Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adam78

Oris, Eterna a moze Maurice Lacroix?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce kupic zegarek uniwersalny ktory mozna zalozyc do garnituru oraz do jeansow +koszula i marynarka

 

na chwile obecna rozwazam 3 zegarki:

1) eterna tangaroa: https://dolinski.pl/zegarki-eterna/tangaroa/eterna-tangaroa-three-hands-2948.41.41.1261.html

2) oris artix pointer day date: https://dolinski.pl/zegarki-oris/culture-collection/oris-artix/oris-artix-pointer-day-date-01-755-7691-4054-07-5-21-81fc.html

3) maurice lacroix pontos day date: https://dolinski.pl/zegarki-maurice-lacroix/zegarki-meskie/pontos/maurice-lacroix-pontos-day-date-pt6358-ss001-330-1.html

 

jak na razie te 3 zegarki zrobily na mnie najwieksze wrazenie (a juz troche ich obejrzalem).

Czy ktorys z tych zegarkow wyroznia sie czyms szczegolnym na tle pozostalych (chodzi mi o ocene pod katem jakosci, niezawodnosci, prestizu, itd.) czy raczej nalezy przyjac ze wszystkie 3 to podobna polka i powinienem sie skupic raczej na ich walorach czysto estetycznych? Ktory z nich ma najlepszy stosunek jakosci do ceny wg Was?

Jestem tez ciekaw czy ktorys z nich sprawia wieksze klopoty przy serwisowaniu w stosunku do pozostalych?

 

Oczywiscie wszelkie sugestie odnosnie innych zegarkow beda mile widziane. Prosze o podpowiedzi zgodne z moimi preferencjami:

- zegarek wyłącznie nowy, szwajcarski

- nieprzekraczalna bariera cenowa to 7tys (zaczynalem od 5tys, ale te mi sie na tyle spodobaly, ze zdecydowalem sie podniesc budzet. Te 7tys to juz naprawde moj max)

- czarna tarcza i pasek skorzany (obojetnie czy gladki czy aligator)

- rozmiar 41-43

- najlepsza jakość w cenie zegarków które wybrałem poniżej,

- zegarek z perspektywą użytkowania kilka/naście lat

 

Ceny zegarków są zblizone stąd moje pytanie, której firmy zegarki są lepszej jakości i jak w przyszłości mogą być postrzegane te firmy? Czy w tej cenie to dobry wybór, czy lepiej wybrać zegarek innej firmy?

 

zamierzam kupic zegarek w ciagu 2tyg. Bede wdzieczny za wszelkie opinie / podpowiedzi

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy to podobna półka, a i stylistycznie są też bardzo zbliżone.

Przymierz i wybierz ten, który Ci się najbardziej spodoba.

Tangaroa najbardziej "klasyczna", a Oris i ML z nutką sportową i większą wodoszczelnością.

Wykonanie, mechanizmy, prestiż - podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena do 7000zł  za te zegarki to moim zdaniem czysta abstrakcja. Eternę kupisz na jomashop za 500 USD plus VAT i Cło (max 3000zł). Jeśli boisz się, to w Warszawie na lotnisku Okęcie widziałem ten zegarek za około 4000zł. 

 

Tak jak napisał ptrk, mechanizmy są w nich niemal identyczne, wszystkie są z podobnej półki. Ja osobiście wybrałem Eternę Tangaroa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech wg mnie Oris ale to moja preferencja co do marki i modelu, z tym, że nie za te pieniądze  :).  Jeżeli nie ograniczać się do tych 3 modeli to  wybrałbym taki

 

https://dolinski.pl/zegarki-epos/collection-passion/epos-passion-3401/epos-passion-ref-3401.132.20.15.25.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech wg mnie Oris ale to moja preferencja co do marki i modelu, z tym, że nie za te pieniądze  :).  Jeżeli nie ograniczać się do tych 3 modeli to  wybrałbym taki

 

https://dolinski.pl/zegarki-epos/collection-passion/epos-passion-3401/epos-passion-ref-3401.132.20.15.25.html

Epos 3401 jest świetnym wyborem i do tego trochę gotówki zostanie w kieszeni. Na forum jest importer zegarków Epos :).

Pamiętać należy jednak, że 3401 to duży zegarek. Producent podaje 43mm bez koronki, ale z własnego doświadczenia wiem, że w porównaniu z innymi zegarkami w rozmiarze 43mm (FC 303, Glycine Combat 6) Epos wygląda bardzo okazale i przy szczupłym nadgarstku może się nie sprawdzić. Najlepiej przymierzyć, ale wybór jak najbardziej słuszny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego roku też miałem podobny problem: rozważałem zakup właśnie pomiędzy Eterna Tangaroa a Oris Artix, Maurice Lacroix nie brałem pod uwagę. U mnie wtedy wygrał Oris Artix. Z perspektywy użytkowania przez parę miesięcy to jestem z wyboru zadowolony i zegarek mi się podoba. Na minus to bardzo łapie ryski na zapięciu paska. Zegarki które wskazałeś mają podobny prestiż i mechanizm, więc tak jak już zostało wcześniej napisane najlepiej przymierzyć i ten który się spodoba najbardziej to brać. Ja lubię proste klasyczne zegarki i z perspektywy czasu to spośród tych które wskazałeś wybrałbym Orisa Artix właśnie z tą komplikacją dni tygodnia. Ale to moja preferencja. Oczywiście nie za taką kwotę, jak w linku, można się rozejrzeć i za znacznie mniejszą zakupić. Jeśli miałbym coś jeszcze dodać pod rozważenie to Longines Master Colection link do zegarka lub z komplikacją w postaci wskaźnika rezerwy chodu link do zegarka (niestety przekraczamy budżet) z tym, że tutaj w Longines to już mechanizm ety, brak lumy, indeksy rzymskie, oraz mniejsza klasa wodoszczelności i swatch group.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena do 7000zł  za te zegarki to moim zdaniem czysta abstrakcja. Eternę kupisz na jomashop za 500 USD plus VAT i Cło (max 3000zł). Jeśli boisz się, to w Warszawie na lotnisku Okęcie widziałem ten zegarek za około 4000zł. 

 

Tak jak napisał ptrk, mechanizmy są w nich niemal identyczne, wszystkie są z podobnej półki. Ja osobiście wybrałem Eternę Tangaroa ;)

nie boje sie kupic zegarka za granica, dzieki za podpowiedz - sprawdzilem i rzeczywiscie maja duza przecene akurat na Eterne Tangaroa. Jezeli wybor padnie na Tangaroa to wiem juz gdzie kupic :)

 

Szkoda ze pozostale z wstepnie wybranych nie maja juz tak atrakcyjnych cen lub ich wogole nie ma...

 

Cena zakupu jest dla mnie istotna, ale jak pomysle ze zegarek bede nosil min. 10 lat to wzgledy estetyczne i "to cos" sprawiaja ze cena to 1 z paru parametrow ktory biore pod uwage (oczywiscie cena w granicach rozsadku)

Z tych trzech wg mnie Oris ale to moja preferencja co do marki i modelu, z tym, że nie za te pieniądze  :).  Jeżeli nie ograniczać się do tych 3 modeli to  wybrałbym taki

 

https://dolinski.pl/zegarki-epos/collection-passion/epos-passion-3401/epos-passion-ref-3401.132.20.15.25.html

rzeczywiscie epos ktory mi zaproponowales bardzo ladny, ale takie drobne smaczki (np. data na czarnym a nie na bialym tle, sekunda z oczkiem, itd) to roznice ktore sprawiaja ze oris mi sie bardziej podoba

 

z tego co kolega zegarek_watch podpowiedzial widze ze Oris Artix Date jest bardzo zblizony do eposa i roznica w cenie nie taka duza (widzialem w necie za 4.6k)

 

a gdzie znalezc eposa w wawie do przymiarki (obawiam sie tego rozmiaru 43 - do tej pory przymierzalem 42 i uwazalem ze jest "na styk", ale sprawdzic na nadgarstku nowy rozmiar zawsze mozna). Najlepiej taki sklep zebym mogl obejrzec razem z orisem

Na początku tego roku też miałem podobny problem: rozważałem zakup właśnie pomiędzy Eterna Tangaroa a Oris Artix, Maurice Lacroix nie brałem pod uwagę. U mnie wtedy wygrał Oris Artix. Z perspektywy użytkowania przez parę miesięcy to jestem z wyboru zadowolony i zegarek mi się podoba. Na minus to bardzo łapie ryski na zapięciu paska. Zegarki które wskazałeś mają podobny prestiż i mechanizm, więc tak jak już zostało wcześniej napisane najlepiej przymierzyć i ten który się spodoba najbardziej to brać. Ja lubię proste klasyczne zegarki i z perspektywy czasu to spośród tych które wskazałeś wybrałbym Orisa Artix właśnie z tą komplikacją dni tygodnia. Ale to moja preferencja. Oczywiście nie za taką kwotę, jak w linku, można się rozejrzeć i za znacznie mniejszą zakupić. Jeśli miałbym coś jeszcze dodać pod rozważenie to Longines Master Colection link do zegarka lub z komplikacją w postaci wskaźnika rezerwy chodu link do zegarka (niestety przekraczamy budżet) z tym, że tutaj w Longines to już mechanizm ety, brak lumy, indeksy rzymskie, oraz mniejsza klasa wodoszczelności i swatch group.

Dzieki za info odnosnie uzytkowania orisa na codzien. Czy sa jeszcze jakies niuanse uzytkowe na ktore warto zwrocic uwage przed zakupem?

 

ten longines z rezerwa chodu ladny, ale za drogi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym doradził ML. Na żywo sporo smaczków, fajne wykonanie. Tylko ceny poszukaj za oceanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie propozycji zdecydowanie Eterna, szczególnie że cena korzystna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrix to ładny zegarek, ale przegra pod względem wykonania z japońską konkurencją w tym budżecie. Seiko SARB, SDGM, SARX i wiele innych. Ewentualnie Orient Star. Każdy z nich będzie na bardzo podobnym poziomie lub wyższym.

Generalnie jestem miłośnikiem Orisa, ale na pewno nie jego bazowych modeli. Nuda.

 

Za pokazaną Eternę nie zapłaciłbym takich pieniędzy. Pamiętam, jak były niedawno promocje na pokrewny model - Eterna Soleure w USA. Chodziły po 500-600 USD + VAT.

Jeśli już chcesz kupić zegarek z linii Tangaroa i masz kilka tysięcy, oto lepszy wariant:

 

tangaroa-chronographe-moonphase.jpg

 

Cena to 1k USD + VAT.

 

Pokazany przez Ciebie model Maurice Lacroix bardzo dobrze trzyma cenę. Ciężko jest kupić używanego Pontosa za 3k, a nawet za 4k jeśli jest on w dobrym stanie. Sądzę, że do 5k można się skusić, chociaż wolałbym dać 6-7k i poszukać jakiegoś chronografu, który w Polsce może kosztować nawet kilkanaście tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pokazaną Eternę nie zapłaciłbym takich pieniędzy. Pamiętam, jak były niedawno promocje na pokrewny model - Eterna Soleure w USA. Chodziły po 500-600 USD + VAT.

Jeśli już chcesz kupić zegarek z linii Tangaroa i masz kilka tysięcy, oto lepszy wariant:

 

 

 

Cena to 1k USD +VAT

ok, no to namieszales mi w glowie :)

od poczatku chcialem prosty i klasyczny zegarek i szczerze mowiac nie jestem pewien czy chce az taka ilosc komplikacji...

 

a tak wogole to gdzie takiej oferty szukac??

wlasnie sprawdzilem na jomashop (podpowiedziany przez Immuno, innych sklepow z USA nie znam...) i owszem cena to 995USD ale obecnie "out of stock" wiec jak nie ma podobnej oferty gdzie indziej to mozna tylko powzdychac, ze byla taka okazja...

 

wracajac do pontosa:

 

Pokazany przez Ciebie model Maurice Lacroix bardzo dobrze trzyma cenę. Ciężko jest kupić używanego Pontosa za 3k, a nawet za 4k jeśli jest on w dobrym stanie. Sądzę, że do 5k można się skusić, chociaż wolałbym dać 6-7k i poszukać jakiegoś chronografu, który w Polsce może kosztować nawet kilkanaście tysięcy.

to samo pytanie - gdzie takiej oferty szukac? tj. ML za 6-7k w USA wart kilkanascie tys w polsce?

 

mi sie z reguly nie udaje znalezc takich okazji i zawsze watpie czy wogole jest to mozliwe ( -80% na eterne w jomashop to wyjatek od reguly...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wykonana moim zdaniem Eterna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie niespodziewanie (rowniez dla siebie) moge zakonczyc nasza dyskusje juz dzisiaj bo wlasnie wrocilem ze sklepu z nowiutkim Oris-em (takim samym jak na poczatku tego tematu - artix pointer day date, czarna tarcza i pasek)

 

Obecnie jestem na wakacjach na Kanarach i przez przypadek znalazlem artixa i pontosa w lokalnym sklepie (oficjalny dystrybutor obu marek)

 

Skoro zegarki te sa z tej samej polki wiec zdecydowalem sie na Artixa bo mi sie bardziej spodobal w bezposrednim porownaniu z Pontosem

 

Decyzja zapadla tak szybko i niespodziewanie bo okazalo sie, ze na Kanarach sa nizsze podatki no i dzieki temu dostalem dobra cene wlasnie na ten zegarek

 

No i to cala historia zakupu tego zegarka :)

 

 

Wszystkim bardzo serdecznie dziekuje za opinie, inne propozycje no i za pomoc w tej trudnej decyzji

 

teraz juz bede sie cieszyl wakacjami i nowym zegarkiem

 

pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istvan gdzie ty widziałes ta eterne za 1 usd ?Na ebay gdzie najtaniej kupuje zegarki nie spotkałem taniej jak 1.5 usd e8aa2f48f0c8105a89051663d2342e01.jpg1e755f811f6f3fb753d8d6c08385de58.jpg5975faa040ac8e599ed620414047f41d.jpg

0c358f0081060274d1fe4ab92225c820.jpg9b8f094af2510646434bbe44c8a4084a.jpg3b507bd80d63d48ff1700028df6a09b4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję decyzji i zakupu. Życzę aby dobrze się nosił i dawał wiele zadowolenia. Ta komplikacja z dniami tygodnia jest bardzo fajna i gdybym teraz wybierał to nie wiem czy nie zdecydowałbym się właśnie na model z tą komplikacją. W moim przypadku to Oris Artix z Selitą jest dokładniejszy, ma mniejszą odchyłkę dobową niż Longines z Etą. Jaka ostateczna cena zakupu?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję decyzji i zakupu. Życzę aby dobrze się nosił i dawał wiele zadowolenia. Ta komplikacja z dniami tygodnia jest bardzo fajna i gdybym teraz wybierał to nie wiem czy nie zdecydowałbym się właśnie na model z tą komplikacją. W moim przypadku to Oris Artix z Selitą jest dokładniejszy, ma mniejszą odchyłkę dobową niż Longines z Etą. Jaka ostateczna cena zakupu?

 

sorry ze odpowiadam z opoznieniem, ale plazowalem i nie zagladalem na forum

 

ja jeszcze nie sprawdzalem odchylki - na plaze zegarka oczywiscie nie zabieram, wiec lezy w pudelku i czeka na powrot z wakacji

 

odnosnie ceny zakupu - bardzo korzystna wg mnie :) ale nie podam dokladnej bo nie chcialbym sie dowiedziec za chwile ze mozna bylo kupic taniej "tutaj" lub "tam"

wole zyc w blogiej nieswiadomosci i cieszyc sie z zakupu po cenie ktora uznalem za korzystna :)

 

dodam jeszcze, ze przed zakupem popytalem sie mailowo sprzedawcow w Polsce i pomimo zaproponowanych rabatow od ceny katalogowej (tj. 7.2tys) nie byli w stanie przekonac mnie do zakupu u siebie (gdyby roznica byla do 150-200pln to pewnie kupilbym w Polsce)

 

nie mam porownania z cenami w USA bo nie udalo mi sie znalezc zadnego sklepu w necie z Orisami (ale szczerze mowiac nie szukalem bardzo mocno...)

 

jeszcze raz dzieki za rzeczowe komentarze od Ciebie - Twoja pochlebna ocena Orisa ulatwila mi decyzje

 

wahalem sie miedzy Tangaroa (taki zdrowo rozsadkowy wybor - bo najtansza) a Orisem (poprostu najbardziej mi sie spodobal i ma to "cos" w sobie)

 

pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.