Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnamelDial

Regulateur Penta - zegarek pięciu.

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysztof ornamenty zostaw na tą kopertę Angulara tam będą pasowały i to ręcznie grawerowane.

 

W pięcie będzie nowoczesna koperta to lepiej dążyć do prostoty

 

np.

Thomas-Prescher-Triple-Axis-Tourbillon-R

 

 

Masz Blaze układ na Mołni który spełnia moje wymagania przy obróconej koronce na 1 i wskazówkach bez wielkich dziur.

 

max-sauterelle-chronoswiss-watch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli chodzi o frezarkę cnc to tez chce kupić do małych serii właśnie tylko na swoje potrzeby żeby w razie czego mieć na czym zrobić jakieś fajne elementy lub grawer samemu.

 

Blaze szkoda czasu na naukę. Na każdym kroku masz profesjonalne zakłady które zrobią to taniej i lepiej.

Zainwestuj w programy takie jak ma Jimmi by zrobić super projekty jak on. Same wykonanie CNC zostaw fachowcom zewnętrznym zrobią to szybciej i taniej.

 

Jimmi jak mi zrobi projekt to jest już w nim wszystko - cała dokumentacja.

Tylko że On pracuje dla firm Włoskich  i dopiero jak poprzyciskam go do muru  :P  - to projekt zrobi  : :D  ;)  ;) 

 

55136ed600a190151f27fc2bb197a096.jpg

 

 

Tokarka to co innego ta zawsze się przydaje.

 

Szukam informacji jaka jest grubość tarczy w mechanizmie 2834 o którym pisał Sanik ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaze szkoda czasu na naukę. Na każdym kroku masz profesjonalne zakłady które zrobią to taniej i lepiej.

Zainwestuj w programy takie jak ma Jimmi by zrobić super projekty jak on. Same wykonanie CNC zostaw fachowcom zewnętrznym zrobią to szybciej i taniej.

 

Masz rację ale do pierdołów z mosiądzu do przeróbek mechanizmów i swoich patentów przyda się...ale to temat planowany także i tak będzie weryfikowany...tak na szybko to ja mogę książkę lub zegarek za 100zł kupić ale nic poza tym :).

 

 

Jimmi jak mi zrobi projekt to jest już w nim wszystko - cała dokumentacja.

Tylko że On pracuje dla firm Włoskich  i dopiero jak poprzyciskam go do muru  :P  - to projekt zrobi  : :D  ;)  ;)

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy nie powinno się rozpocząć zastanawiania od fundamentu pt. mechanizm?

Ciągle spory: mołnia, unitas, jakiś szwajcar, jakiś chińczyk, może coś innego...

Nie tak się konstruuje projekt - koperta, tarcza, koronka, pasek, pudełko, papiery (w tej właśnie kolejności) podporządkowane są fundamentowi (sercu zegara, czyli mechanizmowi); po co dyskutować o pudle czy wskazówkach, kiedy nie ma decyzji jaki i jak zmodyfikowany werk??!!

Ogarnijcie się, bo pentagramowy projekt za parę miesięcy ze smutkiem wyrzucicie do kosza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy nie powinno się rozpocząć zastanawiania od fundamentu pt. mechanizm?

Ciągle spory: mołnia, unitas, jakiś szwajcar, jakiś chińczyk, może coś innego...

 

Właśnie te spory toczymy zastanawiając się nad fundamentem :-) ;):lol:

 

Ja już się zgodziłem więc Mołnia jest 5 x TAK  :D 

 

Projekt na pewno nie upadnie, równolegle buduję swój regulator więc jak ten nie wypali to koledzy wezmą mój :lol: :lol: :lol:

 

Dziękuję za wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy nie powinno się rozpocząć zastanawiania od fundamentu pt. mechanizm?

Ciągle spory: mołnia, unitas, jakiś szwajcar, jakiś chińczyk, może coś innego...

Nie tak się konstruuje projekt - koperta, tarcza, koronka, pasek, pudełko, papiery (w tej właśnie kolejności) podporządkowane są fundamentowi (sercu zegara, czyli mechanizmowi); po co dyskutować o pudle czy wskazówkach, kiedy nie ma decyzji jaki i jak zmodyfikowany werk??!!

Ogarnijcie się, bo pentagramowy projekt za parę miesięcy ze smutkiem wyrzucicie do kosza...

To nie jest jakiś otwarty projekt forumowy pt.: wybierzmy to i tamto a nam zrobią tylko chcemy coś sami od siebie dorzucić do tego. Właśnie dlatego tak to wygląda , że każdy z nas patrzy na resztę rzeczy nie tylko pod kątem estetyki ale i swojej pracy którą będzie musiał dostosować do reszty. Niestety dlatego na tym etapie ten nieszczęsny mechanizm będzie przerzucany od stołu zegarmistrzowskiego do komputera żeby wyeliminować ewentualne niespodzianki. Ja nie mam ani trochę za złe chłopakom, że patrzą krytycznie na moją działkę.  Właściwie jestem im za to wdzięczny bo tylko tak można mówić o jakimś progresie umiejętności. Niestety  w niektórych elementach muszę być stanowczy no i masz tu KONFLIKTUS NOSTRADAMUS EUREKUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też powoli finalizujmy dyskusje o mechaniźmie. Mołnia to świetny wół roboczy, ale niektórzy nie są w stanie zaakceptować rozłożenia subtarcz.

 

Może policzmy kto jest skłonny na kompromis, jak mniejszość to będziemy myśleć nad cal.6498 swiss lub china.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już wcześniej pisałem, na mechanizmach nie znam się za bardzo...i o ile w tym temacie moje słowa coś znaczą, to: albo mołnija albo cal.6498 swiss.

 

Tak jak już wcześniej pisałem, można pomyśleć nad swissem, wydłużyć nieco czas tworzenia projektu, koszt rozłożyć w czasie, przy okazji Leszek się podszkoli w giloszowaniu (i z "amatora" zostanie Mistrzem, wg mnie już nim jest) i efekt będzie jeszcze lepszy :)

 

Można też pozostać przy Mołniji no i też będzie super bardzo dobrze :)  Damy radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też powoli finalizujmy dyskusje o mechaniźmie. Mołnia to świetny wół roboczy, ale niektórzy nie są w stanie zaakceptować rozłożenia subtarcz.

 

Może policzmy kto jest skłonny na kompromis, jak mniejszość to będziemy myśleć nad cal.6498 swiss lub china.

 

jestem za Mołnią i Jimmy też

 

 

Ja jak już wcześniej pisałem, na mechanizmach nie znam się za bardzo...

 

Można też pozostać przy Mołniji no i też będzie super bardzo dobrze :)  Damy radę :)

 

Nie martw ja też się nie znam. :-)

 

 

 

  Właściwie jestem im za to wdzięczny bo tylko tak można mówić o jakimś progresie umiejętności.

 

 

Ktoś Cię musi poprowadzić,  inaczej wyszedł by koszmar :-) :lol: :lol:

 

Do mechanizmu Mołnia proponuję jedyną sensowna kopertę bo idealnie się zgra z Mołniowym układem wskazówek.

 

44mm-parnis-316l-stainless-steel-case-ro

 

44mm-parnis-316l-stainless-steel-case-ro

 

44mm-parnis-316l-stainless-steel-case-ro

 

44mm-parnis-316l-stainless-steel-case-ro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha...akurat tak się składa , że mam tę kopertę w kredensie, za masłem, na grzebieniu. To jest koperta do tzw. Pilota z zakręcaną koronką i obrotowym bezelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mechanizm będzie zdobiony? :)

 

Leszku, co miałeś na myśli mówiąc, że będzie nas to dużo kosztować (chodzi o ten gilosz Breug.......ski ;)  ) jak tak, to ja się zgadzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mechanizm będzie zdobiony? :)

 

Leszku, co miałeś na myśli mówiąc, że będzie nas to dużo kosztować (chodzi o ten gilosz Breug.......ski ;)  ) jak tak, to ja się zgadzam...

 

Mamy te same myśli Wacor.  Jak się nie uda gilosz to na pewno perełkowanie mogę zrobić bo już robiłem na Mołni. Tylko musiał bym dostać gołe płyty. W każdym bądź razie pomyślimy - jestem za a nawet z grawerowaniem na płycie Loga.

 

perełkowanie ;

 

3603d1395454093-what-do-you-carry-your-g

 

 

Drogo to miałem na myśli ręcznie wycinane koła - tarczki. To dużo czasu zajmuje .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WACOR !!! Czyta się tak jak się pisze...nie Wackor - nie znam człowieka ;)

 

Myślę, że można pomyśleć o giloszu na mechanizmie...jak się nie uda, to wiadomo...perełkowanie też fajne, ale gilosz chyba fajniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gilosz by odkrył miejscami mosiądz a ten szlif zmienił by właściwie całe opłytowanie na "żółto".

post-27986-0-79295300-1458511892_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WACOR !!! Czyta się tak jak się pisze...nie Wackor - nie znam człowieka ;)

 

Myślę, że można pomyśleć o giloszu na mechanizmie...jak się nie uda, to wiadomo...perełkowanie też fajne, ale gilosz chyba fajniejszy...

 

My wiemy że Wacor :-) ale jak przypominasz to super ;):lol: :lol:

 

Wacor próbowałem na początku prac nad giloszarką i efekty były bardzo zachęcające.

Mogę spróbować Krzysztof z kolegą przysłali mi stare mechanizmy do prób.

Adam ale to wymaga czasu i maszyny oraz prób bo i gilosz musi myć robiony inaczej niż na tarczy.

 

Tutaj robione próby zwykłym grubym nożem - teraz gilosz mogę zrobić o wiele lepszy

 

59d04da81be92b0d2fbe2664c290896a.jpg

 

982d1a7e37d157fde5c1d46560f02577.jpg

 

 

Gilosz by odkrył miejscami mosiądz a ten szlif zmienił by właściwie całe opłytowanie na "żółto".

attachicon.gif9708198865_ccf214753d_o.jpg

 

Mam Mołnię od Krzysztofa to sprawdzę jak by to było. Perełkowałem już ten mechanizm.

Na pewno należało by rozebrać mechanizm i wydłubać łożyska by nie uszkodzić. 

Potem dorobić do płyt uchwyt i można giloszować.

Przydały by się stare mechanizmy wtedy mógłbym je wyrównać i giloszować . Potem bym Ci odesłał plyty byś określił jak giloszować przy łożyskach i czy niczego nie uszkadzam.

Jest tylko jeden problem - te mechanizmy mają krzywe płyty wynikające z obróbki a gilosz musi być "niski" . Należy też dorobić odpowiednią płytę do mocowania przy giloszowaniu.

 

Blaze na zdjęciu którym pokazałeś gościu specjalnie robi złoty efekt on to patynuje. Robi tak mechanizmy. My możemy położyć chrom.

 

 

Tutaj macie przykład jak może wyglądać tarcza z kołami nachodzącymi i dolną częścią pod logo.

To tester z przed 2 miesięcy dzisiaj robię drobniejsze gilosze

 

248020c23e0828f93daf74c128eb161b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Adam ale to wymaga czasu i maszyny oraz prób bo i gilosz musi myć robiony inaczej niż na tarczy...

 

 

Super, że można próbować. Nigdzie nam się nie śpieszy, lepiej poczekać niż zrobić coś źle (lub nie bardzo dobrze).

 

Powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, od tego Twojego chwalenia mojej osoby, poprzewraca mi się w d..........e. Z Włochami i dla Włochów to ja architekturę i wnętrza projektuję, nie zegarki  :ph34r:

 

Panowie, jeśli realizację rozciągniemy w czasie, a na pewno tak będzie/nie mamy terminów i odsetek karnych za zwłokę, to niech nasz zegarek będzie wyjątkowy. Każda decyzja i kolejny krok, muszą być przemyślane.................................

Mechanizm:Mołnia, Unitas/Eta, chinol. Moja kolejnosć jeśli chodzi o wybór mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że można próbować. Nigdzie nam się nie śpieszy, lepiej poczekać niż zrobić coś źle (lub nie bardzo dobrze).

 

Powodzenia! :)

 

Wacor ale to czerwiec jako koniec projektu jest nie możliwy. Przedłuży się miesiąc , dwa.

Blaze musi rozebrać mechanizmy - musimy zrobić prototypy płyt by Blaze określił jak ciąć by nie uszkadzać łożysk - potem musimy zrobić płyty -  giloszować i zmontować - a to czas !!!

Jak będzie wola kolegów mogę spróbować - jak nie wyjdzie nie policzę złotówki jak wyjdzie określę koszt za nim zrobimy.  Próby i przygotowanie matryc do giloszowania wykonam sam bez Blaze na zepsutych mechanizmach. Potrzebuję tylko zdjęć jaki to jest mechanizm.

 

 

Leszku, od tego Twojego chwalenia mojej osoby, poprzewraca mi się w d..........e. Z Włochami i dla Włochów to ja architekturę i wnętrza projektuję, nie zegarki  :ph34r:

 

Panowie, jeśli realizację rozciągniemy w czasie, a na pewno tak będzie/nie mamy terminów i odsetek karnych za zwłokę, to niech nasz zegarek będzie wyjątkowy. Każda decyzja i kolejny krok, muszą być przemyślane.................................

Mechanizm:Mołnia, Unitas/Eta, chinol. Moja kolejnosć jeśli chodzi o wybór mechanizmu.

 

Ale Włochów to brzmi dumnie ........... :P :P  a co to kogo to obchodzi :D :D :D

 

Jimmy zaocznie dałeś + za Mołnią i na tym budujemy. Teraz czekamy na wycenę modyfikacji przez Blaze i szukamy 5 mechanizmów.

 

Teraz dawajcie propozycje koperty - ja już dałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był chyba za czymś takim:

http://www.ebay.com/itm/44mm-Parnis-Vintage-Stain-Steel-CASE-PILOT-Fit-Unitas-6498-6497-Movement-C016-/181729506703?hash=item2a4fec358f:g:IV0AAOSwrklVP1MM

 

Podobna do "leszkowej" ale bez obracanego bezela i z mniejszą koronką.

 

Widziałem jak wyglądają te giloszowane tarcze w takich kopertach (na zdjęciach Leszka) i wygląda to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był chyba za czymś takim:

http://www.ebay.com/itm/44mm-Parnis-Vintage-Stain-Steel-CASE-PILOT-Fit-Unitas-6498-6497-Movement-C016-/181729506703?hash=item2a4fec358f:g:IV0AAOSwrklVP1MM

 

Podobna do "leszkowej" ale bez obracanego bezela i z mniejszą koronką.

 

Widziałem jak wyglądają te giloszowane tarcze w takich kopertach (na zdjęciach Leszka) i wygląda to dobrze.

 

Ale Twoja to lotnik a moja jest biżuteryjna. Regulator to najważniejszy zegarek w kolekcji i musi mieć oprawę.Benzela sobie przykleisz :P  dla mnie bez znaczenia bo nie noszę zegarka stalowego ( uczulenie )

 

Blaze , Jimmy i Ja za kopertą z dużą koronką.

Sanik za lotnikiem

Wacor za lotnikiem vintage

 

Teraz Blaze musi określić czy da się wpasować w tą kopertę mołnię normalnie i z opcją obrócenia ko koronki jak koledzy sobie tego tak życzą.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Wacor zobacz na ten wzór - można by go zastosować na mechanizmie.

 

806668437b2401e251f5ef2a30746eff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy giloszowanej tarczy, chyba lepiej jak koperta będzie prosta, tu akurat w złocie, ale w stali też są

 

http://www.ebay.com/itm/New-44mm-pvd-rose-gold-steel-watch-case-for-unitas-ETA6498-6487-movement-/301802559793?hash=item4644d59931:g:34wAAOSwLzdWTLT~

.........ta jest świetna i będzie pasował, gdy glisz nie zakryje 100% tarczy.  Przy większym kryciu lepiej pasuje mi z karbowanym bezelem. 

 

W obu przypadkach koronka musi być duża  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w tym mechanizmie to nie za drastycznie proszę...Jak wygiloszujemy przód i tył to wyjdzie jarmark dlatego ja byłbym za powściągliwością i umiarkowaną schludnością.  Jakby wziąć tę wersję mecha co poniżej i zaoksydować wkrętki na niebiesko , tak jak np.: docelowe wskazówki to będzie to ładny pomost pomiędzy frontem i wnętrzem/tyłem. Ewentualnie dodać jakieś "figo fago dziewczynki nago" na kołach naciągowych. Całości dopełniłby jakiś ładny mały grawer Penta z logiem (napis byłby ładny bo odsłoniłby mosiądz). Oryginalne napisy powinny moim zdaniem zostać

post-27986-0-27380300-1458575874.jpg

 

Co do koperty to będzie dzisiaj małe sprawozdanie ale później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja jest bardzo ładna. Jestem za.  "Fifago" można grawerować na szkle dekla by mechanizmu już nie szpecić. Śrubki niebieskie koła można zrobić szlif słoneczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.