Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość”u

Jak żadne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego rodzaju drukowane indeksy to klasyczna bauhausowa estetyka - można ją znaleźć nie tylko w Nomosie, ale w modelach takich marek jak Stowa, Laco, Junkers czy z tańszych: Tisell, Rodina...

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładane indeksy zwiększyłyby grubość. Widać, że walczono o każdy ułamek milimetra. Mnie się podoba. Taki fajniejszy intra-matic. Tylko niech już wrócą z tym logo na miejsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kuku!

 

post-52348-1517664360,6571_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie jak zwykle robi wrażenie. SH21 w wersji z manualnym naciągiem to mistrzostwo świata. Tylko tarcza nie w moim stylu, lubię mieć znaczniki dla każdej minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mnie się bardzo podoba jego minimalizm, gdy chodzi o tarczę, która dzięki niebieskim wskazówkom nie jest mdła. Podejrzewam, że te 40,5 mm średnicy, ze względu na wąską lunetę, na nadgarstku będzie wyglądało na więcej. Trochę przypomina mi takiego "nadmuchanego" Nomosa, ale raczej w kontekście ciekawej alternatywy dla niego, bo jest jednak większy od znanych mi modeli Nomosa. Czy ten mechanizm to ich własne dzieło, czy jest to coś modyfikowanego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich własny, a dokładniej firmy SH, która jest częścią grupy i sprzedaje tylko im i Meistersingerowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo mi się spodobało 120 godzin rezerwy chodu. Cena tylko mniej mi się nie spodobała... Choć z drugiej strony, w kontekście tego, co się w zamian dostaje /mam tu na myśli m. in. ten mechanizm/, cena pewnie nie jest wygórowana  ;) Mówiąc krótko, szarpałbym i tarmosił jak Reksio kość  :D

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

A ja widzialem :) Bardzo sensowna odslona Tridenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, już wcześniej się nad nim zastanawiałem, tym bardziej, że na wyprzedaży "nearly new" był poniżej 1K (funtów) ale jakoś nie mogę się zdecydować, skoro za podobne pieniądze jest Nomos Tangente 38 - też na werku manufakturowym, już sprawdzonym (alfa), a tu nie wiadomo, co będzie w przyszłości z SH21 po odejściu Jahnke (twórcy mechanizmu) z CW...

Na plus dla Grand Malvern koperta.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie lekko irytuje "rozmiarówka" CW. Albo 38 albo 43. Rzadko coś innego. A ja najbardziej lubię np. 41mm. Odpuściłem już kilka razy myśl o różnych modelach CW właśnie z powodu opcji: 38/43... :(


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie lekko irytuje "rozmiarówka" CW. Albo 38 albo 43. Rzadko coś innego. A ja najbardziej lubię np. 41mm. Odpuściłem już kilka razy myśl o różnych modelach CW właśnie z powodu opcji: 38/43... :(

Dlatego teraz zamiast kolejnego CWL w nieżyciowym rozmiarze myślę albo o Sinn 104 St Sa I albo o Zenith Cronometro. ;) Kusi jednak ten nowy niebieski C60 no i czekam na nowego divera...

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po CW bransoleta w Sinn może robić słabe wrażenie, i 1000€ za prostą SW200 bez COSC.. Ale też rozważam 104 albo 103 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po CW bransoleta w Sinn może robić słabe wrażenie, i 1000€ za prostą SW200 bez COSC.. Ale też rozważam 104 albo 103 :)

 

Wersja na pasku bardziej do mnie gada. Te 240Eur wolę zostawić w portfelu, a kupić bransoletę jak przyjdzie taka potrzeba. Nie robi słabego wrażenia: wymiary, prostota tarczy. Jest dobrze. Skoro rozważasz, doskonale wiesz o czym piszę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I'm dłużej siedzę w hobby tym bardziej doceniam niemieckie marki. Sinn, Nomos czy Hanhart nie robią dzikich wyprzedaży, nie płacą modelom od drogich gaci żeby nosili ich zegarki i wydają się bardziej szanować klienta.

 

Co oczywiście nie powstzymalo mnie przed zakupem czegoś z promocji u Krzysztofa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarcowy Malvern żony kupiony w styczniu właśnie padł.

Nie chodzi, chrono działa, więc to pewnie nie bateria. Długo nie podziałał...

 

Właśnie odesłali zegarek po "naprawie" w dokładnie takim samym stanie jak był. Data zatrzymała się na 31. Parę dni po naprawie... To jakaś kpina jest. Ciekawe jak ze zwrotem kasy będzie.

Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z serwisu CW i wszystko było na poziomie, usterka usunięta, tylko czas naprawy był długi. A napisali coś na temat wykrytej usterki, dokonanych napraw, wymienionych podzespołów, itd.?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to guzik mnie obchodzi co oni w tym kwarcu zrobili/wymienili. Jest to żenujące, że nie potrafią najprostszego mechanizmu naprawić/wymienić. Nie ma dla czegoś takiego wytłumaczenia. I do tego ile to trwało.

 

Edyta:

Tylko wymienili baterię mimo, że im pisałem, że została wymieniona tuż przed wysłaniem im zegarka.

Chrono chodziło ok, tylko odmierzanie czasu nie działało, więc to nie był problem baterii.

Ręce opadają. W dalszym ciągu nie polecam.

 

:facepalm:

Edytowane przez spy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.