Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Nowy projekt zegarka automatycznego PRO MILITARI

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież parę postów wyżej masz napisane że wskazówki są stalowe - w domyśle koloru srebrnego - a to że wydają się ciemne to wina światła...

 

Spytaj lepiej człowieka czy lustro jest białe czy czarne :) niech każdy nad tym chwilkę pomyśli i takie pytania nie będą więcej padać. Podpowiem tylko że nie ma czegoś takiego jak "srebrny kolor". A jeśli jest- to proszę mi podać długość fali tego koloru żebym wiedział gdzie mam go na spektrum barw szukać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwię jednej rzeczy... mamy generalnie fajny projekt zegarka ,którego wykonanie ( cena/jakość ) jest więcej niż fair. A wybrzydzamy i kombinujemy jakby kosztował kilkanaście tysięcy 

Nie piszę tego po to aby akceptować wszystko jak leci bez kontroli jakości, ale po to abyście nie zabili w Koledze chęci do robienia czegokolwiek w temacie projektu tego typu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie, że on robi to co robi. Szacun naprawdę. Zaczynając jednak taką działalność trzeba się liczyć z różnymi opiniami i uważam to za absolutnie normalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nauczka po raz kolejny aby nie informować o postępach, tylko pracować po cichutku i wklejać finalny produkt :-) w dodatku porządnie obfotografowany profesjonalnym aparatem. Jedyna merytoryczna uwaga to z tymi indeksami, faktycznie już znaleźliśmy powód tych ścięć i powinno zostać to poprawione. Ja dobrze wiem jak ten zegarek ma wyglądać bo sprzedałem Wam rendery i zegarek nie może się finalnie od nich za mocno różnić. Nie zrobię nikomu nagle czarnych wskazówek ani nie strzelę płaskiego szkła..chodź było by to ułatwienie. Myślałem, że po tylu projektach jakieś zaufanie do mnie macie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj tylko konstruktywnie krytykują i czekają na produkt finalny, tak żeby wszystkim sutki do ziemi opadły. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne wskazówki mogłyby być nawiązaniem do obecnych koncepcji broni stealth.

 

A na serio to podziwiam Marcina, że jemu się jeszcze chce publicznie tworzyć zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3jka musiała być przycięta, tak jak jest to zrobione w wielu wielu zegarkach na rynku aby zmieściło się okno daty. Przecież nie da się przesunąć okna daty gdzie sobie się chce ? To wynika z konstrukcji mechanizmu. Można także pomniejszyć wszystkie indeksy ale to będzie jeszcze gorsze rozwiązanie.

 

Też na 3 zwróciłem uwagę i rozumiem, że musi się zmieścić okno daty, rozchodzi się o to, że w zegarkach w których ścinana jest 3 aby zmieścić datę, od razu widać, że ta trójka jest ścięta, a tutaj wygląda jakby była pomniejszona/cofnięta. Taka luźna uwaga, a sam projekt bardzo mi się podoba, ale wszystkiego kupić nie można, biorę już rocznicowy :). Ale w tym dekiel chyba lepszy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to sobie oglądamy fotki na komputerze, pomyślcie co będzie jak dostaniecie do ręki zegarek z tarczą wielkości monety 1zł. Tych minimalnych niedociągnięć nie będzie nawet widać :)

Mnie ogólnie się ten projekt bardzo podoba, a decyzja o zwiększeniu szerokości między uszami na +

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w wersji bez daty koronka też będzie miała 3 pozycje, tzn. będzie pozycja ustawiania daty, która będzie de facto bezużyteczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w wersji bez daty koronka też będzie miała 3 pozycje, tzn. będzie pozycja ustawiania daty, która będzie de facto bezużyteczna?

 

Jesli wersja bez daty w ogóle powstanie, bo jak na razie mamy na nią 5 osób chętnych. Ale jesli powstanie to oczywiście będzie to mechanizm z datą tyle, że przykrytą. Inny nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest - Miyota 90s5.

 

No jest ale nie zamówimy 5szt innego werku bo minimum 100szt musimy wziąć od pośrednika.

Chyba, że by władować te 90s5 także do rocznicowego i pan-africa.

 

Sprawdziłem ceny, 90s5 jest droższy z racji pozłacanej płyty pod open-heart. Zastosowanie mija się z celem. Gdyby był tańszy to i owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc nie było czasu na poprawienie indeksów i trójki, ale to zostanie zrobione już przy masowej produkcji. Na razie poprawiona na szybko została luma która teraz ma kolor identyczny ze wskazówkami. No i mamy już właściwy mechanizm z czarnym dyskiem daty. Jak zostaną poprawione cyfry i tarcza wklejam podgląd 2d.

 

mmexport1517655215702.png

mmexport1517668415809.png
promilitari.jpg

zlozony_sampel_3.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale cóż ja widzę? czarne wskazówki ;):P:D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale cóż ja widzę? czarne wskazówki ;):P:D

:angry: :angry: :angry::P , Tobie wyślę srebrne a reszcie czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie przyjechał sampel, więc mogłem porobić dobre zdjęcia. Co do tarczy to tak jak powyżej, 3-jka będzie pełna, nie ucięta no i same cyfry będą miały ładniejsze płynniejsze krawędzie. Dekielek i koronka - walczymy z złote ( ze złotym proszkiem ) wypełnienie, na razie coś gęstość nie wyszła, i jest to wypełnienie wokół orzełka i w koronce nierówno nałożone - ale myślę, że da się to poprawić. Poprawić trzeba także wykończenie wnętrza otworów technicznych w deklu. Pasek na zdjęciach jest tymczasowy.

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że świetnie wyszło... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na prawdę bardzo dobrze. Może za wyjątkiem orła, ale o tym już kiedyś toczyła się dyskusja...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Może za wyjątkiem orła, ale o tym już kiedyś toczyła się dyskusja...

 

Eeee a gdzie Ty orła widzisz ?

To wygląda jak nietoperz z obdartymi  skrzydłami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja potrafię sobie wyobrazić że to orzeł, dekiel i tak jest dla ciebie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee a gdzie Ty orła widzisz ?

To wygląda jak nietoperz z obdartymi  skrzydłami. 

 

:D nietoperz? A może smok wawelski?  ;) 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O będzie jeszcze fajniejszy niż na renderach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.