Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się , że tylu kolegom się mój post podobał .

Zakładałem , że wśród koneserów i ekspertów  Rolka już dawno jestem ignorowany .

A tu takie zaskoczenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie, że Twoje posty są tylko i wyłącznie w celu siania zamętu.. nie rozumiem, skąd takie potrzeby się w ludziach biorą? Nie można jakoś życzliwie? Boli, czy się nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno , ani drugie .

Kontynuowałem rozpoczętą przez innych  rozmowę , o być może zbyt powierzchownym traktowaniu zegarków .

Boli , czy się nie da ? Zaadresowałbym to do kolegów , w związku z ich reakcjami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład AP - napisałeś, że w ciągu dnia zegarek spieszy się 3 sekundy, w nocy późni 3 sekundy więc na dobę wychodzi 0 sekund niedokładności. Moja matematyka mówi, że to jest 6 sekund niedokładności. Dla regulatora balansowego niedokładnością jest każde spóźnienie i przyspieszenie zegarka tak więc liczy się to inaczej niż -3+3.

 

Dokładnie tak jak napisał Mariusz.

Czym innym jest kompensacja dobowych odchyleń (z uwagi na różne położenie mechanizmu) i średni wynik z kliku okresów dobowych a czym innym zmierzona bezwzględna wartość przyrostu dobowego (dziennego) poprawki. To ten ostatni parametr określa niedokładność chodu zegarka.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno , ani drugie .

Kontynuowałem rozpoczętą przez innych  rozmowę , o być może zbyt powierzchownym traktowaniu zegarków .

Boli , czy się nie da ? Zaadresowałbym to do kolegów , w związku z ich reakcjami .

Znowu nie napisałeś tu nic interesującego, nie wzbogaciłeś mojej wiedzy, nawet zdjęcia swojego zegarka ( choćby mechanizmu ) nie zamieściłeś. A piwo masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Boli czy się nie da ? " jak to ujął Szanowny Pryncypał .

No i zdecydowanie dziękuję za dalszą " dyskusję " .

A po piwo babę wyślij najlepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy niebieski kolor tarczy w 15400 i 15202 jest taki sam czy jednak sie roznia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czy niebieski kolor tarczy w 15400 i 15202 jest taki sam czy jednak sie roznia?

 

To zależy który 15400 i który 15202. Kolory różnią się odcieniem w zależności od materiału koperty i bransolety.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze wbrew pozorom nie jestem ignorantem zegarkowym ;) to postanowilem posluchac sie Kolegow i poszedlem "przebadac" zegarek na Pieknej u Pana Zbigniewa za co Panu Zbigniewowi serdecznie dziekuje B)  Wynik ponizej:

 

post-25547-0-94881700-1509038163_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Cisza jak makiem zasiał. Gdzie są ci wszyscy krytycy kalibru 3120?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A tak przy okazji... Mój Royal Oak wrócił z serwisu. Niby ten sam, a jednak nie ten sam :). Jak zawsze w takim przypadku dokładnie obejrzałem zegarek i jak zawsze z uznaniem przyznałem, że francuski serwis AP naprawdę daje radę. Zaskoczył mnie jednak widok pierścienia cyfrowego, a konkretnie kolor tła oraz krój czcionki. Te zmieniły się nawiązując wyglądem bardziej do wersji 15400 niż 15300. Mechanizm też musiał dostać jakiś dodatkowy "updgrade", bo wcześniej podczas ustawiania czasu, po wciśnięciu koronki zauważalne było szarpnięcie wskazówki minutowej. Teraz nie ma tego efektu. Jest dobrze choć mam do nich jedną uwagę - nie ustawili koronki w taki sposób, aby po jej zakręceniu logo "AP" było idealnie pionowo względem koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze "unowoczesniaja"/ulepszaja cos, co poprawili, choc co do kroju fontu w datowniku, to wg mnie nie powinno sie takich rzeczy ruszac. Tak sami przeciez zaprojektowali w tym konkretnym modelu design datownika i wtedy to stanowilo calosc tamtego projektu/wygladu. To tak, jakby tez wskazowke sekundnika "przelozyli" z 15400 do 15300 :wacko:

 

To jeszcze w takim razie 2 pytania:

1. czemu Francja? Na stronie pisza, ze mozna zlecic to rowniez serwisowi w Le Brassus - czy u zrodla nie byloby najlepiej? :rolleyes:

2. moze warto oddajac do serwisu w uwagach nadmienic, ze zalezy nam na rownym ulozeniu koronki, to wtedy musieliby sie do tego przylozyc i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Fajnie, ze "unowoczesniaja"/ulepszaja cos, co poprawili, choc co do kroju fontu w datowniku, to wg mnie nie powinno sie takich rzeczy ruszac. Tak sami przeciez zaprojektowali w tym konkretnym modelu design datownika i wtedy to stanowilo calosc tamtego projektu/wygladu. To tak, jakby tez wskazowke sekundnika "przelozyli" z 15400 do 15300 :wacko:

Masz rację, ale ja się tym nie przejmuję. Krój czcionki z nowego pierścienia cyfrowego lepiej koresponduje z designem Royal Oak. Czcionka jest mniej przekombinowana i równie wyraźna więc nie przeszkadza mi to. Serwis AP już tak ma. Oddaj im zegarek, to wymienią co potrzeba i co nie potrzeba  :D.

 

To jeszcze w takim razie 2 pytania:

1. czemu Francja? Na stronie pisza, ze mozna zlecic to rowniez serwisowi w Le Brassus - czy u zrodla nie byloby najlepiej? :rolleyes:

Ze względów proceduralnych wolałem wybrać kraj unijny. Alternatywą dla Francji są Niemcy, ale Donek Trump powiedział...

 

The Germans are bad, really bad.

Nie oddam więc swojego zegarka złym ludziom. :)

 

2. moze warto oddajac do serwisu w uwagach nadmienic, ze zalezy nam na rownym ulozeniu koronki, to wtedy musieliby sie do tego przylozyc i juz :)

Następnym razem poproszę, aby zwrócili na to uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis AP już tak ma. Oddaj im zegarek, to wymienią co potrzeba i co nie potrzeba  :D.

Chyba nie tylko - z tego co wiem, to Rolex tez jak im nie powiesz, to Ci wszystko powymienia i wyszlifuje ;)

 

Ze względów proceduralnych wolałem wybrać kraj unijny.

Rozwiniesz? :rolleyes:

 

Oddawales przez Hermitage czy sam slales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiniesz? :rolleyes:

 

Głupio byłoby zapłacić kolejny raz myto za swój własny zegarek. Są co prawda możliwości aby wysłać zegarek na serwis i wypełniać deklaracje(to jest chyba jako uszlachetnianie czy jakos tak), ale to zawsze jest dodatkowa komplikacja i koszt z odprawami itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza jak makiem zasiał. Gdzie są ci wszyscy krytycy kalibru 3120?  :)

 

Bardzo się cieszę, że nareszcie te werki są dokładne bo to zwyczajnie słabiutkie było, że zegar kosztujący 60k robi raz-3sek a raz +12 (mój egzemplarz) i firma wypuszcza taki zegar z fabryki z informacją, że oni nie potrzebują COSC bo sami mają swoje wyśrubowane standardy regulacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze wbrew pozorom nie jestem ignorantem zegarkowym ;) to postanowilem posluchac sie Kolegow i poszedlem "przebadac" zegarek na Pieknej u Pana Zbigniewa za co Panu Zbigniewowi serdecznie dziekuje B) Wynik ponizej:

Piękny wynik! To kwarc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że nareszcie te werki są dokładne bo to zwyczajnie słabiutkie było, że zegar kosztujący 60k robi raz-3sek a raz +12 (mój egzemplarz) i firma wypuszcza taki zegar z fabryki z informacją, że oni nie potrzebują COSC bo sami mają swoje wyśrubowane standardy regulacji...

 

Ale miales 15400? Bo w 15300 to bylo tego troche jednak dosc mocno jak czytalem na forach sie za to wzieli w 15400 co jak widac ma przelozenie przynajmniej na moj egzemplarz ;)

 

@Viggen - no raczej :D

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze pewnie z zakrytym deklem, bo z szafirem nie slyszalem o tych historiach :rolleyes:

Niewazne - jest to ich podstawowy/wyjsciowy werk i musza go caly czas dopracowywac.

 

Jak ostatnio rozmawialem w Kruku, to mowili, ze Rolex z GMT II mial jakies problemy i mieli kilka reklamacji a takze na YM i ring w Sky - wiec to nikogo nie omija :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Minuta ciszy dla pana profesora Zdzisława Mrugalskiego. Cześć Jego pamięci.
 
apromw3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.