Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Co to jest RC?

Radio controlled. Korekta czasu drogą fal radiowych, ale to pewnie już wiesz, zapewne chodziło o rozszyfrowanie skrótu 🙂

Edytowane przez incubus05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Co to jest RC?

radyjko :) ustawia zegareczek co noc (od 2 do 5 zdaje się- tak w Citizen ) oczywiście  jak włączysz- Radio Control- u nas ściąga  z Niemiec gdzie jest  najbliższy nadajnik - fale długie, zasięg ok 2200 km :)  :)  innych rozgłośni na razie nie łapie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio controlled. Korekta czasu drogą fal radiowych, ale to pewnie już wiesz, zapewne chodziło o rozszyfrowanie skrótu 
Tak chodziło o to co kolega skrótem miał na myśli.

Ale z tego co czytałem to radyjko to nie najlepszy pomysł bo wygaszają stacje czy coś?

Jak wspomniałem nie znam się kompletnie na Eco drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Tak chodziło o to co kolega skrótem miał na myśli. emoji38.png

Ale z tego co czytałem to radyjko to nie najlepszy pomysł bo wygaszają stacje czy coś?

Jak wspomniałem nie znam się kompletnie na Eco drive

jeszcze - nie - ale  czytałem ze w Niemczech mieli w 2020 wygasić bo kasy nie było na utrzymanie ale jeszcze działa to widocznie znaleźli - myślę że chyba nie zrobią w bambuko milionów ludzi z zegarkami - i nie tylko bo te informacje także są zbierane przez stacje przemysłowe do regulacji a nie tylko zegarki prywatne. Z satelity fajowe bo sam ustawia strefę czasową ale niestety drogie to jeszcze.

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten moduł? Bo to jak z mechanizmami automatycznymi, każdy pewnie inny i ma jakieś cechy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

A ten moduł? Bo to jak z mechanizmami automatycznymi, każdy pewnie inny i ma jakieś cechy ??

ogólnie tak -  Citizen ma trochę modułów i wstawia je do rożnych kopert -  funkcje w nich te same - np H500 to moduł chronografu i wszystkie z tym modułem zegarki są chronografami - a koperty mają rożne, tarcze itd... w tym co pokazałeś jest H128 z radyjkiem i jak już większość Citizenów Solar  - do tego to jest wysoka seria Attesa - tu masz instrukcje i przejrzyj ją   - Citizen dobry kierunek obrałeś  :)

 

https://www.citizenwatch-global.com/support/pdf/h128/e.pdf

 

 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze alternatywa do satelity i radia, żonie kupiłem na zeszłą gwiazdkę Citka eco z bluetooth, i mam spokój bo praktycznie jest bezobsługowy. Jednakże żona nie wykorzystuje jego możliwości.
Attesa powstała z myślą o osobach często podróżujących liniami lotniczymi. I zgodzę się , że super wykończone. Miałem chrono Attesa w tytanie i trochę żałuję, że sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT to też rozwiązanie -ale mało jest modeli z tym rozwiązaniem ogólnie to znam dwa :)  ... BZ1020-14L, BZ1002   /1/6    - chyba to zarzucili :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś inny model byście polecili z poziome wykończenia jaki mam obecnie w moich NB1041 oraz NB1050 a także tym CB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak to będzie z ewentualnym serwisem?
A co tam chcesz serwisować?
Wymiana aku po kilku-kilkunastu latach w "ASO" Citizena 110zł o ile dobrze pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem właśnie dlatego pytam

W Polsce jak mniemam jest oficjalny serwis. Czy ten egzemplarz będzie trzeba np wysyłać do Japan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

No nie wiem właśnie dlatego pytam emoji13.png

W Polsce jak mniemam jest oficjalny serwis. Czy ten egzemplarz będzie trzeba np wysyłać do Japan?

mam citizena co ma z 16 lat i chodzi bezproblemowo :) jak kupisz Atesse nową to zapomnij o serwisie :) z radiem zapomnij o ustawianiu z Solarem zapomnij o baterii :) ogólnie nie zapomnij tylko o zegarku noś i ciesz :)

PS dobrze żeby miał wieczny kalendarz - to i data będzie sama się przestawiać :) - jeszcze tylko funkcja żeby sam wskakiwał na nadgarstek i się zapinał i byłby całkowicie bezobsługowy :) 

2 godziny temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

A jakiś inny model byście polecili z poziome wykończenia jaki mam obecnie w moich NB1041 oraz NB1050 a także tym CB?

 

przejrzyj sobie modele

 

http://citizen.pl/kolekcja/lista/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Polsce jak mniemam jest oficjalny serwis. Czy ten egzemplarz będzie trzeba np wysyłać do Japan?

Jest, Anyro. Ale zmieni to też każdy zegarmistrz, a jak masz czym otworzyć dekiel to i sam zmienisz. Kwestia zakupu odpowiedniego aku.

@unadarek nie musi mieć "wbudowanego" wiecznego kalendarza - przy synchronizacji godziny powinien ustawić też datę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, M.Mike napisał(-a):


Jest, Anyro. Ale zmieni to też każdy zegarmistrz, a jak masz czym otworzyć dekiel to i sam zmienisz. Kwestia zakupu odpowiedniego aku.

@unadarek nie musi mieć "wbudowanego" wiecznego kalendarza - przy synchronizacji godziny powinien ustawić też datę

właśnie miałem to sprawdzić- ale musiałbym kalendarz przestawić  - u mnie jest wieczny kalendarz mimo synchronizacji radiowej który ustawia się ręcznie łącznie z ustawianie właczenia czasu letniego lub automatu lub wyłączenia - i właśnie nie wiem czy ustawia date - bo sygnał jest nadawany z tą opcją ale sygnał jest także dla przemysłowych ustawień i innych   - nie wiem do końca jak jest z tym czy ma także odbiór ustawienia daty

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Jako że choroba mocno daje się we znaki. A na dodatek choruje na coś z burgundową tarczą a jednocześnie:
-nie chce schodzić już do poziomu orienta mako/kamasu
-wydanie min 6k na Orisa big crown pointer date nie jest dla mnie chyba zwłaszcza że wchodzi się powoli poziom The Citizen

To oblukalem takie coś:

Nigdy nie miałem Eco Drive. Ani tytanu z Duratect ale forma koperty i wszystko inne idealnie wpisuje się w mój gust emoji13.png59594bec4f2ca35b9ca7d6301165ba60.jpg&key=59913c66c7b7851de82709e5dde5ee6331d47e64472905d8aaeb72680cd06ee9

Więc mnie oświećcie czy to dobry trop??

Proponuję się upewnić przed zakupem czy radio nie działa tylko w Japonii - pomimo napisu World Time w ofercie. 

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej recenzji gość przestawia go na czas moskiewski? Czyli chyba działa nie tylko w JP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Na tej recenzji gość przestawia go na czas moskiewski? Czyli chyba działa nie tylko w JP?
 

Jak tak to ok. Sam zegarek, kolor tarczy spoko. Tyle ze trochę mały i zapięcie bransolety mogłoby by być wykończone na motylkowe jak np. w Citizenie One.   

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unadarek RC ustawia datę też. Nie ustawia tylko strefy czasowej - to trzeba zrobić ręcznie.

Jak już mamy zegarek z RC, to najlepszym sposobem na sprawdzenie co ustawia RC a co nie, jest ustawienie ręcznie wszystkiego niezgodnie z bieżącą datą i godziną - uruchomienie aktualizacji i ponowne sprawdzenie, co zostało ustawione.

@zorro Sprawdzenie przed zakupem, z jakich wież radiowych działa RC to obowiązek, ale jestem prawie pewny, że w przypadku tego Citizena działa w Europie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, alpaczino napisał(-a):

 RC ustawia datę też. Nie ustawia tylko strefy czasowej - to trzeba zrobić ręcznie.

Jak już mamy zegarek z RC, to najlepszym sposobem na sprawdzenie co ustawia RC a co nie, jest ustawienie ręcznie wszystkiego niezgodnie z bieżącą datą i godziną - uruchomienie aktualizacji i ponowne sprawdzenie, co zostało ustawione.

może i tak - wieczny kalendarz możne jest do tego że jak ktoś nie ma możliwości  lub nie chce RC to też wtedy datę będzie poprawnie pokazywać - bo tak jest to zdublowane :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zorro napisał(-a):

Jak tak to ok. Sam zegarek, kolor tarczy spoko. Tyle ze trochę mały i zapięcie bransolety mogłoby by być wykończone na motylkowe jak np. w Citizenie One.   

 

@zorro Na 100% działa w Europie, USA, Japonii i Chinach - czyli tak, jak wszystkie Citizeny z RC.

Poniżej instrukcja w angielskim, ale nawet jak go nie znasz, to na stronach od 19 do 21 są obrazki, które pokazują gdzie działa RC w tym modelu.

H128_en.pdf

Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, alpaczino napisał(-a):

 

@zorro Na 100% działa w Europie, USA, Japonii i Chinach - czyli tak, jak wszystkie Citizeny z RC.

Poniżej instrukcja w angielskim, ale nawet jak go nie znasz, to na stronach od 19 do 21 są obrazki, które pokazują gdzie działa RC w tym modelu.

H128_en.pdf 4 MB · 1 pobranie

Mam nadzieję, że pomogłem.

Dzięki „Alpaczino”. Ale to kolega MieszkoMieszko chce kupić tego Citizena. 
Ja posiadam Junghansa Mega Solar, który oprócz tego ze ciągnie sygnał z zegarów atomowych z UE, JP, USA to sobie sam ustawia automatycznie strefę czasową w zasięgu tych zegarów za wyjątkiem wschodniego i zachodniego wybrzeża stanów bo tam to już trzeba to sobie skorygować ręcznie. 

Przypomniała mi się jeszcze taka ciekawostka poza tematem. 
Junghans jako pierwszy na świecie opracował i wprowadził do sprzedaży zegarek naręczny z radio control.

O ile dobrze pamiętam w 1991 roku. 
Model Junghans Mega 1. Antena była umieszczona w pasku do zegarka.

 

0F1FF420-8896-4BD9-B7DD-9A1158D5DFBF.jpeg

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zorro napisał(-a):

Dzięki „Alpaczino”. Ale to kolega MieszkoMieszko chce kupić tego Citizena. 
Ja posiadam Junghansa Mega Solar, który oprócz tego ze ciągnie sygnał z zegarów atomowych z UE, JP, USA to sobie sam ustawia automatycznie strefę czasową w zasięgu tych zegarów za wyjątkiem wschodniego i zachodniego wybrzeża stanów bo tam to już trzeba to sobie skorygować ręcznie. 

Przypomniała mi się jeszcze taka ciekawostka poza tematem. 
Junghans jako pierwszy na świecie opracował i wprowadził do sprzedaży zegarek naręczny z radio control.

O ile dobrze pamiętam w 1991 roku. 

ale w sygnale europejskim DCF77 nie ma zdaje się podanych stref czasowych są tylko godziny i cała obsługa kalendarza  oraz informacja pogodowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, unadarek napisał(-a):

ale w sygnale europejskim DCF77 nie ma zdaje się podanych stref czasowych są tylko godziny i cała obsługa kalendarza  oraz informacja pogodowa

 

Tego nie wiem na pewno. Ale tam gdzie dochodzi sygnał DCF77 zegarek zawsze pokazuje mi właściwą godzinę bez przestawiania ręcznie plus/minus godzinę/dwie do przodu do tyłu. 

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zorro napisał(-a):

 

Tego nie wiem na pewno. Ale tam gdzie dochodzi sygnał DCF77 zegarek zawsze pokazuje mi właściwą godzinę bez przestawiania ręcznie plus/minus godzinę/dwie do przodu do tyłu. 

strefy czasowe automatyczne  są w zegarkach z GPS - w RC trzeba ręcznie je ustawiać przynajmniej ja tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.