Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnamelDial

Regulateur Penta - zegarek pięciu.

Rekomendowane odpowiedzi

Ta wersja jest bardzo ładna. Jestem za.  "Fifago" można grawerować na szkle dekla by mechanizmu już nie szpecić. Śrubki niebieskie koła można zrobić szlif słoneczny.

 

Też jestem za. Szkoda, że napisy po rusku. No ale z tym nic nie zrobimy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy można zakryć tabliczkami jak to robią firmy. Zmieniaja nazwy na Rolex, Cortebert, itp.

 

Bardziej mnie martwi jak będzie z kupnem NOS ale i stare wyglądają super bo miałem taki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w tym mechanizmie to nie za drastycznie proszę...Jak wygiloszujemy przód i tył to wyjdzie jarmark dlatego ja byłbym za powściągliwością i umiarkowaną schludnością. Jakby wziąć tę wersję mecha co poniżej i zaoksydować wkrętki na niebiesko , tak jak np.: docelowe wskazówki to będzie to ładny pomost pomiędzy frontem i wnętrzem/tyłem. Ewentualnie dodać jakieś "figo fago dziewczynki nago" na kołach naciągowych. Całości dopełniłby jakiś ładny mały grawer Penta z logiem (napis byłby ładny bo odsłoniłby mosiądz). Oryginalne napisy powinny moim zdaniem zostać

Tych oryginalnych pasów moskiewskich bym nie ruszał, co innego w innych wersjach mołni o surowych mostkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w tym to się wszyscy zgadzamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Z tych, które mam to do tych istnieje możliwość dopasowania tego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oko wpadła mi 3-a.

Jakiej wielkości są te koperty?

Do mechanizmu należy dorobić pierścień centrujący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę daj zdjęcie 3 z boku jak możesz, ile kosztowała by ( oczywiście jak wiesz ), jaka koronka ?

Dziękuję że poświeciłeś tyle czasu ( licz godziny - wynagrodzimy Ci to) .

Mechanizm piękny.

 

1 i 2 nie nadają się na zegarek biżuteryjny. W sumie na nic się nie nadają w branży art.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oko wpadła mi 3-a.

Jakiej wielkości są te koperty?

Do mechanizmu należy dorobić pierścień centrujący?

 

Tylko 3 - 33,7 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając Wasze zdanie, ja jestem za 3 z koronką od 1, jeśli w ogóle jest taka opcja. A mechanizm jest piękny, jeszcze barwione termicznie śróbki i nawet cyrylica nie przeszkodzi :)

 

Jeszcze ładniejsze są mechanizmy Iskra, ale ciężej zdobyć. Wielkość chyba ta sama co mołni.

 

Róbmy mołnię, w którejś z ww. pokazanych kopert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanik to jest Iskra. Dobrze by było tą centralną szklankę zamienić na kolorowy kamień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanik to jest Iskra. Dobrze by było tą centralną szklankę zamienić na kolorowy kamień.

Fakt :) dlatego taki piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oko wpadła mi 3-a.

Jakiej wielkości są te koperty?

Do mechanizmu należy dorobić pierścień centrujący?

Wszystkie w okolicach 44mm.

Nr.2 jest najcieńsza, nie powiem ile dokładnie teraz bo zostały na warsztacie. Jednak tylne przeszklenie największe i byłoby widać szparki mimo , że na zdjęciu może tego aż tak nie widać.

Nr.1 i 3 to koperty tzw. pilotów i są trochę grubsze. Tez teraz nie powiem ile mają dokładnie (jutro wszystko sprawdzę i podam).

Proszę daj zdjęcie 3 z boku jak możesz, ile kosztowała by ( oczywiście jak wiesz ), jaka koronka ?

Dziękuję że poświeciłeś tyle czasu ( licz godziny - wynagrodzimy Ci to) .

Mechanizm piękny.

 

1 i 2 nie nadają się na zegarek biżuteryjny. W sumie na nic się nie nadają w branży art.

Wiesz są różne gusta ale rzeczywiście 2 ma cyferki jakieś na boku i tylnym bezelu.

 

Kosztu Wam teraz tez nie powiem bo kupuję w dolarach a i czasami coś licytuję lekko taniej na ebayu... ale tak około 35 do 50$ za koperty płacę. Mam jeszcze inne ale paneraiowe odpadają.

 

Miałem jeszcze taką , co prawda też lpaneraiowata ale nie z tymi giętymi lugami. Poszła stety w tej pasówce i nie mam jak sprawdzić :):

post-27986-0-28809200-1458590100.jpg

 

 

Pierścienie dystansowe to we wszystkich trzeba dorobić bo oryginały to pasują tylko do dedykowanych mechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są ceny tych kopertek co kiedyś te linki na początku tematu krążyły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do tej też pasuje z pierścieniem jak do tych które pokazał Blaze.

 

Można śmiało brać będzie koszt ok 50 USD przy pięciu będzie na pewno zniżka.

 

44mm-parnis-316l-stainless-steel-case-ro

 

Przy okazji od razu propozycje paska do takiej koperty.

 

 

Blaze fajna ta panerajowa ale do tej nie będzie pasował gilosz. Pasuje tylko do tych z P. z drutami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten pilot? Jesteś pewien Leszku bo ja nie bardzo... No może po przerobieniu tej koronki bo ja raczej bym tego zegarka używał na wychodne a nie do bojowej nawigacji ... hehe chociaż jak będzie powrót nad ranem to duza koronka to tylko atut :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też się wydaje, że ta 3 najlepsza. Do tej z bezelem coś się nie mogę przekonać...tzn. jest fajna, ok tylko ten trójkącik mnie jakoś tak razi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... hehe chociaż jak będzie powrót nad ranem to duza koronka to tylko atut :):) :)

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:   się nie upieram :lol:

 

ale z wyjątkiem nazwy to ja pilota nie widzę chyba że się nie znam.

 

Właśnie koronka to jej największy atut. Tutaj jakaś firma zrobiła pasówkę na tej kopercie tylko się koronki przestraszyła.

 

1883EBBA2A454183A48EC8F3BAF8619E.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też się wydaje, że ta 3 najlepsza. Do tej z bezelem coś się nie mogę przekonać...tzn. jest fajna, ok tylko ten trójkącik mnie jakoś tak razi...

 

 

Łał - nie widziałem tego trójkąta  :(:angry:  

 

Poszukam jeszcze ale na pewno ta z trójkątem odpada teraz jestem za NR1 Wacora - ale jeszcze będę szkujać. A już miałem zamawiać :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też się wydaje, że ta 3 najlepsza. Do tej z bezelem coś się nie mogę przekonać...tzn. jest fajna, ok tylko ten trójkącik mnie jakoś tak razi...

Nr 3 najlepsza, tylko koronkę trzeba większą, ale nie taką jak od tej koperty Leszka. To są kopert duże, 44mm, więc koronka nie może jeszcze bardziej jej powiększać.

Poza tym, duże koronki wbijają się w rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:   się nie upieram :lol:

 

ale z wyjątkiem nazwy to ja pilota nie widzę chyba że się nie znam.

 

Właśnie koronka to jej największy atut. Tutaj jakaś firma zrobiła pasówkę na tej kopercie tylko się koronki przestraszyła.

 

A ta złotunia to jest inna niz ta co pokazałeś... z ta to tak a przynajmniej dużo lepiej... To taki mniejszy pilocik powiedzmy. To jest ta sama co nr.3..... tylko one są grube ale jutro zmierzę wszystko w niej i ocenicie... Bo nie wiem czy wiecie ale być może będzie konieczne robić jeszcze pierścień dystansujący żeby pasował wałek w otwór oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta 3 to nie jest to co ja dawałem?

 

s-l500.jpg

 

Albo bardzo podobna. Koronka mniejsza i chyba w miarę wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.