Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, renqien napisał(-a):

Nie znasz? Stara metoda mnichów tybetańskich. Pijesz dotąd, dokąd dajesz radę złapać czipsa :) 

Nie znałem. Całe życie się uczę i umrę gupi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2023 o 18:40, Progfan_87 napisał(-a):

Jeszcze perfidnie obniżają zawartość alk. Już na siłę chcą wszystkich przekabacić na bezalkoholowe...

tak, nawet kuflowe mocne, trunek dla koneserów, ma już tylko 7%, a nie 7.2... skandal.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ani się nie obejrzymy a będzie miało 6.5%... za mocnymi piwami nie przepadam ale akurat Kuflowe bije na głowę Dębowe czy Okocimia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic, ja ostatnio piję sobie z kolegą flaszkę, kurturarnie ;) jedną dla kurarzu, pacze a tu napisane 35% vol. Normalnie oszustfo, zniechęcają do tej wódki jak mogą. Jednak bimber to bimber, czasem trafił się nawet i 90%

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Enkil napisał(-a):

To jeszcze nic, ja ostatnio piję sobie z kolegą flaszkę, kurturarnie ;) jedną dla kurarzu, pacze a tu napisane 35% vol. Normalnie oszustfo, zniechęcają do tej wódki jak mogą. Jednak bimber to bimber, czasem trafił się nawet i 90%

:)

Smakową piliście? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Progfan_87 --- warka strong miała kiedyś prawie osiem woltażu, teraz ledwie ponad sześć, zdaje się. lecą w kulki. co do kuflowego, to smak mu się zbytnio nie zmienił, nadal do wypicia, jak ktoś lubi takie zwykłe browarki, a nie ąę krafty :P

@Enkil - 35 to i tak nieźle. rocznik (1906) ma teraz 25%. wielu innych producentów sprzedaje "wódki" 30-procentowe. jak się o tym roczniku dowiedziałem, to wziąłem, żeby spróbować (choć to była padlina nawet przy pełnym woltażu). nie do wypicia. wódka z wodą. tfu.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Smakową piliście? 

Żołądkową, ale czystą. Od tej pory czytam etykiety zanim coś kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ostatnio czytałem że bodaj we Francji wyprodukowali wódkę bezalkoholową czyli... woda o smaku wódki? Nawet nie wiem jak to nazwać i za bardzo sobie tego nie mogę wyobrazić ale nie idzie to w dobrym kierunku. Osobiście jeśli już wypada coś mocniejszego wypić to tylko samogonik 😉

45 minut temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Smakową piliście? 

Smakowe to już poniżej 30% mają...

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się samemu zrobi wódkę to zawsze wiadomo ile jest procent. Nigdy nie jest za słodka. Nigdy nie ma posmaku perfum czy nafty.

 

Dla mnie liczył się smak. Ja nie robiłem bimbru ale w czasach gdy wódka czysta mogła być, aż taka niedobra, że nie dało się jej pić

kupowałem spirytus i robiłem wytrawne wódki smakowe np. na miodzie lub z sokiem jabłkowym od 40%. Wszystko według zasad. I wszystko zależy od dobrego spirytusu i od proporcji. Mogłem zrobić 45 lub 50%, Zaletą tej wódki było to, że wódka była bardzo dobra i smaczna (jeśli można tak powiedzieć) i nie czuć było w smaku mocy tej wódki. Kumple nie nie wierzyli, że obaliliśmy przed chwilą dwie półlitrówki. Wadą było to, że nie można było podczas wielogodzinnych rozmów zakąsić po tej wódce np. ogórkiem, jajkiem czy dobrym śledziem, jak to się kiedyś piło.

 

Teraz nawet nie orientuję się czy dobre wódki produkują... Najbardziej żałuję, że nie kupiłem i nie  zostawiłem dla potomności Starki Krakowskiej. Wódka koloru herbaty od 38% do chyba 70 czy 80% i mogła stać wiele lat.

Pamiętam sytuację, że kiedyś w ramach wdzięczności poczęstowałem fachowców z administracji, po dobrze wykonanej robocie taką Starką, która miała z 70% i mimo, że widać było, że czasami tankowali, to z trudem obalili po kieliszku alkohol o tym procencie.

 

 

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czystej nie cierpię. Nafta i tyle niezależnie od marki. Smakowe za słodkie. Łiskacze, giny i inne tequile berbelucha i perfumy. Jeśli już miałbym wybierać ze sklepowych to chyba postawiłbym na Żołądkową Gorzką albo Jarzębiak choć nie widziałem go w sklepach lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Progfan_87 napisał(-a):

Ja czystej nie cierpię. Nafta i tyle niezależnie od marki. Smakowe za słodkie. Łiskacze, giny i inne tequile berbelucha i perfumy. Jeśli już miałbym wybierać ze sklepowych to chyba postawiłbym na Żołądkową Gorzką albo Jarzębiak choć nie widziałem go w sklepach lata.

Niestety, jarzębiak piłem z miesiąc temu, miał poniżej 40%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Enkil napisał(-a):

Niestety, jarzębiak piłem z miesiąc temu, miał poniżej 40%

A smakuje chociaż tak jak kiedyś? W sumie dobrze że jeszcze go produkują, będę musiał poszukać pomimo zaniżonych % to z sentymentu spróbuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę Kacperka podaję link do tematu gdzie jest do niego kontakt mailowy. Kacperek ma miesiąc urlopu od forum więc na PW nie będzie mógł odpowiedzieć.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Enkil napisał(-a):

Na prośbę Kacperka podaję link do tematu gdzie jest do niego kontakt mailowy. Kacperek ma miesiąc urlopu od forum więc na PW nie będzie mógł odpowiedzieć.

 

 

 

A co to się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kirov57 napisał(-a):

A co to się stało?

Z tego co wiem to dostał trzecie ostrzeżenie, które z automatu skutkuje urlopem :)

złamał jakiś punkt regulaminu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha, ładnie. ale cóż, bzwa. to jest moje drugie konto, pierwsze miałem sporo dłużej, ale dostałem urlop na zawsze (a potem urlop za to, że się ujawniłem, że mam drugie :D.

a w temacie rozmów o wszystkim, to jestem smutny, bo dostałem powiadomienie o tej cenie, ale coś tam przeglądałem i jak chciałem klikać, to ktoś se wziął już to złotko :P

https://allegro.pl/oferta/zloty-zegarek-lucz-proba-583-vintage-14087669087?utm_source=notification&utm_medium=PLobserved_price_decrease&utm_campaign=PLobserved_price_decrease_coupon&utm_content=14087669087


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Moderatorzy wiedzą i Kacperek  też wie. Natomiast nie jest w zwyczaju tego forum pisać publicznie  dlaczego ktoś dostał jakieś kary. 

No i nie ma żadnego  pisanego ani nie pisanego prawa które mówi że po 3 czy 7 ostrzeżenie dostaje się jakieś ograniczenia czasowe.  

Można do stać bana za pierwszym razem  a można dostać  15 ostrzeżeń i nigdy nie dostać ograniczenia czasowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, rk7000 napisał(-a):

Panowie. Moderatorzy wiedzą i Kacperek  też wie. Natomiast nie jest w zwyczaju tego forum pisać publicznie  dlaczego ktoś dostał jakieś kary. 

No i nie ma żadnego  pisanego ani nie pisanego prawa które mówi że po 3 czy 7 ostrzeżenie dostaje się jakieś ograniczenia czasowe.  

Można do stać bana za pierwszym razem  a można dostać  15 ostrzeżeń i nigdy nie dostać ograniczenia czasowego. 

I amen.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weekend? Bo u mnie coś tam Kopanie ogródka średnio idzie.

20230930_125246.jpg

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Jak weekend? Bo u mnie coś tam Kopanie ogródka średnio idzie.

20230930_125246.jpg

Źle nie jest, subitu nie ma, to się szybko uwiniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kirov57 napisał(-a):

Źle nie jest, subitu nie ma, to się szybko uwiniesz

Dwa pomieszczenia poszły w poniedziałek dalej. Tydzień temu było za to tak.

 

 

20230923_115628.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Dwa pomieszczenia poszły w poniedziałek dalej. Tydzień temu było za to tak.

 

 

20230923_115628.jpg

Remont idzie pełna parą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa pomieszczenia poszły w poniedziałek dalej. Tydzień temu było za to tak.
 
 
20230923_115628.thumb.jpg.86c307223db5ac653cb1b0c356190d33.jpg
Młodyś,to jeszcze chce Ci się remontów ? albo żonę bardzo kochasz ... .
Ja to już tylko w wolne chwile rybki albo góry...
Teraz 5 października na pięć dni w Karkonosze jadę się poszwędać...z żoną.
Wyleczona od remontów 🫣, tylko drobne naprawy
Powodzenia Marcin

Wysłane z mojego moto g(30) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kerut napisał(-a):

Młodyś,to jeszcze chce Ci się remontów ? albo żonę bardzo kochasz ... emoji1.pngemoji846.png.
Ja to już tylko w wolne chwile rybki albo góry...
Teraz 5 października na pięć dni w Karkonosze jadę się poszwędać...z żoną.
Wyleczona od remontów emoji854.png🫣, tylko drobne naprawy
Powodzenia Marcinemoji846.pngemoji106.png

Wysłane z mojego moto g(30) przy użyciu Tapatalka
 

Młody zaczął podłogę rozbierać... Wywalił te brakujące i tak się zaczęło.  Złe, dobrego początki... 

Resized_20230802_104104.jpeg

Ekipa wchodzi od jutra. Niech się dzieje. To czego nie zrobiłem piętnaście lat temu, właśnie mnie dopadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.