Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z kupnem przedmiotów na aukro? Musi być w ogłoszeniu opcja wysyłki za granicę? Nie ma szans na kupienie zegarka, który nie ma tej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z kupnem przedmiotów na aukro? Musi być w ogłoszeniu opcja wysyłki za granicę? Nie ma szans na kupienie zegarka, który nie ma tej opcji?

Musisz zapytać sprzedającego.

Przesyłka od 100 do 300! koron.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Mam na imie Roman i mam 45 lat :D

 

Żarcik do Grzesia - gregch :)

A Ty dalej Mieszasz :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest już gdzieś dostępny program na festiwal zegarków w Łodzi 29-30 września?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach dokształcania się przed moja wizytą w Niepokalanowie w sprawie zegarkowej i brata Podwapinskiego, dotarłem do filmu "Po szostej podnosi sie wierzbówka". O zegarmistrzach z Niepokalanowa.

Jest dostępny na Youtube i jest pięknym przykładem na to jak można sp***dolić okazję nagrania czegoś wartosciowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z sekundnikami w zegarkach Moskwa. Najczęściej spotyka się nawet działające ale bez sekundnika. Co się z nimi dzieje, że ich nie ma? Ktoś ma jakieś sensowne rozwiązanie tej zagadki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, najczęściej to złamana oś sekundowa i stąd nie ma na co założyć wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Masz na myśli Moskwę z centralną sekundą? W tym przypadku spotkałem kilka ze skrzywioną końcową częścią osi sekundowej. Aby było ciekawiej oś sekundowa jest utwardzona czyli prostowanie jej "na rympał" kończy się złamaniem ~4mm końcówki aż do podtoczenia. Tam jest takie zgrubienie będące łożyskiem ślizgowym w rurce osi minutowej a bardziej czymś w rodzaju wytoczenia ustalającego by końcówka w osi minutowej była na środku rurki a tym samym tuleja sekundnika nie ocierała o wewnętrzną część rurki osi minutowej.

Prostowanie nie zawsze się udaje nawet stosując się do zasad sztuki czyli cieplnego zmiękczenia końcówki przed prostowaniem gdyż uprzednie wygięcie na zimno dosyć skutecznie rujnuje strukturę metalu na zgięciu.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki wysyłałem paczką plus Poczty Polskiej za 10,50 zamiast listem poleconym, teraz od sierpnia paczka plus 15-16 zł. Prawie 50% podrożała, a miała być  to tania alternatywa dla paczek 24 i 48. Zawsze od kilku lat w sierpniu poczta podnosi ceny i manipuluje cenami i nikt wogóle o tym nie mówi.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki wysyłałem paczką plus Poczty Polskiej za 10,50 zamiast listem poleconym, teraz od sierpnia paczka plus 15-16 zł. Prawie 50% podrożała, a miała być to tania alternatywa dla paczek 24 i 48. Zawsze od kilku lat w sierpniu poczta podnosi ceny i manipuluje cenami i nikt wogóle o tym nie mówi.

Nawet nie mów, PP to dno, płacisz 16 PLN, a tu brak możliwości ekspresu!

XXI wiek, paczka do Warszawy- 370 km szła 6 dni.

Porażka

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki wysyłałem paczką plus Poczty Polskiej za 10,50 zamiast listem poleconym, teraz od sierpnia paczka plus 15-16 zł. Prawie 50% podrożała, a miała być  to tania alternatywa dla paczek 24 i 48. Zawsze od kilku lat w sierpniu poczta podnosi ceny i manipuluje cenami i nikt wogóle o tym nie mówi.

Gdyby chociaż wyższe ceny przekładały się na jakość usług. Ostatnio w paczce nieźle zabezpieczonej zbili mi szkło. Ciekawe jak tym musieli rzucać. Osobiście natomiast nigdy nie zawiodłem się na paczkomatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak do 0,5 kg 11,50 zł ale do 3 dni roboczych dostarczenie wydłużyli.

 

Ekspres chyba jest dodatkowo 2,50 zł ale dostarczenie do dwóch dni roboczych.


Gdyby chociaż wyższe ceny przekładały się na jakość usług. Ostatnio w paczce nieźle zabezpieczonej zbili mi szkło. Ciekawe jak tym musieli rzucać. Osobiście natomiast nigdy nie zawiodłem się na paczkomatach.

 

Paczkomaty w sezonie tzn w listopadzie i grudniu opóźnienia do 10 dni roboczych, przeżyłem to kilka razy. Sam nie zamawiam, ale ludzie chcieli żeby wysyłać, bo było tanio.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot Chrono 3133 z papierami na olx za 500 dzisiaj był. Ktoś stąd zgarnął? Ktoś ze sprzedającym rozmawiał? Lipa na kółkach? ;) :)

poljot-chronograf-3133-100-oryginal-dosk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak do 0,5 kg 11,50 zł ale do 3 dni roboczych dostarczenie wydłużyli.

 

Ekspres chyba jest dodatkowo 2,50 zł ale dostarczenie do dwóch dni roboczych.

 

Paczkomaty w sezonie tzn w listopadzie i grudniu opóźnienia do 10 dni roboczych, przeżyłem to kilka razy. Sam nie zamawiam, ale ludzie chcieli żeby wysyłać, bo było tanio.

A widzisz, jakoś mnie to omija, ale warto pamiętać. To zostaje wtedy kurier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak do 0,5 kg 11,50 zł ale do 3 dni roboczych dostarczenie wydłużyli.

 

Ekspres chyba jest dodatkowo 2,50 zł ale dostarczenie do dwóch dni roboczych.

 

Paczkomaty w sezonie tzn w listopadzie i grudniu opóźnienia do 10 dni roboczych, przeżyłem to kilka razy. Sam nie zamawiam, ale ludzie chcieli żeby wysyłać, bo było tanio.

Zbieram pocztówki z moich okolic i z nich można się przekonać jak funkcjonowała poczta przed ponad 100 laty. 
Do ok. 1910 roku datownik przybijano nie tylko w miejscu nadania, ale też w miejscu nadejścia przesyłki.
Dzięki temu można dowiedzieć się ile czasu trwało dostarczenie takiej pocztówki do adresata. W promieniu ok. 50 km - dostarczano tego samego dnia. Do Berlina, Wiednia, Budapesztu  - w następnym dniu. Mam pocztówkę wysłaną 25.12.1902 r do Holandii - na miejscu była 27.12 (i to były święta!). Inna wysłana 23.03.1900 r do Petersburga - dotarła 26.03. I nie było wtedy priorytetów i ekspresów.
Niedawno wysłałem zwykły list do miejscowośco oddalonej od mojego miejsca zamieszkania o 70 km - dotarł na miejsce po 9 dniach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zbieram pocztówki z moich okolic i z nich można się przekonać jak funkcjonowała poczta przed ponad 100 laty. 

 

 

Fajna, ciekawa pasja. Od czego się to zaczęło w twoim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, ciekawa pasja. Od czego się to zaczęło w twoim przypadku?

Trochę z powodu lokalnego patriotyzmu, trochę z sentymentu. Poza tym interesuje mnie jak zmieniały się miejscowości z upływem lat. Takie pocztówki to swego rodzaju dokument. Ostatnio na podstawie  jednej z nich opracowano projekt renowacji elewacji starej kamienicy. Projekt ten został zrealizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z powodu lokalnego patriotyzmu, trochę z sentymentu. Poza tym interesuje mnie jak zmieniały się miejscowości z upływem lat. Takie pocztówki to swego rodzaju dokument. Ostatnio na podstawie  jednej z nich opracowano projekt renowacji elewacji starej kamienicy. Projekt ten został zrealizowany.

Rewelacja!  I jeśli chodzi o hobby i o jego efekt. Sam próbowałem w swoich stronach ale beznadziejne działanie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zbieram pocztówki z moich okolic i z nich można się przekonać jak funkcjonowała poczta przed ponad 100 laty. 
Do ok. 1910 roku datownik przybijano nie tylko w miejscu nadania, ale też w miejscu nadejścia przesyłki.
Dzięki temu można dowiedzieć się ile czasu trwało dostarczenie takiej pocztówki do adresata. W promieniu ok. 50 km - dostarczano tego samego dnia. Do Berlina, Wiednia, Budapesztu  - w następnym dniu. Mam pocztówkę wysłaną 25.12.1902 r do Holandii - na miejscu była 27.12 (i to były święta!). Inna wysłana 23.03.1900 r do Petersburga - dotarła 26.03. I nie było wtedy priorytetów i ekspresów.
Niedawno wysłałem zwykły list do miejscowośco oddalonej od mojego miejsca zamieszkania o 70 km - dotarł na miejsce po 9 dniach!!!

 

Piękna sprawa!


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z powodu lokalnego patriotyzmu, trochę z sentymentu. Poza tym interesuje mnie jak zmieniały się miejscowości z upływem lat. Takie pocztówki to swego rodzaju dokument. Ostatnio na podstawie  jednej z nich opracowano projekt renowacji elewacji starej kamienicy. Projekt ten został zrealizowany.

 

Ja nie zbieram pocztówek bardziej interesuje mnie fotografia starego miejsca lub nawet stary rysunek czy obraz. Pocztówka zawsze ogranicza temat do najbardziej znanych i rozpoznawalnych miejsc. Fotografia dużo więcej przekazuje.

I np w moim mieście ktoś przed wojną, nie wiadomo w jakim celu sfotografował jedną z handlowych ulic, dom po domu, witrynę sklepową po witrynie, z przypadkowymi przechodniami...

Fotografie te powalają autentyzmem i dokumentalizmem. Wszyscy wiedzą jak wyglądały kiedyś miejsca znane, a  tu przez przepadek dzięki osobie fotografującej, możemy przenieść się w czasie i poznać klimat ulicy, miejsca, na którą nikt wtedy nie zwracał uwagi.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedno z wielu zdjęć - jest zegarmistrz, działał chyba od 1901 roku. :D

post-102926-0-61622700-1536772257_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.