Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będziesz w Japonii, to możesz porównać oba rozmiary. Ja bym zdecydowanie wolał 40, 37 będzie malutki. Sam zegarek jak najbardziej godny polecenia, upewnij się czy sekundnik trafia w indeksy, zdarzają się egzemplarze, w których nie jest idealnie. Ja osobiście nie przepadam za tym kolorem (szampanski), ale co kto woli. Jest jeszcze czarny i niebieski.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Jak będziesz w Japonii, to możesz porównać oba rozmiary. Ja bym zdecydowanie wolał 40, 37 będzie malutki. Sam zegarek jak najbardziej godny polecenia, upewnij się czy sekundnik trafia w indeksy, zdarzają się egzemplarze, w których nie jest idealnie. Ja osobiście nie przepadam za tym kolorem (szampanski), ale co kto woli. Jest jeszcze czarny i niebieski.

Ja mam ostatnio fazę na łososia i szampana. Czarnych i srebrnych mam już za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozumiem. To może porównaj go jeszcze z SBGP001 jeśli będzie okazja. Trochę inna koperta, indeksy i bransoleta. Mechanizm ten sam. Taka bardziej elegancka wersja moim zdaniem.

 

SBGP001-3.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie. Korzystając z wyjazdu do Japonii chcę przywieźć sobie pamiątkę w postaci Grand Seiko (wyjazd pokrywa się z moimi 45 urodzinami). Jakie są Wasze opinie dot podstawowego modelu SBGP009? Zastanawiam sie rowniez nad wariantem 37mm. Mam nadgarstek 17,5. Co sądzicie?
IMG_4590.thumb.jpeg.a8bb39a13e30926178d165206c2bfddf.jpeg

W mojej opinii to strasznie nudny, nieciekawy model. Nie chcialbym takiej pamiatki z pieknej Japonii.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 23.02.2024 o 19:24, bibbi napisał(-a):


W mojej opinii to strasznie nudny, nieciekawy model. (...)
 

- W takim razie okazuje się, że lubię nudne rzeczy 🙂 

 

Ile osób, tyle opinii, mnie się ten model podoba. Myślę, że sprawa wyjaśni się ostatecznie podczas przymiarki (niekoniecznie pierwszej). 

 

@b_easy, porady uniwersalne: wybierz zegarek, który będziesz nosił (to niekiedy trudno ocenić; chodzi o to, żeby nie kupować z założeniem, że to zegarek "na specjalne okazje" czyli do trzymania w szufladzie), który w razie czego da się odsprzedać (sprzedaż używanego zegarka w ogóle nie jest łatwa, ale trzeba wykluczyć takie, które wiadomo że będą bardzo trudne w odsprzedaży), i na który Cię stać (żeby kupno zegarka nie generowało dlugów ani problemów z płynnością finansową). 

 

Reszta to kwestia estetyki i upodobań.

 

Edytowane przez ireo

- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- W takim razie okazuje się, że lubię nudne rzeczy  
 
Ile osób, tyle opinii, mnie się ten model podoba. Myślę, że sprawa wyjaśni się ostatecznie podczas przymiarki (niekoniecznie pierwszej). 
 
@b_easy, porady uniwersalne: wybierz zegarek, który będziesz nosił (to niekiedy trudno ocenić; chodzi o to, żeby nie kupować z założeniem, że to zegarek "na specjalne okazje" czyli do trzymania w szufladzie), który w razie czego da się odsprzedać (sprzedaż używanego zegarka w ogóle nie jest łatwa, ale trzeba wykluczyć takie, które wiadomo że będą bardzo trudne w odsprzedaży), i na który Cię stać (żeby kupno zegarka nie generowało dlugów ani problemów z płynnością finansową). 
 
Reszta to kwestia estetyki i upodobań.
 

Tak jest - Twoj gust, upodobania i decyzje! Wyrazilem jedynie swoja opinie.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, bibbi napisał(-a):


Tak jest - Twoj gust, upodobania i decyzje! Wyrazilem jedynie swoja opinie. emoji6.png
 

 

Jasne, jasne, tylko jeśli już się podzieliłeś negatywną opinią nt. SBGP009 (subiektywną), to spodziewałem się, że może zaproponujesz coś "nienudnego" (też subiektywnie).
Wtedy ktoś będzie mógł napisać np. "cooo!? taki nieudany model polecasz?", i wtedy będziesz mógł uzasadnić dlaczego akurat ten a tamten nie, ktoś dopisze "brawo bibbi! tak pisz!", a ktoś będzie zdania, że "wcale nie, bo..." itd., aż może ktoś inny (na przykład Majewski) dojdzie do wniosku co właściwie powinno mu się podobać i dlaczego (no dobra, z tym "dlaczego" to przesadziłem, mało kto się zastanawia dlaczego). 

 

O, na przykład (Majewski, o przepraszam...) Mirosuaw, zgłosił konkretne uwagi i propozycje, i jeszcze zdjęcie wkleił. Bardzo ładne. Bądź jak Mirosuaw.

 

[Disclaimer: nie mam i nie noszę SBGP009 ani SBGP001, żeby potem nie było, ale interesuje mnie co się ludziom podoba i jak o tym piszą]


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jasne, jasne, tylko jeśli już się podzieliłeś negatywną opinią nt. SBGP009 (subiektywną), to spodziewałem się, że może zaproponujesz coś "nienudnego" (też subiektywnie).
Wtedy ktoś będzie mógł napisać np. "cooo!? taki nieudany model polecasz?", i wtedy będziesz mógł uzasadnić dlaczego akurat ten a tamten nie, ktoś dopisze "brawo bibbi! tak pisz!", a ktoś będzie zdania, że "wcale nie, bo..." itd., aż może ktoś inny (na przykład Majewski) dojdzie do wniosku co właściwie powinno mu się podobać i dlaczego (no dobra, z tym "dlaczego" to przesadziłem, mało kto się zastanawia dlaczego). 
 
O, na przykład (Majewski, o przepraszam...) Mirosuaw, zgłosił konkretne uwagi i propozycje, i jeszcze zdjęcie wkleił. Bardzo ładne. Bądź jak Mirosuaw.
 
[Disclaimer: nie mam i nie noszę SBGP009 ani SBGP001, żeby potem nie było, ale interesuje mnie co się ludziom podoba i jak o tym piszą]

Mocno rozwinales swoje pytanie. Moja odpowiedz byla w punkt do Twojego pierwotnego watku - pytales o nasze opinie nt. konkretnego modelu.

A co bym zaproponowal? Jedziesz do Japonii, chcesz kupic cos mojego ulubionego producenta zegarkow, ktorego cenie za cyferblaty. Celujesz w zegarek kwarcowy, jak sie domyslam po SBGP009? To proponuje cos wyjatkowego w swojej klasie - model SBGX333:
- limitka 500 sztuk
- kwarc
- piekny perłowy dial (na szybko nie kojarze innego GS z takim cyferblatem).

Latem 2022 widzialem 333 nowki w WAKO i po sasiedzku w WAKO w Mitsukoshi Dept. Store. Pomimo, ze to model z 2019 r.

Ishida w Shinjuku mial go w ofercie jeszcze 10 mcy temu:

https://www.instagram.com/p/CrCvlsXLv66/?igsh=MWtrZTRkb2xvcnE1OA==

¥450.000 bez podatku, czyli ok. 12.000 pln, a wycisniesz pewnie z 20% rabatu.

bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, bibbi napisał(-a):

Celujesz w zegarek kwarcowy, jak sie domyslam po SBGP009? To proponuje cos wyjatkowego w swojej klasie - model SBGX333

 

Na to liczyłem, świetna propozycja, bliska moim własnym upodobaniom.

Wprawdzie o SBGP009 pisał i "w kwarcowy celował" autor pierwotnego pytania, ale moim zdaniem SBGX333 broni się niezależnie od napędu. 

12 tys. za ten zegarek to już cena "przekorzystna" i nie do odparcia. 

W ogóle wysoko cenię serię Elegance, a najbardziej SBGK007 (mechaniczny i na pasku). 

Grand Seiko Elegance SBGK007 review

 

20231116_112851.jpg


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, bibbi napisał(-a):

Witaj Bracie! Oto moje ulubione zegarki. 
 

 

72ABF6A6-B33B-47DC-B0AC-D2BE13A2C853.jpeg

D80D3D8B-1808-45ED-9B53-D5B77A27614B.jpeg

 

Ale zestaw 🤩 Przyznaj się, jak długo zastanawiasz się rano który założyć? 
SGBK005 na szarym pasku to nieoczywisty wybór, pewnie aftermarket. Albo może taki pomysł z Japonii? Zdaje się, że na stronie Hodinkee widziałem ten model na podobnym szarym pasku. 
015 robi wrażenie, miałbym tylko pewien problem z dostosowaniem do tego zegarka całej reszty: ubrania, miejsca, okazji, nie wiem czego jeszcze, pogody? Z muzyki, to chyba tylko głośny jazz 🙂 (chodzi mi o to, że odbieram ten model jako estetycznie wymagający). Z 005 byłoby mi łatwiej, jednak dla siebie wolałem coś skromniejszego, z mniej dominującą tarczą. Ale pasek zmieniłem, bo z oryginalnym zapięciem wydawał mi się za gruby. Wiadomo, eksperymentom nie ma końca. Gratuluję kolekcji!


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo! To pasek z Hodinkee! Swietnie pasuje do 005.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się filmiki SBGH341 i SBGH343.
Jednak dupka sporo odstaje i uszy wiszą:
image.thumb.png.6df0e02a22d4cc1014107ad37bd7fcd4.png

image.thumb.png.9b5dc0cbe1363cfa303d31f786d3bf16.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 17:13, b_easy napisał(-a):

Panowie. Korzystając z wyjazdu do Japonii chcę przywieźć sobie pamiątkę w postaci Grand Seiko (wyjazd pokrywa się z moimi 45 urodzinami). Jakie są Wasze opinie dot podstawowego modelu SBGP009? Zastanawiam sie rowniez nad wariantem 37mm. Mam nadgarstek 17,5. Co sądzicie?

 

SBGV229.  Bliźniak, tyle że w tytanie, 40 mm.  Na moim mikrym nadgarstku 16,5 cm uważam, że leży świetnie.

 

Dla mnie ta tarcza jest obłędna.  W sprzyjających warunkach oświetleniowych w ciągu dnia, ale bez silnego słońca albo gdy jest pochmurno, w pomieszczeniu, samochodzie, itp. polerowane krawędzie indeksów i wskazówek wyglądają jakby były podświetlone białym LED-owym światłem.  Część tego efektu oddaje zdjęcie niżej, ale w rzeczywistości jest dużo lepiej.

 

Co do rysowania się tytanu.  Ja mam pół na pół 😋: koperta i bransoleta są czyste, natomiast na zapięciu dorobiłem się niezłej krechy.  Jakościowo nie mam zastrzeżeń.

 

No i rzeczywiście jest dokładny; mój spokojnie mieści się w zakresie ±10 s/rok.

 

Mogę tylko polecić.

 

gs01.thumb.jpg.449e1c240fe6579711f8523651f291d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny.  A tarcza jest srebrna czy mietowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, b_easy napisał(-a):

Piekny.  A tarcza jest srebrna czy mietowa?

Tutaj tego nie widać, ale to jest szampański.  Delikatnie bardzo.  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jeden do klubu

 

246703095_2024-03-2108_23.47-1.thumb.jpg.0b8ed698efefdf1d4528fdbd0bbb83b0.jpg

 

1954317404_2024-03-2108_03.52-1.thumb.jpg.2d1b758ddf064190ca0f146309f49f9b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, taki patelniasty, czy mały nadgarstek, a może obiektyw był zbyt blisko zegarka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest wyjątkowo zgrabny i nieduży. Nadgarstek 17,5-18 cm, więc kwestia perspektywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

spacer.png

 

 

Edytowane przez rmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.