Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Ręce opadają . Skąd się ta "wiedza o procesach" u kolegi Artme bierze?

Może to wiara tylko?

Porządnie zaprojektowany zespół wręcz nie da się złożyć nieporządnie , nawet przez maszynę.

Natomiast technologia wykonania poszczególnych części to gwóźdź programu z technicznych i ekonomicznych względów.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że macie świadomość, iż to rynek określa wartość przedmiotu. Przecież Tycjan nie malował dzieła za milion dolarów, tylko rynek je później wycenił. Tak samo jest z Patkiem, producent tworzy według swojego zamysłu, a rynek potwierdza słuszność założeń. Szczegóły konstrukcyjne, jakość wykonania, legenda są tyle warte co na metce. Stąd dyskusje o cenie są bezprzedmiotowa. Pewnie z tego powodu pewna grupa społeczna zrezygnowała z dyskusji o pieniądzach.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Wytworzyc cos ze swietnych materialow, to nie problem, ale porzadnie zlozyc tak, aby za 5-10 lat dalej wszystko bylo "na swoim miejscu" i dzialalo poprawnie, to cos wiecej - i tu jak widac podrobki wymiekaja  :)

Dlatego kup Orienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Mexy - są chętni, płacą, w kolejkach czekają - więc cena jest właściwa. My raczej o jej składowych częściach. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Przykłady można mnożyć, pierwszy z brzegu i udowodnij, że te dzieła nie są warte tych pieniędzy  ;)

http://joemonster.org/art/33084

Może inni widzą w tych dziełach coś, czego my nie jesteśmy w stanie dostrzec 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conzetto spaziale bardzo mi się podoba. Niestety 1,5 mln $ komplikuje sprawę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może inni widzą w tych dziełach coś, czego my nie jesteśmy w stanie dostrzec 

Tak sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, jak pisał Wieszcz  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conzetto spaziale bardzo mi się podoba. Niestety 1,5 mln $ komplikuje sprawę. ;)

 

Mnie też się podoba, ale z kolei u mnie  kolor komplikuje sprawę   ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wolałbym mieć Twoje rozterki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kup Orienta.

 

Mam Tissota i Casio - no i?

A co takiego Orient zrobil dla historii zegarmistrzostwa waznego, ze tak z ciekawosci zapytam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Mam Tissota i Casio - no i?

A co takiego Orient zrobil dla historii zegarmistrzostwa waznego, ze tak z ciekawosci zapytam?

Że tak Ci odpowiem, działa po 30 latach i wszystko na swoim miejscu. Jak wywnioskowałem z wcześniejszej wypowiedzi jest to dla ciebie ważny element wiec polecam Ci z całego serca Orienta. Przyjmij moją dobrą radę, nie karm celebrytów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, dzięki niemu, temu Orientu ;) zegarek mechaniczny (lub nie) dobrej jakości, trwały jak "mało co" może mieć ktoś kto dysponuje wolnymi nie tylko 8000 $, 80 000 $ czy 800 000$ ale 80$. 

To spory wkład. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tissota i Casio - no i?

A co takiego Orient zrobil dla historii zegarmistrzostwa waznego, ze tak z ciekawosci zapytam?

Tyle, że w PRLu taksówkarze czuli się z Orientem identycznie jak Ty dzisiaj z Rolexem. Bo w życiu próżność nie jest najważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu sie zaczyna - firm tanich jest tak samo duzo jak i drogich, ale nie splycajmy, ze wszystko co drogie swoja cene wziela z kosmosu, bo na forum milosnikow zegarmistrzostwa takie dyskusje, to jak na forum milosnikow malarstwa (odwolujac sie do powyzszego przykladu) pytanie dlaczego obraz Picassa kosztuje 2 a nie 1,5 miliona $  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo namalował go Picasso i jest 1 szt. I kompletnie nikt nikogo nie ściemnia, że Pablo namalował go pędzlem z grzywy jednorożca, farbami, których kolory zarąbano krasnoludkowi pilnującemu garnka złota na końcu tęczy. Ktoś płaci tyle wiedząc, że dobro materialne jaki kupił nie jest warunkowane materiałami z jakich powstało. 

W zegarku jest dośc analogiczne choć oczywiście z innymi proporcjami. Materiały, technologia, praca itp są częścią ceny. Proporcjonalnie większa niż w cennym obrazie - ale jaka by nie była technologia  materiały - nadal to mniejszy i to duuużo  składnik ceny finalnej niż niektórym się marzy. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

I znowu sie zaczyna - firm tanich jest tak samo duzo jak i drogich, ale nie splycajmy, ze wszystko co drogie swoja cene wziela z kosmosu, bo na forum milosnikow zegarmistrzostwa takie dyskusje, to jak na forum milosnikow malarstwa (odwolujac sie do powyzszego przykladu) pytanie dlaczego obraz Picassa kosztuje 2 a nie 1,5 miliona $  ;)

Easy, nie bądź taki poważny. Czy musisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

I pomyśleć, że nie byłoby tej całej, jałowej dyskusji, gdyby @The Lord nie kupił sobie Patka ;)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta racja. Wszak dzieła jakiś tam Tycjanów czy Pisassów o Rembrantach nie wspominając to w końcu cztery listewki, kawał płótna i trochę barwników. Reszta jest w naszych głowach :)

 

….......spłycone do granic niemożliwości. Zapewniam, że malarstwo to coś więcej niż cztery listewki............, i coś więcej niż „reszta” w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

….......spłycone do granic niemożliwości. Zapewniam, że malarstwo to coś więcej niż cztery listewki............, i coś więcej niż „reszta” w głowie.

No dobrze, skoro sztuka nie lęgnie się w głowach, to niech będzie że ta reszta to sprawa sprawnego marketingu :rolleyes:

Na sztuce niewielu ludzi się zna, za to połowa magistrów jest po studiach "marketing i zarządzanie" :huh:

A co powiesz o takim przykładzie relatywizmu. Kładziesz przed umierającym z głodu rozbitkiem na bezludnej wyspie dzieło Tycjana (circa 1 mln$), zegarek PP (wart tyle co najnowszy topowy model VW) i bochenek chleba. Jak myślisz, co wybierze ?

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Jedrula - nie chciałbyś odpocząć od klawiatury?

Poziom dyskusji wyborny :(

Podziwiam Adiego za to, że mu się chce w ogóle odpisywać i tłumaczyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

 

A co powiesz o takim przykładzie relatywizmu. Kładziesz przed umierającym z głodu rozbitkiem na bezludnej wyspie dzieło Tycjana (circa 1 mln$), zegarek PP (wart tyle co najnowszy topowy model VW) i bochenek chleba. Jak myślisz, co wybierze ?

Ja wziąłbym Tycjana i zegarek, po czym, któryś z tych przedmiotów wymienił z jimmy6 na bochenek chleba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, skoro sztuka nie lęgnie się w głowach, to niech będzie że ta reszta to sprawa sprawnego marketingu :rolleyes:

Na sztuce niewielu ludzi się zna, za to połowa magistrów jest po studiach "marketing i zarządzanie" :huh:

A co powiesz o takim przykładzie relatywizmu. Kładziesz przed umierającym z głodu rozbitkiem na bezludnej wyspie dzieło Tycjana (circa 1 mln$), zegarek PP (wart tyle co najnowszy topowy model VW) i bochenek chleba. Jak myślisz, co wybierze ?

............brniesz w ślepy zaułek, bo nie zrozumiałeś

..........i nadal nie rozumiesz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Mariusz  (Lord) - śliski w jakim sensie?

Celem wyjaśnienia, co miałem na myśli, przedstawię dzieło autorstwa Jeffa Koonsa.  :) 

 

balloondog1.jpg

 

Balloon Dog (Orange), bo tak się dzieło nazywa, został sprzedany przez dom aukcyjny Christie's za kwotę ponad 58 mln USD, dokładnie 58405000 USD. Moim zdaniem, wycena dzieł sztuki jest mniej oczywista niż ceny zegarków, a powyższy przykład nie jest odosobniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

............brniesz w ślepy zaułek, bo nie zrozumiałeś

..........i nadal nie rozumiesz.

Pozdrawiam

Najłatwiej przewrócić szachownicę :rolleyes:

Również pozdrawiam :wub:

ps. 1odniosłem nieodparte wrażenie, że a Adim najlepiej się rozumiemy.

ps. 2 zwalniam klawiaturę :lol:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.