Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

To byłby dobry projekt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłby dobry projekt ;)

A tak na poważnie, jak będziesz w Poznaniu zapraszam na kawę. Takie cacko warto obejrzeć na żywo Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passero jak odczucia po zakupie takiego cacka czy panerai rolex rzeczywiście sie chowie będąc posiadaczem takiego skubanca?

Wiadomo ze PP to mechanizm, historia zjada marki ale odczucia odnośnie użytkowania mnie interesują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

A tak na poważnie, jak będziesz w Poznaniu zapraszam na kawę. Takie cacko warto obejrzeć na żywo

 

Będę pamiętał ;)

Passero jak odczucia po zakupie takiego cacka czy panerai rolex rzeczywiście sie chowie będąc posiadaczem takiego skubanca?

Wiadomo ze PP to mechanizm, historia zjada marki ale odczucia odnośnie użytkowania mnie interesują

 

Wiesz, subiektywne odczucia odnośnie użytkowania każdy ma swoje, ja nie mam do tego zegarka żadnego, nabożnego stosunku, ot zegar, który noszę, jak wszystkie inne... nie jest nawet moim ulubionym. Jeśli chcesz porównać 5167 do Panerai czy Rolex'a  obiektywnie, to... nie ma co porównywać ;) PP ma przewagę w zasadzie w każdej konkurencji: jest lepiej wykonany, ma lepszy, ładniejszy i niezwykle dokładny mechanizm, jest najwygodniejszym zegarkiem ze wszystkich jakie miałem i do tego wszystkiego jest bardzo dyskretny. Tyle tylko, że to nie jest zegarek pasujący do mnie i mojej osobowości, dlatego bardzo rzadko go noszę i pewnie na długo ze mną nie zostanie :) Ja do zegarków mam stosunek emocjonalny i w tym przypadku nie ma wielkiej chemii, jakbym miał dokonywać wyborów, to odpadłby jako jeden z pierwszych. Ja jestem Paneristi i Panerai jest dla mnie marką numer 1, bo wywołuje u mnie najszybsze bicie serca. Od Rolex'a mam w tej chwili tylko Pepsi i gdybym miał wybierać, to nie miała by znaczenia przewaga Aquanaut'a na papierze...

Generalnie wielu z nas, tutaj na forum, uważa, że zakup PP jest jakimś mistycznym doznaniem i dalej nie ma już nic, i absolutnie nic z niższej półki nie może się do tego równać. A to tak nie działa, zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca ;) Ale to tylko moje subiektywne odczucia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę pamiętał ;)

 

Wiesz, subiektywne odczucia odnośnie użytkowania każdy ma swoje, ja nie mam do tego zegarka żadnego, nabożnego stosunku, ot zegar, który noszę, jak wszystkie inne... nie jest nawet moim ulubionym. Jeśli chcesz porównać 5167 do Panerai czy Rolex'a  obiektywnie, to... nie ma co porównywać ;) PP ma przewagę w zasadzie w każdej konkurencji: jest lepiej wykonany, ma lepszy, ładniejszy i niezwykle dokładny mechanizm, jest najwygodniejszym zegarkiem ze wszystkich jakie miałem i do tego wszystkiego jest bardzo dyskretny. Tyle tylko, że to nie jest zegarek pasujący do mnie i mojej osobowości, dlatego bardzo rzadko go noszę i pewnie na długo ze mną nie zostanie :) Ja do zegarków mam stosunek emocjonalny i w tym przypadku nie ma wielkiej chemii, jakbym miał dokonywać wyborów, to odpadłby jako jeden z pierwszych. Ja jestem Paneristi i Panerai jest dla mnie marką numer 1, bo wywołuje u mnie najszybsze bicie serca. Od Rolex'a mam w tej chwili tylko Pepsi i gdybym miał wybierać, to nie miała by znaczenia przewaga Aquanaut'a na papierze...

Generalnie wielu z nas, tutaj na forum, uważa, że zakup PP jest jakimś mistycznym doznaniem i dalej nie ma już nic, i absolutnie nic z niższej półki nie może się do tego równać. A to tak nie działa, zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca ;) Ale to tylko moje subiektywne odczucia :)

Kiedyś napisałem że wolę nosić Monstera niż Patka bo- podoba mi się bardziej , i jestem z nim emocjonalnie związany....

Jak pamiętam "śmiechu nie było końca".

Twój model miałem okazję przez chwilę ponosić, miałem skojarzenia, "mydelniczka" ^_^

Choć jakość wykonania i cała reszta - top nad topy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo w tym racji, mam kilka swoich ulubionych zegarków, jednak najbardziej pasującym do mojego trybu życia jest 300M i to ona w wyniku naturalnej selekcji została moim EDC.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passero dobra wypowiedź.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Dzięki Koledzy za miłe słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Passero, jakie to prawdziwe... Ja mam to samo z Panerai...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca.

To zdanie powinno zostać uznane za credo tego forum :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

To zdanie powinno zostać uznane za credo tego forum :)

 

 

Passero, jakie to prawdziwe... Ja mam to samo z Panerai...

 

Dzięki Panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Generalnie wielu z nas, tutaj na forum, uważa, że zakup PP jest jakimś mistycznym doznaniem i dalej nie ma już nic, i absolutnie nic z niższej półki nie może się do tego równać. A to tak nie działa, zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca ;) Ale to tylko moje subiektywne odczucia :)

 

Podzielam Twój pogląd jednocześnie zaznaczając, że dla mnie Patek Philippe to firma wyjątkowa, która pasjonuje mnie w stopniu nieporównywalnym do żadnej innej. Jestem fanem ich zegarmistrzostwa, wzornictwa, dokonań historycznych i aktualnych. Cenię oczywiście Vacheron Constantin, Breguet, Audemars Piguet, A. Lange & Söhne, Roleksa, ale to zegarki Patek Philippe wywołują u mnie przyspieszone bicie serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Najfajniejsze w naszej pasji jest właśnie to, że każdy może znaleźć w niej swoje miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Najfajniejsze w naszej pasji jest właśnie to, że każdy może znaleźć w niej swoje miejsce :)

Co do miejsca w pasji zegarkowej, to ja jeszcze motam się ze swoimi serwisami internetowymi. Z jednej strony bardzo szkoda mi likwidować Patek Club na rzecz Horologium, a z drugiej chciałbym pisać o zegarkach szerzej. Zastanawiam się jak to wszystko połączyć w ramach Patek Clubu, żeby miało sens. Z zewnątrz pewnie kiepsko wyglądają te ciągłe zmiany, ale nie wiem jaki kierunek obrać. Może życzliwe mi osoby coś podpowiedzą?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem już kiedyś - moim zdaniem zdecydowanie Horologium. Nazwa ta wyznacza spójny kierunek, nieobarczony jednak monotematycznością. Na pewno jeszcze wielokrotnie będziesz chciał napisać coś o Lange czy Vacheron Constantin, zainteresowałeś się ostatnio Rolexem - będziesz miał więc zdecydowanie większe pole manewru, a podejrzewam też, że i więcej czytelników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz prowadzić Patek Club i Horologium.

2. W serwisie Horologium możesz wydzielić Patek Club, dzięki czemu zaznaczysz, jak ważny jest dla Ciebie Patek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ja również jestem za tym, żeby nie ograniczać się wyłącznie do Patek Club. Masz dużą wiedzę i jestem pewien, że wykorzystanie jej w szerszej formule będzie bardziej interesujące, zarówno dla Ciebie, jak i potencjalnych czytelników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a jak na tę chwilę wygląda kwestia pozycjonowania Patek Club oraz Horologium?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki serdeczne za opinie. Przemyślę jak te dwa projekty pogodzić. Co do pozycjonowania, to Patek Club jest bardziej widoczny w sieci. Horologium znacznie trudniej wypozycjonować - już z samą nazwą domeny trzeba się przebijać przez wiele stron związanych z astronomią. Lepiej byłoby to chyba odwrócić i w ramach Patek Clubu stworzyć jakiś wydzielony dział dla pozostałych firm, choć oczywiście sugestia, aby pozostać przy Horologium jest jak najbardziej logiczna. Z drugiej strony, serwis i tak pozostanie skoncentrowany na firmie Patek Philippe, co nie zmienia faktu, że też z dużym zaciekawieniem czekam na nową kolekcję Audemars Piguet.  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim miłośnikom  zegarów i zegarków życzę zdrowych i spokojnych świąt w gronie najbliższych  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy jaki jest cel i grupa docelowa. Nie ograniczanie się w zawartości do jednej marki ma większy potencjał z każdej perspektywy. Co do szyldu - patrz grupa docelowa - jeśli miłośnicy Patka wystarczą - może zostać PC i w ramach niego inne treści ( jak TRF ale tam Rolex przyciąga szerszą publikę a jej ułamek dyskutuje o innych zegarkach w dedykowanych podforach ). Z punktu widzenia dotarcia do przeciętnego czytelnika chcącego dowiedzieć się czegoś o z luksusowych zegarkach barierą mogą być obydwie nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wszystkim miłośnikom  zegarów i zegarków życzę zdrowych i spokojnych świąt w gronie najbliższych  :)

 

Dzięki serdeczne. I dla Ciebie dużo zdrowia oraz spełnienia marzeń, szczególnie tych zegarkowych. Wesołych Świąt.  :) 

 

To chyba zależy jaki jest cel i grupa docelowa. Nie ograniczanie się w zawartości do jednej marki ma większy potencjał z każdej perspektywy. Co do szyldu - patrz grupa docelowa - jeśli miłośnicy Patka wystarczą - może zostać PC i w ramach niego inne treści ( jak TRF ale tam Rolex przyciąga szerszą publikę a jej ułamek dyskutuje o innych zegarkach w dedykowanych podforach ). Z punktu widzenia dotarcia do przeciętnego czytelnika chcącego dowiedzieć się czegoś o z luksusowych zegarkach barierą mogą być obydwie nazwy.

Nie zastanawiałem się szczególnie nad celami, po prostu chciałem podzielić się wiedzą. Moim celem było pokazanie pasji zegarkowej z punktu mikromechaniki, czytaj: konstrukcji mechanizmów. W Polsce poza Władkiem Mellerem, którego serdecznie pozdrawiam, nikt tak nie pisze o zegarkach. Chciałem więc stworzyć nową jakość, natomiast duża ilość odwiedzających nie jest moim priorytetem. Moja strona jest niekomercyjna, więc ilość kliknięć nie ma dla mnie kluczowego znaczenia. Oczywiście jest mi bardzo miło, gdy moje opracowania są czytane i dla czytelników stanowią walor opiniotwórczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.