Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
swierszczu

Omega SMP 300m v. Tudor Black Bay

Omega czy Tudor  

128 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pewnie niedługo wylądują obydwa na bazarku a Ty sięgniesz po koronę:)

Tisell Klub Polska

Jedyne argumenty za Tudorem jak dla mnie to użyteczność lumy i tańszy nieautoryzowany serwis. A tak poza tym to przy tej Omedze kondonik. Nie przetrwa pewnie próby czasu albo będzie tak jak Esteta wieszczy.

Chociaż już w wersji Bordeaux jest intrygujący. Widziałem sztukę Tomasso na pasku i tutaj widzę "wizję i misję".

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Nie wiem czy moglbym zostac jednozegarkowcem. Bo w moim przypadku kupno R. Z tym by sie wiazalo a T. i O. bardzo mi sie podobaja

O i T

Już nim praktycznie, wizualnie jesteś, przy tak olbrzymim podobieństwie Twoich SMP oraz BB.:-)

Tylko trochę są podobne a różnice jednak są i to mi się podoba

Tudorowi bardziej paski pasują a Omedze nie chociaż Tudora tez na bransolecie będę nosił a Omegę tylko na niej. Tudor mi bardziej na codzienne noszenie pasuje, jest mniej rzucającym się zegarkiem w oczy i z czarnym paskiem z czarna klamra uwierz mi robi robotę.

post-69219-0-62900200-1455958070_thumb.jpegpost-69219-0-30854400-1455958105_thumb.jpeg

Edited by swierszczu

O i T

kondonik... :blink:

No przy SMP, sorry :-)

Świerszczu, najważniejsze że Tobie się podoba, że Ciebie cieszy- nawet jeśli potrwa to np. zaledwie kwartał to tej przeżytej radości nikt Tobie już nie odbierze.

I dla mnie też z odległości pół metra, na nadgarstku jest zupełnie różny od Omegi. Ale z pozycji obserwatora- takie dwa zegarki są praktycznie identyczne, zwłaszcza dla laika.

Zabawna rzecz wczoraj u kumpla- miałem białego Explorera i pokazałem mu Batmana. Popatrzył na Batmana, na Explodera, na mnie i zapytał - " po co Ci drugi, identyczny zegarek?".

Edited by gustaw6666

I w sumie o to chodzi aby każdy z nas miał frajdę z tego co ma :)

Edited by swierszczu

O i T

To była dobra decyzja zachować SMP. Sam jestem ciekaw który u Ciebie dłużej przetrwa.

Edited by gustaw6666

Czyżby stara 300m 1120? :)

Paradoksalnie to by był najlepszy wybór, bo tańsza a pod niektórymi względami lepsza od nowej :)

Nie wszystkim podobają się fale na tarczy

Fakt, mnie też średnio ale myślę o 2254 - niby fale ale nie aż tak :)

Stara zewnętrznego AR nie posiada.Więc tylko na plus.

Tisell Klub Polska

Stara zewnętrznego AR nie posiada.Więc tylko na plus.

Dla mnie to akurat wada, w ogóle pod względem wizualnym i robienia wrażenia na innych to nowa wygrywa bezapelacyjnie. Na plus 2254 jest zdecydowanie lepsza czytelność w ciemności, lepsze zapięcie bransolety, sama bransoleta chyba też - wygląd to kwestia gustu ale nowa jest oprócz tego jakby bardziej ostra na wszelkich krawędziach - nie wiem czy dlatego że nowa czy po prostu tak ma ( a obie i tak nie umywają się do Grand Seiko ).

Teoretycznie nowa ma lepszy mechanizm ale tak naprawdę są zbliżone bo baza ta sama.

A czym różnią się mechanizmy pomiędzy ceramiczną a 2220.80?

A czym różnią się mechanizmy pomiędzy ceramiczną a 2220.80?

Niczym, ale wspomniano wcześniej o 300m na 1120 a to już nie to samo - tam nie ma jeszcze co-axiala

Niczym, ale wspomniano wcześniej o 300m na 1120 a to już nie to samo - tam nie ma jeszcze co-axiala

Jasne, nie doczytałem.

A wracając do bransolety, to dla mnie znacznie wygodniejsza jest stara. Miałem obydwie kilkukrotnie i zapinka w nowszej zawsze uwierała mnie w nadgarstek. Natomiast w nowszej łatwiej skracać bransoletę, bo ogniwa są skręcane, a w starej łączone na piny i trzeba uważać, żeby nie zgubić tulejek.

Miałem nową SMPc i na minus tak jak pisałem zaliczam zewnętrzny ar,który był cały czas uciapkany.Owszem jeśli był czysty wyglądał o.k.Mam też swoje spostrzeżenia co do bransolety.Mianowicie w uszach jak i przy zapięciu jest ona równej szerokości.Musi taka być poprzez swoją konstrukcję.Akualnie dojrzewam do Rolexa Submarinera w ceramice.Na czas "procesu dojrzewania" i dozbierania funduszy zakupiłem sobie Seiko SKX009,które ma zwężaną bransoletę tak jak Submariner.I stwierdzam jedno.Bransoleta zwężana ku zapięciu jest o wiele wygodniejsza.Tak więc drogi kolego swierszczu sądzę,że tylko kwestią czasu jest kiedy zaczniesz zmierzać ku koronie:)

Tisell Klub Polska

A szklo w Rolexie ma magiczna powloke na ktorej nie zostaja slady palcow....

Seiko nie ma tak zwezanej bransolety jak Rolex.

W ceramicznym subie bransoleta sie zweza z 20 na 16 co na grubszym nadgarstku wyglada komicznie, takze ze wzgledu na masywniejsza koperte.

Kup sobie PO i zdejmij AR badz 300 master i po problemie.

Miałem nową SMPc i na minus tak jak pisałem zaliczam zewnętrzny ar,który był cały czas uciapkany.Owszem jeśli był czysty wyglądał o.k.Mam też swoje spostrzeżenia co do bransolety.Mianowicie w uszach jak i przy zapięciu jest ona równej szerokości.Musi taka być poprzez swoją konstrukcję.Akualnie dojrzewam do Rolexa Submarinera w ceramice.Na czas "procesu dojrzewania" i dozbierania funduszy zakupiłem sobie Seiko SKX009,które ma zwężaną bransoletę tak jak Submariner.I stwierdzam jedno.Bransoleta zwężana ku zapięciu jest o wiele wygodniejsza.Tak więc drogi kolego swierszczu sądzę,że tylko kwestią czasu jest kiedy zaczniesz zmierzać ku koronie:)

Nie wiem jak mozna powiedziec ze Tudor i Omega sa podobne. Tam wszystko wyglada inaczej, nawet dla laika.

Ladna masz parke, ale ja wolalbym Omege niebieska :).

Marcin

To ze mozna powiedziec ze podobne to jedno ale sa tacy co twierdza ze Tudor to kondonik przy Omedze, codziennie dziekuje sam sobie ze jestem na tym forum i dowiaduje sie takich "nowosci" ;)

Oba zegarki świetne. Jednak gdybym miał posiadać taką parkę, nie zdecydowałbym się na Tudora w tym samym kolorze. Granatowy lub bordo (i na skórzanym pasku) moim zdaniem byłby lepszym uzupełnieniem czarnej Omegi.

Pozdrawiam, Mirek

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By JohnnyJ
      Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota  Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?
    • By Klaudia K
      Kochani autentyk czy podróbka?

• By Pieknodworska
      Witam serdecznie,
      zastanawiam się nad zakupem Omegi De Ville. W oko wpadła mi ta, jednakże mam pewne zastrzeżenia co do jej autentyczności. Co sądzicie?

• By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.