Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie swietna sprawa, ze mozna zarejestrowac sie u PP jako nowy wlasciciel.

Slyszalem, ze Patek ma u siebie dokumentacje kazdego (!) zegarka, ktory wyprodukowali w calej swojej historii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest zainteresowany to mogę przysłać formularz rejestracyjny. mój prywatny kontakt to [email protected].

wydaje mi się, że mój zegarek nie ma oryginalnej tarczy. Nie chce mi się wierzyć żeby Patek zrobił tak niewyraźny zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Oczywiście, poczytam. Wydaje mi się, że projekt związany z Patkiem daje Ci więcej możliwości niż ten o AP - jest jednak bogatsza historia, więcej modeli i ciekawsi posiadacze. Dobrym pomysłem jest zaniechanie forum - polscy właściciele Patka bywają być może pasjonatami, ale chyba nie mają zbyt wiele czasu i ochoty, by udzielać się w sieci. Trochę szkoda jednak, że nie ma już możliwości powrotu do Twoich wcześniejszych publikacji. Czy może stworzysz taką możliwość i będzie jednak szansa, by w dziale "Publikacje" poczytać o Royal Oak albo też wrócić do Twojej interesującej recenzji Submarinera? Moim zdaniem urozmaiciłoby to temat. Ale to tylko taka moja sugestia.

Mam wątpliwości czy dobrym pomysłem byłoby pisanie o zegarkach Audemars Piguet albo Rolex na Patek Clubie. Nie bez powodu nazwa domeny jest taka, jaka jest. Zarejestrowałem co prawda domenę o nazwie Horologium, która daje szersze pole do działania jednak ja nie mam ambicji pisania ogólnie o rynku zegarkowym. Na naszym skromnym polskim podwórku prężnie działają już cztery portale więc czy jest sens tworzenia kolejnego? Oczywiście Audemars Piguet, Vacheron Constantin, F.P. Journe, Laurent Ferrier, Breguet, Lange, to dla mnie ważne firmy jednak nie mam potrzeby wyrzucania z siebie wszystkiego, co wiem. Zwłaszcza, że nasze krajowe portale robią dobrą robotę pomimo, że kładą mniejszy nacisk na zagadnienia zegarmistrzowskie. Ta druga kwestia nie dotyczy Władka Mellera, którego wkład w zegarmistrzowską edukację jest trudny do przecenienia, a którego przy okazji pozdrawiam.  :) Tomek Jakubas też jest nietuzinkowym fanem zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord
Napisano (edytowane)

Tymczasem mój Patek bawi się w "kwarca" ;). Noszony w ciągu dnia przyspiesza o 1 sekundę, a odkładany na noc koronką do góry późni się o 1 sekundę. Faktycznie daje to 2 sekundy dobowej niedokładności, co i tak jest świetnym wynikiem natomiast matematycznie wychodzi na 0. A ponieważ rezultat jest powtarzalny, to w praktyce korekta wskazania czasu nie jest konieczna.

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Maksymalna odchyłka dobowa 1s w warunkach rzeczywistej eksploatacji ( z lekkim wspomaganie) - no nieźle.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości czy dobrym pomysłem byłoby pisanie o zegarkach Audemars Piguet albo Rolex na Patek Clubie.

 

Chyba Edmundowi chodzilo o dzial publikacji na KMZiZ - ale moge sie mylic  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - i tez tak uwazam, jednak to nie po naszej stronie lezy decyzja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Rozumiem - i tez tak uwazam, jednak to nie po naszej stronie lezy decyzja ;)

Mam wątpliwości co do współpracy z portalem zewnętrznym. Przerabiałem to już dwukrotnie i chyba wystarczy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem mój Patek bawi się w "kwarca" ;). Noszony w ciągu dnia przyspiesza o 1 sekundę, a odkładany na noc koronką do góry późni się o 1 sekundę. Faktycznie daje to 2 sekundy dobowej niedokładności, co i tak jest świetnym wynikiem natomiast matematycznie wychodzi na 0. A ponieważ rezultat jest powtarzalny, to w praktyce korekta wskazania czasu nie jest konieczna.

Super wynik. Podobny, choć chyba jeszcze lepszy ma kaliber 3187 w moim Explorerze2. Przy nocowaniu na koronce zazwyczaj minusuje to co przyspieszy za dnia, przy czym jest to w granicach 1/2 - 3/4 s na 12h.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym skromnym polskim podwórku prężnie działają już cztery portale więc czy jest sens tworzenia kolejnego?

Dobre pytanie ale nie wykluczam, że jest. Ale ja bym zadbał o nazwę domeny z jasnym przekazem, że to wortal o luksusowych zegarkach. A dolną granicę, czy to miałoby być AP, Laurent Ferrier, czy może Rolex lub Omega możesz wyznaczyć sobie sam.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości co do współpracy z portalem zewnętrznym. Przerabiałem to już dwukrotnie i chyba wystarczy.

 

Mam nadzieję, że do przykrych wrażeń nie zaliczasz publikacji na KMZiZ? I kontaktów ze mną?

 

Bo pomysł publikacji materiałów archiwalnych jest chyba całkiem dobry?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord
Napisano (edytowane)

Dobre pytanie ale nie wykluczam, że jest. Ale ja bym zadbał o nazwę domeny z jasnym przekazem, że to wortal o luksusowych zegarkach. A dolną granicę, czy to miałoby być AP, Laurent Ferrier, czy może Rolex lub Omega możesz wyznaczyć sobie sam.

 

Horologium to dobra nazwa, chyba.  :)  Jednak gdybym miał pisać o zegarkach na poziomie ogólnym, to pozostałbym przy projekcie Haute Horlogerie. Dobrze jest sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć sobie, że nie zdaje egzaminu prowadzenie portalu w pojedynkę. Jednakże cieszę się, że moje opracowania przypadły Wam do gustu. Dziękuję.

Mam nadzieję, że do przykrych wrażeń nie zaliczasz publikacji na KMZiZ? I kontaktów ze mną?

 

Bo pomysł publikacji materiałów archiwalnych jest chyba całkiem dobry?

Janek, dobrze wiesz o co chodzi. Nie potrafiłem znaleźć porozumienia z Darkiem dlatego zrezygnowałem ze współpracy z KMZiZ. Zresztą nie ma już sensu poruszać tego tematu.

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Niemniej, strona Klubowa zawsze będzie chętnie czekać na dobry materiał. W razie czego, jestem dostępny. I raz na jakiś czas będę namawiał :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Ile Patków jest na forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujawnionych to ja kojarzę aż trzy. Tzn. o ile Yoda i Darek są jeszcze na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Czyli jeden ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszych dwóch stronach tematu ujawniło się jeszcze czterech właścicieli, w tym, zdaje się, także Ty. Patka pokazywał też kiedyś Klod100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

dwa patki....

Niestety już nieaktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój kieszonkowy się liczy, ale chyba nie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Poka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Nie wiem czy mój kieszonkowy się liczy, ale chyba nie...

 

Każdy oryginalny zegarek Patek Philippe jest mile widziany w tym wątku.  :)

 

Tymczasem na stronie Patek Clubu uporządkowałem trochę materiału video i w historii przygotowałem nowy opis do materiału o Charlesie. Nie chcę teraz zarywać nocy, ale jutro wieczorem wrzucę materiał o nawiązaniach naręcznych zegarków Patka do modeli kieszonkowych. Następny w kolejności będzie już obszerny artykuł, w którym "poznęcam" się trochę nad werkiem 324.  :) 

 

http://www.patekclub.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "oryginalny", czy jesteś w stanie zweryfikować kształt wskazówek. Czy u Patka zdarzały się też breguetowskie w czasie gdy powstał zegarek?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Właśnie "oryginalny", czy jesteś w stanie zweryfikować kształt wskazówek. Czy u Patka zdarzały się też breguetowskie w czasie gdy powstał zegarek?

 

Jak najbardziej. Twój model wskazuje na lata 1860 - 1870. Mam pewne przemyślenia, ale nie będę pisał o szczegółach, żeby nie siać zamętu. Najlepiej jak oryginalność zegarka zweryfikuje Patek Philippe.

 

Tymczasem zamieściłem obiecany materiał na Patek Clubie...

 

http://www.patekclub.pl

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.