Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Tu też +1, bo zasługuje na to :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też +1, bo zasługuje na to :)

 

Faktycznie świetny - tylko szkoda że te "stare" kostki są już naprawdę małe i to tak bardziej do zbierania niż do noszenia... :(


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie. Mój Casiotron ma zupełnie współczesne wymiary :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja takie zrobiłem :)

 

 

Daito czy on ma timer z ustawianiem sekund?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito czy on ma timer z ustawianiem sekund?

Tak ma.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma.

Dzięki czyli ten sam moduł co dw5600. Edytowane przez bart_us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czyli ten sam moduł co dw5600.

W DW-5035 jest 3421, ten sam co był w 5030  a w nowych wersjach 5600 jest 3229,

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny efekt daje podmiana  bezela w m5610 na bransolecie, na ten czarny od 5610BB, polecam.

Niby bezel kontrastuje z bransoletą, bo bezel jest gładki i błyszczący a bransoleta matowa,

ale pasuje, bo bezel 'koresponduje' z tymi metalowymi ogniwami w bransolecie oraz klamrą, które mają podobną powierzchnie.

 

 

bezel fabryczny od 5610BB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DW-5035 jest 3421, ten sam co był w 5030 a w nowych wersjach 5600 jest 3229, różnica jest minimalna ale jednak - ten drugi ma funkcję auto-podświetlania a 3421 nie.

Czy napewno ma autopodswietlenie? W dw-5600 nie podświetla się przy ruchu ręki chyba że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DW-5035 jest 3421, ten sam co był w 5030 a w nowych wersjach 5600 jest 3229, różnica jest minimalna ale jednak - ten drugi ma funkcję auto-podświetlania a 3421 nie.

He ??? Auto podświetlenie? Żaden z tych modułów go nie posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He ??? Auto podświetlenie? Żaden z tych modułów go nie posiada.

Ups.... faktycznie podupilo mi się - przepraszam za wprowadzenie w błąd :huh:

DSC00630.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeti od kilku tygodni na ręku.daf556d9694ba2ad012d586c72bc8592.jpg40686aeb0ee773e8f06ea53dbcc97ef5.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdro z góry szewdów! :)

 

zFkP37K.jpg


No i ogólnie z półwyspu ;)

2XTi4wF.jpg

 

QwvJXjD.jpg

 

doHmjgQ.jpg


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzień malowania pomarańczowej ściany w pokoju młodszego syna ;-)

post-34987-0-18793000-1532764332_thumb.jpg

post-34987-0-27709500-1532764346_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod ten wątek, bo tutaj jest większy ruch, a zależy mi na podjęciu decyzji na dniach :-)

 

Jako ponad 50-latek, używałem od lat modeli Casio Data Bank. Niedawno zalałem w morzu Casio DB-150 i zmuszony jestem kupić coś nowego. Wybór padł wstępnie na DW-5600E-1VZ, gdyż jako jeden z nielicznych, posiada prawdziwy ILLUMINATOR, a nie żenującą diodę z jednego z narożników.

 

Wpadły w moje łapska wątki wspominające o GW-M5610-1ER. No i mam dylemat i chciałbym Was (starych wyjadaczy), poprosić o wsparcie! ???? Kwestia finansowa, byłaby do przełknięcia.

 

Jestem okularnikiem, więc czytelność wyświetlacza (wielkość, grubość i kontrast cyfr) ma dla mnie znaczenie.

 

 

Moje pytania (aby było łatwiej ponumerowałem):

 

1) Który z modeli ma lepszy i bardziej kontrastowy wyświetlacz?

 

2) GW-M5610-1ER nie posiada baterii, a akumulator. Jak zatem wygląda jego działanie w miesiącach bezsłonecznych? Będzie zima, szarówka i czy starczy mu energii, by dać solidny kontrast?

 

3) Jak wygląda żywotność akumulatorka w GW-M5610-1ER i czy jest on wymienny (samodzielnie czy jedynie serwis)?

 

4) Czy GW-M5610-1ER naładuje zwykła żarówka, czy musi być słońce?

 

5) GW-M5610-1ER posiada synchronizację z nadajnikiem we Frankfurcie i sam mi przestawi godzinę z letniej na zimową i mega dokładnie wskazuje godzinę, tak?

 

6) Model GW-M5610-1ER, jest chyba nieco mniejszy i ma większe "zatoki" wokół przycisków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. GW-M5610 ma zdecydowanie bardziej kontrastowy wyświetlacz i grubsze/mięsiste cyfry

2. W pełni naładowany akumulator wystarczy na pół roku działania bez doładowywania (jeśli nie będziesz podświetlał codziennie drogi do domu  ;) ) a kontrast się nie pogarsza od stanu baterii (chyba że już trup  :D )

3. Dobrze eksploatowany (nie dopuszczony do rozładowywania) akumulator wytrzyma ok. 7-10 lat, spokojnie samemu wymienisz akumulator jak masz minimalne zdolności manualne.

4. Tak, wszystko sam ustawi i będzie się synchronizował, naładuję się też pod sztucznym światłem (najlepiej zimnym aby nie stopić "łocza") ale noszenie na nadgarstku z nie zasłoniętym mankietem w zupełności wystarczy.

5. Jest nieco mniejszy od DW-5600 a w zasadzie niższy ok 2 mm. a zatoki jak zatoki ale przede wszystkim GW-M ma "normalny" przycisk adjust (nie schowany)

 

Bierz GW-M5610 a będziesz zadowolony  :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 3) Czyli taki akumulator można kupić. Czy również w Polsce?

Masz może jego part number?

 

Ad 5) Oglądałem 5600 (w time trend) i ten adjust jest faktycznie irytujący. Dobrze też, że 5610 jest mniejszy, bo mam drobny nadgarstek.

 

P.S. Oba modele, posiadają ILLUMINATOR tej samej jakości?

 

No to pozostaje teraz znaleźć uczciwego dostawcę z dobrą ceną w Polsce. I najlepiej z gwarą realizowaną przez Zibi, bo mają też swój punkt w Poznaniu.

 

Wielkie dzięki za garść rzeczowych podpowiedzi! :-)a2bca0471fc303cbd6b0e10ad12f515b.jpg

Edytowane przez Negatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.