Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
swierszczu

Omega SMP 300m v. Tudor Black Bay

Omega czy Tudor  

131 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dobrze ze odkopales temat bo zacząłem zbiórkę na smp300m ;) a BBB cóż.... od czerwca z ręki nie schodzi :)

Ja odwrotnie, i cieszy fakt ze cena Tudor bb  spada i juz mozna kupic z nowym werkiem za 2600eur na chrono.

Kilka miesięcy temu mierzyłem i porównywałem oba te zegarki, ciężka decyzja, na który się zdecydować i oddać głos. Nadal nie określiłem się jednoznacznie na jeden z nich, chociaż jakby delikatnie kieruje się ku Omega SMP 300m ze względu na mechanizm Co-axial. Nie przepadam za zegarkami diver, ale te wizualnie oba mi się podobają i w przypadku Tudor Black Bay w moim odczuciu pasuje zarówno bransoleta jak i pasek.

Jakie wrażenia z perspektywy czasu? Ktoś mając SMP zamienił na BB lub odwrotnie ;).

Z perspektywy czasu miałem dwa, później raz ten raz drugi i teraz zbieram aby mieć dwa ;)

O i T

Budżet dopinam, a im wiecej przeglądam zdjęć tym większe rozterki który wybrac :D.

Duże rozterki świadczą o tym, że oba modele są ok :)

Pozdrawiam, Mirek

To prawda.Oglądałem,przymierzałem w salonie w sztucznym świetle, a zdjęcie w plenerze, w słońcu zmieniają punkt widzenia.

Kiedy miałem oba (SMPc i BBR z Etą) i musiałem decydować, który zostawić, wybrałem BBR. Z perspektywy czasu, ostatnio odkupiłem BBR (już in-house), a nie SMPc.

Gdybym miał budżet na oba...dozbierałbym na Suba ;)

Mając budżet tylko na jednego, kupiłbym BBR. Świetny, wyrazisty, nie do podrobienia, z nutką nostalgii i duszą starych nurków.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Co Wy w tych subach widzicie? :) jak już to explorer 1 i to mnie kusi. Ale ze chyba nie mógłbym jednak mieć jednego to wole mieć dwa fajne zegarki :) i cholera trafi moje jednozegarkowe marzenia

O i T

Krótkie pytanie - miałeś kiedyś Suba w kolekcji?

Pytam szczerze, bo ja długo byłem przekonany, że to musi być jakaś pomyłka...dopóki nie kupiłem Suba ;)

To zapraszam na przymiarkę - może zaskoczy :)

Guest tbn

Ja myślę o wymianie SMPc na Suba 5 cyfrowego. Tylko zastanawiam się czy warto. Wydaje mi się, że pomimo bycia Rolexem mniej blingu jest w starszym subie. :) 

Potwierdzam - mniej blingu jest w starszym Subie.

To imo dobry kierunek.

Ja myślę o wymianie SMPc na Suba 5 cyfrowego. Tylko zastanawiam się czy warto. Wydaje mi się, że pomimo bycia Rolexem mniej blingu jest w starszym subie. :)

Ja mam to samo, kupilem bb s&g i powoli dojrzewam do 14060 zamiast smp sword hands

INSTAGRAM 

Guest tbn

Tylko ciężko gdziekolwiek o przymiarkę, nawet na bazarku to biały kruk trochę. ;)

Dzięki takiemu profilowi trzysetka jest najwygodniejszym zegarkiem, w jakim pływałem. Z początku sprawdzałem, czy jej nie zgubiłem, później przestałem się tym przejmować.

Co-Axial

300-setka jest najwygodniejsza do pływania.A która wersja jest wygodniejsza do wypiekania rogala rano?

Używam divera do pływania, stąd moja uwaga dotycząca profilu zegarka i jego wpływu na walory użytkowe.

Co-Axial

W chwili obecnej jedyna przewaga 3setki nad BB jest właśnie kształt koperty i jej wykończenie, ale bezel to plus dla tudora, bransoleta na plus tudora. Ogólnie dla mnie jest remis pomimo tych plusów. Teraz nie potrafię wskazać który z nich będzie częstszym gościem na moim nadgarstku.

O i T

Ja również mam obecnie oba modele, wróciłem do Tudora. Niestety nie zgodzę się co do bezela. 60 vs 120 klików to przepaść i plus w stronę Omegi :) Ale Tudor to fajne żelastwo. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By PioKaz
      Witam.

Od paru lat jestem właścicielem zegarka marki omega.
      Ostatnio zacząłem zbierać informacje na jego temat.
      Czy są znawcy i miłośnicy skłonni podzielić się swoją wiedzą?
      Zegarek pochodzi z Włoch.

rok produkcji: 1939-1940 ? 
      caliber: 33.3
      koperta: stalowa
      szkło: akryl?
      ref. koperty 28 D PA 
      numer mechanizmu 9380941

Pozdrawiam.
      Piotr.

• By mrcn
      Dzień dobry!

Proszę o weryfikację autentyczności zegarka jak na zdjęciach. Do zegarka przedłożona została dokumentacja jak na zdjęciach.

Mam pewne wątpliwości ale nie znam się na rzeczy. Sprzedawca zażyczył sobie 14000 zł. Co myślicie o tej cenie?

• By iradek
      Witajcie,

Miałem włamanie w domu i ukradli mi między innymi zegarki. Czy ktoś może mi pomóc, co w takiej sytuacji zrobić? Gdzie zgłaszać? Kogo powiadomić?
      Gdzie ewentualnie ich szukać? Czy są w ogóle jakieś szanse, czy już pojechały na wschód?
      Zostały mi pudełka i papiery. Numery seryjne oczywiście mam.

Pozdrawiam
      Radek

PS. Jeśli zła kategoria, to przepraszam i prośba o przeniesienie.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.