Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie CASIO G-SHOCK GW-5000U-1ER to nowa wersja impreatora? ta gdzie widać czas w trybie timera i można zmienić format daty na DD.MM? :) 

 

PS Mam te dwa i się zachciało screwbacka - odciągnijcie mnie od tego głupiego pomysłu :P

20221025_124759.jpg

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Panowie CASIO G-SHOCK GW-5000U-1ER to nowa wersja impreatora? ta gdzie widać czas w trybie timera i można zmienić format daty na DD.MM? :) 

 

Tak, różni się jeszcze podświetleniem.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

Czy to tez łapie się pod kwadratowe casio?

0141397c4603bb49e6551971d365.jpeg.3f6bec3287e50c422f1071bb98c20fcb.jpeg

 

Co sądzicieo tych ofertach? Scam czy legitne?

https://allegro.pl/listing?string=casio dw 290

 

Bardziej w trapez 😁

Te oferty wiszą już sporo czasu.

Osobiście twierdzę, że Casio i Allegro do siebie nie pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już nie jest ze mną, ale zdjęcie dobrze siadło :D Tak swoją drogą to bardzo fajny zegarek był 🙄

3DDA0EEE-9453-4F9D-B1A3-1B5328E0BB40.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

Panowie czy sieci ówka SWISS to autoryzowany dystrybutor G-shocków? @TomG80 ?

 

A wiesz, że nie wiem? Też widziałem tam ograniczony wybór G-Shocków, ale nie mam wiedzy, czy to oficjalna dystrybucja, jednak w świetle faktu, że tych sklepów jest sporo, raczej skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że biorą oficjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po prostu napisał do nich maila z zapytaniem czy zegarki pochodzą z oficjalnej dystrybucji Zibi i czy w związku z tym jest możliwość wydłużenia gwarancji o kolejne 3 lata 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda legitnie? @mariusz9a o co chodzi z ta dodatkową gwarancją? Jak zegarek jest od autoryzowanego dystrybutora to można dodatkowe 3 lata wykupić?? 

Zrzut ekranu 2023-01-23 162505.png

 

Edit: dobra mam

Przedłużenie gwarancji zegarków CASIO - Grupa ZIBI

 

meja i tak napisałem do SWISS, to będziemy mieli jasność na przyszłość

 

Edit 2: jest oficjalna odpowiedź od SWISS:

 

494514622_PrzechwytywaniezawartocisieciWeb_23-1-2023_164052_mail.google_com.jpeg.024781ba6060e7bdcbac704c81c50fb9.jpeg

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jesteś zadowolony z efektu, mi również ten zegar się podoba. Niech się nosi. 🙂💪

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyleciał do mnie dzisiaj imperator i... leci na zwrot. Zegarek jest niewygodny, lata na łapie. 

Wyświetlacz wcale nie jest czytelniejszy od mojego podstawowegu 5610u. Ogólnie nie czuć, że to lepszy model jak dla mnie. 

 

 

16745828584054624937588687199920.thumb.jpg.b8be15893fe76f8ba1cc47b3f84f9679.jpg

16745828726944205200580085362330.thumb.jpg.e4d93dcd23b5a33f15647017c8d53311.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cięższy, a pasek jest miękki, co powoduje, że lata.

Możesz spróbować założyć twardszy pasek od 5600. Będzie trochę lepiej.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MShR napisał(-a):

Imperator najlepiej na bransie.. 🙄

Przez chwilę chciałem go zatrzymać ale jednak nie. Bransa z tworzywa nie zrównoważy przyciężkiej koperty. Chyba, żeby ją ciasno dopasować ale zegarki na kajdanie lubię mieć trochę luźne. No nic, po prostu mi nie potrzedł :)


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Przez chwilę chciałem go zatrzymać ale jednak nie. Bransa z tworzywa nie zrównoważy przyciężkiej koperty. Chyba, żeby ją ciasno dopasować ale zegarki na kajdanie lubię mieć trochę luźne. No nic, po prostu mi nie potrzedł :)


Moim zdaniem najlepiej układa się na kompozytowej v1 - czyli z metalowymi wstawkami. 
 

Ale to oczywiście moja opinia i najważniejsze, żebyś to Ty czuł się najlepiej w swoim zegarku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

No nic, po prostu mi nie potrzedł

Bo to nie jest zegarek dla każdego - ja na Twoim miejscu jeszcze bym przełożył pasek od GW-M5610 do niego i wtedy zobaczył jak będzie - z tego co napisałeś to w kwestii wygody noszenia jakbym swoje pierwsze wrażenie czytał - po zmianie paska na zwyczajny od 5600 zdecydowanie pomogło ;)  Z tą czytelnością wyświetlacza to nieco mnie zdziwiłeś, albo masz wyjątkowo udany model 5610, albo trafiłeś na wyjątkowo nieudany model 5000, albo faktycznie Casio zeszło na psy nawet w kultowych modelach.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

 

Wyświetlacz wcale nie jest czytelniejszy od mojego podstawowegu 5610u.  

 

 

 

 Uroki LCD stosowanego w tym (i innych "kostkowych") module. Z Twoich zdjęć widać, że pewnie chodzi o tzw. " tło". Ale nawet przy tak dobrym tle, jak w module 3421 (casio DW 5030) nasycenie cyfr jest różne, gdy się patrzy pod różnymi kątami, o czym casio ostrzega w manualach (ale nie w manualu do modułu 3095).

W DW 5030 najlepsze nasycenie cyfr jest, gdy patrzymy na wyświetlacz przechylony horyzontalnie, patrząc od dołu (tak, jak patrzymy, gdy zegarek jest na nadgarstku). Patrząc z góry, czy z lewego kąta, intensywność maleje. Najgorzej czytelny jest, gdy patrzymy właśnie od góry. Nie wiem, czy się dobrze wyrażam. 

Myślę też, że te same moduły, czy raczej nasycenie cyfr mogą różnić się w zależności od egzemplarza. Na pewno też wpływ ma stan baterii.

Ogólnie nie mam wysokiego zdania na temat kontroli jakości w casio, nawet w średnich modelach, jak lineage LIW-M700 (tam akurat chodziło o nałożenie indeksów godzinowych i ich centrowanie). Może chociaż oceanusy są dobrze sprawdzane, nie wyobrażam sobie fuszerek w zegarku za parę tysięcy PLN. 

Nie ma takich problemów z nasycrniem cyfr w G 7700 (3095), w nim cyfry są dobrze nasycone pod każdym kątem. Ponadto można regulować poziom nasycenie (5 stopni). 

 

IMG_20230124_230203.jpg

IMG_20230124_225136.jpg

IMG_20230124_231612.jpg

IMG_20230124_231620.jpg

IMG_20230124_231624.jpg

IMG_20230124_231630.jpg

IMG_20230124_232121.jpg

IMG_20230124_232140.jpg

IMG_20230124_232148.jpg

IMG_20230124_232513.jpg

IMG_20230124_232544.jpg

IMG_20230124_232635.jpg

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@worientom wow masz chopie pojęcie :)

jak dlamnie mega czytelny jest stn w czarnej, stalowej kostce i tego się będę trzymam.

 

nie sądzę, abym miał pecha po prostu imperator dla mnie nie działa. 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.