Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


Wszystko już [mention]kornel91 [/mention] napisał. Dodam tylko, że USD wyglądają najlepiej, bo są bez VAT (z założenia eksport poza UK). Jak kupisz w USD do Polski, to będziesz musiał dopłacić polski VAT i opłacić usługę agencji celnej. W EUR i w GBP nie (VAT jest już doliczony w cenie) dlatego zakup w GBP jest najkorzystniejszy.

 

Ooo, super, dziękuję za wyjaśnienie. Tego absolutnie nie wiedziałem. Teraz rozumiem, dlaczego funt wychodzi najkorzystniej.

Dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


Wszystko już [mention]kornel91 [/mention] napisał. Dodam tylko, że USD wyglądają najlepiej, bo są bez VAT (z założenia eksport poza UK). Jak kupisz w USD do Polski, to będziesz musiał dopłacić polski VAT i opłacić usługę agencji celnej. W EUR i w GBP nie (VAT jest już doliczony w cenie) dlatego zakup w GBP jest najkorzystniejszy.

Dołączę się jeszcze do wątku. Czyli nie ma problemu kupienia zegarka w GBP z brytyjskiej strony na adres z Unii? Nie zostaną doliczone żadne koszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołączę się jeszcze do wątku. Czyli nie ma problemu kupienia zegarka w GBP z brytyjskiej strony na adres z Unii? Nie zostaną doliczone żadne koszta?
£ wychodzą najlepiej, gdyż nie ma kosztu przewalutowania.

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

£ wychodzą najlepiej, gdyż nie ma kosztu przewalutowania.

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka
 

Ale wysyłają normalnie wtedy z Unii czy czekają mnie jakieś celne niespodzianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KamilBlo napisał(-a):

Dołączę się jeszcze do wątku. Czyli nie ma problemu kupienia zegarka w GBP z brytyjskiej strony na adres z Unii? Nie zostaną doliczone żadne koszta?

 

W przypadku zakupu w GBP i wysyłki do Polski nie ma żadnych dodatkowych kosztów bo z tego co wiem. to ChW jest zarejestrowanym płatnikiem VAT w Polsce i sam ogarnia VAT. Z tego co pisze na ich stronie wynika, że do innych krajów UE też tak to wygląda.

 

https://www.christopherward.com/duties-and-taxes.html

 

obraz.png.aab6242ed2b8e48a5dc93ccb72c5e530.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy niezmiennie...

 

20230813_162816.thumb.jpg.6c7044e5a804215513f259e97dcc176a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś czeka na The Twelve 36mm? 

image.thumb.png.ed5a00c734d5fbecf77b4f7894afee33.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

Ktoś czeka na The Twelve 36mm? 

image.thumb.png.ed5a00c734d5fbecf77b4f7894afee33.png

No ja właśnie mam z tym kłopot. PRX 40 za duży mi był ale to inna konstrukcja. Twelve wygląda że będzie ok ale czekam aż ktoś to będzie miał oba i sam to stwierdzi. Narazie rozterkę mam niebieski czy ich blue 😕 Jeśli chodzi o ice blue mam wrażenie że to kolor sezonowy a niebieski ponadczasowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2023 o 11:24, Picy napisał(-a):

No ja właśnie mam z tym kłopot. PRX 40 za duży mi był ale to inna konstrukcja. Twelve wygląda że będzie ok ale czekam aż ktoś to będzie miał oba i sam to stwierdzi. Narazie rozterkę mam niebieski czy ich blue 😕 Jeśli chodzi o ice blue mam wrażenie że to kolor sezonowy a niebieski ponadczasowy. 

PRX 40 za duży a 35 za mały dla mnie. 

Pytanie czy 1mm w The Twelve zrobi tak dużą różnice. 

Również poczekam na jakieś porównanie tych modeli. 

Co do koloru to ja bez bicia przyznaje że jasny niebieski najbardziej mi się podoba! Ale dużo racji jest w tym co piszesz. 

 

https://www.christopherward.com/the-twelve-36mm-loupe-landing.html

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, evilym napisał(-a):

PRX 40 za duży a 35 za mały dla mnie. 

Pytanie czy 1mm w The Twelve zrobi tak dużą różnice. 

Również poczekam na jakieś porównanie tych modeli. 

Co do koloru to ja bez bicia przyznaje że jasny niebieski najbardziej mi się podoba! Ale dużo racji jest w tym co piszesz. 

 

https://www.christopherward.com/the-twelve-36mm-loupe-landing.html

 

 

 

Tyłku tutaj jest inna koperta. Wydaje mi się że 40mm twelve może być OK. Uszy w PRX są bardzo dziwnie zakrzywione. 

 

image.png.42b2c06a08870c3365151261cf5ef593.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Picy napisał(-a):

Tyłku tutaj jest inna koperta. Wydaje mi się że 40mm twelve może być OK. Uszy w PRX są bardzo dziwnie zakrzywione. 

 

Miałem tą przyjemnosc mierzyc zarowno PRX jak i The Twelve.

O ile PRX (40mm) byl znacznie za duzy wlasnie przez sposob w jaki jest zaprojektowana koperta oraz jak uklada sie zintegrowana bransoleta, o tyle The Twelve to byla zupelnie inna bajka.

Nie obawiałbym sie jezeli tylko inne zegarki o srednicy 40mm i L2L do 46/47 mm są w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Picy napisał(-a):

Tyłku tutaj jest inna koperta. Wydaje mi się że 40mm twelve może być OK. Uszy w PRX są bardzo dziwnie zakrzywione. 

 

image.png.42b2c06a08870c3365151261cf5ef593.png

Widziałem to foto. Ale mimo to obawiam się że 40mm będzie trochę za duży (szukam zegarka który będzie jednak mniejszy niż nurki czy chrono które noszę). 

 

21 minut temu, Pawel.Sz napisał(-a):

 

Miałem tą przyjemnosc mierzyc zarowno PRX jak i The Twelve.

O ile PRX (40mm) byl znacznie za duzy wlasnie przez sposob w jaki jest zaprojektowana koperta oraz jak uklada sie zintegrowana bransoleta, o tyle The Twelve to byla zupelnie inna bajka.

Nie obawiałbym sie jezeli tylko inne zegarki o srednicy 40mm i L2L do 46/47 mm są w porządku

👍

PRXy przymierzałem (40 za duży a 35 za mały). 

 

Eh, szkoda że nie mogę sobie ChW tak potestować 😕


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie również.

 

h9ZcNXB.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.