Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

Czytając Wasze posty stwierdzam, że czas na Extreme ;) tym bardziej, że w mojej flaszce LEN "widać" już dno ;)

CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Jakich perfum używacie najchętniej w taką pogodę jak teraz? Czy już czas na wiosenne zapachy, czy w użyciu są jeszcze te cięższe, zimowe?

Ze względu na umiarkowaną temperaturę i ostatnio dość dużą wilgotność, najczęściej w użyciu są u mnie LEN i Armaf CDNI, sprawdzają się znakomicie. To tak na dzień, do pracy, a weekendowe, luźne wyjścia stoją pod znakiem Erosa, Prady LR Carbon lub G. L'Instant. Na wyjścia sztywne mam jeszcze trochę odlewki Interlude ;)

Tapatalk@OnePlus A6000

Radek, tego Lalique wala się w necie pełno w śmiesznej cenie. Oczekujesz, że ktoś Ci jeszcze dopłaci czy jak?  :)

Walter, ciekawe. Według mnie dużo w nim wilgoci, w przeciwieństwie do protoplasty właśnie.

Edited by brz

Zima w końcu zaczęła się pokazywać nie tylko w kalendarzu i TV, więc zwyczajowo poczyniłem zakupy adekwatne do pory roku. Świeżo z paczkomatu. :lol:

IzdOMXzl.jpg

Na podstawie pobieżnych testów mogę jedynie stwierdzić, że to atrakcyjny, delikatnie kremowy świeżak z lekko klasycznym i eleganckim sznytem. Ładnie wybrzmiewające cytrusy na czymś w rodzaju wytrawno-kwiatowego tła. Trwałość chyba całkiem przyzwoita - wrzuciłem ostatnio na siłownię, wróciłem, wziąłem prysznic, posiedziałem chwilę, a tu małżonka chwali, że ładnie czymś pachnę.

Odleweczkę? Mam jedną gotową na sprzedaż. :)

Edited by brz

Chętnie wezmę dekant, ale może zaproponuj jeszcze coś do tego, żeby koszty wysyłki rozbić ;)

Tapatalk@OnePlus A6000

Lalique White na zime? Sam jestem o krok od kupna, ale te perfumy pojawiają się w pomysłach na lato raczej (np na perfuforum) więc czuję się teraz zdezorientowany. Sam ich nie wąchałem więc zdaje się na innych - to jak to jest z ich sezonowością?

Lalique White na zime? Sam jestem o krok od kupna, ale te perfumy pojawiają się w pomysłach na lato raczej (np na perfuforum) więc czuję się teraz zdezorientowany. Sam ich nie wąchałem więc zdaje się na innych - to jak to jest z ich sezonowością?

Ja myślę, że Kolega @brz trochę sobie żartował z typ zakupem adekwatnym do pory roku  :) Biały (mam) to zapach zdecydowanie wiosenny czy wręcz letni, który pracuje tym lepiej, im cieplej (tak to przynajmniej u siebie widzę). No i jak coś ma COLOGNE w nazwie, to też raczej wiadomo  ;)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Żartował żartował. Ale, Marrone, szczerze mówiąc, nie ma się co przejmować sezonowością. Dużo zależy w sumie od tego, jak dany zapach odbierasz, bo każdy ma inaczej. Nosiłem już w lecie kilka jesienno-zimowych arabskich niby-potworów i świetnie się w nich czułem nawet w gorące dni. Taki Narciso Rodriguez for Him to dla wielu osób szary i smutny zapach na jesienne słoty, a dla mnie - radosna esencja organicznej, wilgotnej i parującej wiosny budzącej się do życia. ;)

White kupiłem sobie bardziej na treningi, ale muszę przyznać, że w chłodne dni przez swoją pieprzną kremowość wcale nie sprawia wrażenia zapachu nie na miejscu, a wręcz przeciwnie.

Taki Narciso Rodriguez for Him to dla wielu osób szary i smutny zapach na jesienne słoty, a dla mnie - radosna esencja organicznej, wilgotnej i parującej wiosny budzącej się do życia. ;)

Poeta normalnie  :D

Widzę, że nie tylko mnie rozwala twórczość literacka kolegi Łukasza :)

Tapatalk@OnePlus A6000

Uff, kamień z serca. Lubię kupować perfumy w ciemno, sprawdzać jak się w nich czuje i wtedy znajdować dla nich zastosowanie. Żeby mieć jednak blade pojęcie sugeruję się też opinią innych - i rzadko jestem zawiedziony. Dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienie :)

Poeta normalnie  :D

E tam, zdarzają mi się dużo bardziej spektakularne odchyły.  :rolleyes:

Ale naprawdę, ten Narciso opowiada jak dla mnie niemal dokładnie taką historię jak poniżej. Od mokrego, kwaśnego i ziemistego otwarcia, przez zielone i soczyste rozwinięcie w postaci młodych łodyżek i delikatnych listków, aż po słodkawy piżmowy kwiat, którego tu akurat brakuje. :P

Proponuję podkręcić tempo filmu, bo idzie zasnąć. :P

Edited by brz

E tam, zdarzają mi się dużo bardziej spektakularne odchyły.  :rolleyes:

Ale naprawdę, ten Narciso opowiada dla mnie dokładnie taką historię jak poniżej. Od mokrego, kwaśnego i ziemistego otwarcia, przez zielone i soczyste rozwinięcie w postaci młodych łodyżek i delikatnych listków, aż po słodkawy piżmowy kwiat, którego tu akurat brakuje. :P

Proponuję podkręcić tempo filmu, bo idzie zasnąć. :P

Posiadam tego Narciso, od czasu do czasu używam, chwalę sobie, choć nie mam aż takich zdolności, by w tak spektakularny sposób go opisywać  :)

Poraził poraził. Jak Sarin. :D

fidelio, zdolności jak zdolności. Zapachy różnie i dziwacznie współpracują z moją głową. Takiego La Nuit od YSL nie jestem na przykład w stanie opisać w jakikolwiek sposób. W pewnych przypadkach jestem w stanie wyłuskać konkretne nuty. Inne zapachy opiszę jakoś na około - kolorami, fakturami, temperaturą itp. Po powąchaniu jeszcze innych mam w głowie konkretny obraz jakiegoś przedmiotu czy sytuacji (vide Narciso). Na razie poznałem też kilka zapachów, które dosłownie przenoszą mnie w bardzo konkretne miejsce ze wszystkimi najdrobniejszymi szczegółami, np. Jovoy Private Label (zamykam oczy, robię wdech i jestem w najprawdziwszym liściastym lesie wczesną jesienią - zbrązowiałe dębowe liście pod nogami, ścięte drzewo, kora, strużki żywicy tu i tam, wilgotna ziemistość ściółki, grzyby oblepione igliwiem itd. - taka sytuacja). :)

To kupione daaawno jeszcze na iperfumy. Zapach zupełnie niearabski. Coś mi przypomina, ale nie wiem co. Orzeźwiajacy, ale o mocnej projekcji i dużej trwałości. Na początku tak średnio mi się podobał, otoczeniu bardziej ale się przekonałem.

Dziś i u mnie zapach typowo zimowy ;-)

post-34987-0-70979600-1580557116_thumb.jpg