.jpg

Za tego AP bardzo Cię nie lubię. Bardzo.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie narzekam na werk JLC
Rozmiar 36 mm na papierze wygląda na mały, wzbraniałem się przed takim rozmiarem do momentu przymiarki. W realu okazało się zupełnie inaczej. Koperta zintegrowana z bransoletą robi swoje.
39 mm przymierzałem i wyglądał już sporo na moim nadgarstku.
nowe referencje zupełnie do mnie nie trafiają.
WP_20161010_12_29_28_Pro.thumb.jpg.f3cbcc3648a76bed1d7c3cf8349ee7c5.jpg
WP_20161010_14_52_15_Pro.thumb.jpg.d404b62f9dc8b9d4fb925c8fbfeca6ac.jpg

Fajny ten APek, ponosiłbym z chęcią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2024 o 14:47, beniowski napisał(-a):

Ten dobrze leży 

IMG_4145.jpeg

IMG_4141.jpeg

IMG_4143.jpeg

IMG_4142.jpeg

 

Wpuscili Cie w koncu :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Wpuscili Cie w koncu :)

Nie, to było w Singapurze latem zeszłego roku. Teraz u mnie właśnie przenieśli sklep (niedaleko poprzedniej lokalizacji) - wybiorę się w ten weekend albo w przyszłym tygodniu. Zobaczymy jak pójdzie tym razem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, to było w Singapurze latem zeszłego roku. Teraz u mnie właśnie przenieśli sklep (niedaleko poprzedniej lokalizacji) - wybiorę się w ten weekend albo w przyszłym tygodniu. Zobaczymy jak pójdzie tym razem. 

Nie trzeba się wcześniej umawiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, a_team napisał(-a):


Nie trzeba się wcześniej umawiać ? emoji14.png

Nie wydaje mi się. U mnie do salonu żadnej firmy nie trzeba, za wyjątkiem jednej lokalizacji Rolexa, ale akurat tam nie chodzę, właśnie ze względu na ów wymów wcześniejszego umawiania wizyty. Ostatnim razem w AP u mnie byłem w 2021 bez umawiania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi się. U mnie do salonu żadnej firmy nie trzeba, za wyjątkiem jednej lokalizacji Rolexa, ale akurat tam nie chodzę, właśnie ze względu na ów wymów wcześniejszego umawiania wizyty. Ostatnim razem w AP u mnie byłem w 2021 bez umawiania. 

Pytam, bo w Pradze musiałem się wcześniej umówić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za tego AP bardzo Cię nie lubię. Bardzo.  
Z wzajemnością . A tak przy okazji miałem do Ciebie pisać gdzie kupiłeś te znane na forum nato Orisa? Przerobię je i założę do RO

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 9.02.2024 o 10:01, lort napisał(-a):

Z wzajemnością emoji1787.png.

:P

 

Cytat

A tak przy okazji miałem do Ciebie pisać gdzie kupiłeś te znane na forum nato Orisa? Przerobię je i założę do ROemoji846.png

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Nie pamiętam.  :(

W sumie mógłbym się go pozbyć. 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu trafiłem do AP. Odkąd zamknęli butik przy ulicy, ciężko do nich trafić. Najpierw poszedłem tam gdzie skierowała mnie strona internetowa, a tam, w miejscu trudnym do znalezienia (gdzieś na piętrze, bez żadnych oznaczeń,  niby jest ich siedziba, ale stamtąd….. skierowali mnie do innego miejsca (także całkowicie niewidocznego i nieoznaczonego od strony ulicy). Miejsce ciekawe, bardzo przestrzenne - taki duży salon z tarasem, barem itp. Długo tam siedziałem, bo ponad godzinę. Pani była sympatyczna, choć trochę wciskała marketingowej ściemy. Ogólnie obsługa przyjemna - w środku pusto, byłem jedynym klientem przez cały czas. A zegarki? Ciekawe, ale wciąż nie mogę się jakoś przekonać do AP, oprócz oczywiście podstawowych modeli RO. Po kilku latach przerwy nieco mniej krytyczny jestem wobec Code, ale to wciąż nie moja bajka. Żadnych list, trzeba sobie na zakup zasłużyć, a najlepiej być już klientem, wtedy może coś znajdą. Na moje pytanie jak zostać pierwszy raz klientem (błędne koło) pani już od koniec spotkania serdecznie się roześmiała i powiedziała że czasem po prostu coś przychodzi i wtedy dzwonią do “zainteresowanych” klientów i trzeba szybko podejmować decyzję. Umówiliśmy się, że na razie zaproszą mnie na jakiś event. Pożyjemy, zobaczymy. 
 

Aha, ja wlazłem tak prosto z ulicy, ale preferują umawianie na konkretne godziny. 

IMG_6094.jpeg

IMG_6093.jpeg

IMG_6091.jpeg

IMG_6090.jpeg

IMG_6085.jpeg

IMG_6086.jpeg

IMG_6088.jpeg

IMG_6083.jpeg

IMG_6084.jpeg

IMG_6089.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, beniowski napisał(-a):

Żadnych list, trzeba sobie na zakup zasłużyć, a najlepiej być już klientem, wtedy może coś znajdą. Na moje pytanie jak zostać pierwszy raz klientem (błędne koło) pani już od koniec spotkania serdecznie się roześmiała i powiedziała że czasem po prostu coś przychodzi i wtedy dzwonią do “zainteresowanych” klientów i trzeba szybko podejmować decyzję.

 

Zegarki dla milionerów ogólnie, więc ludziom postronnym może być ciężko zrozumieć tę sytuacje. Prawdopodobnie to jakiś rytuał wtajemniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Patrząc na ceny katalogowe takiego RO, to wcale aż tak drogo bardzo nie jest (taniej niż np. Nautilus). Inną rzeczą jest dostać cokolwiek AP - to już inna sprawa.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Patrząc na ceny katalogowe takiego RO, to wcale aż tak drogo bardzo nie jest (taniej niż np. Nautilus). Inną rzeczą jest dostać cokolwiek AP - to już inna sprawa.

 

Musisz byc takim klientem jakiego oni chca miec. I wcale nie chodzi o zasobnosc portfela.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Musisz byc takim klientem jakiego oni chca miec. I wcale nie chodzi o zasobnosc portfela.

A zdradzisz sekret co trzeba zrobić żeby zostać ich klientem? Bo mnie się zawsze wydawało że aby zostać klientem (jakiejkolwiek firmy), to należy kupić jej produkty (lub usługi). A tu wychodzi na to, że chodzi o coś innego. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz być biedny, ale musisz być czarnym raperem, bo to jest siła napędowa wizerunku marki AP. Ale jest nadzieja, możesz spróbować transrasowości xD.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, nicon napisał(-a):

Możesz być biedny, ale musisz być czarnym raperem, bo to jest siła napędowa wizerunku marki AP. Ale jest nadzieja, możesz spróbować transrasowości xD.

 

Nie... wystarczy nie byc zasiankowym rasista i homofobem :)

19 minut temu, beniowski napisał(-a):

A zdradzisz sekret co trzeba zrobić żeby zostać ich klientem? Bo mnie się zawsze wydawało że aby zostać klientem (jakiejkolwiek firmy), to należy kupić jej produkty (lub usługi). A tu wychodzi na to, że chodzi o coś innego. 

 

Priv :) 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładasz że @beniowski wszedł do sklepu AP w białym kapturze i na dzień dobry zwyzywał wszystkich od czarn***** i ped****? Też bym mu nic nie sprzedał, nawet Moonswatcha xD.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, nicon napisał(-a):

Czyli zakładasz że @beniowski wszedł do sklepu AP w białym kapturze i na dzień dobry zwyzywał wszystkich od czarn***** i ped****? Też bym mu nic nie sprzedał, nawet Moonswatcha xD.

Made my day 🤣🤣🤣

 

@beniowski - jakos żadna z tych nadgarstkowych fotek nie przekonuje... 😞  Zarówno RO jak i Code ktore przymierzałeś brakuje finezji... twój nadgarstek i styl chyba jednak bardziej pasuje do vintage AP 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, TomASH napisał(-a):

Made my day 🤣🤣🤣

 

@beniowski - jakos żadna z tych nadgarstkowych fotek nie przekonuje... 😞  Zarówno RO jak i Code ktore przymierzałeś brakuje finezji... twój nadgarstek i styl chyba jednak bardziej pasuje do vintage AP 😉

Do takiego?

 

22769041-0F3B-419B-9707-632D55D41BEF_1_105_c.thumb.jpeg.cd2443aeb5363e301c4c831561dce061.jpeg0EB76FC5-27C5-482D-9850-CAF1B28F6058_1_105_c.thumb.jpeg.d191b7e5e178bc5c1eed01bddec17888.jpegC54D4C7A-F2E9-4E82-9035-59F29F9C09DC_1_105_c.thumb.jpeg.3b323cce5f7bf9b542a1213e92a0bb69.jpeg0C82E2E1-9CC3-407A-86BB-177489114690_1_105_c.thumb.jpeg.20e3855bf80f51701261ff0f996f517e.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za duży? 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten się świetnie prezentuje!


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie za duży? 😉

Nie, w sam raz był. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego pewnie bym z przyjemnością używał. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.