Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

 Submarinera już nie mam 

 

:wacko: WTF? Szkoda, że nie napisałeś tego posta wczoraj rano bo bym z Tobą Bartolomeo inaczej pogadał podczas wczorajszego spotkania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, wyraźnie widać, że trudno Ci pogodzić się z faktem, że Klub Miłośników PP rośnie w siłę i wyprzedził w ostatnich tygodniach, w ilości aktywnych członków, Klub Miłośników AP o całe 30% ;)  :D

 

Ble, ble, ble  :P  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

:wacko: WTF? Szkoda, że nie napisałeś tego posta wczoraj rano bo bym z Tobą Bartolomeo inaczej pogadał podczas wczorajszego spotkania ;)

 

Bartek, wolałem siedzieć cicho :D ... ale spoko, szukamy zastępstwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Bartek, wolałem siedzieć cicho :D ... ale spoko, szukamy zastępstwa ;)

:D Odnoszę wrażenie, że z Roleksem na naszym forum jest jak z Alfą Romeo z powiedzonka Clarksona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

:D Odnoszę wrażenie, że z Roleksem na naszym forum jest jak z Alfą Romeo z powiedzonka Clarksona.

 

Przypomnij, to wszyscy się pośmiejemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przypomnij, to wszyscy się pośmiejemy ;)

 

Nie jest prawdziwym miłośnikiem motoryzacji ten, kto nigdy nie miał Alfy.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Odnoszę wrażenie, że z Roleksem na naszym forum jest jak z Alfą Romeo z powiedzonka Clarksona.

Z Rolexem nie tylko na tym forum, ale w ogole jest tak, ze jest marka bardziej prestizowa i bardziej pozadana niz PP, VC, AP i jeszcze kilka innych swietnych firm razem wzietych czy sie to komus podoba czy nie. A "swiadomi bogacze", to promil w stosunku do ilosci sprzedawanych Rolkow :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z Rolexem nie tylko na tym forum, ale w ogole jest tak, ze jest marka bardziej prestizowa i bardziej porzadana niz PP, VC, AP i jeszcze kilka innych swietnych firm razem wzietych czy sie to komus podoba czy nie. A "swiadomi bogacze", to promil w stosunku do ilosci sprzedawanych Rolkow :)

 

Temat na długą dyskusję. Różnie to można interpretować i do określonych interpretacji dobierać słowa. Napisałeś, że Rolex to firma bardziej pożądana, a ja odpowiadam - bardziej przystępna ze względu na niższy poziom cenowy zegarków w porównaniu do wielkiej trójki zegarmistrzostwa. Napisałeś, że Rolex to firma bardziej prestiżowa, co zważywszy na osiągnięcia Patka, Vacherona, AP, jest dość karkołomnym stwierdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wiekszosci smiertelnikow znajomosc zegarmistrzostwa konczy sie wlasnie na Roleksie a prestiz to przede wszystkim rozpoznawalnosc a nie dorobek czy wklad w wielkie komplikacje. Nie chce zasmiecac watku wielokrotnie poruszanymi juz tasiemcami, wiec podsumuje - cieszmy sie tym, co mamy i czego jestesmy swiadomi i nie starajmy sie tylko na sile uswiadamiac innym, ze nasz wybor jest najwlasciwszy ze wszystkich :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla wiekszosci smiertelnikow znajomosc zegarmistrzostwa konczy sie wlasnie na Roleksie a prestiz to przede wszystkim rozpoznawalnosc a nie dorobek czy wklad w wielkie komplikacje. Nie chce zasmiecac watku wielokrotnie poruszanymi juz tasiemcami, wiec podsumuje - cieszmy sie tym, co mamy i czego jestesmy swiadomi i nie starajmy sie tylko na sile uswiadamiac innym, ze nasz wybor jest najwlasciwszy ze wszystkich :)

Podsumowanie niczym z Księgi Przypowieści Salomona. Brawo dla Ciebie!

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zasmiecac watku wielokrotnie poruszanymi juz tasiemcami, wiec podsumuje - cieszmy sie tym, co mamy i czego jestesmy swiadomi i nie starajmy sie tylko na sile uswiadamiac innym, ze nasz wybor jest najwlasciwszy ze wszystkich :)

 

NVmPAW.gif


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie chce zasmiecac watku wielokrotnie poruszanymi juz tasiemcami, wiec podsumuje - cieszmy sie tym, co mamy i czego jestesmy swiadomi i nie starajmy sie tylko na sile uswiadamiac innym, ze nasz wybor jest najwlasciwszy ze wszystkich :)

Brzmi dobrze z drobnym zastrzeżeniem. To jest wątek dedykowany miłośnikom Patek Philippe, więc wszelkie zachwyty wyrażane pod adresem genewskiej manufaktury są w pełni uzasadnione.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 a prestiz to przede wszystkim rozpoznawalnosc a nie dorobek czy wklad w wielkie komplikacje. 

 

Tutaj pozwolę sobie wyrazić jednak odmienne zdanie, moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie :)  To, że ZARA jest bardziej rozpoznawalna od Brioni, nie czyni jej bardziej prestiżową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Martyniuk jest przecież bardziej prestiżowy od Możdżera!

Do tej prostej prawdy trzeba dorosnąć tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Rolexem nie tylko na tym forum, ale w ogole jest tak, ze jest marka bardziej prestizowa i bardziej pozadana niz PP, VC, AP i jeszcze kilka innych swietnych firm razem wzietych czy sie to komus podoba czy nie. A "swiadomi bogacze", to promil w stosunku do ilosci sprzedawanych Rolkow :)

Niestety co do prestiżu to mam odmienne zdanie. Dostępny cenowo,masowy produkt czyli Rolex nie czyni z niego marki prestiżowej a wręcz przeciwnie. Jest prestiżowy dla ludzi, których wiedza kończy się właśnie na firmie Rolex - bo niczym mcdonald znają ja wszyscy...a jak jeszcze stać takiego „znawcę” żeby go kupić to euforii nie ma granic...

Siłą nie da się zdobyć poszanowania wśród innych tak jak prestiżu wydmuchanym marketingiem...

Prestiż to historia, nieoceniony wklad w zegarmistrzostwo, dorobek manufaktury, tez jeśli chodzi o wielkie komplikacje, które niczym dzieła sztuki są pieczołowicie zrobione.

Natomiast zgodzę się ze na sile nikogo się nie przekona. Najważniejsze ze każdy wybrany przez nas zegarek jest

spełnieniem naszych marzeń i daje nam niesamowita radość - tu nazwa firmy na tarczy nie ma kompletnie znaczenia...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Niestety co do prestiżu to mam odmienne zdanie. Dostępny cenowo,masowy produkt czyli Rolex nie czyni z niego marki prestiżowej a wręcz przeciwnie. Jest prestiżowy dla ludzi, których wiedza kończy się właśnie na firmie Rolex - bo niczym mcdonald znają ja wszyscy...a jak jeszcze stać takiego „znawcę” żeby go kupić to euforii nie ma granic...

Siłą nie da się zdobyć poszanowania wśród innych tak jak prestiżu wydmuchanym marketingiem...

Prestiż to historia, nieoceniony wklad w zegarmistrzostwo, dorobek manufaktury, tez jeśli chodzi o wielkie komplikacje, które niczym dzieła sztuki są pieczołowicie zrobione.

Natomiast zgodzę się ze na sile nikogo się nie przekona. Najważniejsze ze każdy wybrany przez nas zegarek jest

spełnieniem naszych marzeń i daje nam niesamowita radość - tu nazwa firmy na tarczy nie ma kompletnie znaczenia...

Bez urazy, ale wraz ze zmianą punktu siedzenia, dość radykalnie zmienił Ci się punkt widzenia;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę tu ostatnio rzadko, ale widzę, że nic się nie zmieniło - może czas zmienić nazwę klubu ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

DlaCzego?

Od momentu zakupu PP zmieniłeś moim zdaniem stosunek do R na "dość" krytyczny... ale może się mylę;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu zakupu PP zmieniłeś moim zdaniem stosunek do R na "dość" krytyczny... ale może się mylę;-)

Nie zmieniłem stosunku do R. jeśli chodzi o postrzeganie tej marki jako prestiżowej. Nie oznacza to ze nie postrzegam R jako producenta bardzo dobrych jakościowo zegarków do codziennego użytku. Sam czekam przecież na daytone i sam miałem m.in. submatinera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępny cenowo,masowy produkt czyli Rolex...

Ale wejście poziom wyżej zmienia jednak chyba trochę optykę ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wejście poziom wyżej zmienia jednak chyba trochę optykę ?

 

Trochę racji masz. Nie będę z tym się kłócił...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wchodzę tu ostatnio rzadko, ale widzę, że nic się nie zmieniło - może czas zmienić nazwę klubu ?

Nie rozumiem w czym problem. Koledzy nie napisali nic kontrowersyjnego tylko trafnie określili rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz23212, Passero - no niestety nie moge sie do konca zgodzic z Waszym stwierdzeniem odnosnie prestizu, choc rowniez uwazam, ze np. PP jest bardziej prestizowym zegarkiem niz Omega czy wspomniany Rolex. Jednak bede sie upierac, ze prestiz idzie mocno w parze z rozpoznawalnoscia. Badania mowia, ze CocaCola i Rolex, to dwie marki, ktore sa bezsprzecznie rozpoznawalne nawet przez biedne dzieci w Afryce i kojarzone z czyms "luksusowym" (Rolex nie CocaCola ;) ). To, ze sa zegarki o wiele bardziej cenione w swiecie zegarmistrzostwa nie oznacza, ze beda przez zwyklych ludzi odbierane jako bardziej prestizowe. Gdyby raperzy czy gwiazdy footbolu nie zaczeli ostatnio tak usilnie kupowac i zakladac AP czy PP (glownie Nautilus), to nie wiem jaka bylaby swiadomosc co to sa za zegarki u zwyklego Kowalskiego.

 

I zeby nie bylo - dla mnie PP (gdyz w tym dziale jestesmy :) ) jest marka bardziej prestizowa, jednak... niszową w swiecie, ktory nas otacza. A co za tym idzie - zakladajac na reke Rolexa nasz prestiz z automatu jest na piedestale i nikogo nie interesuje czy sa jakies inne jeszcze "lepsze" i bardziej prestizowe manufaktury  ;)

Trzeba duzo wiedziec i poswiecic czasu na czytaniu, rozmowach etc., aby byc swiadomym prestizu takich firm jak PP, VC czy L&S. Rolex ma to w swiadomosci wiekszosci ludzi pozamiatane. A dlaczego tak jest itp., to juz moze nie ciagnijmy, bo swietnie zdajemy sobie z tego sprawe patrzac chocby na ilosc posiadaczy R na forum a innych cenionych manufaktur jak chocby PP, AP, VC, JLC itp. (i nie chodzi tu tylko o roznice cenowe ;) )

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym problem. Koledzy nie napisali nic kontrowersyjnego tylko trafnie określili rzeczywistość.

Może zbyt wybiórczo czytam ten temat lub mam pecha, ale jakoś dziwnie głównym wątkiem w tym klubie jest, moim zdaniem, spór na linii Rolex - PP, i tylko o to mi chodziło, kiedy pisałem, że nic się nie zmieniło pod moja nieobecność

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.