Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnamelDial

Regulateur Penta - zegarek pięciu.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to wpłynie na dokładność? -  ważne bo zegarek to regulator

obydwie propozycje przeróbki będą podobne pod względem dokładności chodu. Wiadomo dodatkowe części to też jakieś tam opory dodatkowe ale jak się to zrobi dokładnie i da podkładki sprężynujące to powinno być gitares.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gitares :-)))

 

Ta tarcza jest jakoś pomalowana czy tylko zdjęcie przekłamuje ?

 

Wzór jest super.

 

post-27986-0-41063500-1458224867.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno  nie jest malowana, to jest gilosz lub w najgorszym wypadku grawer . Zresztą zobacz i oceń:

.post-27986-0-51465500-1458236016_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzór jest faktycznie świetny, precyzja wykonania wiadomo Chronoswiss :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawialuscie się panowie nad przeniesieniem koronki np. na godz. 4:30 i bez przeróbek obie subtarcze będą w dwu górnych ćwiartkach, a dół na gilosz lub napisy... ?

:)

Ed.

Lub niecodziennie, koronką na 6, seunda na 12, godzina bardzo czytelnie na 3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno  nie jest malowana, to jest gilosz lub w najgorszym wypadku grawer . Zresztą zobacz i oceń:

.attachicon.gifchronoswiss-regulator-dial.jpg

 

Szkoda. Doczytałem że to jest srebro. Trzeba by sprawdzić jak taka tarcza wygląda po roku,dwóch bo lubi ciemnieć. Takie wzory mógłbym zrobić tylko nie wydrukuję cyfr.

 

 

A zastanawialuscie się panowie nad przeniesieniem koronki np. na godz. 4:30 i bez przeróbek obie subtarcze będą w dwu górnych ćwiartkach, a dół na gilosz lub napisy... ?

:)

Ed.

Lub niecodziennie, koronką na 6, seunda na 12, godzina bardzo czytelnie na

 

Ja się nie znam  :-))) ale widziałem takie koronki. Trzeba by zaspawać dziurkę w kopercie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawialuscie się panowie nad przeniesieniem koronki np. na godz. 4:30 i bez przeróbek obie subtarcze będą w dwu górnych ćwiartkach, a dół na gilosz lub napisy... ?

:)

To wymagałoby koperty na zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymagałoby koperty na zamówienie.

Skoro ma być werk mołnii, to WYDAJE mi się, że przy urządzeniach które posiadanie przeróbka koperty mołnii kieszonkowej była by łatwa, a koszt to późniejsze jej po chromowanie. Np. coś takiego

5653ac30a1619c47b04cc258f3d49c1a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w takiej kopercie sugeruje, że to pasówka, a tego chyba nie chcemy. Do ratowania staruszków jak najbardziej, jako nowy projekt-NIE  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymagałoby koperty na zamówienie.

 

Zaspawanie dziury i zrobienie nowej jest całkiem możliwe.

 

 

Skoro ma być werk mołnii, to WYDAJE mi się, że przy urządzeniach które posiadanie przeróbka koperty mołnii kieszonkowej była by łatwa, a koszt to późniejsze jej po chromowanie. Np. coś takiego

 

 

Ale to już chyba łatwiej zrobić własną kopertę od razu z nierdzewnej. Tylko że to zabiera czas.

 

Łatwiej chyba kupić cały zegarek regulator na Mołni w przerobionej kopercie.  Koszt ok.120 USD może niżej jak 5 sztuk.

 

Dziękuję Enkil za zainteresowanie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w takiej kopercie sugeruje, że to pasówka, a tego chyba nie chcemy. Do ratowania staruszków jak najbardziej, jako nowy projekt-NIE  :ph34r:

 

:ph34r:  a co tak zakryłeś twarz :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…....skryty jestem   :D

 

Inspiracje 

226b695e707c.jpg

e782051bc0f9.jpg

45e7cb00d0ba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w takiej kopercie sugeruje, że to pasówka, a tego chyba nie chcemy. Do ratowania staruszków jak najbardziej, jako nowy projekt-NIE  :ph34r:

 

Dokładnie, nie o to nam chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaspawanie dziury i zrobienie nowej jest całkiem możliwe.

 

 

Że jest możliwe to ja wiem, ale to wymagałoby powtórnego chromowania koperty, a to dodatkowe koszty, a efekt wcale może nie być ciekawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, myślałem nad wzorem giloszu na tarczy i wpadłem na coś takiego...

Jednak najpierw słowem wstępu:

Pentagram był symbolem znanym już w czasach neolitu. Pentagram był znany jako Gwiazda Isztar, a później jako Gwiazda Izydy. Mistycy pitagorejscy widzieli w nim symbol doskonałości, kojarzyli go z życiem i zdrowiem. W starożytności przekonanie o właściwościach ochronnych pentagramu było tak silne, że Babilończycy często rysowali go na pojemnikach z żywnością, co miało zapobiegać jej gniciu. Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa.

Może również odzwierciedlać pięć zmysłów człowieka, pięć żywiołów: ziemię, wodę, wiatr, ogień i światło, oraz pięć światów: fizyczny, eteryczny, astralny, mentalny i duchowy, ukazując wyższość umysłu człowieka nad wszelkimi innymi żywiołami i zmysłami. - tyle Wikipedia :)

Pentagram jest według mnie idealnym symbolem naszego projektu, bo jakby nie było jest nas pięciu, a każdy inny...ale o tym za chwilę.

Gilosz na tarczy widziałbym w oparciu o taki wzór:

 

800px-Venus_pentagram.png


czyli pentagram tworzony przez ekliptykę Wenus wokół Ziemi w ciągu 8 lat (czujecie symbolizm? :)  ) . Wenus symbol piękna, tak jak nasza tarcza.


Gilosz na sekundzie mógłby być w kształcie np. wiru, a na godzinie - prostych promieni.

Logo projektu: zmodyfikowany pentagram wenus - na ramionach kropki - symbolizujące nas, całość przypomina tryb zegarka... :)

Na tarczy zero napisów, tylko na godzinie np. 4 kółko bez giloszu i na nim wygrawerowane nasze logo. Logo projektu np. na pudełku: napis Regulateur Penta a w tle Logo (to co powyżej). Napis granatowy, taki jak wskazówki. Pudełko czarne.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…....skryty jestem   :D

 

Inspiracje 

 

Super gilosz :):lol: :lol: :lol:  

Chronosswiss byłby piękny w prostokątnej kopercie.

 

 

 

Że jest możliwe to ja wiem, ale to wymagałoby powtórnego chromowania koperty, a to dodatkowe koszty, a efekt wcale może nie być ciekawy :)

 

Nierdzewnej się nie chromuje. Spawasz, polerujesz i jest jak nowa. :-)))

 

 

 

Koledzy, myślałem nad wzorem giloszu na tarczy i wpadłem na coś takiego...

 

Jednak najpierw słowem wstępu:

 

Pentagram był symbolem znanym już w czasach neolitu. Pentagram był znany jako Gwiazda Isztar, a później jako Gwiazda Izydy. Mistycy pitagorejscy widzieli w nim symbol doskonałości, kojarzyli go z życiem i zdrowiem. W starożytności przekonanie o właściwościach ochronnych pentagramu było tak silne, że Babilończycy często rysowali go na pojemnikach z żywnością, co miało zapobiegać jej gniciu. Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa.

 

Może również odzwierciedlać pięć zmysłów człowieka, pięć żywiołów: ziemię, wodę, wiatr, ogień i światło, oraz pięć światów: fizyczny, eteryczny, astralny, mentalny i duchowy, ukazując wyższość umysłu człowieka nad wszelkimi innymi żywiołami i zmysłami. - tyle Wikipedia :)

 

Pentagram jest według mnie idealnym symbolem naszego projektu, bo jakby nie było jest nas pięciu, a każdy inny...ale o tym za chwilę.

 

Gilosz na tarczy widziałbym w oparciu o taki wzór:

 

 

czyli pentagram tworzony przez ekliptykę Wenus wokół Ziemi w ciągu 8 lat (czujecie symbolizm? :)  ) . Wenus symbol piękna, tak jak nasza tarcza.

 

 

Gilosz na sekundzie mógłby być w kształcie np. wiru, a na godzinie - prostych promieni.

 

Logo projektu: zmodyfikowany pentagram wenus - na ramionach kropki - symbolizujące nas, całość przypomina tryb zegarka... :)

 

Na tarczy zero napisów, tylko na godzinie np. 4 kółko bez giloszu i na nim wygrawerowane nasze logo. Logo projektu np. na pudełku: napis Regulateur Penta a w tle Logo (to co powyżej). Napis granatowy, taki jak wskazówki. Pudełko czarne.

 

 

Te wzory są możliwe ale musiałbym dorobić podzielnicę sinnusoidalną tylko pod taki projekt.

Musiałbyś uściślić jak dokładnie ma wyglądać.

 

Fajny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Te wzory są możliwe ale musiałbym dorobić podzielnicę sinnusoidalną tylko pod taki projekt.

Musiałbyś uściślić jak dokładnie ma wyglądać.

 

 

Widziałbym to tak, że na środku tarczy byłby wzór tego pentagramu...no i potem to jak już Cię fantazja poniesie :)

 

Tak jakoś, żeby się to rozchodziło po całej tarczy tworząc jakieś ciekawe wzory...już robiłeś jakieś takie podobne, ciekawe i pokręcone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym to tak, że na środku tarczy byłby wzór tego pentagramu...no i potem to jak już Cię fantazja poniesie :)

 

Tak jakoś, żeby się to rozchodziło po całej tarczy tworząc jakieś ciekawe wzory...już robiłeś jakieś takie podobne, ciekawe i pokręcone...

 

Kartka - ołówek - zdjęcie bo projekt warty przemyślenia tym bardziej że widziałem takie tarcze tylko ręcznie grawerowane.

 

ps. faktycznie próbowałem już takiej podzielnicy

 

Z innej beczki : pasek kolegi z naszego forum =  styl jaki chciałbym w do naszego projektu :

 

ANzas0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek Bartka, najwyższa jakość, tanio nie będzie :)

Mnie wyglądem przypomina jakby był z cordovanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luksus kosztuje. Napisałem do niego zapytanie na PW.

Jak nie do tego projektu to do innego mi się przyda.

Może pójdzie na zamianę :-) mogę do niego dorobić zajefajne giloszowane spinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem troszkę w temacie...niektóre rysunki wyglądają jak gotowe tarcze:

 

principles.jpg

 

Bardziej rozbudowane: images1.jpg  Generalnie wygląda mega świetnie!

 

 

i jeszcze jedno:

 Venus5_004.jpg

 

Dałoby radę coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pójdzie na zamianę :-) mogę do niego dorobić zajefajne giloszowane spinki.

Spinki w sensie klamry do paska, czy o coś innego chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem troszkę w temacie...niektóre rysunki wyglądają jak gotowe tarcze:

 

 

Bardziej rozbudowane:   Generalnie wygląda mega świetnie!

 

 

i jeszcze jedno:

 

 

Dałoby radę coś takiego?

 

Ta wygląda mega. Można taki wzór zrobić jak będzie potrzeba  (należało by dorobić 3 kołową podzielnicę)

 

Spinki w sensie klamry do paska, czy o coś innego chodzi?

 

Klamry :-))))  

 

ps,   spinki też można zrobić przecież to tylko mniejsze dyski ;):D

 

efa6a6ac9bfa3914057e7dcae52413e6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie tymi klamrami. Robiłeś już coś, masz fotki ?

Może bym coś zamówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem jeszcze takich. Tak pomyślałem że ładnie by wyglądały.

 

Ale myślałem o takiej "spince"

 

SPINS200AM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.