Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterMind

Krab do 8 000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jesteście w stanie podać alternatywy dla takiej Eterny 1948. Wymagania to:

- koperta typu krab 

- rozmiar max 40mm (najchętniej 38-36mm)

- szafirowe wypukłe szkło.

- zegarek do dostania za ok. 8 tyś zł.

 

Rozumiem, że gdyby zdecydować się na pleksi, to w grę wchodzi masa vintage - jeżeli tak, to jakie są wg was najbardziej rozsądne opcje w tej kwocie?

 

Z góry dziękuję.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak krab Eposa to taki - spełnia wszystkie kryteria, trzeba tylko TIK-TAKA zapytać o dostępność. Na stronie widnieje.

 

3372_1_small_372x600.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  Ten drugi Epos to strzał w dziesiątkę, nie wiem jakim cudem przegapiłem, że Originale oprócz 40mm robią też w 38,5mm. Wielkie dzięki - dla proki1971 i peri również - obie opcje godne rozważenia.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Eterna niedawno pokazała pięknego limitowanego kraba z alarmem tylko cena ponad dwa razy wyższa i prawdziwa limitacja bo tylko 70 szt. Kupując w detalu można prawdopodobnie dobry deal zrobić. 

 

basel16_eterna_reveil_wrist3_900x600.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie ten Reveil zrobił mi smaka na kraba :D

 

Tyle że cena zaporowa. Po krótkich poszukiwaniach okazało się, że w tej samej kopercie i stylu Eterna robi serię 1948 Gent. U Dolińskiego dostępna na zamówienie za bagatela ~8600zł. Z kolei na chrono24 dostępna jest inna Eterna za 7k, która przypomina tego Eposa 3372. Pomijając ceny, takiego kraba widziałbym raczej w rozmiarze 38mm i mniej - i tutaj ten Epos wydaje się być najlepszym rozwiązaniem zarówno cenowo, jak i rozmiarowo. Muszę go tylko zobaczyć na żywo.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krabik w okolicach 8k ... dla mnie z cala pewnoscia

 

CUERVO & SOBRINOS Historiador Pequenos Segundos

 

http://www.chrono24.pl/cuervoysobrinos/historiador-pequenos-secundos---100--new--id2579356.htm

 

link tylko przykladowy bo realnie tego Kruka mozna nieco nizej trafic.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten CS ! Zdecydowanie numer 1 z pokazanych w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, zdecydowanie ciekawa propozycja. 

 

e0216769_17264696.jpg

e0216769_17381674.jpg

e0216769_18213558.jpg

 

Jako ciekawostkę dodam, że zegarki sprzedawane w pudełkach na cygara

 

pag-17-8357.jpg.

Jutro idę przymierzyć Eposa 3372. Istnieje szansa, że za stosunkowo nieduże pieniądze zaspokoję swój apetyt na kraba.

 

Edit do poniżej:

 

Zdjęcia z azjatyckiego bloga, więc rączka w rozmiarze XS. Druga sprawa, że ten krab ze względu dużą tarczę optycznie wygląda na większy niż 40mm. Pewnie nosi się jak 42mm.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakim nadgarstku są fotografowane te Cuervo? 15-16cm ? bo wygladaja jakby miały 44-45 mm a nie 40mm ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja jak berety. Właśnie wróciłem "z przymiarki Eposa"

 

Po kontakcie z kolegą TIK-TAKiem dowiedziałem się, że ten EPOS 3372 jest już niedostępny/nieprodukowany. Jedyny egzemplarz zawieruszył się w Toruniu u Jubilera Karkosik. W Bydgoszczy jest butik Karkosika w Galerii Focus, więc pomyślałem, że nie będzie problemu ze sprowadzeniem do przymiarki. Po kontakcie mailowym otrzymałem odpowiedź, że zegarek jest do obejrzenia w Toruniu i nie ma możliwości dostarczenia go na miejsce.

 

Gdy do nich zadzwoniłem, okazało się, że pan manager może jednak w drodze wyjątku go podrzucić do Bydgoszczy, będzie w piątek - miałem się tylko zdeklarować kiedy przyjadę go obejrzeć i czy się w ten piątek wyrobię. Wszystko zostało umówione przez telefon - cacy. 

 

Dziś przyjeżdżam do Focusa, wchodzę do butiku, przedstawiam się a tu Zonk.

- "Ale pan przecież ten zegarek kupił przez internet" 

- Nie, nie kupiłem. Najwyraźniej to ktoś inny...

- "Chodzi o taki na czarnym pasku z jasną tarczą? Pan manager był, ale go wziął bo dostał informację, że kupił go pan przez internet"

- To nie ja...

 

Pani idzie zadzwonić "do centrali", dowiaduje się, że zegarek był jeden [co wiedziałem wcześniej] i proponuje mi przymiarkę innego modelu, o 2mm szerszego i o 2 000zł droższego od 3372. Informuje mnie, że wysłali do mnie rano maila, że zegarek się sprzedał [teraz sprawdzam - rzeczywiście, przy czym w wersji przedstawionej w mailu zegarek sprzedał się w salonie w Toruniu].

 

Sprawdzałem dzisiaj ich stronę przed wyjazdem i ten model i rzeczywiście widziałem, że jest już niedostępny. Pomyślałem, że profesjonalne podejście - zdjęli z systemu bo jedzie do klienta na przymiarkę, więc nie chcą by był dostępny przez sieć na ten moment. Tjaaa :D

 

To teraz przyznać się, kto miał jeszcze smaka na kraba? :D

 

-Edit-

No i się wyjaśniło :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smaka faktycznie miałem, ale że na "kraba" to się dowiedziałem z tego tematu :) W istocie - niezłe zamieszanie. Obiecuję, że będzie miał u mnie dobrze ;)

Kolega TeJot dobrze doradzał. Widzę, że i zainteresowania podobne - czyżby lampa i patefon na składzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Epos 3427 ? W sumie jak mu sie przyglądałem to ma kopertę taka jaka poszukujesz ale to chyba będzie na sile wybór ..

 

Nawet widze ze juz ktos wyszedł z taką propozycja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jedno - masz 8k, chcesz nieduży zegarek i do tego stylowy, a szukasz jakiegoś kraba. Facet, daj spokój i bierz Datejusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytasz mi w myślach Istvan :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja jak berety. Właśnie wróciłem "z przymiarki Eposa"

 

Rzeczywiście zaskakująca historia.

 

Na Ebay i Chrono24 są jeszcze te Eposy dostępne choć na Ch24 sporo drożej. Ale za to są w obu wersjach.

 

A Datejust to zdecydowanie lepszy pomysł.

 

Kolega TeJot dobrze doradzał. Widzę, że i zainteresowania podobne - czyżby lampa i patefon na składzie?

 

Owszem na składzie, choć w użyciu zamiast patefonu gramofon a rolę lampy pełni preamp phono zasilany ogniwami fotowoltaicznymi z żarówek halogenowych. Ale to w sumie stara pasja wyparta przez inne.  

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną przeszła mi chęć na owoce morza. Będzie Datejust, ale nie taki za 8k, tylko za 18k w przyszłym roku. Po prostu gdy człowiek odkłada kasę i pojawiają się opcje, których dotychczas nie rozważał, zaczyna go kusić. Epos wydawał się być stosunkowo tanim półśrodkiem-zapychaczem na dany moment. Może to lepiej, że trafił w inne ręce.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że wszyscy zadowoleni. Dla mnie na początek ten Epos jak ulał, a kolega w innej wadze już chodzi więc sobie sprawi zegarek poważniejszego kalibru :)

 

@TeJot: I u mnie mało czasu na stare hobby, ale od czasu do czasu miło jest ogrzać się przy lampowym ciepełku i fajnej muzyce. A tu sprzęcik:

 

http://www.vinylengine.com/turntable_forum/gallery/image_page.php?album_id=42&image_id=5783&sid=a4b08735b10ddeb4d626907397d8644f

 

Pre też lampowe Abraxasa:) Sorry zegarkowiczow za offtop. Heh strasznie późno tu dotarłem zważywszy nicka którego mam od przedszkola :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem Epos dotarł. Muszę przyznać, że opinie na forum nie były przesadzone. Wykonanie i styl - super. Nie sądziłem że te złote akcenty tak mi przypadną do gustu. Do tego ten idealny rozmiar. Kształt uszek w rzeczywistości jest tylko trochę "krabowy" co mi bardzo pasuje. Mocne podgięcia uszu w innych modelach prezentowanych w temacie to nie byłaby moja bajka. Pojutrze służbowa podróż za granicę i negocjacje z żabojadami tak więc Epos będzie świetnym uzupełnieniem mojego ja "pod krawatem" ;).

A tu kilka fotek:

20160927_165803_zpseahcewjl.jpg

20160927_165836_zpsuanodvwr.jpg

20160927_165848_zpsevgapqrw.jpg

20160927_170016_zpsqqp9b2r9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Epos. Wygląda na całkiem duży. Pewnie spore l2l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wizualnie wypada na 40mm. Widać też że złote akcenty nie są nachalne, bo na zdjęciach zlewają się z kolorem stalowej koperty. Bardzo ładny.

 

Gratulacje i powodzenia w negocjacjach :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka to uroda wąskiego ale dość wysokiego nadgarstka. Niby 17,5cm obwodu, a 38,5 wygląda jak 40. Jakiś czas temu poglądowo mierzyłem 40mm Certinę bodaj DS-2 i to było na styk, ale raczej na granicy dyskomfortu. Co ciekawe mój Frederic Constant ma tą samą średnicę a wydaje się jednak sporo mniejszy - kwestia stylistyki. Za to casualowa Certina DS Podium, która jest mniejsza o 0,5mm i wygląda na taką, średnicę samego szkiełka ma minimalnie większą niż Epos. W Eposie swoje dokłada też dość gruby przy uszach pasek - mam wrażenie że to go powiększa optycznie.

Złoto rzeczywiście przybiera różne odcienie w zależności od oświelenia i kąta z jakiego się patrzy - od srebrnego, przez żółty aż do miedziowego. W mocnym świetle pod niektórymi kątami wskazowki potrafię nieco zlać się z tarczą która też w różnych warunkach różnie odbija światło. Na fotkach jest prawie biała a teraz wieczorem opalizująco szara.

Rudy odcień wskazówek i cyfer jeszcze lepiej widać na czarnej wersji (fotka z neta). W czerni nie wiem czemu ale Epos kojarzy mi się z westernem mimo że to jeszcze nie były czasy zegarków naręcznych:).

 

To teraz czekamy na zapowiedzianego datejusta u kolegi MasterMinda, lub coś innego fajnego - co się w "momencie słabosci" może zdarzyć  ;). Dzięki za życzenia :)

 

epos2_zpsj7jv5h7c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha  niesamowita historia.:)))MasterMind jakbyś chciał to poszukam jeszcze tego zegarka.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.