Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
swierszczu

Omega SMP 300m v. Tudor Black Bay

Omega czy Tudor  

128 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zastanawiam sie i sie zdecydowac nie moge. I dlatego licze ze pomozecie mi w wyborze. Ktory zegar wybrac? Omege mam, a Tudora moge miec. Ale aby miec Tudora musialbym w ostatecznosci sprzedac Omege. Czy warto robic taka zamiane? Oba zegarki znane i lubiane wiec sie o nich rozpisywac nie musze i oba mi sie podobaja. Zona twierdzi ze bardziej jej sie Tudor podoba bez wzgledu na kolor pierscienia. A Wy co sadzicie? Warto robic zamiane?

Jeśli warto to dlaczego?

Edited by swierszczu

O i T

Technicznie Omega - lepszy mechanizm, ceramiczny bezel.

Wizualnie Tudor - IMO ładniejsza kolorystyka.

Użytkowo minimalnie Omega - lepiej leży na nadgarstkach (szczególenie małych), wygodniejsza, nie tak masywna bransoleta. Za to ma na szkiełku zewnętrzny AR, który w nurku przeszkadza moim zdanie. Tudor ma bardzo płaską, przylegającą do nadgarstka kopertę, która zdecydowanie zmniejsza komfort noszenia w czasie upałów.

Tudora chcesz pewnie black bay? Moim zdaniem ten zegarek jest dużo mniej wygodny niż SMP, ja bym nie zmieniał.

1dFQTya.png

Absolutnie nie, chociaż fajnie gdyby Omega pojawiła się na bazarku ;) Dokupić - ewentualnie, ale zamienić nie.

Wygląd, mechanizm, data - za Omegą.

Stałem kiedyś przed podobnym dylematem i wybrałem 300SMP moim zdaniem wygodniejsza i ładniejsza  jeśli chodzi o kopertę (+mechanizm),

bransoleta fajniejsza w Tudorze.

JACEK

Zależy na ile istotna jest dla Ciebie kwestia mechanizmu. Ja osobiście ze względu na mechanizm wolałbym Omegę. Jeżeli jednak Tudor Black Bay nic nie traci na żywo (bo zdjęciach wygląda moim zdaniem fantastycznie), a ETA Ci nie przeszkadza, to pojawia się trudny dylemat. Koledzy piszą o wygodzie użytkowania i ten czynnik też na pewno należy uwzględnić.

W ankiecie oddaję głos na Omegę.

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

A czy Ciebie przypadkiem nie ukoi zegarek z pod znaku korony? ;)

SMP ma dla mnie tylko jedną wadę - bransoleta, ale jeżeli Tobie pasuje to zostałbym przy Omedze.

AT vs. PO

Mnie nie stać ale się wypowiem :) smp bym zostawił i zbierał na Tudora.

W głębi serca wybrałbym Tudora, z racji że wydaje mi się ponadczasowy ;)

Zdecydowanie Omega. Jeśli już potrzebujesz zmiany to konkretnie - Rolex.

Mnie nie stać ale się wypowiem :) smp bym zostawił i zbierał na Tudora.

W głębi serca wybrałbym Tudora, z racji że wydaje mi się ponadczasowy ;)

po to jest forum i ten wątek aby KAŻDY mógł się w niej wypowiedzieć :)

@sanik, na rolka mnie nie stać a fajnie byłoby mieć dwa fajne zegarki, tak jak pisałem sprzedaż SMP to ostateczność a chciałem poznać opinię kolegów :)

Edited by swierszczu

O i T

Zagłosowałem na Tudora bo dorwać omegę z prostym bezelem to kwestia cudu. Ostatnio jestem na zakupie tego zegarka i zmacałem już 5szt i w żadnym trójkąt na bezelu nie schodził się na górze z indeksem na 12 na tarczy. Zawsze pomiędzy. Niby pierdoła i dużo osób na to nie zwraca uwagi ale mi by to zabiło całą przyjemność z posiadania tego zegarka. Obecnie skłaniam się bardziej do Breitlinga Superocean II w nowej odsłonie.  Wymiata, tylko trzeba lubić styl Breitlinga.

To jak będzies zmieć taką następnym razem to daj prosze cynka ;)

Mimo wszystko jednak Tudor bo jest namacalnie lepiej wykonany. 

Możesz rozwinąć? Od razu napiszę że argument "ad to się czujom" nie jest dobry ;).

1dFQTya.png

Mi to kiedyś jeden z kolegów napisał i też mu nie wierzyłem do czasu kiedy tą moją wymarzoną omegę kilkakrotnie pooglądałem i kilkakrotnie sie sparzyłem na tym jej bezelu. Maiłem też okazję mieć w ręce Tudora BB i on zwyczajnie jest lepiej spasowany, jakoś tak bez większych przerw, sztywniej i przyjemniej. Omedze niczego nie brakuje ale jeżeli oba kosztują tyle samo i odsuwamy na bok preferencje wizualne to Tudor jest kapkę lepiej wykonanym zegarkiem. W Omedze jednak na zdecydowany plus to ceramiczny bezel, przepiękny AR i ładne szczotkowania przeplecione z polerką. W Tudorze nie ma tyle finezji ale jest lepiej wykonany. Do całości dorzuciłbym w tej cenie wspomnianego już Breitlinga Superocean II bo wykonany jest na poziomie Tudora choć mniej smaczków na pierwszy rzut okaz niż Omega. Z formy jest surowy ale dzięki polerce dużo zyskuje. Trzeba to jednak lubić. Ja lubię ;)

Miałem czarnego Seamastera Pro (jeszcze starą wersję 2254) baardzo wygodny i czytelny  zegarek.

W tej wersji bransoleta też b.fajna .

Ale wygrał Tudor.. cóż zrobić.. :) 

_MG_9634_zps9owcqqe3.jpg

tudora nie mierzyłem ale ze zdjęć i filmów wygląda na fajny i uniwersalny zegarek. Omegę mierzyłem- nie przemawia do mnie nic a nic.

Mój głos na Tudora.

p.s mam małe podejrzenia że forum "nakręca" się raz na jakiś czas  na wybrane marki :-). W tym roku jest Tudor, w zeszłym GS...

Z tym nakrecaniem to bez przesady :) a fala Pamow, Rolexow, IWC, Zenithow?

Ale to nie ten temat jak cos :)

O i T

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By JohnnyJ
      Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota  Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?
    • By Klaudia K
      Kochani autentyk czy podróbka?

• By Pieknodworska
      Witam serdecznie,
      zastanawiam się nad zakupem Omegi De Ville. W oko wpadła mi ta, jednakże mam pewne zastrzeżenia co do jej autentyczności. Co sądzicie?

• By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.