Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnamelDial

Regulateur Penta - zegarek pięciu.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za pomoc.

 

Ten mi się podoba bo jest czysty i super do dekorowania.

Jakie jest cło i podatek na ten mechanizm ?

Czy dają zniżki :-)  za ilość ?

 

Jeśli się nie mylę to cło 0, a ewentualny VAT 22%.

Czy dadzą zniżkę trudno powiedzieć, ale warto spytać, z tym sprzedawcą jest dobry kontakt, kiedyś kupowałem coś u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wracam z warsztatu. Tych sinusoid nie da się zrobić. Jeszcze do prostej i jednakowej jakoś można koła obliczyć ale do takich nie regularnych potrzeba takiej podzielnicy :

 

Co za problem? Nie zbudujesz takiej? :) żartuję oczywiście :)

 

No to możemy rozważyć tego Swiss Unitasa - na pewno zegarek będzie wtedy droższy, ale i bardziej wartościowy. Skoro tyle ludzi wkłada w budowę tyle swojego czasu i talentu, tarcza będzie przepiękna, to może jednak warto dołożyć.

 

Jeśli będziemy pracować ze spokojem, metodycznie i merytorycznie to efekt końcowy będzie super! Jeśli trzeba dołożyć trochę do swissa, to chyba warto, a jak będziemy kaskę zbierać po trochę, to nawet się tak bardzo nie odczuje...

 

Zgadzam się z Jimmym - pośpiech jest złym doradcą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujemy nie gdybamy  :D

 

Jak projekt to tylko Jimmy bo ja się nie znam on zawsze wszystko pasuje na rysunku a ja toczę i wstawiam mechanizmy :lol:

 

A gdzie ten projekt? Nie ma... aha... no to gdybamy niestety o projekcie...

P.S. W miejsce słowa gdybamy można wstawić dowolny wyraz bliskoznaczny.

 

 

Wracam z warsztatu. Tych sinusoid nie da się zrobić. Jeszcze do prostej i jednakowej jakoś można koła obliczyć ale do takich nie regularnych potrzeba takiej podzielnicy :

 

 Przypomnę Ci Twoje słowa: "Nikt nie powiedział, że będzie łatwo".

 

 

....................................................................................................................................................................

Do ceny kompletnego Unitasa (bez znaczenia którego) trzeba jeszcze doliczyć części , które też trzeba dokupić (około 50$ dodatkowych)

.....................................................................................................................................................................

 

 

Podsumowując Unitas ten ze wschodu byłby na pewno tańszy - za zaoszczędzone pieniądze lepiej zrobić fajne wskazówki, poszukać fajniejszej koperty ... i kupić dobrego szampana bo już za niecały rok może dwa będziemy opijać nasz zegarek :)... Sorry ale nie mogłem się powstrzymać od tej uszczypliwości.  Robimy to jakby to był nasz projekt życia a tu zwyczajnie od czegoś trzeba zacząć (piszę to już chyba drugi lub trzeci raz ale najwyraźniej nikt nie słucha/czyta).  I tak koniec z końcem cały projekt będzie przyćmiony przez tarczę, która będzie pionierską wśród forumowych czasomierzy.

 

 

 

 

 

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to cło 0, a ewentualny VAT 22%.

Czy dadzą zniżkę trudno powiedzieć, ale warto spytać, z tym sprzedawcą jest dobry kontakt, kiedyś kupowałem coś u nich.

 

Dziękuję. Może Jimmy zna jeden z tych Retoromańskich języków i spyta się.

 

 

Co za problem? Nie zbudujesz takiej? :) żartuję oczywiście :)

 

 

 

Tutaj jest taka najprostsza :  http://www.ebay.com/itm/RARE-Swiss-Oval-Turning-Attachment-for-Rotary-Engine-Turning-Guillochet-Machine-/390465798059

 

Jak kupisz ode mnie działkę pod kamienicę to kupię podzielnicę :-) :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupisz ode mnie działkę pod kamienicę to kupię podzielnicę :-) :) :) :)

:D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może założymy jakieś stowarzyszenie i wyciągniemy jakąś kasę od UE - może od tego trzeba zacząć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Robimy to jakby to był nasz projekt życia a tu zwyczajnie od czegoś trzeba zacząć (piszę to już chyba drugi lub trzeci raz ale najwyraźniej nikt nie słucha/czyta).

 

 

Ok. przekonałeś mnie ja się zgadzam na Mołnię.

Opieranie projektu na nie dopracowanym moim amatorskim gilloszu jest faktycznie wielce ryzykowne to niech przynajmniej będzie tanio.

 

 

:D :D :D

 

100 m2 - 4 pietra w górę - centrum miasta :)

 

 

Panowie a może założymy jakieś stowarzyszenie i wyciągniemy jakąś kasę od UE - może od tego trzeba zacząć? :)

 

Ja nie wchodzę za stary jestem na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. przekonałeś mnie ja się zgadzam na Mołnię.

Opieranie projektu na nie dopracowanym moim amatorskim gilloszu jest faktycznie wielce ryzykowne to niech przynajmniej będzie tanio.

 

Nie mówię, że musi być na Mołni ale musimy sobie trochę luzu dać, bo tak to nigdy nie dojdziemy do jakiegokolwiek kompromisu.

Już kiedyś ktoś chciał zrobić kobietę idealną i od jednej wziął nogi, od innej piersi, od następnej uśmiech itd ......i wyszło takie mostum, że mało kto by ją do domu wpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róbmy na Mołni. Tylko zróbcie coś ze wskazówkami by były podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dla ostatecznego sprawdzenia trzeba poczekać za projektem graficznym tarczy - Jimmi! - pokaż co potrafisz :) jakby coś to na tym etapie wróci się do zmiany modyfikacji (chodzi o tą pozycję godzinówki)

 

 

Róbmy na Mołni. Tylko zróbcie coś ze wskazówkami by były podobne.

Wskazówka sekundowa i godzinowa muszą być inne (kształt)  bo nawet odruchowo będzie widać , że to z boku cienkie jest mniej ważne. Natomiast jeśli chodzi o wielkość osi godzinówki to zobaczę co da się zrobić ale to już w następnym tygodniu.

 

Poniżej dwa różne rozwiązania grubości osi (osobiście wolę opcję Chronoswiss ale Waszawola bedzie wolsza):

post-27986-0-13492200-1458408769.jpgpost-27986-0-19602300-1458408776_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten w stylu Faberga wymiata.

Pracuję teraz nad taką tarczą. Pierwsze testery wypadły obiecująco, na pewno taka tarcza pokryta emalią będzie w mojej ofercie tylko bez tego małego koła.

 

1ae78bddc963c1eff9d870ed3b7b661d.jpg

 

af8bb91adccbc06b668c33fc2381662e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w słońcu i w stylu Breugetowskim.

 

...

 

 

Pozdrawiam Le3szek

 

O coś takiego mi mniej więcej chodziło myśląc o tarczy. Tutaj są tak jakby 4 ramiona, a dałbyś radę zrobić 5? To jest to, o czym myślałem, ewentualnie nawet taką tarczę byśmy mogli zrobić + oczywiście koła godzinowe i sekundowe...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O coś takiego mi mniej więcej chodziło myśląc o tarczy. Tutaj są tak jakby 4 ramiona, a dałbyś radę zrobić 5? To jest to, o czym myślałem, ewentualnie nawet taką tarczę byśmy mogli zrobić + oczywiście koła godzinowe i sekundowe...

 

Wydaje mi się , że to zwykle złudzenia , że są tam jakieś cztery ramiona - kwestia światła i typu aparatu fotograficznego a raczej jego foto-elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O coś takiego mi mniej więcej chodziło myśląc o tarczy. Tutaj są tak jakby 4 ramiona, a dałbyś radę zrobić 5? To jest to, o czym myślałem, ewentualnie nawet taką tarczę byśmy mogli zrobić + oczywiście koła godzinowe i sekundowe...

 

 

Coraz bardzie mi się wydaje by zrobić taki "Breguetowski"wzór na całej tarczy a koła podziałek i na logo powycinać w jakiś wzór i nałożyć.

 

Coś takiego :

 

g_b_minutenrepetition_ds_vorne_72.jpg

 

 

wtedy ten układ Mołni będzie :zjadliwy" Drogo to Was będzie kosztowało ale zaoszczędzimy na mechanizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zobaczyć jak na grafice z naszym rozmieszczeniem by wyglądały oba te gilosze - tak myślę , że nawet centrum może być w centrum a ta Róża Wenus może być jakimś logiem osobno wygrawerowanym lub wyciętym i zamontowanym lub zostawione puste miejsce na druk tampo. Druk moge zrobić , właściwie jestem w 100% niezależny jeśli chodzi o taki druk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że to zwykle złudzenia , że są tam jakieś cztery ramiona - kwestia światła i typu aparatu fotograficznego a raczej jego foto-elektroniki.

 

 

Warto byście poczytali o giloszowaniu. Tu nie chodzi o żaden wzór ( ten można wytłoczyć ) tylko o grę światła. To tak jak z np. kolczykami kobiety. Jak są złote ale tłoczone lub z CNC to wyglądają tylko jak złoto ale jak się je zgiloszuje to będą się świecić jak diamenty.

 

Te wzory mienią się w figury geometryczne i żyją i to nie  fotografia to jest właśnie gilosz.

 

Inaczej Wam tego nie wytłumaczę.

Mistrzowie potrafią potrafią tak ustawić kąt noża że tworzą światłem " wirtualne" figury przestrzenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardzie mi się wydaje by zrobić taki "Breguetowski"wzór na całej tarczy a koła podziałek i na logo powycinać w jakiś wzór i nałożyć.

wtedy ten układ Mołni będzie :zjadliwy" Drogo to Was będzie kosztowało ale zaoszczędzimy na mechanizmie.

:)... Muszę sprawdzić tylko jaka gruba może być taka kanapka (kwestia długości ćwietnika i osi sekundowej bo godzinówkę i tak muszę trochę skrócić) Tak na szybko to pewnie około 1mm ale sekundnik na pewno nie aż tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te wzory mienią się w figury geometryczne i żyją i to nie  fotografia to jest właśnie gilosz.

Leszku nie neguję wyższości giloszu nad cnc ale skoro gilosz jest w stanie oszukać oko to tym bardziej światłoczułe  matryce lub lustra aparatów ... i to nie jest moje gdybanie - tak właśnie jest. Zrób to samo zdjęcie z profesjonalnym filtrem polaryzacyjnym i efekt na zdjęciu będzie całkiem inny.

Wiem jaka jest różnica między skrawaniem noża w giloszu a frezem np.: we frezarce cnc co potęguje jeszcze , oczywiście na korzyść giloszu cały efekt. Można powiedzieć, że fotografując (lub patrząc) powierzchnię giloszowaną to tak jakbyśmy robili zdjęcie małym lustereczkom , które żyją nie własnym życiem a światłem odbitym - tylko tyle i aż tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaze jak już pisałem - tarcza z CNC jest dla mnie tak samo warta jak inne pod warunkiem że : projekt jest jednostkowy, nie kopiowany ze specjalnych stron i wykonany na legalnym oprogramowaniu.

Wykonanie dobrego projektu pod CNC wymaga bardzo dużo czasu i talentu. Ustawienie i dobranie parametrów obróbki na CNC też wymaga nie lada talentu i lat doświadczenia. Samo naostrzenie freza to sztuka.

 

Ja robię gilosz tylko i wyłącznie pod kątem emalii reszta jak się uda to tylko wisienka na torcie. Gdyby nie było mi to potrzebne do emalierstwa nigdy bym się za to nie zabrał.

 

Na zdjęciach się nie znam. Kupili mi nowy aparat to cykam. Nic nie obrabiam w kompie. Klient ma wiedzieć co ode mnie kupi.

 

Gilosz świeci zawsze według wzorów. Jak obrócisz płytkę będzie świecić inna linia.

 

w cieniu

 

a8f454d0d6cdf019238de79632c71ea0.jpg

 

 

w stronę słońca

 

cef11b3c44a7739a09b489436de565d4.jpg

 

 

Z tymi kółkami to tylko luźna propozycja bo zaznaczam że będzie drogo.

 

Chodzi o to by z prostego zrobić coś fajnego : tu moja żona "wydrutowana" :)  z miedzi ale i tak mi się podoba :-) :unsure::wacko::lol: :lol: :lol:

 

1ab9fd1ec17d9c493926fee6cc40a269.jpg

 

 

Wielopoziomowość kółek mogę zrobić już kiedyś pokazywałeś mi jak to zrobić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blase, ja tu tylko sprzatam.

Dziś szukałem inspiracji w................ 

c6d0e6c52d18.jpg

i

te podziały przykuły moją uwagę:

f182418ff99a.jpg

eba6d723a6ba.jpg

c70e4a284033.jpg

 

Uprzedzam pytania :P ...............tak rysuję, ale pokażę jak będę z efektu zadowolony  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaze jak już pisałem - tarcza z CNC jest dla mnie tak samo warta jak inne pod warunkiem że : projekt jest jednostkowy, nie kopiowany ze specjalnych stron i wykonany na legalnym oprogramowaniu.

Wykonanie dobrego projektu pod CNC wymaga bardzo dużo czasu i talentu. Ustawienie i dobranie parametrów obróbki na CNC też wymaga nie lada talentu i lat doświadczenia. Samo naostrzenie freza to sztuka.

Ależ oczywiście przecież ile ludzi tyle gustów także byle robić i robić to dobrze a na pewno się sprzeda.

Jesli chodzi o frezarkę cnc to tez chce kupić do małych serii właśnie tylko na swoje potrzeby żeby w razie czego mieć na czym zrobić jakieś fajne elementy lub grawer samemu.

Miałem to już zrobić w poprzednim sezonie ale kupiłem trochę większą tokarkę na warsztat bo już miałem dość z kombinacjami pewnych rzeczy na zegarmistrzowskiej.

W tym sezonie tez chyba nie zdążę ale za rok, jeśli Bóg da to kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blase, ja tu tylko sprzatam.

Dziś szukałem inspiracji w................ 

 

i

te podziały przykuły moją uwagę:

 

 

Uprzedzam pytania :P ...............tak rysuję, ale pokażę jak będę z efektu zadowolony  :ph34r:

Ooo widzisz... szukałem czegoś w ten deseń dla szwagra , który interesuje się zdobnictwem. Gdzie takie coś mozna spotkać? Jest tam jakiś przegląd epok czy jak? Napisz coś więcej o tej publikacji...jeśli możesz oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blase, swój egzemplarz dostałem w prezencie jak kończyłem liceum.

Z zamieszczonej naklejki z obwoluty wynika, że pochodzi z jednego z berlińskich antykwariatów.

Wydanie z 1898 roku z ornamentyką stosowaną-przegląd od podziału kwadratu do zdobień jubilerskich. Świetnie opracowane są zwierzęta, rośliny i cherubinki.

Znajomi kupili podobne wydanie na eBayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przed chwilą :).  Była na all rewydanie z 1986 ...620 stron - nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.