Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kchrapek

Ankieta "Ruskie okazje na aukcjach"

Ruskie okazje na aukcjach  

95 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich dyskusjach dotyczących sensu "Ruskich okazji na aukcjach" i wnioskach że kształt  tego tematu na przestrzeni czasu ewoluował i w pewnym sensie się zdewaluował postanowiliśmy że trzeba na nowo określić formę tego tematu. A być może jeśli taka będzie wola ogółu pozostawić bez zmian. Wielu z was wypowiadało opinię że zamieszczanie linków do aukcji z licytacją z góry pozbawia je możliwości bycia okazją.

Jako punkt wyjścia postawiliśmy sobie trzy pytania  które przedstawiają różne opcje istnienia tego tematu.

Te trzy opcje przedstawiamy Wam do wyboru jako przyszła funkcjonująca formuła tego tematu.

Zapraszam do oddawania głosów, im więcej głosów tym bardziej demokratyczny wybór :)

Czas zamknięcia ankiety 23:59 2017-03-12.

Wasz większościowy wybór będzie nową formułą tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Tomek, patrzysz na przeglądarce czy tapatalku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tapatalk dlatego pewnie nie widzę ;)

Potem zerknę przez www dzięki za rozwiązanie Marcinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni punkt jest w sumie taki sam jak drugi przecież to też portal sprzedażowy taki sam jak allegro jedyna różnica jest taka że kupuje tam chyba ze 4 z tego forum reszta sobie popatrzeć może jak oni czyli wy  :P  kupujecie - mnie gul nie lata ale zapalonym rusofilom pewnie tak  :D.

 

Jak pokazały ostatnie i też nie ostatnie aukcje oraz dyskusja w której głosu nie zabierałem choć mnie świerzbiło jak cholera  B)  lepiej jak do okazji wklejane będą tylko Kup-Teraz bo licytacja po wklejeniu zaczyna być często windowana przez sprzedawców dodatkowo nieświadomy lud nakręca się na takie okazje jak szczerbaty na suchary - klniemy na podbijaczy a dajemy im narzędzie w postaci darmowej reklamy kręcąc tym samym bat na samego siebie 

 

Oddaję swój głos na punkt pierwszy ankiety 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos oddany, ja przeżnie wrzucam KT lub ol x. 

Będzie dobra zmiana  ;)  na tych od hasła nie głosowałem :ph34r:  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale przecież ta ankieta niewiele wnosi....Zupełnie o coś innego chodziło. Pisałem już to w innym wątku ale post został skasowany. Natomiast inny post mówiący o tym iż ankieta to bardzo dobry pomysł nie zostaje skasowany...

Zapewne ankieta w tej formie zostanie, jeżeli tak to zaznaczyłbym 1 i 2 punkt ale chyba tak nie można.

Jakby nie było to brak decyzji jest gorszy od złej decyzji :P

pozdrawiam

R/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, marudzicie jak emerytki na forum o tipsach ;) Zrobił się mały szum w sprawie wątku na forum, więc ankieta w jasny sposób pomoże wyrazić wolę większości albo co najmniej określi punkt wyjściowy do dalszej dyskusji. Brawa dla Krzysztofa, że mu się chciało.

Też jestem zdania, że wrzucanie licytacji holowników szkodzi, po co mamy dawać zarabiać suplerom i innym kombinatorom

 

 

edytka:

a druga ankieta, moim zdaniem, powinna dotyczyć możliwości usuwania z wątku "sprzedam..." przeszacowanych cenowo aukcji. Szlag mnie czasem trafia, jak widzę, jak ktoś szuka frajera, wystawiając zegarek za x-krotność ceny rynkowej. Jestem akurat zdania, że ceną maksymalną na bazarku powinna być "wartość godziwa" minus prowizja allegro.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale przecież ta ankieta niewiele wnosi....Zupełnie o coś innego chodziło. Pisałem już to w innym wątku ale post został skasowany. Natomiast inny post mówiący o tym iż ankieta to bardzo dobry pomysł nie zostaje skasowany...

Zapewne ankieta w tej formie zostanie, jeżeli tak to zaznaczyłbym 1 i 2 punkt ale chyba tak nie można.

Jakby nie było to brak decyzji jest gorszy od złej decyzji :P

pozdrawiam

R/

Zadaniem ankiety nie jest "wnoszenie" czegokolwiek tylko rozpoznanie oczekiwań większości forumowiczów.

 

 

edytka:

a druga ankieta, moim zdaniem, powinna dotyczyć możliwości usuwania z wątku "sprzedam..." przeszacowanych cenowo aukcji. Szlag mnie czasem trafia, jak widzę, jak ktoś szuka frajera, wystawiając zegarek za x-krotność ceny rynkowej. Jestem akurat zdania, że ceną maksymalną na bazarku powinna być "wartość godziwa" minus prowizja allegro.

Tylko że na forum nie wyceniamy zegarków a więc też nie napiszemy, które są przeszacowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zagłosowałem z opcją pierwszą. Aczkolwiek z pewnym wahaniem, albowiem "unikaty" dopuściłbym również w wersji "aukcja".

Oczywiście chodzi mi o prawdziwe unikaty, których samo pojawienie się na aukcji jest okazją.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edytka:

a druga ankieta, moim zdaniem, powinna dotyczyć możliwości usuwania z wątku "sprzedam..." przeszacowanych cenowo aukcji. Szlag mnie czasem trafia, jak widzę, jak ktoś szuka frajera, wystawiając zegarek za x-krotność ceny rynkowej. Jestem akurat zdania, że ceną maksymalną na bazarku powinna być "wartość godziwa" minus prowizja allegro.

Sursum, sorry, ale to co mówisz w dłuższej perspektywie odbije się wszystkim dużą czkawką.

Sztuczne utrzymywanie cen na jakimś "godziwym" poziomie, tj. zaniżanie ich, jest z mojej perspektywy niewykonalne. Nie ma przecież ustalonego cennika, ani, jak twierdzisz cen rynkowych - każdy z nas kieruje się odmienną, indywidualną klasyfikacją i możliwościami finansowymi. Będzie to z góry przegrany zabieg, choćby z punktu widzenia podstawowych prawideł rozwoju rynku kolekcjonerskiego. Jestem tu wystarczająco długo, aby zauważyć, że wśród niektórych powstaje coraz większe roszczenie by ceny były uczciwe-niskie, najlepiej jak na ryneczku w bramie, natomiast zegarki oczywiście perełki-najlepsze.

Przez takie podejście wiele osób nawet na jeden dzień nie wstawi zegarków na forum, tylko spędza je od razu w innych źródłach. Nawet się nie dowiesz, że było coś fajnego na sprzedaż. Nie ma co oczekiwać, że ktoś zapomni, że jest coś takiego jak alledrogo. Osobiście nie mam problemu z tym, żeby czasem zapłacić więcej, nawet x-krotność za jakiś interesujący zegarek.

Sklepik na forum jest raczej gwarancją, że nikt nie sprzedaje Ci bubla albo składaka, tylko coś potencjalnie wartościowego i dobrej jakości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Łukasza - jak cena nie pasuje to nie kupuję albo składam propozycję przecież to nie boli najwyżej się nie dogadasz 

 

Oddałem swój głos na pierwszy punkt ale tak poszedłem sobie do mojego warsztatu robię i się zastanawiam czy aby dobrze zrobiłem?

Celem forum jest zrzeszenie ludzi o podobnych zainteresowaniach w tym przypadku są to zegarki - każde forum oprócz dyskusji, wymiany poglądów, chwalenia się tym co nowego kupiliśmy lub już posiadamy ma jeszcze zadanie edukacyjne - ci co już wiedzą wszystko (a zapewniam nie ma takich) dzielą się z innymi mniej doświadczonymi mniej obeznanymi, początkującymi swoją wiedzą, czasem są poprawiani i sami uczą się czegoś nowego - wiedza ta czerpana jest na zasadzie porównań i obserwacji wątków takich jak nieszczęsny i dyskutowany OKAZJE NA AUKCJACH zegarki tam wklejane oraz towarzyszące im dyskusje są ogromnym źródłem wiedzy dla początkujących kolekcjonerów, pokazuje jakimi zegarkami warto się interesować które są oryginalne i nie poskładane w końcu też na ile są w obecnej chwili wyceniane przez zainteresowane osoby - faktem jest że działa to w dwie strony, nieuczciwi sprzedający korzystając z lewych kont podbijają cenę ale i wtedy idzie za tym nauka, aukcja i sprzedający zostają napiętnowani są opisywani a ich praktyki krytykowane, kto jest na naszym forum to ich już zna i udziału w ich aukcjach nie bierze a końcowa cena jeśli jest wysoka trafia do innego temu wskazując niejako nowym użytkownikom jaka cena jest właściwa i bardziej rozsądna.Ograniczenia jakie w tej chwili próbujemy wprowadzić to nic innego jak otwieranie sobie furtki na "TANIE ZAKUPY" (nie wkleję linka do okazji koty się nie dowiedzą bo się nie znają  może uda się kupić tanio   -_-)   to nie jest właściwe zachowanie !!! Forum jest po to aby ci co chcą dzielili się swoją wiedzą na różne sposoby choćby wklejając linki do ciekawych okazów a nie kombinowali jak wyrwać coś po taniości ....nie tędy droga 

Jeśli zakazane zostanie wklejanie linków do trwających licytacji (powód prosty i otwarcie omawiany czyli obawa przed wysoką końcową ceną) to należałoby też zamknąć temat o oryginalności tarcz w zegarkach czy temat  "czy ten zegarek jest w 100% oryginalny" itd... po co podpowiadać nowym co jest oryginalne a co nie niech nałykają się wypolerowanych składaków ja wiem to się zrobić nie dam 

 

Według mnie powinno jednak zostać tak jak było,żyjemy w wolnym kraju i takie ograniczenia są bez sensu - nie można mieć pretensji do drugiej osoby że wyłapał w natłoku polerowanego szmelcu okazję i podzielił się tym z innymi - każdy ma swój rozum i sam decyduje ile wyłoży na zegarek pretensje będzie miał do siebie jeśli przepłaci ale kupi przynajmniej coś wartościowego wskazanego przez bardziej zorientowanych a nie gniota w opcji Kup-Teraz 

 

Wielokrotnie zdarzało się że ktoś wkleił link do ciekawych zegarków pojawiały się wtedy dopiski " kurde myślałem że uda mi się wyrwać tanio a tanio teraz już na pewno nie będzie" no niestety takie jest życie .... pokazuje to jednak że wielu jeśli nie wszyscy liczą że okazja umknie innym i to ja będę zwycięzcą a niestety tak nie jest aukcje widzą też inni i nie można zabraniać dzielenia się takimi informacjami tutaj na forum bo i jakim prawem?

Są już zakazy dotyczące wycen teraz chcemy wprowadzić zakaz wklejania okazji co będzie potem, o czym będziemy dyskutowali ??? Zostaniemy z tematami Jaki zegarek masz na ręku i bazarek 

Ja jednak swój głos usunę jeśli jest taka możliwość jeśli nie proszę go traktować jako nie były 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zmieniłem swój głos na jedyny według mnie właściwy czyli numer 2 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Łukasza - jak cena nie pasuje to nie kupuję albo składam propozycję przecież to nie boli najwyżej się nie dogadasz 

 

Oddałem swój głos na pierwszy punkt ale tak poszedłem sobie do mojego warsztatu robię i się zastanawiam czy aby dobrze zrobiłem?

Celem forum jest zrzeszenie ludzi o podobnych zainteresowaniach w tym przypadku są to zegarki - każde forum oprócz dyskusji, wymiany poglądów, chwalenia się tym co nowego kupiliśmy lub już posiadamy ma jeszcze zadanie edukacyjne - ci co już wiedzą wszystko (a zapewniam nie ma takich) dzielą się z innymi mniej doświadczonymi mniej obeznanymi, początkującymi swoją wiedzą, czasem są poprawiani i sami uczą się czegoś nowego - wiedza ta czerpana jest na zasadzie porównań i obserwacji wątków takich jak nieszczęsny i dyskutowany OKAZJE NA AUKCJACH zegarki tam wklejane oraz towarzyszące im dyskusje są ogromnym źródłem wiedzy dla początkujących kolekcjonerów, pokazuje jakimi zegarkami warto się interesować które są oryginalne i nie poskładane w końcu też na ile są w obecnej chwili wyceniane przez zainteresowane osoby - faktem jest że działa to w dwie strony, nieuczciwi sprzedający korzystając z lewych kont podbijają cenę ale i wtedy idzie za tym nauka, aukcja i sprzedający zostają napiętnowani są opisywani a ich praktyki krytykowane, kto jest na naszym forum to ich już zna i udziału w ich aukcjach nie bierze a końcowa cena jeśli jest wysoka trafia do innego temu wskazując niejako nowym użytkownikom jaka cena jest właściwa i bardziej rozsądna.Ograniczenia jakie w tej chwili próbujemy wprowadzić to nic innego jak otwieranie sobie furtki na "TANIE ZAKUPY" (nie wkleję linka do okazji koty się nie dowiedzą bo się nie znają  może uda się kupić tanio   -_-)   to nie jest właściwe zachowanie !!! Forum jest po to aby ci co chcą dzielili się swoją wiedzą na różne sposoby choćby wklejając linki do ciekawych okazów a nie kombinowali jak wyrwać coś po taniości ....nie tędy droga 

Jeśli zakazane zostanie wklejanie linków do trwających licytacji (powód prosty i otwarcie omawiany czyli obawa przed wysoką końcową ceną) to należałoby też zamknąć temat o oryginalności tarcz w zegarkach czy temat  "czy ten zegarek jest w 100% oryginalny" itd... po co podpowiadać nowym co jest oryginalne a co nie niech nałykają się wypolerowanych składaków ja wiem to się zrobić nie dam 

 

Według mnie powinno jednak zostać tak jak było,żyjemy w wolnym kraju i takie ograniczenia są bez sensu - nie można mieć pretensji do drugiej osoby że wyłapał w natłoku polerowanego szmelcu okazję i podzielił się tym z innymi - każdy ma swój rozum i sam decyduje ile wyłoży na zegarek pretensje będzie miał do siebie jeśli przepłaci ale kupi przynajmniej coś wartościowego wskazanego przez bardziej zorientowanych a nie gniota w opcji Kup-Teraz 

 

Wielokrotnie zdarzało się że ktoś wkleił link do ciekawych zegarków pojawiały się wtedy dopiski " kurde myślałem że uda mi się wyrwać tanio a tanio teraz już na pewno nie będzie" no niestety takie jest życie .... pokazuje to jednak że wielu jeśli nie wszyscy liczą że okazja umknie innym i to ja będę zwycięzcą a niestety tak nie jest aukcje widzą też inni i nie można zabraniać dzielenia się takimi informacjami tutaj na forum bo i jakim prawem?

Są już zakazy dotyczące wycen teraz chcemy wprowadzić zakaz wklejania okazji co będzie potem, o czym będziemy dyskutowali ??? Zostaniemy z tematami Jaki zegarek masz na ręku i bazarek 

Ja jednak swój głos usunę jeśli jest taka możliwość jeśli nie proszę go traktować jako nie były 

 

Zapomniałeś, że w kwesti edukacyjnej mamy wątek

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/123540-co-to-za-zegarek-tu-pytamy-o-swoje-znaleziska/page-556

Wystarczy skopiować zdjęcie z aukcji i wkleić tutaj - bez linka do allegro jub jakiejkolwiek innej licytacji.

Mozna się dowiedzieć o każdym zegarku tyle ile wiedzą koledzy którzy chcą się ta wiedzą podzielić.

Natomiast w wątku okzji co chwila pojawia się pytanie - "warto  i link?

Chyba nie o to chodzi.

 

Edycja

Podkreśle jeszcze bardziej to, że jeśli ktos chce faktycznie zapytać o zegarek to pyta w podanym powyżej linku.

W okzjach pytania dotycza głównie ceny i tego czy oryginalny.

Wystarczy przeanalizować dosłownie po dwie strony z obu watków żeby stwierdzić który jest bardziej edukacyjny.

 

Kolejna rzecz - to na co uwagę zwracał Kris - po pokazaniu sie na forum linka do licytacji na allegro zainteresowanie danym zegarkiem rośnie około czterokrotnie. 

Każdy kto chce kupić zegarek na licytacji ma mozliwość sledzenia allegro i brak  linków do licytacji na forum w niczym tej możliwości nie ogranicza. A forum to nie baner reklamowy dla aukcji allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat proponował bym zostawić jak najbardziej. Wiele się z tego tematu dowiedziałem o zegarkach i na co zwracać uwagę.

Na Alledrogo nie kupuje już parę lat bo jest za drogo.  :)

Jak zakupy to tylko na e-bay. O wiele większy wybór i taniej można trafić fajnym stanie sikor.

Ps. Głos oddany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zgadzam z Romanem. Wątków edukacyjnych mamy kilka, a ten z okazjami wcale taki nie ma być. Po prostu jeśli widzimy okazję, a sami nie chcemy jej kupować, to możemy ją wskzać w TYM wątku. I koniec, żadnej innej filozofii. I dlatego bardzo mnie denerwują pytanie "Czy warto?". Nie do tego on służy. Po prostu źle ewoluował


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapomniałeś, że w kwesti edukacyjnej mamy wątek

http://zegarkiclub.p...eziska/page-556

Przeleciałem teraz kilka stron wstecz tego tematu i ani jednego linka dotyczącego pytania o zegarek z aukcji wszystko o zegarki lub części posiadane przez forumowiczów - oczywiście temat też ważny edukacyjnie 

 

 

 

 

W okazjach pytania dotyczą głównie ceny i tego czy oryginalny.

Czyli pytania jak najbardziej poszerzające wiedzę ogólną o zegarkach czasem nie w temacie ale jak najbardziej wartościowe dydaktycznie 

 

 

 

 

Kolejna rzecz - to na co uwagę zwracał Kris - po pokazaniu sie na forum linka do licytacji na allegro zainteresowanie danym zegarkiem rośnie około czterokrotnie. 

No tak w końcu link trafia do dużego forum a skoro zostaje wklejony jako okazja to zainteresowanie konkretnym zegarkiem rośnie bo.... został wklejony przez osobę zorientowaną w temacie więc warto na pewno - większe zainteresowanie + link do dużego forum + polecenie "znawcy" = wyższa cena 

 

 

 

Każdy kto chce kupić zegarek na licytacji ma mozliwość sledzenia allegro i brak  linków do licytacji na forum w niczym tej możliwości nie ogranicza

Śledzę aukcję na bieżąco a jednak co chwila ktoś z was wkleja zdjęcia zegarka który kupił a którego nie widziałem na serwisie - wielu ludzi wchodzi sporadycznie wieczorami ograniczeni przez sprawy zawodowe, rodzinne itp... i taki temat jest dla nich przydatny

 

 

 

A forum to nie baner reklamowy dla aukcji allegro

Jeśli przejdzie samo wklejanie aukcji Kup-Teraz to czym sie to będzie różniło od licytacji? tak samo towar zostanie zareklamowany 

 

 

To tylko moje zdanie, każdy może mieć odmienne dyskutujmy zatem  ;)

A ja sie zgadzam z Romanem. Wątków edukacyjnych mamy kilka, a ten z okazjami wcale taki nie ma być. Po prostu jeśli widzimy okazję, a sami nie chcemy jej kupować, to możemy ją wskzać w TYM wątku. I koniec, żadnej innej filozofii. I dlatego bardzo mnie denerwują pytanie "Czy warto?". Nie do tego on służy. Po prostu źle ewoluował

Poprawmy to a nie ograniczajmy do kup-teraz  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez poprawę Paweł?

Że osoba która wkleja link nie pyta czy warto? skoro wkleja to tylko to co sam poleca bez pytań czy warto czy oryginał bo od tego są inne tematy - Jak ktoś wkleja aukcje to znaczy że poleca lub wskazuje bo według niego warto a czy naprawdę warto to już sobie zainteresowani sami odpowiedzą.Temat ma iść zgodnie z tytułem OKAZJE ale i kup-teraz i licytacje bez zbędnych dyskusji ale też bez jakiegoś rygoru że się odezwać nie wolno jak za dyktatury Pol Pota po prostu więcej luzu, trzymanie się jako tako tematów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma linków w dziale "co to za zegarek.." No bo tam nie ma byc linków 

Tam sa pytania o zegarek a nie "czy warto"   :)

Samo to chyba najlepiej świadczy o edukacyjnym charakterze tego wątku.

 

Druga sprawa Paweł - czy na pewno obiektywnie podchodzisz do tematu?

Poznaliśmy juz wszyscy Twoje zdanie. Po co drążyć temat?

Głos w ankiecie oddałeś, pozwól innym kierować sie własnym wyborem.

 

 

 

Przekleiłem ten post bo minął się o minutę.

 

Edycja

Nie pisz prosze o dyktaturze - założenia autora tematu byly jednoznaczne, po prostu przez lata od założenia wątku 

wszyscy zapomnieli o poczatkowych założeniach. Obecnie zaczęły się pytania o lierunek wątku więc powstała ankieta.

To co Forumowicze wybiorą to prwdopodobnie  będzie obowiązywać.

Agitacja  nie jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.