Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Nowy projekt zegarka automatycznego PRO MILITARI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Wg. powyższego renderu powstaje bardzo ładny zegarek!

Jaka będzie luma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny miesiąc bez wieści... coś się dzieje z tym projektem? Czy nadal czekamy na prototyp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny miesiąc bez wieści... coś się dzieje z tym projektem? Czy nadal czekamy na prototyp?

Zastanawiam się nad rezygnacją z projektu i zwrotem zaliczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podnoście mi ciśnienia :-) robię co mogę. Dekle są już w produkcji masowej od miesiąca ( specjalnie zamówiłem w ciemno - bo zapowiadali, że trzeba na nie czekać 4 mies, więc nie chciałem ryzykować ), Szkło nowe ponoć wyprodukowane czeka na poprawioną kopertę. Jak dostanę sampla tarczy i go zaakceptuję to mass produkcja będzie już w ciągu 3 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z uwagi na dekle zegarki będą gotowe w okolicach czerwca o ile wszystko dobrze pójdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z uwagi na dekle zegarki będą gotowe w okolicach czerwca o ile wszystko dobrze pójdzie?

 

Już poprawiłem. Dekle 4mies. Pół roku było ze zrobieniem formy, a my formę ogarnęliśmy już wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc czas wreszcie na aktualizację.

Poniższe zdjęcia pochodzą od dostawcy, więc są bardzo słabej jakości ale coś tam już można zaobserwować. Ok 1 lutego dostanę wszystko do własnych rąk, porobię wtedy dobre zdjęcia i podejmiemy ostateczne decyzje co zmienić przed finałową produkcją.

 

Na tą chwilę, koperta została poprawiona ( rozstaw uszu na zdjęciach to już obiecane 20mm - proporcje na tym zdecydowanie zyskały, jest więcej " mięcha" na uszach. Nowe poprawione szkło - tego obawiałem się najbardziej bo pierwszy sampel sprzed 3 miesięcy był nieudany ale wygląda na to, że możemy odetchnąć z ulgą, jest tak jak miało być, nowe wyszło świetnie ) Wskazówki są już w zasadzie finałowe, tarcza powinna być nieco poprawiona ponieważ odcień indeksów miał być taki sam jak odcień lumy na wskazówkach...to jest ciężko ogarnąć gdy oba elementy są robione w innych lokalizacjach ale postaram się to dopracować. Nakładane logo - jak obiecałem jest )

 

Na razie zegarek zmontowany jest z mechanizmem z białym dyskiem daty który bardzo psuje odbiór zegarka, bo tylko taki miał na stanie dostawca, ale oczywiście finalnie zamówione są już mechanizmy z czarnym dyskiem daty.

 

pro-militari_pre-sample1.jpg

pro-militari_pre-sample2.jpg

pro-militari_pre-sample3.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie by te indeksy z lumy zaniepokoiły na Twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę, przeczytać to co napisałem nad zdjęciem :-) , acha logo nakładane miało być szczotkowane to także pójdzie do poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.

Chodziło mi o to, że kolor niebezpiecznie wpada w jakiś pudrowy róż. Mam starego Poljota, któremu tak się zrobiło pod wpływem wilgoci...

Może to wina zdjęcia (światła), ale ładniej by było, gdyby kolor lumy byłby chłodniejszy.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten zegarek nie podoba, wolał bym aby był dokładnie taki jak na pierwszej stronie.

Najbardziej kolor wskazówek nie podoba.

Ciemna tarcza ciemne wskazówki.

Jeśli te wskazówki takie będą finalnie a widzę że będą, to ja rezygnuje z zamówienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor wskazówek ? Proszę o precyzyjne wypowiedzi, chodzi o wskazówki czy ich wypełnienie ?  Wskazówki są stalowe - na tym zdjęciu na wprost tak padło światło, że mogą wydawać się ciemne ale trzeba być szalonym aby myśleć, że nagle zaoferowałem Wam czarne wskazówki :-)


Przeczytałem.

Chodziło mi o to, że kolor niebezpiecznie wpada w jakiś pudrowy róż. Mam starego Poljota, któremu tak się zrobiło pod wpływem wilgoci...

Może to wina zdjęcia (światła), ale ładniej by było, gdyby kolor lumy byłby chłodniejszy.

 

Precyzyjniej. Czy kolor lumy wskazówek jest ok ? Jest on zgodny z renderami i takie mają być także indeksy, ale nie wyszło więc będzie poprawka.

Pytanie czy kolor lumy wskazówek Wam odpowiada ?

 

Chłodniejszy kolor trytu ? jesli zegarek ma mieć posmak vintage to tryt zawsze miał ciepły odcień kremowy taki jak na wskazówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę, przeczytać to co napisałem nad zdjęciem :-) 

 

Nie wiem czy to było również do mnie, ale nie chodzi mi o kolor lumy, a o to jak została nałożona. Te cyfry/ indeksy są zwyczajnie brzydkie. Np. z 3 jest coś stanowczo nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3jka musiała być przycięta, tak jak jest to zrobione w wielu wielu zegarkach na rynku aby zmieściło się okno daty. Przecież nie da się przesunąć okna daty gdzie sobie się chce ? To wynika z konstrukcji mechanizmu. Można także pomniejszyć wszystkie indeksy ale to będzie jeszcze gorsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dorzucam swoje 5 groszy, choć nie jestem nawet na liście :) Na wcześniejszym renderze po prostu tego nie było. Poza tym one ogólnie są jakieś dziwne. Trochę obłe, trochę na prosto, ale nie mi ma się podobać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor wskazówek ? Proszę o precyzyjne wypowiedzi, chodzi o wskazówki czy ich wypełnienie ?  Wskazówki są stalowe - na tym zdjęciu na wprost tak padło światło, że mogą wydawać się ciemne ale trzeba być szalonym aby myśleć, że nagle zaoferowałem Wam czarne wskazówki :-)

 

 

 

Na zdjęciach powyżej wyglądają na czarne, jeśli nie są jest ok. 

Pomijając szaleństwo z czarnymi beznadzieja by była.

 Np. z 3 jest coś stanowczo nie tak.

 2 też jakieś takie pokrakowate. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pomniejszymy sobie tarczę do rozmiaru 1:1 to akurat ktoś będzie widział te przejścia. Mam akurat starszego sampla przed sobą na biurku, trzeba by lupą operować. Trochę jednak przesadzacie. Zdjęcia robione jakimś chińskim telefonem z optyką wielkości łebka szpilki gdzie mogą pojawiać się aberracje wszelkiego rodzaju. Tarcza ma być idealna gdy się ją ogląda gołym okiem a nie pod lupą.

Krój jest w 90% godny z renderem. Przyjedzie sampel, porobię własne zdjęcia i wszyscy będą zachwyceni, jak to zwykle bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10639913_VC.jpg

 

co ciekawe owe siekierą ciosania, nie zawsze są jakby poprzycinane z prostokątów, np góra dwójki wystaje poza dolne cięcie, podobnie ma się z trójką - góra cięta, dół ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cyfry są pościnane, ale w poprzednim samplu było identycznie, mam go na biurku i tego w skali 1:1 praktycznie nie da się odnotować, owszem jak już wiemy o problemie to zwracamy na to uwagę. Spróbuję to także poprawić. Tarcze to zawsze jazda :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuciło się w oczy to zaznaczyłem, jak jest szansa poprawić to czemu nie - ale ja tylko stoję z boku i kibicuję - nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś foty dekla/koronki są? Poza drobiazgami które wskazali koledzy (i które myślę że da się poprawić) bardzo udany projekt. Nikt jeszcze nie skomplementował koperty, która jest świetna!

Aha błagam, Made in Poland zmieńcie na Zaprojektowano w Polsce. Raz że miszmasz językowy na tarczy, dwa że nie idźcie za stadem... bądźcie ponad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki jednak za ciemne są.

 

Przecież parę postów wyżej masz napisane że wskazówki są stalowe - w domyśle koloru srebrnego - a to że wydają się ciemne to wina światła...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.