Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, art_69 napisał(-a):

 

Nie. Mam nadzieję, że się nie obrazisz. Czasami lubię pozostać anonimowy w tlumie. Jakby co to to osoba z zielonym jaskrawym plecaczkiem, co pytała  się czy któryś z  Twoich mechanizmów jest z antywstrząsem. 

Zastanawiałem się ile osób z grupy zna się bezpośrednio  i poznało się na grupie, a później spotkało? Chyby było kiedyś jakieś oficjalne spotkanie?

Aha, a więc to ty. Chciałeś sprawdzić czy opowiadam ludziom głupoty?? :D

pozdrawiam

porozmawiałem z Kacperkiem, Romkiem, Hansem, oczywiście Hecke i innymi wystawcami też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi życzyć tylko żebyśmy widzieli się za rok 🫡

Ogólnie impreza super-jestem zadowolony 😀


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Enkil napisał(-a):

Aha, a więc to ty. Chciałeś sprawdzić czy opowiadam ludziom głupoty?? :D

pozdrawiam

porozmawiałem z Kacperkiem, Romkiem, Hansem, oczywiście Hecke i innymi wystawcami też.

 

Tak. Wyszło profesjonalnie. :D.

- - -

Dawno temu, poznałem w podobny sposób, od słowa do słowa... bardzo dobrego zegarmistrza, z którym  długo współpracowałem.

Kilka rzadkich zegarków powstało właściwie z niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Ja z tobą tak hihi 20230617_141923.thumb.jpg.86c20a27624d1915c240fa681916cb04.jpg

I też z kolegą @Hecke20230617_144706.thumb.jpg.fd2c7dc3475127e3895bb37f9fcefee0.jpg

3 posty wyżej Enkil pisze o zegarkach kolejowych i tak od razu w głowie czy Piotrek o tym wie ??? A tu proszę!!! Nie tyle wie co jest na miejscu  😃

15 godzin temu, art_69 napisał(-a):

 

Nie. Mam nadzieję, że się nie obrazisz. Czasami lubię pozostać anonimowy w tlumie. Jakby co to to osoba z zielonym jaskrawym plecaczkiem, co pytała  się czy któryś z  Twoich mechanizmów jest z antywstrząsem. 

Zastanawiałem się ile osób z grupy zna się bezpośrednio  i poznało się na grupie, a później spotkało? Chyby było kiedyś jakieś oficjalne spotkanie?

Ja np znam się z kilkoma zegarkowcami z forum i fb - jak spotykam nowych mocno zagłębionych w tajniki to zawsze pytam czy aby nie są na forum czy jakiś grupach i się przedstawiam nickiem z forum czy allegro i od razu staje się jasność.

Z Piotrem Hecke to wręcz obowiązkowy punkt Świdnickich staroci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

3 posty wyżej Enkil pisze o zegarkach kolejowych i tak od razu w głowie czy Piotrek o tym wie ??? A tu proszę!!! Nie tyle wie co jest na miejscu  😃

Ja np znam się z kilkoma zegarkowcami z forum i fb - jak spotykam nowych mocno zagłębionych w tajniki to zawsze pytam czy aby nie są na forum czy jakiś grupach i się przedstawiam nickiem z forum czy allegro i od razu staje się jasność.

Z Piotrem Hecke to wręcz obowiązkowy punkt Świdnickich staroci

Dajcie znać jak będziecie jechać w Lipcu. Strzelin - Świdnica to przy dobrym wietrze i na rowerze dojadę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna impreza, dobra organizacja, fajne miejsce, świetne zegarki i ludzie którzy potrafią o nich opowiadać. 

Przemek - świetny pomysł z tymi dla niewidomych, czegoś takiego jeszcze nie było. 

Drugim mocnym zaskoczeniem były zegarki kolejowe Hecke - szkoda, że nie udało się porozmawiać ale  kolega  miał kolejkę chętnych do rozmowy. 

Doskonała wystawa Enicar  i tu też zaskoczenie bo chyba pierwszy raz było tyle damskich. 

Błonie - wiadomo - kawał historii polskiej fabryki a zegarki wspaniałe. Widziałem je Błoniu ale można oglądać je wiele razy  i na pewno za każdym razem będzie ciekawie. Świetna wystawa muzeum z Jędrzejowa. 

Piękne zegarki militarne, budziki, Gerlachy, tokarki i inne narzędzia, 

Każdy znalazł coś dla siebie :)

Rozmowy z kolekcjonerami - bezcenne :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rk7000 napisał(-a):

Fajna impreza, dobra organizacja, fajne miejsce, świetne zegarki i ludzie którzy potrafią o nich opowiadać. 

Przemek - świetny pomysł z tymi dla niewidomych, czegoś takiego jeszcze nie było. 

Drugim mocnym zaskoczeniem były zegarki kolejowe Hecke - szkoda, że nie udało się porozmawiać ale  kolega  miał kolejkę chętnych do rozmowy. 

Doskonała wystawa Enicar  i tu też zaskoczenie bo chyba pierwszy raz było tyle damskich. 

Błonie - wiadomo - kawał historii polskiej fabryki a zegarki wspaniałe. Widziałem je Błoniu ale można oglądać je wiele razy  i na pewno za każdym razem będzie ciekawie. Świetna wystawa muzeum z Jędrzejowa. 

Piękne zegarki militarne, budziki, Gerlachy, tokarki i inne narzędzia, 

Każdy znalazł coś dla siebie :)

Rozmowy z kolekcjonerami - bezcenne :)

 

 

Zgadzam się, doskonała okazja do spotkania i poszerzenia wiedzy. 

Myślę, że jeszcze będzie okazja do spotkania i rozmowy. Niebawem pojawi się informacja o warsztatach we Wrocławiu. Coś tam planujemy na wrzesień. Atrakcji nie zabraknie, pierwsze pomysły już są. Może jeszcze w tym roku uda się zrobić spotkanie w Łodzi temat to oczywiście ŁFZ (Poltik).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś z warszawy albo okolic?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Jest ktoś z warszawy albo okolic?

Jest Slawny Hans, jest Yorki man, jest renqien, jest Gregorian i wielu wielu innych  tylko ciężko kogoś zobaczyć tu ostatnio. 

renqien  jest zawsze  :)  Reszta się obija ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, renqien napisał(-a):

No, jestem, a co? Wal śmiało.

Powiem Ci w tajemnicy, że chodzi o podłożenie ładunków w toalecie, na parterze pałacu kultury i nauki....

:D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę marnować cenny materiał na byle gówno? Jak już, to są w Warszawie lepsze miejsca... duuużo lepsze miejsca... i nawet niedaleko od PKiN 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, renqien napisał(-a):

No, jestem, a co? Wal śmiało.

Poszedł pv


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 WAŻNE PRZECZYTAJ!

 W dniu 1.06.2023 o 10:51, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

 Kwiecień był rekordowy - przypominam - ponad 5 tys zł z Waszych wpłat ! 🙂    W maju już tak pięknie nie było - z wpłat uzbierało się tylko 1,5 tys zł czyli około 30 % tego co w kwietniu. 

 

Zobaczymy co przyniesie czerwiec 😜

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w czerwcu 2023r. 

 

100,00 zł - to moja wpłata na dobry początek 

 

105,00 zł 

220,00 zł

230,00 zł

280,00 zł

290,00 zł

475,00 zł

595,00 zł

 

(stan na  19 - 06 - 2023r.)

 

/ w kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5 tys zł ! W maju tylko 1,45 tys zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

( to już prawie koniec miesiąca, dlatego jeszcze bardziej proszę o wpłaty )

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

 

22 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Na naszym forum wszyscy dobrze się "bawią", ale jeśli miesiąc w miesiąc nie będzie od Was, wpłat na poziomie kwietnia, to zabawa się niestety skończy.  Jak wiecie ostatni weekend to Lublin i dwudniowa konferencja /spotkanie w Lublinie w LCK. Impreza wielowymiarowa z wykładami i spotkaniami z bardzo ciekawymi ludźmi. Ja byłem w środku tego wydarzenia więc moja ocena nie jest obiektywna, ale na bazie tego co widziałem i czego doświadczyłem,  wiem że niewiele się zmieniło - jest bardzo mała grupa klubowiczów którzy chcą coś zrobić  i ogromna rzesza tych którzy chętnie korzystają z pracy i wysiłku innych. Jednak, to nie będzie trwało wieki, bo w końcu komuś się znudzi bezinteresowne działanie na rzecz ogółu. 

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

Wrzucam ponownie tam gdzie poczytność tematu jest spora.

Większość zapewne zagląda do tego "niezwykle ciekawego" wątku o wpłatach rzadko lub w ogóle.

Przepraszam za spam, ale to wyższa konieczność.

Kwiecień był rekordowy, nie sądzę abyśmy go przebili, ale starajmy się zbliżyć. Każda wpłata na wagę złota.

Pozdrawiam

Łukasz


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma ten model z czarną tarczą na sprzedaż? Wostok "Pamfibia/Panerai". Potrzebuję dla kogoś. :)

 

image.thumb.png.afaa8916a58eeb2115c5de9cfdeb9953.png


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej pracowni, jak kol. @kiniol, ale całkime ładny kawał zegara...

widzę, że działa...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję złotej moskwy :lol:

Najlepiej 57 rok ale mogą być z innych roczników

594bb0_6f79961130494bdcbe0aea39e760a308~mv2.jpg

594bb0_33b75ddbc8b449af906626be6d98861b~mv2.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mini kolekcja ruskich terenówek 

 

IMG_0596.thumb.jpeg.515e17642299b5deceeaefe581a06f4a.jpeg
 

Dodam, ze to na pewno nie koniec. Chwilowo mam przerwę w zegarkowaniu, ale ja choruję jak czegoś nie zbieram ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GAZ 67

Moje niespełnialne marzenie… mało ich było, a większość i tak już obróciła się w proch…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.