Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

 

......Moim celem było pokazanie pasji zegarkowej z punktu mikromechaniki, czytaj: konstrukcji mechanizmów. W Polsce poza Władkiem Mellerem, którego serdecznie pozdrawiam, nikt tak nie pisze o zegarkach. 

Bez przesady....to nieprawda.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nieprawdą?

Że tylko dwie osoby w Polsce piszę na temat konstrukcji mechanizmów.

Na tym forum znam co najmniej kilka, dodatkowo praktyków, nie tylko teoretyków.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Że tylko dwie osoby w Polsce piszę na temat konstrukcji mechanizmów.

Na tym forum znam co najmniej kilka, dodatkowo praktyków, nie tylko teoretyków.

 

Pomijasz kontekst wypowiedzi. Piszemy o Patek Club i Horologium, a więc o inicjatywach spoza KMZiZ i forum. Mój wpis dotyczył wiodących polskich portali zegarkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pomijasz kontekst wypowiedzi. Piszemy o Patek Club i Horologium, a więc o inicjatywach spoza KMZiZ i forum. Mój wpis dotyczył wiodących polskich portali zegarkowych.

Ok, rozumiem, w tym kontekście.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Firma Patek Philippe rozszerzyła stronę internetową o sekcję TechNews poświęconą entuzjastom mikromechaniki. Materiał zapoczątkowujący nowy dział opracowano z Ronem DeCorte, który jest zegarmistrzem specjalizującym się w komplikacjach. Na pierwszy ognień poszedł Sky Moon Tourbillon Ref. 6002, a w przyszłym roku zostaną omówione pozostałe wielkie komplikacje w tym innowacje opracowane przez Departament Rozwoju i Badań w Patek Philippe znany szerzej jako Advanced Research. Zapraszam do zapoznania się z materiałem filmowym opublikowanym przez Patek Philippe.

https://www.horologium.pl/videopatekphilippetechnews1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Mariusz.... a tymczasem pozwolę sobie na małe, świąteczne zdjęcie:)

post-73156-0-34422000-1545757608_thumb.jpeg

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wywiad przeczytałem. Natomiast odnosząc się do Twojego wpisu, hipokryzja to fałszywość, dwulicowość, obłuda. Dlaczego obrzucasz Thierry Sterna epitetami?

 

Mnie sie artykuł bardzo podobał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mnie sie artykuł bardzo podobał...

 

Mnie też, dlatego nie rozumiem skąd uwaga o hipokryzji Sterna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wywiad przeczytałem. Natomiast odnosząc się do Twojego wpisu, hipokryzja to fałszywość, dwulicowość, obłuda. Dlaczego obrzucasz Thierry Sterna epitetami?

 

ubiegłeś mnie z tym pytaniem.

jest to w jego wydaniu biznesowe podejście do sprawy, ale czy to źle i od razu hipokryzja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż moim zdaniem nieco fałszywie brzmią wyjaśnienia dotyczące limitowanej produkcji stalowych modeli. Nie powiedział wprost, że na metalach szlachetnych mają wyższy zysk tylko kluczył wokół liczby wykwalifikowanych zegarmistrzów ( akurat stal łatwiej obrabiać ) czy planów produkcyjnych. Jednocześnie podniósł cenę stalowych ...pewnie chcąc wycisnąć więcej „pasji” z klientów i być „jeszcze bardziej dumnym z marki”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ,czemu na Twojej stronie  nie ukazało się że firma Patek często mija się z prawdą?

Ukradli moje opracowanie i opublikowali jako swoje, o czy dobrze wiesz....

 


Zmieniono wpisy w encyklopediach, gratulacje dostałem na forach od Ukrainy poprzez USA, Kanadę, Nową Zelandię, tylko w Polsce  starano mnie się ......"wykolegować"

 

@desmo ma rację.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Marek,

Wstrzymam się z odpowiedzią na Twój wpis. Zastanów się czy napisałeś dokładnie to, co chciałeś napisać. Może jednak zechcesz skorygować swój post.

 

[edycja posta na prośbę Marka]

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

Wstrzymam się z odpowiedzią na Twój wpis. Zastanów się czy napisałeś dokładnie to, co chciałeś napisać. Może jednak zechcesz skorygować swój post.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uniemożliwiłeś mi to, nawet gdybym chciał, cytując wypowiedz, ale nie chcę.

Edit

Może formę bym zmienił na łagodniejszą, jednak kontekst bym zostawił....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniemożliwiłeś mi to, nawet gdybym chciał, cytując wypowiedz, ale nie chcę.

Edit

Może formę bym zmienił na łagodniejszą, jednak kontekst bym zostawił....

 

Etyka w biznesie to utopia zbliżona do "sportu bez dopingu". ;) Przecież wiesz. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etyka w biznesie to utopia zbliżona do "sportu bez dopingu". ;) Przecież wiesz. :)

Ależ to slogan, którym się tłumaczy nieetyczne zachowanie tylko...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

Wstrzymam się z odpowiedzią na Twój wpis. Zastanów się czy napisałeś dokładnie to, co chciałeś napisać. Może jednak zechcesz skorygować swój post.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest refleksja, będzie reakcja? Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz ,czemu na Twojej stronie  nie ukazało się że firma Patek często mija się z prawdą?

Ukradli moje opracowanie i opublikowali jako swoje, o czy dobrze wiesz....

 

Nic mi nie wiadomo, żeby firma Patek Philippe często mijała się z prawdą. Napisz o jakie opracowanie chodzi i wskaż proszę źródło, gdzie zostało ono użyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nic mi nie wiadomo, żeby firma Patek Philippe często mijała się z prawdą. Napisz o jakie opracowanie chodzi i wskaż proszę źródło, gdzie zostało ono użyte.

 

 

Pozwolę sobie zabrać głos jako "osoba zainteresowana"

Pomijam sprawy klubowe, a skupię się na samym Patku.

Wszystkie (prawie) materiały opublikowałem na forum - łącznie z pismami do firmy, rzeczywiście, tak jak w temacie stoi, odzew był ze strony firmy zerowy, co nie przeszkadzało właścicielowi firmy mijać się z prawdą że materiały do wspomnianego albumu autor dostał z archiwum firmy ( mam na myśli dokument który im przesłałem, a raczej jego kopię, a którą opublikowali w rzeczonym albumie, dowodem na to że Prezes Patka mijał się z prawdą było, i może jest nadal, jest to że w filmie reklamowym na stronie firmy był(jest) film który podawał błędne informacje, które poddałem korekcie

Zrobili to nielegalnie, pomijam  siebie, ale skontaktowałem się z instytucją która zezwoliła mi na publikację dokumentu, nikt inny nie występował o takowe...

 

Zupełnie bez emocji z mojej strony, oceniam zachowanie przedstawicieli firmy za mało eleganckie.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/135644-antoni-norbert-patek/page-5?do=findComment&comment=1883981

 

 

Edit

Z jednego się cieszę, zarówno w rodzimej jak i anglojęzycznej wersji wikipedii udało mi się skorygować błędne wpisy, zarządzający nie mieli problemu ze zmianami po tym jak przesłałem materiały.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No cóż, powiązałem pewne informacje. Twój wpis na forum pojawił się w czerwcu 2016 roku. W tym samym czasie firma Patek Philippe opublikowała materiał filmowy Saga Patek Philippe wskazujący na miejscowość Piaski jako właściwą w kontekście narodzin Antoniego Patka. Wysłałeś właściwy skan dokumentu potwierdzający, że Patek urodził się w Piaskach Szlacheckich, choć warto zaznaczyć, iż w przestrzeni internetowej ta informacja pojawiła się przed rokiem 2016. 8 listopada Patek opublikował film promujący książkę z zawartą poprawną nazwą miejscowości, a 15 grudnia 2016 roku pojawił się album w francuskiej wersji językowej. W praktyce wszystko przemawia na Twoją korzyść przy założeniu, iż Patek Philippe faktycznie nie posiadał w swoich archiwach odpowiedniej dokumentacji. Nie znamy okoliczności powstania filmu "Saga Patek Philippe". Możliwe, że bez złej woli zastosowano skrót uznając Piaski i Paski Szlacheckie jako tożsamą miejscowość. Nawet jeżeli racja jest po Twojej stronie, to czy nie uważasz za przegięcie wyzywanie pana Sterna od złodziei? Przecież sam wysłałeś skan dokumentu do Patek Philippe. Czy rościsz sobie prawa do dokumentu, którego skan wysłałeś do Patek Philippe? Pytam, bo twierdzisz, że ktoś ukradł Twoje opracowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, powiązałem pewne informacje. Twój wpis na forum pojawił się w czerwcu 2016 roku. W tym samym czasie firma Patek Philippe opublikowała materiał filmowy Saga Patek Philippe wskazujący na miejscowość Piaski jako właściwą w kontekście narodzin Antoniego Patka. Wysłałeś właściwy skan dokumentu potwierdzający, że Patek urodził się w Piaskach Szlacheckich, choć warto zaznaczyć, iż w przestrzeni internetowej ta informacja pojawiła się przed rokiem 2016. 8 listopada Patek opublikował film promujący książkę z zawartą poprawną nazwą miejscowości, a 15 grudnia 2016 roku pojawił się album w francuskiej wersji językowej. W praktyce wszystko przemawia na Twoją korzyść przy założeniu, iż Patek Philippe faktycznie nie posiadał w swoich archiwach odpowiedniej dokumentacji. Nie znamy okoliczności powstania filmu "Saga Patek Philippe". Możliwe, że bez złej woli zastosowano skrót uznając Piaski i Paski Szlacheckie jako tożsamą miejscowość. Nawet jeżeli racja jest po Twojej stronie, to czy nie uważasz za przegięcie wyzywanie pana Sterna od złodziei? Przecież sam wysłałeś skan dokumentu do Patek Philippe. Czy rościsz sobie prawa do dokumentu, którego skan wysłałeś do Patek Philippe? Pytam, bo twierdzisz, że ktoś ukradł Twoje opracowanie.

Po co te słowa raz jeszcze, tzn  które zostały edytowane z mojej strony?

 

 

W kwestii filmu, tak znamienita firma, a film promujący składa z pierwszych lepszych fotografii znalezionych w internecie? -błędnych, jak to ja jako pierwszy wykazałem.

I nie chodzi o brak złej woli jak piszesz, a o "bylejactwo " firmy która słynie z precyzji....

Wstyd, nie uważasz?

 

Co do dokumentu znajdującego się w albumie, to też "przeklepanie" z internetu, nikt nie występował o pozwolenie na publikacje.

Kolejny "wstyd".

 

Wszystko to składa się na wizerunek firmy, moje stanowisko jest znane...

 

Choć zegarki z logo tej marki to oczywiście klasa dla samej siebie.

 

Więc jeśli prowadzisz klub dotyczący tej marki dobrze by było zamieścić i taką informację, nie ślepo i bezkrytycznie "uderzać w zachwyty".

Stąd moje uwagi, zgodne ze szkołą Falenicką :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Więc jeśli prowadzisz klub dotyczący tej marki dobrze by było zamieścić i taką informację, nie ślepo i bezkrytycznie "uderzać w zachwyty".

Stąd moje uwagi, zgodne ze szkołą Falenicką :)

Założyłem Patek Club z dwóch powodów. Po pierwsze, uważałem, że Patek Philippe zasługuje na dedykowaną stronę internetową, poza oficjalnym serwisem producenta, obszernie traktującą dokonania genewskiej manufaktury. I po drugie, chciałem przedstawić pasję zegarkową przez pryzmat mikromechaniki przybliżając konstrukcje "czasomierzy" PP oraz innych ciekawych firm zegarkowych. I na tym właśnie chcę się skoncentrować. Nie widzę sensu wchodzenia w tematy poboczne zwłaszcza, że w opisywanym w tym wątku przypadku brakuje relacji ze strony Patek Philippe. Nie mogę więc na swojej stronie internetowej odnosić się do zagadnienia bazując na szczątkowych informacjach czy też moich domysłach. Nazwa "Patek" w domenie zobowiązuje, a artykuł będzie obiektywny tylko wtedy, gdy każda ze stron będzie mogła dojść do głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że uniemożliwia ktoś firmie Patek zabrania głosu?

Nie żartuj, dodatkowo bazowanie tylko na tym co pisze firma bez własnych "badań" jest puste w kontekście wartości....

 

Chwalą się przywiązaniem do tradycji, kultywowaniem wzniosłych wartości a w Polsce nie ma możliwości kupna zegarka tej marki.

Czemu?, bo to puste frazesy ze strony firmy, szkoda że tego nie zauważasz, podobnie jak wcześniej z AP brniesz ślepo i bezkrytycznie w marketingową papkę.....


Założyłem Patek Club z dwóch powodów. Po pierwsze, uważałem, że Patek Philippe zasługuje na dedykowaną stronę internetową, poza oficjalnym serwisem producenta, obszernie traktującą dokonania genewskiej manufaktury

Oni mają inne zdanie, uważają że kraj z którego pochodzi założyciel firmy nie zasługuje na 10 metrów kwadratowych butiku....

Pewnie się śmieją z Ciebie, pod warunkiem że znają Twoją stronę i wiedzą co to Polska, w co śmiem wątpić....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.