Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
swierszczu

Omega SMP 300m v. Tudor Black Bay

Omega czy Tudor  

127 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Z tym nakrecaniem to bez przesady :) a fala Pamow, Rolexow, IWC, Zenithow?

Ale to nie ten temat jak cos :)

;) - masz rację- nie ten temat.

Głos "poszedł" na Tudora

Mam Omegę i mierzyłem Tudora. Oba to świetne zegarki, Omega nieco lepiej leży na ręku, zwłaszcza na mniejszych nadgarstkach. No i lepszy mechanizm, co przy takim budżecie może robić różnicę.

Mój głos na Omegę.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Absolutnie nie, chociaż fajnie gdyby Omega pojawiła się na bazarku ;) Dokupić - ewentualnie, ale zamienić nie.

Wygląd, mechanizm, data - za Omegą.

Moja się niebawem pojawi:-)

W życiu bym jej nie zamienił na BB. I szczerze powiedziawszy uważam, że jakość jej wykonania dorównuje nie tylko Tudorowi ale i Rolexowi.

Podczas gdy np. Tag wydaje się wykonany odrobinę gorzej. Dla mnie Omega to marka od której zaczyna się w branży bardzo wysoka jakość wykonania. Mam na myśli znane, rozpoznawalne firmy.

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Zdecydowanie zagłosowałem na Omegę ze względu na najładniejszy bezel... kształt wyjątkowy, na zdjęciach wychodzi rewelacyjnie

Moja się niebawem pojawi:-)

No to już zaczynam się rozglądać :)

Szkoda Omegi za niego, chyba ze jako kolejny w stadzie :)

Edited by pablo122

BTW. Przedwczoraj widzialem Twoja byla planetke, bo spotkalem nowego wlazciciela i musze powiedziec, ze piekna sztuka ;)

Zdecydowanie Tudor BB, ta Omega zupełnie mi sie niepodoba

Beware the fury of a patient man.

Kiedys QV mial (moze ma?) taki tekst: nie kolekcjonuje tylko degustuje (z grubsza o to chodzilo ;)). Cos w tym jest chyba, zasmakuj teraz Tudora itd. ;)

Cos w tym jest, te tudory kusza jednak :) tylko sie zastanawiam ile one w uszach maja bo sprzedawca nie wiedzial a nie mial czym zmierzyc

O i T

Omega zdecydowanie, tak też zagłosowałem. dla mnie ładniejszy i lepszy werk i w ogóle :) a bransoleta mi się podoba..

Ja omegi bym nie zamienił na BB. Co innego mieć oba :)

o chyba, że tak, ale i tak mnie Tudor nie rusza za bardzo, a bezel to już w ogóle dla mnie nie teges

W związku z dzisiejsza przymiarka nasunęło mi się pytanie związane z polerowanymi na błysk bokami koperty. Czy to nie będzie szybko rysek łapało?

O i T

Najlepiej niech się użytkownicy wypowiedzą, ale moim zdaniem będzie szybko łapało tak jak każda polerowana powierzchnia w normalnie (czyt. codziennie) użytkowanym zegarku.

1dFQTya.png

Rysują się dokładnie tak samo jak w Rolexie Submarinerze ;)

Moja Eterna ma podobne rozmieszczenie szlifów koperty i trochę mikrorysek włoskowych jest, ale widać je tylko pod pewnym kątem i przy ostrym świetle. Ignoruję to kompletnie i praktycznie nie zauważam w codziennym używaniu. O prawdziwych rysach nie ma mowy i nie wiem, czy musiałbym zrobić, żeby się pojawiły :). Drut kolczasty zamiast rękawów.

Zaś co do ankiety, to trudne pytanie. Nigdy nie miałem Tudora, ale wiem jedno.

Co-axial Omegi to rewelacyjny mechanizm. Mam za porównanie ETĘ 2836-2 zamontowaną w Eternie Kontiki. 

W Omedze wszystko jest na jakby odrobinę wyższym poziomie.

1. rezerwa chodu - chyba domyślnie jest większa, ale nosząc obydwa zegarki na przemian, zdarzyło się może raz, że po całym dniu to Omega "stała". 

2. sam automat naciąga sprężynę chyba nieco wydajniej - przeważnie wystarczy ruszyć ze 4 razy nadgarstkiem i zegarek jest na chodzie.

3. Co-axial nie jest aż tak wrażliwy na zipanie na niskich rezerwach chodu. W przypadku PIĘKNIE WYREGULOWANEJ Eterny, która na pełnej rezerwie robi od 0-1 sekundy/24h, niska rezerwa oznacza szybki skok o +6/7 s. Od zmiany czasu na zimowy, robię eksperyment, nosząc Omegę codziennie (żeby zawsze była pełna moc, nie dokręcam). Do teraz zrobiła -8 sekund. Jeśli noszę na zmianę z Eterną i Omega pracuje sobie na niskich zasobach rezerwy, to mam stabilne -1/-1,5 sekundy na dobę.

Jak Boga kocham, nie wiem jakie zegarki będę miał w przyszłości i czy kiedyś nie pożegnam się z 300m, ale życzyłbym sobie, by moje przyszłe nabytki miały taką "kulturę pracy silnika" :D.

Szczerzę, to naprawdę się z tym zegarkiem i mechanizmem lubimy. Jeśli Tudor ma dobrze wyregulowany mechanizm (a chodzą słuchy, że ma), to wtedy brałbym to, co się bardziej podoba wizualnie. W przeciwnym razie Omegę. Z tej SMPc mógłbym przeskoczyć już co najwyżej na Master Co-Axial, albo jakiegoś R. Tudor oczywiście też troszeczkę kusił, bo nie wiem, czy nie podoba mi się czasem bardziej wizualnie. Na zdjęciach jest po prostu ładniejszy. Szczególnie z profilu, gdzie Omega wygląda trochę jak grzyb. Za to na co dzień, 300m cudownie leży na nadgarstku (Tudor wydał mi się nieco niewygodny), wygląda świetnie, jest wygodna i pasuje do wszystkiego. Jedyny minus to to, że nie da się jej wrzucić na nic, poza gumą. Nawet NATO jej (moim zdaniem) nie pasuje. W ankiecie zagłosowałem za 300m i gdybym miał ponownie wybierać, raczej znowu kupiłbym właśnie 300m, ale Tudor (szczególnie niebieski) stoi w mojej hierarchii bardzo wysoko :). Całościowo, ma chyba nieco bardziej spójny i uniwersalny design. 

Edited by atrax

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By JohnnyJ
      Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota  Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?
    • By Klaudia K
      Kochani autentyk czy podróbka?

• By Pieknodworska
      Witam serdecznie,
      zastanawiam się nad zakupem Omegi De Ville. W oko wpadła mi ta, jednakże mam pewne zastrzeżenia co do jej autentyczności. Co sądzicie?

• By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.