Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

Dior Homme czy Dior Homme Intense?

Jakie są Wasze typy?

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Guest fidelio

Jakie są Wasze typy?

Dior Homme Intense, względnie Duor Homme Parfum (ten ostatni to mój ulubiony z całej linii Homme od Diora).

Jakie są Wasze typy?

Intense bardziej głośny, na zimę. Homme bardziej biurowy, raczej na wiosnę. Oba świetne, ale po wydaniu Parfum pozbyłem się Intense. Moim zdaniem Homme i Parfum to para idealna.

Amouage gold męski.Ktoś coś na ten temat się wypowie. Niuchnołem go w Katowicach w notino.Nie powiem zapach extra ale podchodzi mi na damski.Dobrze mówię? Raz do roku kupuję jakiś mądrzejszy perfum do siebie.Ten mi się podoba ale jakoś mam mieszane uczucia.

Ta Prada to zdaje się bezpośredni rywal Diora Sausage? Niektórzy chwalą, że lepszy. ;)

(...)

Łukasz, otworzyłem dzisiaj tego Carbona i jakoś nie czuję w nim Sauvage'a, może i lepiej ;) Prawdę mówiąc ten Carbon jakiś taki średnio ciekawy, bardzo bliski zwykłej LR. Niby podoba się otoczeniu, ale bez fajerwerków, z projekcją i trwałością też szału nie ma. Black wydaje się najlepszym flankerem w tej serii, ale to już każdy musi sam sprawdzić.

Tapatalk@OnePlus A6000

Edited by herbee

Wąchałem Black i kompletnie mnie odrzuciły przez ten tonkowy walec. Carbona ktoś mi kiedyś proponował w ramach jakiejś wymiany, ale szybki rzut oka na fragrę i podziękowałem. Sam Sausage też budzi we mnie emocje porównywalne do kanapki z dżemem i serem żółtym.

Tak to u mnie bywa z zakupami w ciemno, częściej górę biorą emocje niż rozsądek podparty wiedzą z netu. Nic to, dramatu nie ma, najwyżej jak się znudzi to dam synowi, on lubi LR :)

Tapatalk@OnePlus A6000

Do tej pory często kupowałem w ciemno i bywało różnie, ale coraz bardziej precyzyjnie. Nauczyłem się już paru tricków, w tym "nigdy nie kupować na pałę zapachów autorstwa Annick Menardo". Ale ostatnio, jak sam wiesz, z flakonów przerzuciłem się na odlewki i - mimo cen porównywalnych nawet z flakonami - jakoś mniej boli, bo najwyżej szybko zużyję lub puszczę dalej. ;)

Swoją drogą, jakiś nieporadny ten warszawski InPost. Puściłem paczkę do Elbląga kilka godzin po Twojej, poszło z innej zbiorki i i tak dotarło dziś rano do paczkomatu. A u Ciebie wisi w oddziale. ;|

Edited by brz

Też myślę o tym, żeby w większym stopniu zaangażować się w dekanty. Latem kupiłem pierwsze odlewki, i to od razu amłaże, Interlude i BH ;)

Co do InPostu, to faktycznie, mała ryfa. Do tej pory nigdy nie miałem z nimi problemów, więc myślę, że po prostu coś musiało przydarzyć się po drodze. Jedną z nielicznych moich zalet jest cierpliwość, więc po prostu spokojnie sobie poczekam :) Jeszcze raz Ci dziękuję za szybkie załatwienie tematu :)

Tapatalk@OnePlus A6000

Najlepsze wybory. Sunshine też jest swietny. ;) Ja kilka dni temu prawie kupiłem w ciemno flakon Journey, ale - nauczony ostatnimi doświadczeniami z Memoir i Bracken (do którego chyba jednak zrobię jeszcze podejście) - powstrzymałem się w ostatniej chwili. Wziąłem natomiast tylko odlewkę i chyba dobrze, a przynajmniej na razie tak mi się wydaje. Po pierwszym kontakcie czuję tylko tytoń i pieprz. Zapach jest ULTRAsuchy, aż ciężko uwierzyć. Niezły, jakościowo dobry i naturalny w wydziwęku, ale raczej niekoniecznie do zakochania.

Dodatkowo wziąłem świetny (!) Memo African Leather, który mam dziś na sobie i Rouge Bunny Rouge Embers, który po wstępnym nichuaniu jakoś mnie nie przekonał.

Czekam jeszcze na dwie odlewki świetnych zapachów od Jovoy, o których już kiedyś pisałem.

Edited by brz

Zaciekawiłeś mnie tym Memo, muszę sobie o nim poczytać. Mnie kusiło, żeby zapodać dziś Interlude albo chociaż ogólnie lubianego L'Instant de G., ale postanowiłem skorzystać z okazji, że przebywam w gronie kilku znajomych, w tym rzecz jasna kobiet, i wrzuciłem na testy ...Carbona ;) No i okazuje się, że odzew jest pozytywny i takie ładne, nieskomplikowane zapachy podobają się tzw. ogółowi :)

Tapatalk@OnePlus A6000

Mi tez Journey nie podszedł. Mówiąc prosto z mostu nie podoba mi się a 2 razy do niego podchodziłem. Sunshine jest świetny Memoir tez ale Sunshine dopiero za drugim razem mnie kupił ;)

Mnie Sunshine chwycił za serce od pierwszego strzału. Następna flaszka od A. (jeśli jakaś wpadnie), to będzie właśnie to.

Journeya absolutnie jeszcze nie skreślam, bo zły nie jest na pewno. Ale chyba jakoś ciężko będzie mi znaleźć dla niego zastosowanie. Chociaż kto wie. ;)

Skończył mi się niedawno Floris no. 89. Właśnie przyszła nowa butelka. Nie zamierzam się z nim rozstawać, bardzo dobry zapach, no i o ciekawych konotacjach historyczno-artystycznych.

W minionym roku przeprowadziłem sporo rozbiórek , poznałem sporo zapachów , wysłałem ponad 230paczek :)

Wiem już mniej więcej czego szukam. W tym roku zmieniam taktykę : odlewki i jak się spodoba to wtedy kupuję flakon :)

Na liście zakupowej m.in. : Nicolai Intense Neroli , E&B Oryginal/Egipt , TF Neroli Portofino... No i dokupienie tego co się kończy : Bracken , Beach Hut , Dior Homme Cologne , mfk Absolue pour le Matin itp

Edited by marwol