Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Porównujesz, a nie wiesz? :lol:

Ja nie a Ty? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem. I wszystkie twoje pytania by nie zaistniały, gdybyś choć raz uważnie przeczytał to, co napisałem.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,.a swoja droga to zabawne,ze szkiełko mineralne i metal stosowane u jednych jest czyms zwykłym bez dorabianej geby iluzyrocznego prestiżu,czy extremalnej jakości..czyli to norma dla większości,chociaz efekt wizualny blysku (dla wielu) jest duzy, przyjemna sprawa to fakt,ale niestety do czasu,bo prędzej lub później,kazdy metalowiec lapie mniej lub bardziej  paskudne rysy czy to będzie citek, seiko czy casio,..a wiec co jest tu decydujące? dla mnie wygląd, funkcje i cena, zwłaszcza ta ostatnia jest decydujaca dla wyborow zakupowych, zresztą jak dotad u mnie żaden zegar nie wytrzymywał dluzej jak piec gora osiem lat,jako przykład,jedyna moja metalowa zakretka to dosyć tani 'eco citek' dobiega już do osmiu lat, noszony po kilka godzin trzy cztery razy do roku,ale i tak dekiel jest caly w rysach,a na krawędzi owalu caly wytarty na mat..a wiec czy jest sens placic za podobny model x4 czy x5 więcej? dla mnie nie ma absolutnie, a co do prestiżu ma go jedynie zloto lub srebro ale nie w wersji jedynie galwanicznej, wiec to tyle w temacie wyzszosci jednych czy drugich, bo i jedne i drugie czas odmierzają dokładnie tak samo, poki co w obowiazujacym wszystkie G reżimie -/+ 15 sek/m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem. I wszystkie twoje pytania by nie zaistniały, gdybyś choć raz uważnie przeczytał to, co napisałem.

Sorry, ale naprawdę nigdzie nie widzę żebyś gdzieś napisał konkretnie rok pierwszej plastikowej koperty w G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale naprawdę nigdzie nie widzę żebyś gdzieś napisał konkretnie rok pierwszej plastikowej koperty w G

 

Chyba pierwszą polimerową kopertę miał DW-6000 który wyszedł na rynek w 1990 roku - oczywiście mogę się mylić...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w screwbackach jest stosowany jakiś specjalny system łączenia z głośniczkiem na deklu, bo w metalowych Oceanusach i Lineage'ach dekle są przyśrubowane (a śrubki mają oddzielne uszczelki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system?

Jak nie ma sprężynki to jest odgięta blaszka wychodzącą z modułu i stykająca z deklem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oto, że Casio produkuje mnóstwo klasycznych kwarców z zakręcanym deklem, tylko w zegarkach elektronicznych wygląda to na jakieś wyzwanie technologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy Casio wypuści GW-B5000 - pełnoprawnego następcę GW-5000 - takie GWM-B5000 z gumowanym bezelem i paskiem, z zakręcaną dupką i wyświetlaczem STN. Póki co stalowa kostka jest nie do pobicia :)

 

31874798677_cd7c3899df_o.jpg

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak jeszcze pomyśleli o programowalnym przedziale czasowym dla autopodświetlania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PNxk8O.jpg

Jednak tylko do kościoła, łapie rysy lepiej niż szlufka od Romka od samego patrzenia, miałem, rozmiar nie podpasował i poszedł...

Edytowane przez artsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do pełnego stalowca też nie mogę się przekonać :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak tylko do kościoła, łapie rysy lepiej niż szlufka od Romka od samego patrzenia, miałem, rozmiar nie podpasował i poszedł...

Lapie, no i co z tego?  :)  To jest EDC a nie cos co bede nosil w lektyce albo trzymal w relikwiarzu. Jest uzywany i nie oszczedzany. W razie czego ma m na zmiane dwie pary kompletnych gaci.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do pełnego stalowca też nie mogę się przekonać :)

Ja już się boję, że czerwony dystans mi się utleni i zutylizuje...

No i bezel zacznie klekotać jak na rodeo....

;);)

28b69eb8f7b74227c1e08faeed9e05c1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, gacie dadzą radę.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez artsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze moze porysowac bezel od srodka.   ;)

No to nie wiem. Sprzedać? Ale kto to kupi jak BT ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś, kto potrzebuje tylko do kościoła i do tego nie zwraca uwagi na ryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.